Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Patrykowski napisał:

Pytanie: czy będzie jakaś duża różnica w brzmieniu/wydajności itp jak podłączę tego DACa z pre pod końcówkę w stosunku do integry, jako końcówka.  Końcówki chyba są sporo droższe a integra jakby bardziej uniwersalna.

Z tego co ja pamiętam (miałem długo M1, ale nigdy nie bawiłem się w rozpinanie zworek), brzmienie Caspian zawdzięcza przedwzmacniaczowi, czyli końcówka plus dac to mniej caspiana niż w integrze. 

Dwa, zazwyczaj integra była droższa od odpowiednika końcówki. Jeśli jest inaczej, to kwestia wersji albo stanu klocka.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Stachu19 napisał:

Z tego co ja pamiętam (miałem długo M1, ale nigdy nie bawiłem się w rozpinanie zworek), brzmienie Caspian zawdzięcza przedwzmacniaczowi, czyli końcówka plus dac to mniej caspiana niż w integrze. 

Dwa, zazwyczaj integra była droższa od odpowiednika końcówki. Jeśli jest inaczej, to kwestia wersji albo stanu klocka.

Dzięki za info. Z tego by wynikało, ze pre jest w tym wzmaku ok.  

A czy ktoś może polecić do niego sprawdzonego DACa (CD nie używam)? Jaki charakter powinno mieć źródło, żeby było optymalnie? Kolumny lekko ocieplone, z dobrą podstawą basową, wg mnie potrzebują trochę więcej przestrzeni i powietrza - czyli Dali 450 :)

Pamiętam, że z Arcamem 9 i Dali fajnie zagrał MF V90 (dał taki oddech) ale oddałem go w końcu po wypożyczeniu i kupiłem coś innego, droższego ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo ten V90 był fajny. Teraz składam system na nowo, tylko na razie kolumny zostaną. Może ktoś poleci do Roksana jakąś nakładkę/DAC na RPi4, którą posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski może uściślij, którą wersję caspiana masz/chcesz. Wersję w ogóle pierwszą, którą można kupić pewnie poniżej 2 tys. czy M1, ok. 3 tys. Bo one już trochę inaczej grały. Ogólnie warto szukać przejrzystego daca i w M1 często sprawdzał się M-dac, ale teraz pewnie coś innego łatwo można znaleźć.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stachu19 napisał:

@Patrykowski może uściślij, którą wersję caspiana masz/chcesz. Wersję w ogóle pierwszą, którą można kupić pewnie poniżej 2 tys. czy M1, ok. 3 tys. Bo one już trochę inaczej grały. Ogólnie warto szukać przejrzystego daca i w M1 często sprawdzał się M-dac, ale teraz pewnie coś innego łatwo można znaleźć.

Albo MK1 albo MK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stachu19 napisał:

@Patrykowski może uściślij, którą wersję caspiana masz/chcesz. Wersję w ogóle pierwszą, którą można kupić pewnie poniżej 2 tys. czy M1, ok. 3 tys. Bo one już trochę inaczej grały. Ogólnie warto szukać przejrzystego daca i w M1 często sprawdzał się M-dac, ale teraz pewnie coś innego łatwo można znaleźć.

Ja mam nakładkę na malinę IQAudio PI Dac+ - bardzo dobry stosunek jakości dźwięku do ceny http://iqaudio.co.uk/hats/8-pi-dac.html. W wątku o malinie polecali także wyroby Audiophonics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2020 o 15:49, Stachu19 napisał:

@Patrykowski może uściślij, którą wersję caspiana masz/chcesz. Wersję w ogóle pierwszą, którą można kupić pewnie poniżej 2 tys. czy M1, ok. 3 tys. Bo one już trochę inaczej grały. Ogólnie warto szukać przejrzystego daca i w M1 często sprawdzał się M-dac, ale teraz pewnie coś innego łatwo można znaleźć.

A wiecie koledzy może czy jest jakaś różnica, pomiędzy końcówką Caspiana tą pierwszą i M series 1 (czerwony napis)? Podobno, jeżeli chodzi o te pierwsze integry były bardziej wydajne, niż późniejsze. Ile warto dać z końcówkę m series 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski ja nie znam końcówek, więc nie będę fantazjował ani na siłę przypominał sobie opinii innych. Zresztą prawdę mówiąc, w ogóle wydaje mi się, że nie bardzo była tu na forum rozmowa o samych końcówkach caspiana. Mało popularny temat. Brzmieniowo im starsza integra, tym bardziej miękko, średnicowo grała. A w drugą stronę - M1 ciut lepsza detaliczność i bliżej neutralności względem starszych, ale nadal gęste, mocno dociążone, "angielskie" granie.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomaszek3333 napisał:

Czy przy włączeniu wzmacniacza słychać delikatne pyknięcie w głośnikach

K3 - słychać pyknięcie w głośnikach. Jak nie słychać - znaczy padły bezpieczniki (niejednokrotnie drogie). Raz tak miałem jak w niewłaściwej kolejności załączyłem sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patrykowski napisał:

A wiecie koledzy może czy jest jakaś różnica, pomiędzy końcówką Caspiana tą pierwszą i M series 1 (czerwony napis)? Podobno, jeżeli chodzi o te pierwsze integry były bardziej wydajne, niż późniejsze. Ile warto dać z końcówkę m series 1?

.M1 z serii NG są bardziej wydajne. MK1, MK2 i M1 bez NG miały 70W/8Ohm, M1 NG 85W. Seria M1 gra bardziej przejrzystym dźwiękiem od poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cichom napisał:

.M1 z serii NG są bardziej wydajne. MK1, MK2 i M1 bez NG miały 70W/8Ohm, M1 NG 85W. Seria M1 gra bardziej przejrzystym dźwiękiem od poprzedników.

Już nie pamiętam gdzie ale gdzieś pisali, że te stare miały chyba więcej Amperów  czy coś takiego, mimo że mnie Watów. 
Czy warto kupić końcówkę (M1 bez NG) i szukać jakiegoś fajnego pre, nawet lampowego czy nie warto się bujać (znowu obiło mi się o oczy, że urok Caspiana to właśnie jego pre)? I jeszcze jedno, czy w przypadku Caspianów tak jest, że końcówka lepiej sprawdza się przy niezbyt głośnym słuchaniu, że wcześniej gra całym pasmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Sprzedam wzmacniacz Roksan Caspian m2 i odtwarzacz Roksan Caspian CD m2. Kolor czarny. Kupione w polskim sklepie audio. Na długiej gwarancji, realizowana w sklepie Audio Center. W komplecie są wszystkie akcesoria i kartony. Stan gabinetowy, idealny, bez żadnych rysek czy otarć. Technicznie sprawny na 100%. Sprzedaję z powodu przejścia na lampę. Odbiór w Łodzi. W razie pytań proszę pisać na priv lub [email protected]  Cena 5500 zł za sztukę.

Edytowane przez horak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaszek3333 napisał:

To wiem. Ale ostatni wzmacniacz który się tak włączał to była UNITRA, 30 lat temu. W tej klasie sprzętu to chyba nienormalne zjawisko.

Mam jeszcze Carat A57 włącza i wyłącza się bezgłośnie. Jeżeli nie liczyć klikania przekaźników.

Zawsze lepiej dmuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaszek3333 napisał:

W tej klasie sprzętu to chyba nienormalne zjawisko.

Gdybyś słyszał jak ładnie pykają głośniki przy włączaniu końcówki mocy ATC P1 ? "Pyka" Roksan, Rega, ATC i kilka innych absurdalnie drogich marek. Kompletnie nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2020 o 09:35, tomaszek3333 napisał:

Witam użytkowników Roksana. Mam do was pytanie. Czy przy włączeniu wzmacniacza słychać delikatne pyknięcie w głośnikach, czy tylko odgłos przekaźnika? Mój właśnie wrócił z serwisu w zasadzie bez zmian, leżał u nich ponad miesiąc. Mój to model M2.

Tak mam tak samo w prawie nowym caspianie i miałem oddać do serwisu ale okazało się że w 2 innych miejscach tj u kolegi i w jednym salonie ten sam czyli mój egzemplarz nie pykal.. coś jest z prądem nie tak może być wysoki poziom stałej skladowej ... U mnie pyka czasem nawet kilka minut po włączeniu, potem już nie... denerwuje to trochę ale z kolei naim i jego trafo buczaly jak szalone ... Z dwojga złego wolę już pykanie I tylko ciche buczenie trafa caspiana 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy i koleżanki.

Niedawno wymieniłem dotychczasowy sprzęt, chcąc posłuchać czegoś innego, w lepszej jakości. Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza zintegrowanego K2 oraz końcówki mocy K2. Chciałbym to razem połączyć żeby było jeszcze lepiej. Posiadam kolumny z podwójnymi parami gniazd, w związku z czym chciałbym to wszystko spiąć w bi-wire, ale nie do końca się orientuję co z czym żeby nie sfajczyć albo jednego albo drugiego. Mam też drugą parę głośników które również mógłbym wykorzystać jako np. pseudo kwadro.

Proszę was o techniczne sugestie jak to pospinać żeby wyciągnąć z tych piecyków wszystkie możliwości. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie DIY.  Wymieniłem ostatnio gniazda głośnikowe w K3 na Viborg BP604G, 4 przewody na VdHul CS-122, gniazdo IEC na Furutech FI-09 (R) NCF.  No teraz to dopiero zagrało. W porównaniu z tym bezpieczniki Supreme 3 przy tym to pikuś.

583672302_IMG_20200424_092013_zmienrozmiary.thumb.jpg.1e32168f5058c9b619d1b48bc2744a33.jpg

Tak wiem, czerwony powinien być z prawej ale wszystko jest prawidłowo (L i N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2020 o 15:30, naczesany napisał:

No teraz to dopiero zagrało.

Opisz proszę te zmiany, bo też się przymierzam coś u siebie grzebnąć? "4 przewody na VdHul CS-122" - to sa te białe wewnątrz?

Edytowane przez Jacek Sikorski
Za terminale dałeś 1000 PLN? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele razy nadmieniałem, każda zmiana drobnych elementów systemu jak wewnętrzne okablowanie kolumn, wysokiej klasy gniazdo zasilające, gniazda głośnikowe, wtyki rodowane Schuko czy kable zasilające nie zmieniają charakteru brzmienia elementu. Poprawiają jedynie jego jakość i czystość przekazu. Nazwałbym to oczyszczeniem z śmieci sygnału, poprawieniem styku na drodze dwóch elementów. W pewnym sensie coś jak zdjęcie kolejnej kurtyny po każdym takim zabiegu. Nie sądziłem że cztery 20 centymetrowe przewody i gniazda z czystej miedzi dadzą taki rezultat.

Zdaję sobie sprawę z problemami z późniejszą  odsprzedażą takiego klocka ale ja raczej często sprzętu nie zmieniam. To jest takie poprawianie fabryki ale ile musiałby kosztować sprzęt, gdyby zastosowano w nim naprawdę wysokiej jakości komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, nie dawno kupiłem wzmacniacz roksan caspian m2 z roku 2012 ,w bardzo dobrym stanie ,wszystko działa bez zarzutów ,dzwięk mi odpowiada ,pytanie do was czy warto go oddać do przeglądu i czyszczenia ?                   Jak wiadomo wszystko się zużywa ,może kondensatory bedą do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.