Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no to juz jest szczyt, zebym mial pieniadze, chcial je wydac i nie mogl, bo dystrybutor najwyzarniej leci w kule. I jak ja mam teraz posluchac Caspiana? Gdybym dostal porzadny rabat w jakims sklepie w UK, ktory zgodzilby sie poslac kurierem, to pewnie zaryzykowalbym kupno w ciemno...

Poza Toba chyba nikt tutaj nie ma Caspiana M Series-1... Szkoda. JEstem ciekaw jakie numery seryjne mialyby egzmeplarze kupione w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze poza Caspianem w zasadzie nie ma chyba innego wzmacniacza z polki srednio-budzetowej, ktory jednoczesnie zagralby dynamicznie i muzykalnie, z dobrym basem i scena. Tak graly stare NADy, ale jak ostatnio posluchalem 375BEE, za wcale niemale pieniadze, to doszedlem do wniosku, ze NAD rozmienia swa legende na drobne. Przy glosniejszym graniu sie robi twardy i krzykliwy, bas nie ma dobrej kontroli, a scena o wiele gorsza niz w moim starym NAD 350. Odnosze wrazenie, ze caly wspolczensy rynek audio to jedna wielka degrengolada napedzana tylko enuzjastycznym marketingiem. A zeby cos naprawde przyzwoicie zagralo we wszsytkich spektach(nie mowie o jakims super hi-end), to trzeba wydac juz naprawde duze pieniadze. Moja ostatnia nadzieja byl Caspian, a tu kapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze poza Caspianem w zasadzie nie ma chyba innego wzmacniacza z polki srednio-budzetowej, ktory jednoczesnie zagralby dynamicznie i muzykalnie, z dobrym basem i scena. Tak graly stare NADy, ale jak ostatnio posluchalem 375BEE, za wcale niemale pieniadze, to doszedlem do wniosku, ze NAD rozmienia swa legende na drobne. Przy glosniejszym graniu sie robi twardy i krzykliwy, bas nie ma dobrej kontroli, a scena o wiele gorsza niz w moim starym NAD 350. Odnosze wrazenie, ze caly wspolczensy rynek audio to jedna wielka degrengolada napedzana tylko enuzjastycznym marketingiem. A zeby cos naprawde przyzwoicie zagralo we wszsytkich spektach(nie mowie o jakims super hi-end), to trzeba wydac juz naprawde duze pieniadze. Moja ostatnia nadzieja byl Caspian, a tu kapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty szukasz M series, a ja juz od dłuższego czasu poszukuje używanego roksacana, ale PLATINUM, ale niestety chyba nikt go na forum nie słuchał oraz nie miał więc raczej długo sobie jeszcze poszukam.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mial okazje porownywac Epoca III do Caspiana M Series-1? W zasadzie ostaly mi sie tylko te 2 wzmacniacze na mojej "short-liscie"... Ta sama polka jakosciowa, tylko nieco inne sygnatury brzmienia, czy tez wystepuje wyrazna przewaga jednego nad drugim? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven

 

A słuchałeś Rotela RA-1070 ?, ja mam teraz bo mój wzmak poszedł na przegląd (pisałem stronę wcześniej), rotel to sprzęt do rzeczy.

Jeśli nie słuchałeś to posłuchaj, ja słucham głownie "plumkaniowych" tematów i uzupełniam to rockiem, ale na rotelu rock to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest z UK i ma konto na ebayu z adresem w UK to można się zainteresowac!

Pisałem do sprzedawcy, ale uparty i nawet do znajomych w UK nie chce wysłać. Szkoda.

No i ciekawe za ile się skończy aukcja:

http://cgi.ebay.co.uk/Roksan-Caspian-Integrated-Amplifier_W0QQitemZ330359069589QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item4ceaef5b95&_trksid=p3286.c0.m14

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest z UK i ma konto na ebayu z adresem w UK to można się zainteresowac!

Pisałem do sprzedawcy, ale uparty i nawet do znajomych w UK nie chce wysłać. Szkoda.

No i ciekawe za ile się skończy aukcja:

http://cgi.ebay.co.uk/Roksan-Caspian-Integrated-Amplifier_W0QQitemZ330359069589QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item4ceaef5b95&_trksid=p3286.c0.m14

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał okazję porównywać Capsiana z Primare A30.1 ? Bardzo jestem ciekaw co zagrało lepiej, albo czym się różnią te wzmacniacze?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaję przy caspianie, rotel do rocka nawet w 90%, reszta się nadaje, jest beznamiętny jeśli chodzi o akustykę czy wokale, jak z marszu włączyłem na nim Def Leppard to niemalże mi kapcie spadły (rszta toru jak w opisie), rock się toczy z tego wzmaka ŚWIETNIE, ale reszta gatunków do kitu.

Ciekawe ma wysokie, stereofonia/przestrzeń/scena super, ale muzykalności za grosz, bas nieco motoryczny, schodzi nisko i kopie bardzo dobrze.

Rotel to na prawdę świetny wzmacniacz, ale nie dla mnie.

 

Caspian jest ......audiofilski.........?, spokojny gładki i muzykalna słodkość, rotel podaje do przodu, caspian bardziej w okolicy linii kolumn, może nawet lekko za, ale na caspianie mogę słuchać głośno i długo, godzinami, rock jest podany bardziej na zasadzie bluesa, Rotel się nie pierdzieli, chcesz rocka to masz, i łomot że HEJ!, i przez to na dłuższe słuchanie jest ciężko wyrobić, jest jednak trochę taki trochę bezpłciowy ale i neutralny zarazem.

Gdyby rotel miał choć nieco więcej ciepła to myślałbym poważniej o nim, wiem mniej więcej czego mi brakuje w caspianie a z pewnymi rzeczami się godzę.

Dla mnie caspian to lepszy wzmacniacz, nie bardzo dużo ale jest widoczna (słyszalna) różnica.

 

W dużym uproszczeniu

Rotel-nawet 90% gatunki rocka, 10% plumkania.

Caspian-90% plumkania, bluesowania, jazzowania, 10% rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov

 

Jutro zawiozę rotela i będę się starał wysępić Primare 3X., zobaczymy.

Primare słuchałem 2X zestawu i chirurgia, skalpel, i chłodno, może nawet martwo.

Zobaczę jutro.

 

Ale słuchałem tego http://www.myryad.co.uk/Myryad-Mi/info.htm i spytałem gościa w sklepie za ile odkupiłby moje caspiany, więc można się spodziewać jak to gra.

Byłem w szoku, ale ten myryad ma dźwięk bardziej jakby poszarpany, caspian jest gładszy, lecz barwy wokale i wybrzmienia to normalnie szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rotele to podobno starsze modele (seria 8xx, 9xx BX) grały trochę cieplej niż ich nowsze konstrukcje. Ja słucham różnej muzyki na swoim 980BX ale rzeczywiście rock wypada chyba najlepiej.

Chętnie bym się przekonał jak gra wzmacniacz Caspian. Zwłaszcza póki mam jeszcze Caspianowski CD na stoliku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->we

Bardzo dobre porównanie obu konstrukcji, nie da się ukryć, Rotel ma swoje, rockowe brzmienie które nie zawsze się sprawdza ;) Mi zawsze kiedy słuchałem Caspiana u qmana, brakowało tych Rotelowych iskierek i bezpośredniości przekazu ;) Właściwie to nawet się dziwię że z jasnymi Focalami Ci Rotel zagrał. U mnie z Dynaudio brzmienie jest bardzo uniwersalne, ale najlepiej faktycznie wypada rock/metal i wokale (najchętniej damskie) ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13

 

Eeeeh ten Def Leppard na Rotelu......., choćby tylko dla tego Rocka bym sobie chętnie zostawił tego "Rotka", na rocku wszystko żyje, stopa, talerze, atak i właśnie na focalach niema problemu ze słuchaniem, jak głośno (i mocno oczywiście) to już trochę przeszkadza ale wrażenia są dość podobne do gry na żywo, oczywiście nie w barwie i pewnie innych aspektach, ale podaje to w sposób emocjonalny, aż włos czasem się jeży, gitara akustyczna też świetnie brzmi, pojedyncze szarpnięcia strun, super.

 

No będę tęsknił za tym "wzmacniaczem" dla którego warto nawet na rocka się przerzucić, choć na jakiś czas.

 

No i właśnie, rotel z focalem zagrał, yamaha z focalem nie, choć fakt faktem że wtedy słuchałem zestawu yamahy 1000 cd i amp. Masakra, krew z uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównyał Sugden A21 V2 do Caspiana?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywloklem Caspiana do odsluchu i na razie sie wygrzewa. Moje pierwsze wrazenia sa nastepujace: wzmacniacz jest bardzo dynamiczny, szybki, ze znakomitym basem. U mnie gra glosno i na podstawie mojego systemu absolutnie nie moge stwierdzic by mial jakiekolwiek problemy z napedzeniem 4 omowych kolumn. Niestety nowemu Caspianowi brakuje otwarcia na gorze, co oczywiscie rzutuje bardzo negatywnie na jakosc kreowania sceny. Jesli po kilkunastogodzinnym wygrzaniu gora pasma sie nie otworzy, Caspian niestety wraca do sklepu. Jesli bedzie gral caly czas tak jak teraz, to pomimo, ze to znakomity wzmacniacz, to z cala pewnoscia nie mozna go opisac jako neutralnego. Choc w zasadzie chyba powienienm sie powtrzymywac na razie z jakimikolwiek opisami, grajac na zimnym wzmacniaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe juz jest duzo lepiej, a moja geba staje sie coraz bardziej usmiechnieta. Na poczatku gora byla zupelnie schowana, a teraz staje sie normalna. No i poza tym ten BAS, gleboki a przy tym swietnie kontrolowany, zadnego dudnienia :-) Po anemicznym Creeku dynamika i tempo wydaja sie wrecz zabojcze :-) Instrumenty maja naturalna melodyjna barwe :-)

Na razie nic juz nie bede pisal. Poczekam przynajmniej 24 godziny, az sprzet sie wygrzeje, a ja nabiore wiecej dystansu. Prosze jeszcze o odpowiedz, czy macie na tylnej sciance pod gniazdami do podlaczenia lewej kolumny napis 70W, pomimo ze to 85W-towy M Series-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.