Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

qman

 

>Gratulacje we

>Ładny i b.dobry zestaw w sympatycznym i gustownym pokoju. Zestaw Caspiana to murowana synergia.

>Pzdr.

 

Dziękuje bardzo, jestem bardzo zadowolony z dźwięku.

A pokój też mi się podoba, i się zmienia, więcej zdjęć pokoju na "ustroje akustyczne". kilka stron wstecz od ostatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem drugą nogą w klubie ! ! ! Cd player M1 już jest. Jeszcze nie słuchałem, bo dopiero odebrany od kuriera i musiałem wrócić do pracy. Pierwsze wrażenie solidności za sprawą ciężaru. Ale drugie już nie takie kolorowe. Włączyłem tylko żeby sprawdzić czy gra i powiem szczerze, że za ta cenę można więcej wymagać. Te przyciski to takie troche dziadostwo. Mam nadzieję, że dzwiękiem powali.

Napiszę coś więcej za jakiś czas i zapnę parę fotek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A widział, słyszał ktoś ofertę platinum??

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Was serdecznie

 

Czy szanowni koledzy, posiadacze Roksana Kandy K2, powiedzieli by mi jaki potencjometr posiada K2? Chodzi mi o to czy jest to cyfrowe rozwiązanie jak w Arcamie, drabinka jak w Primare, czy po prstu wsadzili lipnego Alpsa Blue Velvet?

 

Wie ktoś, bo google nie daje rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już trzeba by empirycznie stwierdzić. Soundwell to nie jest przodownik rankingu, ale nowy zapewne działa poprawnie. Wzmacniacz K2 jest jeszcze zbyt świeży, aby doskwierały mu takie dolegliwości. Aczkolwiek żongluje na oślep, bo nie miałem przyjemności z tym wzmacniaczem.

Roksany Caspiany- 5 szt, które u mnie grały, nigdy nie miały problemów z równomiernym tłumieniem nawet przy b.cichym słuchaniu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Może trochę nie na miejscu, że w klubie Roksana napiszę o Accuphase, ale czytając tekst zobaczycie,że ma to sens.

Albowiem accu gra coś na styl Caspiana, tylko jest troszke bardziej dopieszczony, podciągnięty.Taki Caspian po upgreadzie :-) B.dobra góra, szczegółowa i gładka, wszelkie niuanse wyciągnięte, ale nie przeciągnięte, dosknale uzupełniająca średnicę. Bas troszkę podrasowany w średnio wyższym zakresie. Tzn. niesamowicie kopie, jest szybki, ale nie schodzi nisko. Momentami zatykam bassrefleksy w kolumnach, tak mocno daje. Piącha Mike Tysona ;-)Caspian jest tu bardziej liniowy i czytelniejszy.

W accu E-212 przydała by się większa rozdzielczość kosztem mocy, tak jak w Caspianie.

Najważniejsza dla mnie jest jednak średnica i Accu tym mnie przkonał do siebie. Jest otwarta i neutralna z nutką analogowości. Jest szybko, rozdzielczo i namacalnie z lekko zaokrąglonymi i złagodzonymi konturami.Piękne wokale i prawdziwe instrumenty akustyczne. Przypomniał mi tą wspaniałą średnicę Caspiana, dlatego Accu zdetronizował ECI-1, który pomimo swej lampowej ciepłej barwy, nie grał taką brytyjską średnicą, jak lubię. Jak będzie po dłuższym odsłuchu-zobaczymy. Jeśli coś mi nie będzie grało, to wracam do Caspiana! To niesamowity sprzęt, w swojej klasie.

Zresztą nie na darmo mówi się, że Caspian to taki mały Accuphase. Tak jest w żeczy samej, co mogę potwierdzić z całą stanowczością, przynajmniej w modelu E-212.

Caspian to mały Accuphase! i... jestem w klubie ;-) a nawet w dwóch.

Pozdrawiam Caspianowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, 3 Wrz 2009, 11:11

 

>Witam. Może trochę nie na miejscu, że w klubie Roksana napiszę o Accuphase, ale czytając tekst

>zobaczycie,że ma to sens.

 

Sam założyłeś klub więc nie widzę problemu a wręcz przeciwnie. Wracaj do Caspiana bo to rzeczywiście sprzęt genialny.

Pozdrawiam

 

P.S. Miałeś rację z FlatOne - cholernie dobry IC. Pełna kultura. Właśnie kończe pomału selekcję za 2-3 tygodnie cos naskrobie na forum o moim wyborze IC. Notatki pisze na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dziwne zdarzenie.

Odpalam sprzęt (wyłączony był głównymi wyłącznikami) i się rozgrzewa.............???, robię na 12-stą i sobie myślę "muszę czym prędzej ten piec dokupić", ale coś tak syfiasto, góra jest i środek a bas i dynamika do kitu, myślę echhh, to pewnie te vdh co zamulają, albo wzmak za słaby jednak (byłem na wakacjach 3 tyg), a może prąd do du..

Ale włączam znane mi płyty na których słuchałem głośno i to nie gra jaki wcześniej a nie wcisnąłem power żeby odjąć te -20 decybeli, co jest kurna!?.

 

Wcisnąłem power (pomarańczowo) i znów power (czerwono,normalnie) i wszystko wróciło do normy, bas i dynamika jak zawsze, kopie tak że na 11-tej jest za głośno, wszystko wróciło do normy.

 

Ktoś się spotkał już z takim caspianowym psikusem?.

Może zacząłem słuchać zbyt głośno jakąś chwilę po włączeniu (na zimno) i zabezpieczenie się jakieś załączyło, a może prąd nie wszędzie doszedł jak należy, albo błąd techniczny, zostawiać zawsze na czuwaniu i tyle, ale czasem pod ręką niema pilota i z stąd takie wyłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze jest ciepławy-ciepły, jak byłem na odsłuchach monitorów MA platinium 100, focal 1007Be (głośność 10-11, czasem 12) to był dobrze nagrzany ale nie bardzo gorący (ale skala ;-) ).

Ustawienie może też wpływać na słabe wentylowanie, no i piecyk by się caspianowi czasem przydał choć daje radę z dużymi konstrukcjami.

Z Paradigm studio 60v4 radził sobie bez problemu, mocniejszy od naima 5i-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koledzy polecacie Tuner FM do kochanego Caspiana? Najchętniej zakupiłbym jakiś używany. Macie jakieś propozycję.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov

 

>Jaki koledzy polecacie Tuner FM do kochanego Caspiana? Najchętniej zakupiłbym jakiś używany. Macie

>jakieś propozycję.

 

Najlepiej z rodziny, sam czaiłem się kiedyś na poprzedniego caspiana na -ebayu ale kasy nie miałem, a za małe pieniądze poszedł, i mam nowego denona DAB za 170 funtów i spoko, dźwięk też spoko.

Zależy jak bardzo ważne jest dla ciebie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sobie sprowadzic do odsluchu (oczywiscie z zamiarem kupna)integre Caspian M Series-1. Bardzo zalezy mi na tym, zeby byl to egzemplarz z nowej linii o mocy 85W/8ohm. Sprzedawca zaproponowal mi egzeplarz o numerze seryjnym 0116008, czyli zgodnie z informacja uzyskana od Roksana, pochodzacy z najnowszej linii (numer seryjny powyzej 115000), ALE ponoc na wzmacniaczu jest napisane 70W. Czy ktos moglby mi udzielic informacji o co tutaj chodzi? Co oznaczza napis 70W na wzmacniaczu? Byc moze jest to czulosc wejsc? Czy ktos tutaj posiada Caspiana z najnowszej serii i moze mi pomoc? Jakie sa numery seryjne posiadanych przez Was wzmacniaczy? Czy jest mozliwe, aby dystrybutor sprzedawal kilkuletnie Caspiany ze starej linii (70W/8ohm) jako najnowsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma numer 0132098 to ten z powyższych zdjęć, nigdzie nie jest napisane na tylnej ściance ile ma watt, jedynie pobór 430, a jeśli ma 70 watt to poprzednia wersja, z czarnymi gumowanymi gałkami i guzikami.

Może się się zwyczajnie pomylił, różnica we wzmacniaczach była we w łączniku głównym, wcześniej był na tylnej ściance jak w cd, a teraz (mój) pod spodem po lewej z przodu, zaraz przy napisie caspian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz. Bardzo mi pomogles - naprawde :-) Otoz pierwsza seria Caspiana M-series 1 miala moc 70W/8ohm i z cala pewnoscia byl to M-series a nie stary Caspian mk2. Zreszta nawet test w Hi-Fi i Muzyka opisywal Caspiana wlasnie 70-watowego. W what hi-fi pisza, ze Caspiany o numerze seryjnym powyzej 115000 powinny byc juz 85W. Ludzie z Roksana potwierdzili mi to mailowo. JEdnakze dystrybutor cos tutaj mocno kreci, gdyz twierdzi ze Caspian, ktorego by mi mial sprzedac jest calkowicie nowy ale 70W-owy. Podejrzewam, ze sciagneli starenkie Caspiany gdzies ze stocku w Anglii za ulamek ceny i teraz szukaja jelenia, coby to kupil po normalnej cenie z niewielkim rabatem. Oj nieladnie, bardzo nieladnie. Numery narastaja chronologicznie - jesli oferuja mi wzmacniacz o numerze 116000 to juz to jest dosc dziwne... Czemu w tym kraju nawet wzmacniacza nie mozna normalnie kupic? Zalamka :-( A Ty gdize kupiles swojego M-1? Chyba nie bede ciagnal z UK, skoro jest tutaj oficjalny dystrybutor. Naprawde mozna sie zalamac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem tego.

Swój w UK kupiłem, mieszkam tu.

W wyprzedażach wzmak M z gwarancją sprzedawali za 900 funtów, warto kupić na gwiazdkę bo wtedy wszystko idzie w dół, politycy o tym decydują, chyba im dokładają, nie wiem, ale jak rok temu zaczął się ten kryzys to najmniejsze upusty były 9%, a kolumny kupiłem 12% taniej i coś tam jeszcze urwałem.

Obecna cena katalogowa 1450funtów, ale do urwania coś zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.