Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kivlov, 24 Wrz 2009, 19:12

>Czy ktoś porównyał Sugden A21 V2 do Caspiana?

częsciowo na temat ;-)

W lecie poszukiwałem wzmacniacza. Odsłuchałem ładnych kilka typów, przez kilka dni słuchałem również a21, z tym ze jego starej wersji. Brzmieniem byłem oczarowany, zabrakło mu jednak nieco dynamiki w tutti orkiestrowym. Poza tym nie miałem uwag. Na krótkiej liście pozostały dwa: właśnie Sugden i Caspian, który przy zbliżeniej muzykalności nie miał problemów z dynamiką. Dlatego przede wszystkim zdecydowałem się na dzielony układ preamapa ROK i końcówki Caspian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven

 

Cieszy mnie Twoja relacja. Tym bardziej, że Caspiana mam a na VA mam długie zęby już od jakiegoś czasu. Fakt, że u mnie gra starszy Caspian (i to wyłącznie jako końcówka mocy) a VA mają być ciut większe ale co do zasady wrażenia powinny być podobne. Have fun!!!

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Plyty z muzyka Savalla brzmia znakomicie. Dynamika rzadzi charakterem przekazu. Gdybym mial wymienic najwazniejsza ceche Caspiana, bylaby nia wlasnie zywosc dzwieku i dynamika. Efekt muzykalnosci jest tutaj uzyskiwany zupelnie inaczaej niz np. u Destiny czy Audio Analogue, gdzie postawiono na specyfincza spiewnosc i melodyjnosc. Caspian M-series jest bardziej bezsposredni i jakby nawet beznamietny, nie ma tutaj zadnych podkolorowan. Mam jedno zastrzezenie, ale nie wiem, czy nie wynika to bardziej z charakteru CD i interkonektu. Wracam do sluchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajaca jest w Caspianie mikrodynamika. Sluchajac fortepianu Jarreta wrecz czuc energie uderzen w poszczegolne klawisze. Nigdy nie slyszalem wczesniej czegos podobnego. Gdyby Caspian mial odrobine wieksze otwarcie w najwyzszych czestotliwosciach, mielibysmy chyba wzmacniacz idealyny. A moze to moje Vienny maja troche obcieta gore, sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy relacji. Duzo mozna przeczytac o muzykalnosci Caspianow. Muzykalnosc czesto jest osiagana poprzez zabieg polegajacy na lekkim rozmiekczeniu dzwieku. W Caspianie nic takiego nie ma miejsca. Dzwiek jest zawsze zwarty i szybki. Jesli na plytach realizacja jest twarda, taka tez bedzie podana przez wmacniacz. O dziwo w ogole to nie przeszkadza w przyjemnosci odbioru muzyki. Muzykalnosc w wydaniu Caspiana realizowana jest poprzez nadanie muzyce wzorowego tempa, dynamiki,a takze poprzez piekne wybrzmienia intrumentow i pewien analogowy szlif w ich brzmieniu, ale bez klasycznie rozumianego zmiekczenia i ocieplenia. W zasadzie jest to najlepszy wzmacnaicz jaki slyszalem, nie mam doswiadczenia w hi-endzie, trudno mi wiec wytykac wady. Jedna znalazlem na pewno. I to niestety dla mnie dosc istotna. Kreowanie przestrzeni jest specyficzne. Intrumenty i wokale odnajduja swe miejsce na scenie, ale sa rozmyte, pozbawione konturow. Tutaj jest niestety duzo gorzej niz w Creeku Destiny i, o dziwo, niz w moim starym NADdzie 350. Zamykajac oczy, mamy raczej plamy dzwieku niz realnych muzykow w pokoju. Z drugiej strony, nawet tak bardzo to przeszkadza. Przychodzi mi nawet do glowy mi mysl, ze byc moze taki odbior jest blizszy prawdzie koncertowej. Troche mi to jednak przeszkadza, gdyz lubie miec muzykow u siebie w pokoju. Ciekaw jestem jak wypadlaby Epoca III w bezposredniej konfrontacji z Caspianem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Caspiana/pierwsza wersja/ od prawie dwoch lat. Gora jest nieco niedoswietlona, ale byc moze dzieki temu w dzwieku nie ma agresywnosci i natarczywosci dzieki czemu dzwiek nigdy nie meczy. sybilanty nie sa nigdy podkreslone. Za to barwa i namacalnosc dzwieku sa wyborne.Pozdrawiam Gigong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven

 

Gratuluję wyboru.

Góra w caspianie moim zdaniem jest taka jaka powinna być, to nie japończyk, i chodzi o to żeby było dużo słychać a żeby nie syczało, nadmierne wyeksponowanie góry prowadzi do efektu tak zwanego "zamykania się uszu" .

Małą ilością na górze jest też VDH, mam, porównywałem z miedzią i srebrem, vdh tłamsi najwyższą górę na korzyść analogowego brzmienia z nieco lampowym nalotem.

Efekt jest taki że wciąż wszystko słychać a nic nie kuje w uszy, u mnie na focalu czasem sybilanty są takie że ciary normalnie.

 

A na elektrach 1007Be jaki to grało, kopara kleci na glebę, dopiero caspian się rozwinął i pokazał klasę, można kręcić na 12:00 i nic nie drażni.

 

Caspian robi z górą mniej więcej tak jak z basem, nie wali na okrągło, kiedy jest potrzeba to kopnie, podobnie z wysokimi, na jednych płytach/utworach jest jakby głucho a na innych wysokich jest w sam raz a czasem nawet za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, jak wy ładnie piszecie o tym caspianie - nawet nie wiedzialem, ze mam taki dobry wzmak ;-)

 

PS. Morven - z tym rozmyciem/brakiem konturowosci dzwiekow to sie troche zgodze - z tym, ze mi sie wydawalo do tej pory, ze to jest raczej cecha moich kolumn (AA Hyperion III) a nie wzmaka - i tutaj walczylem z ich ustawieniem dosc dlugo. W kazdym razie caspian M-1 to cudowny wzmacniacz - wlasciwie nie ma zadnych brakow.

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 21 Wrz 2009, 14:51

 

>A czy ktoś miał okazję porównywać Capsiana z Primare A30.1 ? Bardzo jestem ciekaw co zagrało

>lepiej, albo czym się różnią te wzmacniacze?

 

Roksan wiadomo, a PRIMARE zimny, analityczny i niezbyt muzykalny (z KEFAMI), on rozkłada nagrania na czynniki pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, 17 Wrz 2009, 22:23

 

Z tymi numerami seryjnymi to prawda ale z polskim dystrybutorem to nie do końca. Byłem na kupnie cd na przełomie roku i powiedzieli mi, że muszę poczekać bo wyczyścili magazyny do remanentu, więc sprowadzą dopiero w styczniu. Dzieki Bogu bo kupiłem na ebayu za 5000 taniej roczny.

 

spróbuj tu, napisz do nich dla mnie się zgodzili wysłać ale cena poszła i zrezygnowałem

 

http://www.bartlettshifi.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post na forum.

Trochę czasu już tu spędziłem lecz większość jako gość czytelnik.

W najbliższym czasie planuję złożenie zestawu stereo i właśnie caspian przykuł moją pierwszą uwagę.

W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów porównywał kolejne wersje caspiana mk1, mk2 i M1??

Czy wystepuja pomiedzy nimi spore różnice, czy któryś z nich się "wybija" ??

Jeżeli komuś udało się porównać kolejne wersje i mógłby napisać krótkie podsumowanie zapewne wielu poczatkującym w tym równiez mi, przydało by się takie kilka zdań.

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven - jestem pewny, ze tak. Niestety bardzo wiele tu zalezy od jakosci nagrania. Ja jestem zadowolony z mojego obecnego sprzetu i osiaglnalem juz to co Ty nazywasz precyzja ustawienia muzykow i instrumentów z wyraznie zaznaczonymi konturami (granicami). Kosztowalo mnie to sporo czasu - szczegolnie ustawienie kolumn okazalo sie tu trudnym zadaniem - nawet centymetrowe przesuniecie w jedna czy druga strone robilo znaczne roznice! Ja mam co prawda caspiana M-1 z wylacznikiem z tylu, wiec tego nieco starszego, ale zmiany nie byly chyba na tyle znaczace, ze ten nowy rozni sie wyraznie od mojego. Zachecam do eksperymentow w tym zakresie.

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zastępstwie sklepowego z wyłącznikiem z tyłu i gra tak samo mocno jak z wył pod spodem.

Ale wcześniejsze wersje może były słabsze, nie mam pojęcia, inna opcja, może ktoś coś w środku majstrował, albo egzemplarz z chin, ale znów chiny potrafią świetnie kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to, bo scena i byc moze wysokie tony, to jedyne co moglem zarzucic Capsianowi podczas odsluchow u mnie. Nalezy pamietac jednak, ze gra caly system i byc moze wzmacniacz tu nie byl winowajca. Z drugiej jednak strony w dokladnie tym samym systemie NAD i Creek potrafily wykreowac idealnie punktowe zrodla z konturami. Tyle, ze cala reszta byla gorsza niz w Caspianie :-) Poruszajac sie w pulapie srednio-budzetowym chyba trzeba po prostu zaakceptowac pewne kompromisy. I tak uwazam, ze na tle konkurencji dzwiek, ktory prezentuje Caspian jest wysmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj w ulubionym sklepie po końcówki do nowych paczek i rozmawiałem z gościem na temat caspiana a w szczególności platinum, jak to CD bo....... właściwie jest tylko caspian i wyżej już nic, czyżby był aż tak dobry?, podobną politykę stosuje bryston sobie pomyślałem, i poszedł zadzwonić do roksana.

Nowy CD player z serii Platinum pojawi się około stycznia, marca i ma kosztować około 4 tys. funtów, gratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Dołączam do klubu z czarną integrą Caspian M1. Roksan napędza u mnie Harpie Acoustics Amstaff Mini :). Teraz jeszcze pozostaje mi jeszcze upolowanie CD do kompletu, ale muszę się trochę odbić finansowo. Na razie za źródło robi Audiotrak Prodigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy!!!

 

Napisz nam tutaj jak sie sprawuje caspian w polaczeniu z harpiami. Musze powiedziec, ze bardzo "pociagaja" mnie harpie wiec z przyjemnoscia poczytam o Twoich wrazeniach. Pojawialy sie opinie, ze caspian ma problemy z napedzeniem 4 ohmowych kolumn. Czy zauwazasz u Siebie jakies problem?

 

Chris01

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris01, 5 Lis 2009, 08:39

 

>Pojawialy sie opinie, ze

>caspian ma problemy z napedzeniem 4 ohmowych kolumn. Czy zauwazasz u Siebie jakies problem?

 

I co wypadałoby tu po raz kolejny napisać..

To w sumie najtańszy, dość uniwersalny wzmacniacz (second hand), który radzi sobie z 4 ohm. Wysterował Dynaudio Focusy 140 (rzeczywiste 4 ohm), to i z Harpiami sobie bez problemu poradzi. No chyba, że Harpie mają spadki poniżej 4 ohm...albo nowe wersje Caspiana niedomagają (w co wątpię).

Gdzie znalazłeś takie opinie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zildijan był łaskaw to napisać tu: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=47170&all=1

 

cytuje:

"Już mi się kiedyś dostało za krytykę Caspiana, ale, co tam. Miałem przez może tydzień M-Series 1 - "recommended 8 ohm speakers" maczkiem z tyłu pod gniazdami. I na kolumnach o zejściach do 4ch i niżej ohm Caspian nie wydolił. Wg Audio 85% kolumn na rynku to właśnie 4ohmowe.

 

Starsze wersje Roksana podobno są lepsze pod tym względem."

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.