Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

>Chris

Tak, to mój Caspian, ale w perspektywie czai się na jego miejsce M1, trzeba się powoli piąć, aż do serii PLATINUM :-) (stąd to ogłoszenie)

Poza tym, jak napisał Seba i Micke, jestem szczęśliwym posiadaczem doskonałego CD ROKSAN CASPIAN, tak więc nie dam się zdetronizować, ale jak dzień sądny nadejdzie, to sam będę abdykował.

Jak wspomniał seba, pojedynek trwa i jest krwawy :-0 Zarówno Caspian jak i ECI1 na zmianę zajmują pozycję lidera w poszczególnych kategoriach, co uwzględniając różnicę cen wyjściowych w/w gladiatorów, dobrze świadczy o NASZYM ROKSANIE.

Góra w obu wzmakach jest podobna, caspian ma troszkę krótszą ale podaną dynamiczniej, w eci talerze wybrzmiewają dłużej i szkliściej, szczegółowość zakresu jest identyczna. Srednica eci czaruje, jest bardziej nasycona, ale wolniejsza i spokojniejsza. Caspian jest brdzej żywiołowy i b.dynamiczny.

Bas caspiana to niedościgniony wzorzec w swojej klasie. Punkt, atak, kolor, szybkość, sprężystość i dynamika, tutaj eci ustępuje, grając bardziej obło i znów spokojniej, ale z fajnym wypełnieniem i konurem. Muzyka w eci czaruje i uspokaja, z caspianem jest bardziej skocznie i angażująco, ale w obu z klasą i muzykalnie. Są to godni siebie rywale i tylko preferencje i aplikacja mogą decydować o pozostaniu w systemie. Wzmaki różnią się stylem, a nie klasą.

Szczegółowy opis będzie później, jak dobrze poznam electrocompanieta, na razie ogłaszam 1:1

Tak więc polecam znany kawałek zanucony przez Sebę:

łubu dubu... ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje M1 wiec juz wiem ze bedziesz badzo zadowolony ale teraz marza mi sie monobloki albo koncowka i pre

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Jak sprzęt działa to jest ten spokojny czas słuchania i testów. Mój Roksan coś ostatnio choruje. Przy załączaniu pojawiają się trzaski bez względu na poziom wysterowania. Znacie

jakiegoś lekarza w śląskiej okolicy?

Pomóżcie choremu...

 

Pozdrawiam wszystkich

fan Roksana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było pyknięcie, stuknięcie to może nie zwróciłbym na to uwagę, ale trwają do kilkunastu sekund i mimo zerowego wysterowania ich natężenie bywa dość spore. Mam go ok 4 miesiące i na początku tego nie było. Głośna muzyka nie zniszczy głośników, takie dziwne częstotliwości mogą.

Ze sprzętem tak jest - najlepiej jakby się nie psuł.

Uwaga z innej beczki.

Czy Wasze Roksany też delikatnie obchodzą się z wysokimi tonami? Porównywałem z dwoma Audiolabami.

Nie pogniewałbym się za nieco więcej metalu na np talerzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taak,

To jednak może być problem mojego słuchu :-)

Łączówkę zmieniałem, raz grał Red Down Nordosta - dość szczegółowy, raz przyzwoity kabel angielskiego Atlasa. Napędza to Pioneer z 1 Stelmacha, a podłączony był na zmianę do AE Evo 3 i AE Aelite 2.

Jak się muzyka rozpędzi to już nie jest tak odczuwalne - z drugiej strony nic nie kłuje. W rozrywce tej góry jest więcej.

Najbardziej cieszą mnie barwy instrumentów, tych nie wpinanych do prądu. Ja odbieram prawie całe pasmo jako jeden konglomerat. To już jest coś. Zawsze mamy okazję łapania się na konkretnych częstotliwościach.

 

A a kwestii wysokich czuję, że muszę iść do lekarza na płukanie... Im więcej lat tym gorzej.

Różne się z człowiekiem rzeczy dzieją - z pozdrowieniami dla Darkula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Cieszę się że są tutaj użytkownicy Roksana i że powstał Fan Club.

Dołączam się może nie z Caspianem (póki co ) ale z Kandy MK III amplifier i Kandy CD MK III kolumny Audio monitor S6

Będę miał do Was mnóstwo pytań ;)

Pozdrawiam serdecznie ze Szkocji-Edynburg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myslicie o kolumnach Caspian FR5 czy cen a750-1000 Funtow to dobra cena za te kolumny ? Ktos mial mozliwosc sluchania tych kolumn ? Czy te kolumny wymagaja duzej mocy zeby sensownie zabrzmialy ? Czy Caspian M1 bez koncowki mocy napedzi te kolumny co sadzcie ? Musze podjac decyzje bo byc moze jutro bede mogl je nabyc i nie wiem co sadzic o tych kolumnach opinie maja dobre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos ucichlo o Roksanie, szkoda. Takie pytanie co myslicie o firmowym interconecieHDC-02A Roksana zastanawiam sie na ile dobrze dobrany moze byc ten IC. Czy to jest dobry wybor pewnie nikt nie odsluchiwal tego IC raczej w salonach trudno go zdobyc wiec trzeba raczej nabyc w ciemno. Korci mnie ten przewod.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś ze szlachetnych słuchacieli miał okazję porównywać Creek'a Destiny z Roksan'em Caspian? Baaardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie, sugestie, albowiem nie mam możliwości, a stoję przed poważnym, jak zapewne wiecie, wyborem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam CD-ka. Ze względu na posiadanie końcówki Caspana mkII, wpierw myślałem właśnie o Caspianie ale niestety nie mam gdzie go odsłuchać. Używka Caspiana to mniej wiecej 2-2,2kzł i w tym przedziale zacząłem się rozglądać za różnymi źródełkami. W międzyczasie udało mi się dość porządnie potestować Ushera CD7, Creeka Evo, Shengya cd-s10CS (a więc o samo co Vincent cd-s6). Chińczyk złupał dupsko konkurentom totalnie. Usher też ma coś w sobie ale u mnie za bardzo gra basem.

 

Z pewnością kolega ma ochotę skusić się na propozycję jednego z forumowiczów mających właśnie w ofercie 6 szt. Caspiana mkII. Ja w każdym razie bez odsłuchu nie kupię, a za 2,6 kzł które należy zapłacić za te podobno nowe urządzenie spokojnie można kupić chińczyka. Gra fenomenalnie!!

Wykończenie bez zarzutów, design cywilizowany (identyczny z Vincentem), problemów z serwisem też nie ma bo to w końcu europejczyk z inną nazwą. Do tego ma XLRy.

 

Nie mniej jednak, jeżeli ktoś w Poznaniu ma Caspiana i byłby skłonny udostępnić go do odsłuchu to się piszę. Bez tego nie kupię choćby cena była mocno okazyjna.

 

PS. Myślałem jeszcze o CECu 3300R ale też nie mam go gdzie posłuchać....

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

biorąc pod uwagę waszą znajomość nt.caspiana mam pytanie.jeśli ud się dostać caspiana mk II to jaka jest realna cena, oraz z jakimi kolumna podłogowymi się najlepiej zgrywa?

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2400-2700 w zależności od stanu. MKI od 2000 -jest super ofertą. Cała popularyzowana budżetówka wysiada w przedbiegach. CA Azur 840, denonki czy nady 372, nie powinny nawet stać obok caspiana.

Różnica między MKI i II jest nie do wyłapania bez bezpośredniego odsłuchu.

Kolumny takie, jakie brzmienie preferujecie, caspian nie zmieni ich charakteru.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczow

gram obecnie maranztem ale mysle o przesiadce

co myslicie onowej seri kandy k2 para wzmak i cd okolo £1500 zbira ten zestaw bardzo pochlebne oopinie

czy jednak wybrac zintegrowanego caspiana plus cd caspiana z drugiej reki na dniach wybieram sie na odsluch zobacze co powiedza me uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.