Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Roczne mysle ze w okolicach 5500 zł. Warto sprawdzic czy ta charakterystyka dzwieku, jesli trafi to warto dozbierac do tej kwoty. Musisz sprawdzić czy wpisze sie w Twoje pomieszczenie jego uklad i 15 m2. Dla mnie dlugo juz pozostana.... Bas jest bardzo dobry, wypełnienie, szczegółow mi nie brakuje i klimat, piekno srednicy, mysle ze najwalsciwszy jest komentarz przez wielu uzywany - po prostu muzyka przez duze M. Nic, tylko musisz sprawdzic bo obiektywnie rzecz biorac Caspian to dobre towarzystow wlasnie dla Harbetha, napedza wlasciwie, przyspiesza je nieco i neutralizuje.

 

serdecznie pozdrawiam,

daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksio

Jeśli Spendor Ci się nie spodobał (moim zdaniem może za wcześnie lub nie dla Ciebie po prostu), to o Harbethach też zapomnij.

To specyficzne produkty dla specyficznych melomanów.

Szukaj może jakiś szlagierów. To nie traktowaie "z góry" ale uważam że należy zaczynać od produktów standardowych, a z biegiem czasu wchodzić na wyższe poziomy zwracając uwagę jakie aspekty brzmienia lubimy.

Druga rzecz że może szukaj kolumn z możliwie wysoką skutecznością. Dodał bym że 4ohm gdyż wtedy wzmacniacz zyskuje na wydajności, ale w tym niekoniecznie - Roksan sam podał że 4ohm nie lubi. Chyba że to tylko firmowe zabezpieczenie jak na Amplitunerach AV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksio, 9 Mar 2010, 17:44

 

>preferuje dzwieki szczegolowe z wysunietym wokalem do przodu, bas schodzacy do dolu, gora

>umiarkowana. ze wzgedu na pomieszczenie slucham raczej cicho.

 

Wszystko to da ci wspomniany przeze mnie układ.

 

>Tych VA Mozart sluchalem i mialem

>nawet w domku, ale sie nie spisaly. nie chodzi mi o bas lecz o wokal. byl jakby za kotara i obcinaly

>jakby niektore dzwieki. moze to byla kwestia zlego ustawienia lub kabli....?

 

U mnie Mozarty zagrały...choć 72SE jeszcze lepiej...stawiam na akustykę.

 

>Jednak nie bardzo podobalo mi sie to ze srednica jest w nich tak mocno wysunieta na perwszy plan -

>to nie dla mnie.

 

Zdaje się, że sam sobie przeczysz. Posłuchaj najpierw kilku zestawień, u siebie, na swoim sprzęcie. Inaczej nie ma sensu.

 

Owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada końcówka m series do integry m series albo mk1 mk2? Jaki przedwzmacniacz należałoby kupić do tej końcówki?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

86db i min na 4 Ohm. Naim też grał, ale w nie można było podkręcić za głośno i w subbasowych partiach niezbyt kontrolował i nie wybrzmiewał. Caspian nie ma z tym najmniejszych problemów. Bas jest świetnie kontrolowany i dynamiczny do końca, a poziomy głośności zmuszają do kapitulacji.

Tak samo dobrze jest po przeciwnej stronie. Przy cichym słuchaniu nic nie ginie, a basik wciąż świetnie punktuje. W ogóle jestem pod wrażeniem dynamiki Caspiana. Tak spektakularnych efektów nie osiągały ECI1 , Accu 212 i Nait 3R. Teraz słyszę to jeszcze wyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, to ja nie wiem o co chodzi kompletnie...

To nie była jedna para kolumn na których tak odebrałem Roksana.

Tak grał z wieloma...O skutecznościach dochodzących do 92/3dB.

Może jakieś Turbo tam macie w swoich egzemplarzach ;), albo oba których słuchałem były walnięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuję integra m series? (używka). Ile za nią warto dać?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na zdjęcia i oczywiście na opis wrażeń akustycznych.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 25 Mar 2010, 15:13

 

>No to czekamy na zdjęcia i oczywiście na opis wrażeń akustycznych.

 

Zdjęcia wkrótce, a co do wrażeń akustycznych to jestem zachwycony. Pięknie zbudowana scena, słychać każdy choćby najdrobniejszy szczegół, bas pod pełną kontrolą. Nawet moja żonka słyszy dużą różnicę na +. Słuchała sobie muzyki jak mnie nie było, a jak wróciłem z pracy powiedział mi, że jak zamknęła oczy to miała wrażenie jakby muzycy stali przed nią w pokoju. Mikro i makro dynamika na najwyższym poziomie.

 

Minus - brak wygaszania wyświetlacza i trybu standby. Producent zaleca, żeby CD był cały czas pod prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło szukać cd caspiana do mojej integry mkI. Cichom napisz cos jeszcze o brzmieniu, bo u mnie na cd s6 vincenta nieco gubi kontury i nie jest tak przejrzysty jak bym sobie życzył. Co ciekawe wcześniej na gainclonie w tym aspekcie radził sobie lepiej, ale oczywiście tylko w tych aspektach, cała reszta na korzyść caspiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź z tymi lampami, tak się składa, że miałem akurat philipsa sq miniwatt e88cc i rzeczywiście, przyznam dźwięk żywszy, otwarty na górze, ale wciąż muzykalny i bardzo barwny! super. Ale wciąż myślę o roksanie cd bo tak do kompletu by pasował:) choć nie wiem czy w tym momencie jest w stanie zagrać lepiej od tego vincenta... bo to taki czarodziej, co lampa to inne wrażenia (moja wersja jest na 3 lampach więc wystarczyła 1 philipsa, wcześniej trzymałem tam siemensa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna entuzjastyczna recenzja Caspiana ->http://www.homecinesolutions.fr/e/d/000/000/984.pdf

Wrazenia recenzenta calkowicie pokrywaja sie z moimi: Caspian M Series-1 to przede wszsytkim PRAT, a Creek Destiny, choc niezwykle muzykalny, cierpi na niedostatki basu. To dobrze trafic na rzetelna recenzje. W polskiej prasie klamia w zywe oczy - czasem sie zastanawiam, czy oni w ogole sluchali testowanego sprzetu (vide - wybitny bas w Creek Destiny czy slaba dynamika w Roksan Caspian - Audio Video - glusi albo klamcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak entuzjastyczna nie jest, skoro przegonił go creek i primare. Usytuowali caspiana w środku stawki, ale jak już zaznaczyliśmy w innym wątku oceny są czysto subiektywne. Sam chciałbym usłyszeć jak taki creek rozprawia się z moim caspianem, który uważam gra bardzo solidnie, ale zawsze można lepiej. Może ktoś kiedyś porównywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian i Destiny to wzmacniacze rownorzedne pod wzgeldem poziomu brzmienia. Graja po porstu inaczej. Przewaga jednego nad drugim bedzie wynikac glownie z charakteru podpietych kolumn oraz rodzaju sluchanej muzyki. W skrocie: Caspian to wulkan energii i dynamiki (oczywiscie w kontekscie ceny i posiadanych "Watow"). Muzyka az tetni zyciem, pulsuje, rytm jest ciagle podkreslany. Wyzszy bas, ten gdzie znajduje sie stopa perkusji, ten, ktory nadaje tempo muzycznym wydarzeniom jest podany pewnie -mocno, ale tez zachowujac wzorowa kotrole. Wysokich tonow w Caspianie jest jakby wiecej, ale nie sa one tak finezyjne, jak w Destiny. Przestrzen, kreacja sceny i rysunek zrodel pozornych - Caspian wypada tutaj dosc przecietnie i to uznaje za glowna wade tego wzmacniacza. Destiny z kolei pod wzgeldem kreacji sceny prezentuje poziom w pelni hi-endowy. Dzwiek jest calkowicie oderwany od glosnikow scena jest gleboka i szeroka, a instrumenty sa wyrysowane tak precyzyjnie, ze mozemy je pokazac palcem. Taka scene Destiny prezentuje w trybie pasywnym. Ustawienie tego trybu powoduje jednakze, ze wyzszego basu prawie nie ma - to co jest to jakas kpina, substytut normalnego basu, przez co instrumentom i wokalom po porstu brakuje ciezaru, nasycenia; dzwiek nie ma masy, "body". Oddajac jednak sprawiedliwosc najnizszy bas w Destiny to juz poziom hi-endowy. Schodzi nizej niz Caspian, zachowujac barwe i kontrole. Sporo klockow hi-endowych (np. tansze Accuphase) nie moga pochwalic sie tak znakomitym najnizszym basem. Co z tego jednak, gdy rytm jest kreowany wyzej - tam, gdzie Destiny to zwykly chudzielec. W trybie pasywnym Destiny w ogole nei ma energii - to wzmacniacz wybitnie wrecz anemiczny. Brak mu iskry, ognia, tempa, pazura. Wszsytko dizeje sie wolno i finezyjnie, wzmacniacz podkresla pieknne wybrzmiewa, tworzy niesamowity klimat i gra na emocjach. Wysokie tony w Destiny sa bardzo rozdziwlczne a przy tym delikatne aksamitne, ogolnie bardziej finezyjne niz w Caspianie, ale tez jakby troche.... przymulone. Brak jakiejkolwiek ostrosci - nawet wtedy, gdy takowa powinna sie pojawic. W trybie aktywnym Destiny ozywia sie - pojawia sie bas i dynamika, jednakze gubi sie scena, a dziwek traci na naturalnosci, neutralnosci, czyli ulatniaja sie wszystkie zalety Creeka i mamy cos w rodzaju niby-naima (takie "niewiadomoco")Do jasnych i szybkich kolumn i dla wielbicieli spokojnych klimatow, ktorzy preferuja konteplacje klimatu, obserwuja piekno wybrzmien i lubia pograzac sie w spokojno - melancholijnych nastrojach muzycznych Destiny bedzie wzmacniaczem wymarzonym. Taki material muzyczny potrafi on bowiem przedstwaic magicznie. Caspian M-Series -1 jest jednakze w mojej opinii duzo bardziej uniwersalny. W zasadzie wszsytko jest na miejscu, a przy tym emanuje niesamowita energia. M Series jest zarowno dla tych, ktorzy lubia usiasc i sie zamyslic, jak i dla tych, ktorzy lubia potrzasnac grzywa. Trudno w zasadzie pisac o Caspianie, bo to wzmacniacz na bardzo rownym poziomie, nie ma w zasadzie ewidentnie slabych stron. Jego najwieksza zaleta jest chyba naturalna (i wcale nie dobarwiona, a raczej lekko analogowa) srednica, wspanialy energetyczny i kontrolowany bas, niezwyjkla szczegolowosc oraz muzykalnosc uzyskana jednakze nieco inaczej niz w Destiny - bardziej poprzez pokazanie niuansow dynamicznych. Mikrodynamika, delikatne uderzenia o klawisze fortepianu, lekkie szrpniea strun - te mikrowydarzenia posiadaja w rzeczywistosci pewna energie, ktora Caspian pokazuje. Gdyby jeszcze Caspian mial pare WAT mocy wiecej i posiadal przestrzen Creeka, mielibysmy do czynienia ze sprzetem w pelni hi-endowym, ale i tak jest to jedna z najciekawszych i na pewno najbardziej uniwersalnych kontrukcji w przedziale srednioudzetowym. Mam nadzieje, ze moje wypociny kogos zainteresowaly ;-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.