Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

cichom, 4 Lis 2009, 21:49

 

>Witam kolegów,

>

>Dołączam do klubu z czarną integrą Caspian M1. Roksan napędza u mnie Harpie Acoustics Amstaff Mini

>:). Teraz jeszcze pozostaje mi jeszcze upolowanie CD do kompletu, ale muszę się trochę odbić

>finansowo. Na razie za źródło robi Audiotrak Prodigy.

 

Jaki masz metraż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichom, 4 Lis 2009, 21:49

 

>Witam kolegów,

>

>Dołączam do klubu z czarną integrą Caspian M1. Roksan napędza u mnie Harpie Acoustics Amstaff Mini

>:). Teraz jeszcze pozostaje mi jeszcze upolowanie CD do kompletu, ale muszę się trochę odbić

>finansowo. Na razie za źródło robi Audiotrak Prodigy.

 

Skąd jesteś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rok temu napisałem, że udało mi się zakupić integrę Roksan Caspian mkII. Teraz mój system wygląda następująco:

1. Roksan Attessa DP3

2. Linn Classik mkI

3. Roksan Caspian mkII

4. Roksan rokone monitors + audioquest bedrock

5. Triangle Zerious + audioquest 8

6. Yamaha subwoofer NS-SW700

7. B&W LP1 sattelites

Audioquest cobra, etc.

Pokój 27 m2. Brzmienie super.

W planie Roksan DAC ???, zmiana kolumn. Monitorki będą na sprzedaż. Ktoś chętny?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć, że jestem coraz bardziej zadowolony z mojego zestawu. Gra całość bardzo przejrzyście. Jeszcze chce dokupić jakieś źródło, a że mam sporą kolekcję we flac to będzie to DAC. Chce kupić Beresforda - podobno charakteryzuje się analogowym brzmieniem ale okaże się jak posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów,a i ja mam zajawkę aby zostać przy Roksanie...

 

No i mam taki problem - chcę się przesiąść z Kandy II na CASPIANA - ale wiem że będzie laser do wymiany - bo ponoc ma problemy z czytaniem kopii.

 

1/ Czy ktoś wie jaki tam model Sanyo podchodzi (tak na 100%) Czy jest to skomplikowane? Czy trzeba od razu z mechanizmem? No i czy są zamienniki - może coś lepszego?

 

2/ Może by ktoś zorientowany wkleił wszelkie dane techniczne poszczególnych modeli w posty - bedzie lepiej indeksowane w google :D

 

pozdr

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich posiadaczy Roksana mam pytanie czy ktos z was moze chce sprzedac Roksana Caspiana mk II bo poluje na niego :) mam oferte mk I ale sie zastanawiam bo gosc chce 2100 co o tym myslicie ??? jestem w trakcie przesiadki z HK 980 + HD 980 bedzie duza roznica ??? Pozdrawiam i czekam na jakis wpis :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, posiadam integre Caspiana MK I i obecnie stoje przed mastepujacym dylematem: czy podlaczyc do niej w biampingu koncowke mocy Caspiana, czy przejscie na inna integre a mianowicie Sonneteer Alabaster. Prosze Was o pomoc w wyborze, wiadomo, ze wymiana integry to rozwiazanie bez ponoszenia kosztow, gorzej juz z dokupieniem koncowki, bo to koszt ok. 2 tys zl. Czy macie doswiadczenia z biampingu Caspiana, jakie zachodza zmiany brzmienia w takiej konfigurscji?

 

Mam do tego jeszcze jedno pytanie, czy dopiska CAPA przy nr seryjnym koncowki, oznacza, ze jest to MK II? czy tylko noszy wypust MK I?

 

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam do was pytanie otoz kupuje wlasnie Caspiana mk I zamierzam pozniej kupic CD Caspiana narzie jestem bez zrodla i chce kupic jakis tani CD tymczasowo zeby miec na czym grac chce kupic cos tanigo do 300 zl uzywke znacie jakies starsze w miare dobre odtwarzacze z przyzwoita jakoscia typu Technics itp. podajcie jakis propozycje z gory dziekuje za podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ten trop raczej nie chce kupic typowego CD myslalem jeszcze moze o jakims Maranzu jakiejs firmie co robi sprzet w miare dobrej klasy stary sprzt nie bedzie rewelacji o tym wiem ale zeby chodziaz bylo zchludnie :) do czasu az uzbieram na Caspiana CD :P :D na KAndy szkoda kasy wole troche dluzej poczekac i uzbierac na Caspiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zglosic czlonkostwo z Caspianem MkII. Czy ktos z posiadaczy M1 bylby w stanie wykonac jakies dobre jakosciowo zdjecia wnetrznosci? Otoz mam chyba jakas pozniejsza wersje ktora wyglada bardziej jak M1 na zdjeciach ze strony roksana. Ale tam zdjecia sa na tyle male ze szczegolow nie widac tak naprawde :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj nabylem caspiana MK I.jestem niestety skazany narazie na sluchanie muzyki z kompa brak funduszy na CD jednak tak czy tak wywarl na mnie piorunujace wrazenie !! dziek jest naprawde ''duzy'' i dynamiczny z CD to juz bedzie poprostu miodzio (planuje CD Caspiana) moj caspianek graz z Dali Ikon 6 i pod kablami DNM Reason lsc mk II. w przyszlosci chce wymienic kable jakie polecacie chcialbym poprawic scene w glab :D no i jakie jeszcze byscie pozniej polecili interkonekty ??? jak bede mial czas to pozniej wkleje fotki obecnego sprzetu Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam

chetnie przylacze sie do klubu. Moj zestaw to: CD i wzmacniacz Roksan Caspian MK2 i ... i tu pojawia sie problem, poniewaz nie moge dobrac kolumienek. dlatego prosze o propozycje doswiadczonych w bojach kolegow.

moj pokoj to okolo 15mkw z groszem (5x3), zestaw stoi na dluzszej stronie pokoju, muzyka to: rock, filmowa, pop, oraz dobrymi klimatami tez nie pogardze.

kwota ktora chcialbym przeznaczyc to do 3000 zl, glownie biore pod uwage kolumienki uzywane.

Co myslicie o:

- vianna acoustics haydn grand,

- ProAc Studio 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dynkami będzie dobrze. Z VA Bach także, tylko ciężko trafić. Swietne jest połączenie Caspiana z Harbethami 7, ale to przekracza założony budżet.

Caspian to elastyczny brzmieniowo zestaw i tylko preferencje determinuja wybór. Kupój coś w dobrej cenie, żeby nie stracić przy odsprzedaży i słuchaj. Dopiero po ok.2 tygodniach do miesiąca będziesz wiedział, czy to są te kolumny i to brzmienie. Jak nie to sprzedajesz, a doświadczenie pozostaje.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

preferuje dzwieki szczegolowe z wysunietym wokalem do przodu, bas schodzacy do dolu, gora umiarkowana. ze wzgedu na pomieszczenie slucham raczej cicho. Tych VA Mozart sluchalem i mialem nawet w domku, ale sie nie spisaly. nie chodzi mi o bas lecz o wokal. byl jakby za kotara i obcinaly jakby niektore dzwieki. moze to byla kwestia zlego ustawienia lub kabli....? nie wiem. sluchalem tez spendorow sp 2/3 i przyznaje, tez bylo do kitu. Caspian wcale nie dal im rady. Te same kolumienki byly potem podloczone do naima i ... no i zagraly.

Jednak nie bardzo podobalo mi sie to ze srednica jest w nich tak mocno wysunieta na perwszy plan - to nie dla mnie.

Uzywane Harbethy 7 jaka jest ich cena rynkowa? no i trodno na nie chyba trafic?

 

pozdrowienia

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.