Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PM comp.

Po raz kolejny z Twoich wpisów wyłania się -kasa-kasa-kasa.

Zrozum .

Którego młodego człowieka - skoro o młodzieży wspomniałeś - stać na Studera . Nie piszac o 2 .

Kogo stać na taśmę matkę - czy choćby dobrą kopię .

Kto z młodych ma chałupę -salon odsłuchowy , zrobioną akustykę pomieszczenia - i całą niezbędną resztę sprzętu?.

Znając rzeczywistość

Jest takich niewielu Piszę o tych których to interesuje.Cieszy że Ciebie stać na dużą ilość taśm i skalibrowanie maszyn pod tą jedyną .

Jedna żywot nasz - tutaj uogólniam - jest kapkę inny ..

My cieszymy się tym co posiadamy.. Gramy na tym co jest dla nas dostępne ..

Zachwalam taśmy video ,bo -zawsze to podkreślam -dla mnie graja super.

Nikogo na siłę nie przekonuję .

Niktórym się podoba innym nie .

I to jest stan normalny ..

Na tym wątku chyba wielu posiadaczy Studerów i dziesiątek taśm jednej firmy chyba nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby ciągnąć dalej tego sporu.W moim przypadku szczęśliwie posiadam odpowiedni zapas taśm.Zarówno na szpulach 7 cali jak i studyjnych basf 910.Nagrywam na prędkości 19 cm/ s.To zupełnie wystarcza na kopie płyt winylowych,czy CD.Jednak jak trafi mi się taśma nagrana studyjnie na 38 cm/s, to nie ma opcji abym kopiował ją na niższej prędkości.Taśmy z czasem były coraz lepsze i można było uzyskać dobre, a nawet studyjne parametry na niższej prędkości. Nie należy zapominać, że Sztuder a-80, którego niestety nie udało mi się zdobyć, a niewiele brakowało , posiada prędkość 76 cm/s, której dzisiaj nawet w studio już nie ma potrzeby używać.Taśmy video nie są przystosowane do większości magnetofonów, choć nagrywane na niektórych brzmią jeszcze znośnie .

Jednak zawsze lepiej się sprawują na niższej prędkości.Wynika to z ich parametrów i żadna kalibracja do nich magnetofonów tego nie usunie.Dlatego taśmy chromowe zrobiły karierę na zapisie z małymi prędkościami.Prawidłowy zapis na taśmie chromowej na prędkości 38 cm/sek jest chyba niemożliwy, nawet w studio .Mając tą wiedzę , można eksperymentować lecz trzeba mieć świadomość , że usiłujemy zmusić nasz sprzęt do pracy na nośniku , do którego nie był projektowany.Jednak nie mam nic przeciwko próbom.Samemu sprawdzam zapis na 9,5 cm/sek i np; na revoxie A-77 dwuśladowym na taśmie basf 910 , jakość jest jeszcze zupełnie zadowalająca.Mam też kilka taśm nagranych na prędkości 4,75 cm/sek , lecz jest to zapis mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulon, a co do k...y nędzy mają pieniądze do lepszej w skali bezwzględnej jakości zapisu na 38 cm/s w stosunku do 19 czy 9.5 ???

 

Na polskim Koncercie z PRLu jest dokładnie tak samo. I na każdym innym amatorskim magnetofonie Akai, Teac, SONY, Philips, Tandberg nagranie na 19 ma lepsza jakość niż na 9,5.

 

To tobie ta KASA już się na umysl rzuciła ??? Ty masz Studera więc chociaż Ty nie wypisuj bzdur !!!

 

Za jednego swojego Studera zapłaciłem ok. 2,5 tys złotych. To taki kosmos cenowy? To już trzeba wygrzebywać magnetofony ze śmietników za 100 zł i reanimowac trupy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich .

Nowa ciach maszyna na bazie Sony BVT ..

Maszyneria działa . . . Bez problemów ciachnęła 7 szpul 300 mm..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19835-0-62662200-1489404954_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I wlaśnie z powyższego powodu lepiej było gdy cię tu nie było.....

 

To na szczescie nie zalezy od ciebie.

Twoja milosc do mnie jest takze powszechnie znana ale z wdziecznoscia przyjmuje jej kolejne dowody.

 

 

Dulon, na koniec jeszcze jedno. Nie wpedzisz mnie w kompleksy z powodu tego, ze stać mnie na realizację mojego hobby. Jak kogoś nie stać to dam mu prosta radę ... niech spowoduje żeby go było stać. I tą sentencją znajdę sobie tutaj kolejnych miłośników. Bóg z Wami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pisałem że jednak KASA?????.

Z osób bywających na tym wątku 2 napewno mają większą kasę i dużo wiecej sprzętu , A jednak żaden z nich nigdy tym nie epatował..

Daje to do myślenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulonku, jedyne czym ja epatuję to ... wiedza.

Natomiast ty rozpowszechniasz NiEPRAWDZIWE INFORMACJE NT. JAKOŚCI NAGRANIA MATERIAŁU na różnych prędkościach nagrywania. Co wskazałem nie tylko ja ale kilka innych osób powyzej. Tylko prawda do ciebie nie dociera, a miłość do mnie zaslepia.

I tyle w temacie.

Do usłyszenia może za kolejne kilka miesięcy jak ktoś znowu zacznie tu posać nieprawdę czy głupoty.

 

PS. chcesz miec więcej kasy na swoje hobby ( bo widzę ze o kasę Ci się rozchodzi)? To weź się do roboty. Powodzenia życzę. Dasz radę. Podobnie jak ja daję. Mamy dobrą zmianę. Powtórzę po raz kolejny: dobra życiowa zasada to NIGDY NIKOMU nie zaglądać do kieszeni. Jedynie macać w swojej.

 

I z tego powodu mam w czterech loterach kto ma ile kasy z osob bywających tu na forum. Jak widzę w przeciwieństwie do Ciebie bo dla Ciebie KASA to jedyny wyznacznik oceny ludzi. Miałem Cię za rozsądnego faceta z dużym doświadczeniem ale widzę że w tym spojrzeniu też czas na dobrą zmianę.

 

Zyczę Ci wszystkiego najlepszego i proszę, nie odpowiadaj już na moje posty i nie prowadźmy już żadnej dyskusji, nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pouczać innych przyjrzyj się sobie. Bo kto opowiada bzdury o zegarach atomowych, kablach i innych rzeczach, których wpływ na brzmienie istnieje tylko w wyobraźni osób mających poważne braki z zakresu nauk ścisłych, elektroniki, elektrotechniki i elektroakustyki?

 

 

nie odpowiadaj już na moje posty i nie prowadźmy już żadnej dyskusji, nie ma sensu.

 

Będzie to najlepsze co możesz zrobić. Ogranicz swoją "produktywność" do własnego blogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie do oglądania TVP 3 Łódź w czwartek 16 III 2017, o 17.30 (można również w internecie).

 

Będę gościem Magdaleny Michalak w programie "Łodzią po regionie" - i w rubryce "Poznajemy ciekawych ludzi" mówić będę o naszej pasji: magnetofonach szpulowych.

 

 

Do zobaczenia na antenie TVP 3 Łódź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich .

Nowa ciach maszyna na bazie Sony BVT ..

Maszyneria działa . . . Bez problemów ciachnęła 7 szpul 300 mm..

 

Imponująco wygląda ta maszyneria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pouczać innych przyjrzyj się sobie. Bo kto opowiada bzdury o zegarach atomowych, kablach i innych rzeczach, których wpływ na brzmienie istnieje tylko w wyobraźni osób mających poważne braki z zakresu nauk ścisłych, elektroniki, elektrotechniki i elektroakustyki?

 

 

 

 

Będzie to najlepsze co możesz zrobić. Ogranicz swoją "produktywność" do własnego blogu.

 

Bumku kochany, zapraszam, przyjedź do mnie. Jak nie usłyszysz wpływu zegara w ślepym tescie tzn. że Ci żaden hi-end nie jest potrzebny. Wystarczy ci radio mojej babci, takie z magicznym okiem. BTW co ma wpływ zegara na jakość odtwarzania z magnetofonu szpulowego przy 38 cm/sek? Możesz przybliżyć?

Tylko nie zapomnij wziąć ze sobą buteliki dobrego single malta jako zapłatę za naukę. U pmcompa wiedza kosztuje.

 

A ponieważ ja rad nieznajomych buraków nie słucham będę pisać co mam ochotę i gdzie mam ochotę. A twoje OPiNiE mam w ... doopie.

 

I weź się bumku do roboty. Wtedy sam sobie kupisz zegar i porównasz. I nie będziesz musiał sluchać dobrych rad wujka pmcompa. Tego ci gorąco życzę.

 

PS. może i mam braki w wiedzy np. w temacie przeszczepów serca ale mam dyplom mgr. inż. elektronik po PW z wynikiem bardzo dobry.

Jaki bumku ty masz?

Budowlaniec po technikum czy marketingoweic po zaocznych? Pytam bo podobno tacy najlepiej się znają na audio. Bo ja się przecież nie znam wcale.

Doweim się czy to jakaś tajemnica jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. może i mam braki w wiedzy np. w temacie przeszczepów serca ale mam dyplom mgr. inż. elektronik po PW z wynikiem bardzo dobry.

Jaki bumku ty masz?

sory ze sie wcinam ale widze ze Ty masz problemy sam ze sobą , nie odbieraj tego zle ale wszyscy nie bedą i nie muszą być elektronikami mgr inz czy jak tam ,

ale wyzywac od buraków ? sam dajesz do zrozumienia co reprezentujesz po tej swojej szkole .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumku kochany, zapraszam, przyjedź do mnie. Jak nie usłyszysz wpływu zegara w ślepym tescie tzn. że Ci żaden hi-end nie jest potrzebny. Wystarczy ci radio mojej babci, takie z magicznym okiem. BTW co ma wpływ zegara na jakość odtwarzania z magnetofonu szpulowego przy 38 cm/sek? Możesz przybliżyć?

Tylko nie zapomnij wziąć ze sobą buteliki dobrego single malta jako zapłatę za naukę. U pmcompa wiedza kosztuje.

 

A ponieważ ja rad nieznajomych buraków nie słucham będę pisać co mam ochotę i gdzie mam ochotę. A twoje OPiNiE mam w ... doopie.

 

I weź się bumku do roboty. Wtedy sam sobie kupisz zegar i porównasz. I nie będziesz musiał sluchać dobrych rad wujka pmcompa. Tego ci gorąco życzę.

 

PS. może i mam braki w wiedzy np. w temacie przeszczepów serca ale mam dyplom mgr. inż. elektronik po PW z wynikiem bardzo dobry.

Jaki bumku ty masz?

Budowlaniec po technikum czy marketingoweic po zaocznych? Pytam bo podobno tacy najlepiej się znają na audio. Bo ja się przecież nie znam wcale.

Doweim się czy to jakaś tajemnica jest?

 

Wiesz w kwestii technicznej przyznałem Ci rację. Bo ją wg. mnie miałeś. Ale Twoje wpisy raczej kiepsko o Tobie świadczą jako o człowieku. Możesz być mgr.inż i pić single malt na śniadanie ale o kulturze i dobrym wychowaniu pojęcie masz blade a nawet żadne. Wg. mnie bufon z Ciebie okropny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i mam braki w wiedzy np. w temacie przeszczepów serca ale mam dyplom mgr. inż. elektronik po PW z wynikiem bardzo dobry.

Znam osobę po studiach na elektronice (PG) która na egzaminie dyplomowym nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie czym różni się tranzystor bipolarny od unipolarnrgo. Znajomość samej elektroniki w audio-hobby to nie wszystko. Trzeba umieć tą znajomość połączyć z innymi dziedzinami wiedzy np. wiedzą o progach percepcji ludzkiego słuchu. Dyplom to nie wszystko ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC BR 7000E RA dżwiękowo kładła na kolana Studera nawet na predkości 38.

Jeśli chodzi o to stwierdzenie to niestety nie mogę się zgodzić z jego prawdziwością w takim sensie, że JVC ERA jeśli chodzi o dźwięk W SKALI BEZWZGLĘDNEJ to niestety jest stosunkowo kiepska. Owszem kiedyś kiedy ją nabyłem, to wtedy w słabych warunkach lokalowych, przy średniej klasy sprzęcie, nie było dramatu. Natomiast po przeprowadzce, gdy mam do dyspozycji osobne pomieszczenie odsłuchowe i gdy dysponuję trochę lepszym sprzętem to niestety muszę stwierdzić, że dźwiękowo ERY nie da się słuchać...

Bez urazy dla kogokolwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to stwierdzenie to niestety nie mogę się zgodzić z jego prawdziwością w takim sensie, że JVC ERA jeśli chodzi o dźwięk W SKALI BEZWZGLĘDNEJ to niestety jest stosunkowo kiepska. Owszem kiedyś kiedy ją nabyłem, to wtedy w słabych warunkach lokalowych, przy średniej klasy sprzęcie, nie było dramatu. Natomiast po przeprowadzce, gdy mam do dyspozycji osobne pomieszczenie odsłuchowe i gdy dysponuję trochę lepszym sprzętem to niestety muszę stwierdzić, że dźwiękowo ERY nie da się słuchać...

Bez urazy dla kogokolwiek

 

ERY nie słuchałem ale Sony 725 Hi-Fi stereo i owszem, grałem na tym ze 2 lata. Dźwiękowa porażka. Zdecydowanie to wina standardu zapisu FM z kompresją typu Dbx. Dodatkowo słychać było przełączanie wirujących głowic audio.

 

Do Studera (nawet 807) ma się to nijak...a jak ktoś tego nie słyszy to ma resztę systemu nie przystającą do tegoż Studera.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bumku ty masz?

Budowlaniec po technikum czy marketingoweic po zaocznych?

 

Przepraszam wszystkich za wpis nie na temat, ale muszę reagować na takie zaczepki.

 

Marketingowcem i posiadaczem bezsensownego MBA to jest wiadomo kto - ASS, czyli pan E. Wspominam o nim, bo pod pewnymi względami jesteście podobni. Chodzi mi o sposób myślenia i argumentacji.

 

Na twoim miejscu nie afiszowałbym się ze swoim dyplomem, bo jeśli któryś z wykładowców skojarzy z twoją osobą twoje wypociny na temat zegarów atomowych, to być może z tym dyplomem się pożegnasz. I nie chodzi mi wcale o to, czy wpływ takiego zegara jest słyszalny, czy nie - chodzi o inne błędy dotyczące transmisji takiego sygnału i warunków jakie trzeba spełnić by tę ogromną precyzję zachować.

 

Co do mojego dyplomu, to kiedyś o tym pisałem - mam taki sam jak ty, tyle, że jest on poparty praktyką i naukową, i przemysłową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za wpis nie na temat, ale muszę reagować na takie zaczepki.

 

Wcale nie musisz. Należy trzymać poziom ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że lepiej by było, gdybyś ten stan utrzymał. a z pewnością spokojniej.

 

Tu nie ma osób, które wierzą w zegary atomowe.

 

Nie ma też takich, które oczekiwałyby pouczeń.

Mniemam, że to nie jest wg. ciebie zaczepka bumku? Do tego kompletnie niezwiązana z tematem wątku czy z moimi ostatnimi postami nt. jakości dźwięku przy 38 cm/s. To za to powinieneś przepraszać.

 

 

Na twoim miejscu nie afiszowałbym się ze swoim dyplomem, bo jeśli któryś z wykładowców skojarzy z twoją osobą twoje wypociny na temat zegarów atomowych, to być może z tym dyplomem się pożegnasz. I nie chodzi mi wcale o to, czy wpływ takiego zegara jest słyszalny, czy nie - chodzi o inne błędy dotyczące transmisji takiego sygnału i warunków jakie trzeba spełnić by tę ogromną precyzję zachować.

 

Co do mojego dyplomu, to kiedyś o tym pisałem - mam taki sam jak ty, tyle, że jest on poparty praktyką i naukową, i przemysłową.

 

Zabierzesz mi dyplom? To mocny jesteś ... w gębie. Bo dzisiaj nawet Kaczor nie ma takiej władzy.

 

Jak rozumiem z tego co piszesz to jednak jest słyszalna różnica przy zastosowaniu zegara rubidowego. Pięknie wycofujesz się rakiem, a gęba czerwona ze wstydu. Ponawiam zaproszenie, przekonasz się na własne uszy, he, he, he, he.

 

Twój dyplom. Już tu mamy jednego znanego wieszcza z praktyką naukową, kolegę 747. Witaj w klubie ... naukowców gawędziarzy. W tym gronie na tym portalu nie potrzeba tytułow i dorobku naukowego. Trzeba mieć tylko albo aż niestety wyćwiczony zmysł słuchu oraz doświadczenie i tzw. osłuchanie. Różnego sprzętu, z różnych epok i z różnych półek cenowych. Bo to zmysł sluchu odpowiada za odbiór tzw. muzyki. A w wersji live także zmysł wzroku.

 

Ty zmysł wzroku masz już wyćwiczony, zegar rubidowy widziałeś jedynie na ... obrazku więc o jego wpływie czy ew. braku na odbiór muzyki nie wiesz nic. Dlaczego? Bo nie słuchałeś i jesteś naukowcem-gawędziarzem w tym temacie. ZERO PRAKTYKI niestety. Drugim ignorantem w tym temacie, podobnie jak ty jest twój ulubieniec Audio Supremo. On też nie słuchał alw WIE, że zegar OCXO jest lepszy od rubidowego. Ja nie wiem więc go drzecznie zapytałem jak jest. Nie odpowiedział. Przynajmniej znaczy nie słuchał. To jakaś nowa moda na tym portalu ... WIEDZIEĆ !!! Ja nie muszę wiedzieć, ja słyszę. Coś co mam w domu od kilku miesięcy. Coś co można wyłączyć i co łatwo porównać. Nawet w ślepym teście. Jeden z kolegów ostatnio tu piszących po założeniu słuchawek i posłuchaniu 15-u sekund kawałka, którego nie zna od razu rozpoznał który sygnał jest z a który bez zegara rubidowego. Tylko żeby to stwierdzić należy ... spróbować, a nie kłapać dziobem na lewo i prawo Panie NAUKOWCU, teoretyku od siedmiu boleści. Nie nauczyli, że daną teorię należy ... UDOWODNIĆ? To sobie tubida udowodnij. Życzę gorąco.

 

 

 

Wiesz w kwestii technicznej przyznałem Ci rację. Bo ją wg. mnie miałeś. Ale Twoje wpisy raczej kiepsko o Tobie świadczą jako o człowieku. Możesz być mgr.inż i pić single malt na śniadanie ale o kulturze i dobrym wychowaniu pojęcie masz blade a nawet żadne. Wg. mnie bufon z Ciebie okropny.

 

Chyba się rozpłaczę z tego powodu.

Ty nie musisz mi przyznawać racji. Faktom nie przyznaje się racji. One są.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć tylko albo aż niestety wyćwiczony zmysł słuchu oraz doświadczenie i tzw. osłuchanie.

 

Co do zmysłu słuchu to mam pytanie - czy słyszysz, na swoim najlepszym magnetofonie szpulowym, różnicę przy zapisywaniu dźwięku z zewnętrznego źródła, monitorując "tape monitorem" przed i po taśmie ?

 

Przynajmniej znaczy nie słuchał. To jakaś nowa moda na tym portalu ... WIEDZIEĆ !!!

Lepiej jest wiedzieć, niż tylko pisać że się słyszy i nie potrafić tego udowodnić.

Ja nie muszę wiedzieć, ja słyszę.

Niestety to tylko słowo pisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo to zmysł sluchu odpowiada za odbiór tzw. muzyki.

 

 

 

Kończąc tę wymianę zdań powiem ci, że się mylisz. Audofil słucha nie tylko uszami. Słucha też oczami, podszeptami kolegów, stereotypami itd. Pod tym względem nie różnisz się niczym od ASS, może tylko tym, że on w szerzeniu bredni ma swój cel. Czysto materialny.

 

I jeszcze jedno. chcąc być ścisłym słuchanie muzyki nie jest słuchaniem kabli, zegarów ani też sprzętu. Ale by o tym wiedzieć trzeba czegoś więcej aniżeli nieuzasadnionej pewności siebie i gburowatego zachowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz bumku jak TY WSZYSTKO WIESZ.

Najmundrzejszy w tej Audio-Polszcze jesteś.

A ja nie.

 

 

 

Co do zmysłu słuchu to mam pytanie - czy słyszysz, na swoim najlepszym magnetofonie szpulowym, różnicę przy zapisywaniu dźwięku z zewnętrznego źródła, monitorując "tape monitorem" przed i po taśmie ?

 

 

Lepiej jest wiedzieć, niż tylko pisać że się słyszy i nie potrafić tego udowodnić.

 

Niestety to tylko słowo pisane.

 

Owszem, słyszę. Większy szum pomiędzy nagraniami. I ty dobrze wiesz dlaczego. I zadajesz pytańie poniżej pasa. Gdybym Cię nie czytał i nie cenił to bym cię wrzucil do jedego worka z bumkiem. I nie wierzę, że usłyszysz w muzyce różnicę pomiędzy 70 i 67 dB. Bo jeśli słyszysz coś innego to masz albo do doopy magnetofon albo tylko do doopy skalibrowany magnetofon. Choć uwierzę, że usłyszysz różnicę pomiędzy 70dB, a 64dB

 

Lechu, odwiedź mnie i sprawdź mnie. Tylko potem odszczekaj publicznie na forum.

 

Bo jak widać bumek obsrał się strachem i w temacie zegara odstawił czikena. Zasłania się jedynie swoją wiedzą. Tak dobrze się zasłania, że gołą doopę widać. Golas w temacie już poznany. Skończyłeś już bumku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podyskutować o zegarze, to załóż sobie stosowny wątek. Ja zdania nie zmienilem i nie zmienię. Zegary atomowe w audio to jedna z większych bzdur, bo ich wpływ na brzmienie jest zerowy.

 

Szkoda, że nie ma tu Frywolnego, bo już dawno przestałbyś tu pisać. Na sąsiednim forum już dawno zorientowano się co z ciebie za ziółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podyskutować o zegarze, to załóż sobie stosowny wątek. Ja zdania nie zmienilem i nie zmienię. Zegary atomowe w audio to jedna z większych bzdur, bo ich wpływ na brzmienie jest zerowy.

 

To ty baranku zacząłeś tu o zegarze, a nie je.

 

Ponawiam zaproszenie. Sprawdź to na swoje uszy. A potem odszczekaj tu na forum.

Ale po co ... ty naukowcu WIESZ LEPIEJ, he, he, he.

 

To Ty jeszcze frywolnego do pomocy w zasłanianiu swojej nagiej i obnażonej doopy potrzebujesz ??? Sam sobie magistrze inżynierze nie poradzisz ??? Zaproś 747 i Stasiopa do pomocy, też naukowców teoretyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.