Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po wakacjach. Mam znowu kłopot z moim 'akai gx260x'. Porozciągał taśmę. Robi to w momencie hamowania z przewijania. Jedyne na czym Go przyłapuję, to to,że: bez taśmy (bez szpul) gdy go włączę nic się nie dzieje (pali się prawa zielona strzałka autorewersu). Jednak, gdy włączę przewijanie do tyłu 'REV' ta lewa rolka, gdzie wkłada się szpulę zaczyna się kręcić (prawa gaśnie a zapala się lewa strzałka autorewersu), i cały czas ta rolka się mocno kręci. Gdy natomiast włączę klawisz 'FWD' (przewijanie w prawo) to ta rolka przestaja się kręcić (lewa gaśnie, a zapala się prawa zielona strzałka). - To samo powoduje wyłączenie i włączenie magnetofonu na ponad 5 sekund. Jeszcze jedna sprawa, to to, że :gdy włączone jest przewijanie w lewo, to gdy wcisnę klawisz start odtwarzania w lewo 'RWD', to kręcąca się lewa rolka wyraźnie przyśpiesza (pali się lewa zielona strzałka), a gdy wcisnę klawisz start odtwarzania w prawo 'F.FWD', to hamuje lewa rolka, a zaczyna kręcić się prawa rolka... na oko w środku jest ok... co robić, j

 

Pod przyciskami o których piszesz znajdują się mikro przełączniki, gdy zdejmiesz panel czołowy znajdziesz ich więcej. Te mikro przełączniki są nierozbieralne, sprawdź czy "klikają" To częsty w tym modelu przepadek awarii sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem tak jak poradziliście : rozebrałem wszystko, popsikałem kontaktem, sprawdziłem, czy klikają przełączniki - klikają. Wszystko jakby wróciło do normy, Założyłem starą taśmę, przewinąłem ją do przodu i do tyłu, włączyłem start, potem autorewers... wszystko o.k. Jednak gdy podłączyłem magnetofon do wzmacniacza dźwięk z kolumn był fatalny. Szybko założyłem lepszą taśmę i znowu szok- dźwięk był jakby przez koc. Dotknąłem taśmy palcem, dźwięk się zmienił na 'lepszy'. Wyczaiłem, że taśma nie dolega prawidłowo do głowic, a winne temu są takie rolki (a raczej wałki) tu mam 3 zdjęcia. Oprócz tego w magnetofonie leżała taka blaszka,musiała się odkręcić. Do tego obok kółka (w prawo od długopisu na zdjęciu), co dociska taśmę jest taki przekaźnik, nie działa prawidłowo, i temu te wałki źle ustawiają taśmę względem głowic - trochę na mechanice się znam, i ... mam szczere chęci, ale czy dam radę z Waszymi poradami sam to wszystko ponaprawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-63102-0-96247700-1505144902_thumb.jpg

post-63102-0-27422100-1505144939_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam. Czy Ty aby na pewno prawidłowo taśmę zakładasz na kołki ??? Oprócz tego rób zdjęcia lepszej jakości.

 

Do tego obok kółka (w prawo od długopisu na zdjęciu), co dociska taśmę jest taki przekaźnik, nie działa prawidłowo, i temu te wałki źle ustawiają taśmę względem głowic - trochę na mechanice się znam, i ... mam szczere chęci, ale czy dam radę z Waszymi poradami sam to wszystko ponaprawiać?

 

Któż to pojąć może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krańcach mostka z głowicami zawsze są sztywne prowadnice które naprowadzaja taśmę .Często takie sztywne prowadnice - można je regulować - ale nie polecam-są często między głowicami .

2 fotka pokazuje złe założenie taśmy .

Taśma z napinacza ma wejść na sztywny kołek naprowadzający taśmę .na mostek z głowicami . W mostu z lewej strony przed głowicami-powinna być precyzyjna prowadnica . Jak i z prawej strony mostka. Nie znam tego modelu .

Nieraz są to sztywne kołki - nieraz typowe prowadnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zakładam dobrze, to znaczy od kupna magnetofonu tak samo. Różnice w położeniu tych 4 zsynchronizowanych 'kołków' (2 z lewej strony przed głowicami, i 2 za głowicami ze strony prawej) specjalnie zmieniłem poprzez naciągnięcie taśmy (magnetofon był wyłączony), żeby po prostu je pokazać. Ich właśnie ruch powoduje (te dwa dolne - wewnętrzne), że zmienia się jakość dźwięku. Do tego mam ten odkręcony element (blaszka) z trzeciej fotki...... . Odnośnie zdjęć - czym je robicie? - Ja robiłem wczoraj telefonem, ale nie mogłem ich zamieścić, bo były za duże (ponad 2 MB każde), zainstalowałem 'Gimpa', żeby je zmniejszyć, to nasze Forum ich nie przyjęło, jak usunąłem Gimpa z różnymi dodatkami, to zawiesił mi się touchpad i klawiatura w laptopie. W końcu przywróciłem system w laptopie..... Chciałbym naprawić ten magnetofon, proszę o wyrozumiałość, i pomoc, pozdrawiam, j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym naprawić ten magnetofon, proszę o wyrozumiałość, i pomoc, pozdrawiam, j

napisz na priv skad jestes moze blisko mam do Ciebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszinkaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdziłem i taśma jest założona prawidłowo,choć wydawało mi się z początku,że tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zakładam dobrze, to znaczy od kupna magnetofonu tak samo. Różnice w położeniu tych 4 zsynchronizowanych 'kołków' (2 z lewej strony przed głowicami, i 2 za głowicami ze strony prawej) specjalnie zmieniłem poprzez naciągnięcie taśmy (magnetofon był wyłączony), żeby po prostu je pokazać. Ich właśnie ruch powoduje (te dwa dolne - wewnętrzne), że zmienia się jakość dźwięku. Do tego mam ten odkręcony element (blaszka) z trzeciej fotki...... . Odnośnie zdjęć - czym je robicie? - Ja robiłem wczoraj telefonem, ale nie mogłem ich zamieścić, bo były za duże (ponad 2 MB każde), zainstalowałem 'Gimpa', żeby je zmniejszyć, to nasze Forum ich nie przyjęło, jak usunąłem Gimpa z różnymi dodatkami, to zawiesił mi się touchpad i klawiatura w laptopie. W końcu przywróciłem system w laptopie..... Chciałbym naprawić ten magnetofon, proszę o wyrozumiałość, i pomoc, pozdrawiam, j

 

Czy cały tor jest absolutnie czysty ?? Czasami stare osady na kołkach tworzą grubą i twardą warstwę uniemożliwiającą prawidłowy kontakt taśmy z głowicą ?? Czy lewy talerzyk ma prawidłowy moment hamujący ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sukces Akai635 zostal poddany regeneracji,odnowiony panel napęd wymieniony żarówki regulacja mechaniczna na tym tyle dobrego.Jest problem elektroniczny odtwarza bardzo cicho wskaźniki nawet sie nie poruszają,caly tor jest wyczyszczony nie wiem jaka może być przyczyna i gdzie jej szukać.Macie jakiś pomysł.Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19370-0-18906400-1505219648_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ci renowację zrobił po łebkach.

ABB MASZYNA ZADZiALALA KONCERTOWO teRZEBA -fIZYCZNIE wycZscic lstWę przeełączającą głOwice.

Mechanicznie wyczyścić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem elektroniczny odtwarza bardzo cicho wskaźniki nawet sie nie poruszają,caly tor jest wyczyszczony nie wiem jaka może być przyczyna i gdzie jej szukać.Macie jakiś pomysł.

Pierwsze co przychodzi do głowy to wyschnięte elektrolity w torze sygnałowym odczytu. Na nagranych dobrze taśmach też ten efekt występuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 635d ciągle ma problemy z nagrywaniem w prawo .Nagrywa , ale gorzej -ciszej.

Psiknieta listwa Kotaktem pomaga na kilka dni i problem wraca.. Na rewersie dziala dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze co przychodzi do głowy to wyschnięte elektrolity w torze sygnałowym odczytu. Na nagranych dobrze taśmach też ten efekt występuje ?Niestety tak sprawdzałem na różnych taśmach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tej listy nie można w łatwy sposób wymontować, rozebrać, oczyścić wszystkie styki, zakonserwować jakoś ?? Co prawda nigdy tego na oczy nie widziałem ale chyba tak trzeba zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak sprawdzałem na różnych taśmach

To wskazuje w pierwszej kolejności na wzmacniacz odczytu. To dobrze bo to niezbyt skomplikowane miejsce do naprawy. Sugeruję w ciemno zacząć od konserwacji zespołu przełączników rewersu (to częsty przypadek usterki po tylu latach istnienia tego sprzętu) później PR-ek na wyjściu wzmacniacza odczytu a jak i to nie przyniesie efektu to wymianę elektrolitów w torze sygnałowym. Jak nie pomoże to dalsza analiza, ale wtedy już u jakiegoś fachowca.

Jeżeli konserwacja przełącznika rewersu nie przyniesie poprawy to najlepiej już zwrócić się do kogoś kto dysponuje generatorem i miernikiem w celu precyzyjnej lokalizacji usterki. Żeby niepotrzebnie nie wymieniać dobrych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w końcu , po czterech latach poszukiwać udało nabyć licznik taśmy do revoxa B-77.Potrzebowałem go do swojego A-77.Pasuje,ale zauważyłem pewną pomysłową modyfikację.W A-77 napęd licznika jest paskiem, a dalej kółkami zębatymi.W B-77 zamiast kółek , jest dodatkowa przekładnia pasowa.Czym to skutkuje?Jeśli w A-77 kasujemy licznik np; w czasie przewijania i coś się zablokuje,to można uszkodzić mechanizm licznika.W B-77 dzięki dodatkowej przekładni ,nastąpi w takim wypadku poślizg i mechanizm ocaleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź spróbuję zlokalizować usterkę.

Zacznij od tego przełącznika rewersu. Mam podobny magnetofon i w nim była przyczyna podobnego jak opisujesz działania. Konserwację tą robi się kładąc magnetofon na boku i psikając sprayem tak długo aż przeleci przez cały przełącznik (kontrola na jakiejś szmatce przyłożonej na niższym końcu tego przełącznika. Po psikaniu ruszać tym przełącznikiem ręcznie. U mnie operację trzeba było powtórzyć kilka razy tak że jak za pierwszym razem nie zadziała to się nie zniechęcaj. Konserwacja starcza na 3-4 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić mojego Akai Gx 260d. Cały problem, to ta nieszczęsna 'blaszka'. - ona synchronizowała parę funkcji : właściwe naciągnięcie taśmy, właściwy moment włączania hamulców....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-63102-0-79015500-1505420777_thumb.jpgpost-63102-0-78076900-1505420792_thumb.jpgpost-63102-0-56346800-1505420808_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny magnetofon i w nim była przyczyna podobnego jak opisujesz działania. Konserwację tą robi się kładąc magnetofon na boku i psikając sprayem tak długo aż przeleci przez cały przełącznik (kontrola na jakiejś szmatce przyłożonej na niższym końcu tego przełącznika. Po psikaniu ruszać tym przełącznikiem ręcznie. U mnie operację trzeba było powtórzyć kilka razy tak że jak za pierwszym razem nie zadziała to się nie zniechęcaj. Konserwacja starcza na 3-4 lata.

 

Człowiecze, za ten wpis i za tę radę trzeba by Cię ozłocić...

Od kilku dni stosowałem to w swoim AKAI GX-747. Spray to świeżo zamówiony Kontakt S61. W rezultacie magnetofon nagrywa ładnie i równo w dwie strony, czego nie mogłem osiągnąć przez blisko 2 lata. Nie dało rady dwóch naprawiaczy za 150 zł każdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiekg1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiecze, za ten wpis i za tę radę trzeba by Cię ozłocić...

Od tego są koledzy po hobby. O tym przełączniku już parę razy pisałem wcześniej. Fajnie że pomogło.

 

Nie dało rady dwóch naprawiaczy za 150 zł każdy.

Jeżeli dwóch naprawiaczy próbowało opanować nierówne nagrywanie bez czyszczenia tego przełącznika to niestety następne zalecenie jest że kalibrację magnetofonu należy powtórzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda - nie zgadzał się poziom zapisu w stosunku do źródła. Na szczęście udało mi się opanować sprawę. Od 18.00 do chwili obecnej (0.22) nagrałem już kilka taśm i dalej nagrywam. Magnetofon radzi sobie bardzo ładnie, nagrywa równo, nie przerywa, nie trzeszczy, oddaje źródło bez problemów. Cieszę się, bo już machnąłem na niego ręką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście udało mi się opanować sprawę.

Wstępnie oczywiście to dobre rozwiazanie, ale później zrób to przy pomocy przyrządów i taśmy testowej. Tak jest prawidłowo a efekty czasem potrafią zaskoczyć mimo że wydawało się po ustawieniu na oko/ucho że już jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cisza na forum to cosik z cyklu .

Nie miał chłop co robić .

2 dni myślenia . kilka godzin roboty i ciachnąłem 2 taśmy Ampex 456 -2 cale na 1 calówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum to cosik z cyklu .

Nie miał chłop co robić .

2 dni myślenia . kilka godzin roboty i ciachnąłem 2 taśmy Ampex 456 -2 cale na 1 calówki.

Lepiej byś się pochwalił czy uratowałeś swojego Philipsa N 4450.Bo jakoś urwałeś wątek co daje dużo do myślenia.Temat taśmy nawet 1" może zainteresować jednostki najwyżej przez chwilę.Zaś problemy techniczne większość ma na co dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wstępny Test nagrywania Basfa SM 911.

Na każdej prędkości - perfekt .

Quantegy706 . Cieniutka ale nie video .

Bardzo dobrze od 9,53..

Obie taśmy cięte z półcalowek..

Czekam na Quantegy 499 G M. Gold i Ampexa GP 9 ..

Ciekawe jak te taśmy zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję dobrego fachowca do naprawy AKAI 630D. Magnetofon jest w dobrym stanie technicznym ale ma totalnie rozregulowane głowice. Ktoś przy nim grzebał i na pałę kręcił śrubami. Jeden otwór od regulacji głowicy odtwarzającej jest wyrobiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę czy ktoś z szanownych kolegów może pomóc w udostępnieniu kopii taśmy testowej w celu regulacji głowic. Zaoferował mi pomoc w naprawie znajomy ale nie ma taśmy testowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.