Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te maszynerie mechanikę maja do d--py..

 

Przykro to mówić ale to święta prawda. Ciężko chyba byłoby znaleźć drugą tak niedoskonałą konstrukcję. Cała seria ZK-2xx to niestety ciągłe problemy z hamulcami (konstrukcja hamulca lewego talerza to pomimo pseudo modyfikacji jakie w ZRK uskuteczniano porażka), docisk taśmy do głowicy kolejna porażka, kółko skacząco-wyjąco-hałasujące, następny temat nie do ogarnięcia. Z hamulcami lewej szpuli nigdy sobie nie poradzono w tej konstrukcji bo niestety magnetofon pracuje na słabych naciągach i dlatego potrzebuje docisku taśmy do głowicy i niezbyt silnego ale i nie za słabego hamulca lewej szpuli. Ach te sznurki ;) Gdyby napęd miał większy "uciąg" można by wywalić ten filc dociskowy i konkretniejszy hamulec ze sprzęgłem zastosować. No i do pełni szczęścia jeszcze głowice "long life". Wystarczy popatrzeć jak Akai w GX-4000 poradziło sobie z napędem na jednym silniku. Tam jakoś to wszystko działa bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka ustawiona, głowica wstępnie też wg taśm, które zostały z dawnych lat. Problem w tym, że były na dwóch różnych magnetofonach a w nich różne ustawienia głowicy. Mam prośbę jakby ktoś mógł poratować taśmą z zapisem na poprawnym ustawieniu. Jest jakiś patent na regenerację kółka skaczącego? Od starości zaczyna pękać dookoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko chyba byłoby znaleźć drugą tak niedoskonałą konstrukcję.

Można narzekać dzisiaj na konstrukcję która ma ok 40 lat,ale w tych czasach takie były tendencje konstrukcyjne w większości popularnych magnetofonów nawet wiodących firm.Zwłaszcza,że większość tych rozwiązań jakie

tu zastosowano były wprost zerżnięte z licencji fmy Grundig.A firma ta stosowała je we wszystkich modelach średniej klasy.Np serii 700 czy 800 i o dziwo z dobrym skutkiem.Docisk wg omawianych modeli zdawał egzamin nawet w modelach 3 głowicowych i nikomu to nie przeszkadzało.Inne firmy ,takie jak Philips,Telefunken stosowały również filc,gdyż był to całkiem skuteczny i tani sposób na kłopoty z ponaciąganą taśmą.Silniki rzeczywiście były u nas kiepskie,gdyż u konkurencji zwykle potrafiły zasilać dodatkowo całkiem spore wzmacniacze wewnętrzne.Co do głowic to rzeczywiście był skandal,gdyż jeśli nie potrafiliśmy kupić licencji na całkiem dobre typy od Grundiga,to można było kupować je od Czechów,którzy robili je najlepiej w RWPG.Z tym,że 90% kłopotów z naszymi wynikało z niechlujstwa i chyba sabotażu sądząc po wyglądzie nawet nowych egzemplarzy.A przecież produkowali je Polacy,a nie dzisiejsi uchodzcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KraVetz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można narzekać dzisiaj na konstrukcję która ma ok 40 lat,ale w tych czasach takie były tendencje konstrukcyjne w większości popularnych magnetofonów nawet wiodących firm.Zwłaszcza,że większość tych rozwiązań jakie

tu zastosowano były wprost zerżnięte z licencji fmy Grundig.A firma ta stosowała je we wszystkich modelach średniej klasy.Np serii 700 czy 800 i o dziwo z dobrym skutkiem.Docisk wg omawianych modeli zdawał egzamin nawet w modelach 3 głowicowych i nikomu to nie przeszkadzało.Inne firmy ,takie jak Philips,Telefunken stosowały również filc,gdyż był to całkiem skuteczny i tani sposób na kłopoty z ponaciąganą taśmą.Silniki rzeczywiście były u nas kiepskie,gdyż u konkurencji zwykle potrafiły zasilać dodatkowo całkiem spore wzmacniacze wewnętrzne.Co do głowic to rzeczywiście był skandal,gdyż jeśli nie potrafiliśmy kupić licencji na całkiem dobre typy od Grundiga,to można było kupować je od Czechów,którzy robili je najlepiej w RWPG.Z tym,że 90% kłopotów z naszymi wynikało z niechlujstwa i chyba sabotażu sądząc po wyglądzie nawet nowych egzemplarzy.A przecież produkowali je Polacy,a nie dzisiejsi uchodzcy.

 

Na licencji Grundiga była seria ZK-1xx. ZK-2xx to z tego co wynika z materiałów z tamtych czasów było naszą konstrukcją. ZK-1xx pracowało na mniejszych szpulach, które są lżejsze i mają mniejszą średnicę i inny zakres obrotów. ZK-1xx pracują z mniejszymi prędkościami przesuwu. Tam niektóre parametry są mniej krytyczne. W ZK-2xx mechanizmy z małymi naciągami się nie sprawdzają niestety. Przy szpulach 18 trzeba już trochę precyzyjniej dawkować moment hamujący i naciągi. 40-lat to nie tak znowu wiele. Revox A77 jest konstrukcją z lat 60, AKAI GX-4000 również konstrukcją mechanizmu jest w latach 60. Mechanizm magnetofonu to nie jest aż takie wyzwanie z którym inżynierowie w latach 70 mieli by kłopot. Philips stosował filc ale dawał możliwość jego odsunięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na licencji Grundiga była seria ZK-1xx.

ZK-2xx to z tego co wynika z materiałów z tamtych czasów było naszą konstrukcją

Gdzie widzisz"naszą" konstrukcję.Przecież całość to zlepek rozwiązań z różnych modeli grundigo podobnych.Na dodatek kiepsko spasowanych.Jedynym rozwiązaniem które się udało to klawiatura.Porównywanie tego " czegoś" z Revoxem pasuje raczej do porównania Wartburga z Mercem beczką.Też jezdziły i miały nawet koło zapasowe.Chociaż trzeba przyznać,że jak na tamte czasy plastycy stanęli na wysokości zadania.Przynajmniej księgowy im się nie wtrącał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widzisz"naszą" konstrukcję.Przecież całość to zlepek rozwiązań z różnych modeli grundigo podobnych.Na dodatek kiepsko spasowanych.Jedynym rozwiązaniem które się udało to klawiatura.Porównywanie tego " czegoś" z Revoxem pasuje raczej do porównania Wartburga z Mercem beczką.Też jezdziły i miały nawet koło zapasowe.Chociaż trzeba przyznać,że jak na tamte czasy plastycy stanęli na wysokości zadania.Przynajmniej księgowy im się nie wtrącał.

 

Oj no bezpośrednio z Grundiga to jest wzięta obudowa głowicy i filc dociskowy. Co do reszty to zawsze coś będzie do czegoś podobne. Kółka też zawsze będą okrągłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od nowości M-2404S.Magnetofon nagrywał całkiem poprawnie.Nie miałem żadnych problemów z układem napędowym.jedynie trwałość głowic była bardzo niska.Posiadam jeszcze nagrane na nim taśmy o mogę porównać zapis z magnetofonami,które mam obecnie.Co prawda np;Philips N-7125,który jest najtańszym Philipsem na 9,5 cm/sek nagrywa lepiej,niż M-2404S na 19,ale da się tego słuchać.Jestem już wiekowym pasjonatem i miałem okazję osobiście uczestniczyć w produkcji w tamtych czasach.Produkowałem co prawda kolorowe telewizory,ale ogólnie układy były podobne.Nie będę się rozpisywał ,jak to było zorganizowane,a raczej nie było.Zacytuje moją odpowiedz,której udzieliłem mojemu tacie jak się spytał po moim pierwszym dniu pracy"jak tam w pracy"

Moja odpowiedz była "to nie ma prawa działać.Moje wyobrażenia o nowoczesnej fabryce ,w porównaniu z rzeczywistością były szokiem.Jeśli się kiedyś zastanawialiście ,jak ktoś mógł spaprać konstrukcję ,z którą się teraz męczycie,to niech to służy za odpowiedz.

Niechlujstwo,kolesiostwo było powszechne.Jeśli ktoś był naprawdę uzdolniony,to stanowił zagrożenie dla tej kasty nieuków i był odpychany.Tak jest zresztą cały czas.W takich warunkach,cudem jest fakt,że jednak niektóre egzemplarze działają poprawnie ,nawet dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku, jak widać używa Pan bardzo dobrych magnetofonów, zachodniej produkcji. I porównanie ich do polskiego sprzętu o "nie powtarzalnych parametrach", jest co najmniej nie na miejscu. Tu "poprawnie" znaczy w ogóle działał. Polskie wyroby były nie dopracowanymi i na szybko wypuszczanymi produktami, bo rynek potrzebował ich w każdej ilości. Produkty firm Revox, Sony, Technics były wyrobami dopracowanymi, bo tam rynek był nasycony i liczyła się jakość.

Proszę dać jeden przykład polskiego wyrobu unitry, diory, unimoru działającego, mimo konserwacji i prawidłowej obsługi, do dziś w jakimkolwiek studio. A przykładów wyrobów firm zachodnich czy japońskich mamy pod dostatkiem (Ampex, Studer, Tascam).

Nie znam osobiście, ani nie czytałem o tym, by polskie produkty były używane, w studiach radiowych, przez 30> 20> a nawet 5 lat. Przyczyna jest prosta, rozsypywały się najdłużej po 3 latach (koncert), takiego samego używania jak produkty zachodnie (Studer a-80).

Pisownia z małych liter polskich wyrobów chałupniczych zamierzona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PraktycznyPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu,kilku sfrustrowanych malkontentów wyżala się,że kupili po 40 latach wrak Syrenki,a ona w niczym nie przypomina Porsche.A może byście pomyśleli ile wtedy takich ZK 246 można było kupić za jednego Revoxa.Łatwo narzekać na "tamte" czasy,ale dolary przeciw orzechom,że dzisiaj nawet takiej Arii nie potrafilibyśmy zrobić.Bo za trudne,brak fachowców ew inwestorów itd..O kulturze technicznej nie wspomnę,gdyż fachowcy dawno wyjechali,zaś reszta zapisała się do jakiegoś NSZZtu.Tylko licencje.Więc może więcej pokory,jako iż to były inne czasy,zaś ludzie wcale się nie zmienili.No może pretensji przybyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej już napisałem,byłem świadkiem realiów tamtej produkcji.I jestem pod wrażeniem,że pomimo wielu problemów,jednak dało się coś zrobić.Jak choćby taśma Stilon PX-5005.Używam jej do tej pory i innych i renomowanych firm.I ta taśma w niczym nie ustępuje zagranicznym.Posiadam urządzenia AGD,które działają idealnie do dzisiaj.Obawiam się ,że dzisiaj nie bylibyśmy w stanie wyprodukować nawet monofonicznego magnetofonu,Co do studiów radiowych,to ostatnio oglądałem magnetofon o wyglądzie i jakości Studera-810.Oczywiście w większości użyto zachodnich komponentów.I dobrze,bo przy jednostkowej produkcji ich produkcja na miejscu była nieopłacalna.Wyprodukowano go w małej komórce zajmującej się sprzętem profesjonalnym. Wtedy fachowcy się znalezli.A teraz?Rzeczywiście ,mój M-2404S działał prawidłowo.Widocznie miałem szczęście,bo do dzisiaj nie widziałem np; Koncerta,który by był w pełni sprawny.Kiedyś próbowałem kupić sobie Elizabetkę Hi Fi i nie udało mi się w sklepie znaleść sprawnego nowego egzemplarza.Jednak w tamtych czasach ludzie ,pomimo wszystkich przeciwieństw,próbowali coś robić,Dzisiaj jest ogólny marazm i patrzą,kto im co da.Nie zdają sobie nawet sprawy,że nie tylko nic od nikogo nie dostaną,ale wszystko zostanie im odebrane.Zauważyłem,że istnieją dwa poziomy sprzętu z PRL.Jeden rozpada się po krótkim czasie ,a inny działa bezawaryjnie do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inny działa bezawaryjnie do dzisiaj.

Lubię post

Do góry

mam opusa 2425 tylko głowica podmieniona z tesli ,po za tym do dzis ok , nie miałem wiekszych problemow nigdy ,a tak jak pisałem poza głowicą wszystko w oryginale ,od 85 chyba roku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, chyba zrozumiale "Proszę dać jeden przykład polskiego wyrobu unitry, diory, unimoru działającego, mimo konserwacji i prawidłowej obsługi, do dziś w jakimkolwiek studio".

A tu jeszcze perełka dla maniaków polskich wyrobów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście cena żadna, no bo to nówka nie szmigana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że dzisiaj w studio już nie używa się magnetofonów.Jeśli jednak ktoś chce,to używa ,bo teraz go stać najlepszy jaki może zdobyć.I to taki,do którego ma jeszcze serwis.Do nawet najlepszego krajowego ,żadnego serwisu nie ma.Proszę sobie wejść na forum profesjonalistów od dzwięku,to można się sporo dowiedzieć czym się tam bawili i co niektórzy bawią do dzisiaj.I wcale nie psioczą na jednostkowe produkty z naszych laboratoriów.Większej produkcji nie było,bo nie było takiej potrzeby..A ponieważ mam jeszcze taśmy nagrane na M-2404S,to wiem ,że nagrywał znacznie szersze pasmo ,niż prześmiewca o nicku Pietrzak myśli.Nasze kaseciaki,to fakt,straszne .Po kilku próbach,dałem sobie z kasetą spokój na wiele lat.Dopiero teraz mam dwa w domu i jeden w samochodzie.Nie mam zamiaru posiadać ,żadnego magnetofonu z czasów PRl.Ten rozdział zamknąłem już w 1980 roku,kiedy udało mi się kupić Philipsa N-7125,który wspaniale pracuje do dzisiaj.Nie mam szans na zdobycie jednostkowych egzemplarzy wykonanych na zamówienie .Taki niedawno widziałem.Jest niekompletny i jego uruchomienie będzie o wiele trudniejsze ,niż każdego zachodniego.Jednak jego wartość historyczna jest bezcenna,a poziom wykonania naprawdę jest bardzo wysoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I jestem pod wrażeniem,że pomimo wielu problemów,jednak dało się coś zrobić.Jak choćby taśma Stilon PX-5005"

Marek, skąd masz taką informację ? Absolutnie w to nie wierzę. Stilon równo ciął Agfę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proszę dać jeden przykład polskiego wyrobu unitry, diory, unimoru działającego, mimo konserwacji i prawidłowej obsługi, do dziś w jakimkolwiek studio".

 

 

Wymienione firmy nie produkowały sprzętu studyjnego. Taki sprzęt produkowała Fonia, między innymi magnetofon SJ-100 używany w rozgłośniach radiowych. W zeszłym roku można go było kupić na A...o, a zatem jeszcze jest ''na chodzie''. Produkcja jednostkowa na licencji M-15. To tak w gwoli przypomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też za PRL nie wiedziałem,że produkowali tak dobrą taśmę.Była tylko do użytku profesjonalnego.I ma na biernej stronie napisy,więc nie jest to taśma innego producenta.Moje taśmy stilona,które mam wcale nie pylą.Niektóre serie miały taką wadę,ale akurat nie moje.Wywaliłem za to kilka basf,które pyliły.Mam też takie ,które nie pylą,więc to sposób przechowywania.Jak się mój znajomy zgodzi,to zamieszczę zdjęcie magnetofonu ,którego nikt z was nie widział na oczy.Nawet nie wiem,kiedy był zmontowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Stilony nie sypią ale zrobiły się jakieś szorstkie,odtwarzaja dobrze tylko blokują podczas przewijania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KraVetz proszę nie traktować mnie w jako malkontenta,który zakupił magnetofon i teraz narzeka bo to czy tamto. Ten magnetofon jest u mnie od dobrych 20 lat i stał długo nie używany, a że udało się wygospodarować trochę środków i czasu postanowiłem coś przy nim podziałać a że nie wszystko wiem w tej kwestii to wolę zapytać. Efekt i tak przerósł moje oczekiwania, ponieważ wiem jak grał zanim wylądował odłożony na półkę. Swoją drogą właśnie te obracające się szpule, płyty mają w sobie coś, czego nie ma pendrive, flac czy inne tego typu rozwiązania. Brzmienie nie zawsze idealne, selektywne, pasmo też różne (czasem mocno okrojone), ale za to ile wspomnień, poświęconego czasu i radości, że udało się coś złapać z PR3 lub PR1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie traktować mnie w jako malkontenta,

Otóż nie miałem zamiaru Cię potraktować jako malkontenta ad persona.Raczej tą resztę,która bez wybrzydzania na dawne czasy żyć nie może.W ciągu 45 lat miałem do czynienia z wieloma egzemplarzami magnetofonów różnej prowienencji i pochodzenia.Chociaż trzeba przyznać,że z tymi z wyższej półki dopiero po 98 roku.Może więc moje spektrum porównawcze jest raczej ubogie,ale za to bardziej płaskie.Dlatego też śmieszą mnie wymagania "znafcuf" oczekujących Bóg wie czego.10 lat temu wychylił się na pewnym blogu pewien krytyk ustroju (tego niesłusznego)lat 22,który udowadniał wyższość (nad niższością)obecnych czasów,argumentując to faktem,że jego teść inżynier miał kiedyś telewizor mki Rubin 202,a on pomocnik stolarza ma 32" Samsunga LCD.Wracając do tematu chciałbym zauważyć,że w latach 70tych sporo firm o uznanych markach,produkowało całą masę szmelcu,które dopiero w latach 90; 2005 wędrował do Polski i można go było kupić na wiadomym portalu.Ci którzy się na ten złom załapali wyszli na tym fatalnie i niechętnie się do wpadki przyznają.I tu jest pies pogrzebany,gdyż po fachowcach ślad zaginął,zaś amatorzy znają tylko jedną receptę,na złom.Jest jeszcze jedna kwestia którą polecam wybrzydzaczom.A czego się spodziewacie po sprzęcie popularnym który ma 40 lat,skoro

najnowszy sprzęt średniej klasy z założenia ma pracować max 3 miesiące po gwarancji?Dobrze,że na tym forum nikomu nie przyszło do głowy zwalać winy na Putina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich , Koledzy i Koleżanki myślałem ,że ta choroba przejdzie , ale jest tylko gorzej . Obecnie jestem posiadaczem Akai gX 4400 kupiony został tak na przetrwanie , a tu okazuję się , że jak to mówi przysłowie apetyt rośnie w miarę jedzenia . Przechodząc do sedna sprawy czy ktoś może chce się pozbyć magnetofonu na duże szpule w miarę rozsądnych pieniądzach ? żeby nie zaśmiecać wątku proszę proszę o priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Zgodnie z ksywą,straszny z Ciebie kabareciarz.Na dodatek,jako kwalifikowany pisuar zapomniałeś dodać ocet i sól.Co za niefart.Wg tych reguł moi rodacy sprzedawali Twoim rodakom.Czytaj ze zrozumieniem,gdyż

ostatnio nie ma jakoś popytu na Pietrzaka.

Co do używania polskiego sprzętu jako studyjnego,sądzę,że nie do tego był zaprojektowany.Chociaż kilka razy spotkałem się na koncertach z ZK246 jako zródło playbacku.I to z całkiem dobrym skutkiem.Tylko osioł z dębowym uchem mógłby twierdzić,że mu brakowało pasma.Co prawda to były inne czasy i nikomu się nie śniły srebrne kable zasilające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

Mylisz mnie z kimś innym. Wklej sobie koncerta na orwo jako źródło playbacku i zasuwaj.

Dawniej o takich mówili filozof.Jednak nie chcę się kopać z koniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc do sedna sprawy czy ktoś może chce się pozbyć magnetofonu na duże szpule w miarę rozsądnych pieniądzach ?

Ja nie, to mój "Ptyś" ;-). Nawet jakby przestał działać to będzie cieszyć oko ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich , Koledzy i Koleżanki myślałem ,że ta choroba przejdzie , ale jest tylko gorzej . Obecnie jestem posiadaczem Akai gX 4400 kupiony został tak na przetrwanie , a tu okazuję się , że jak to mówi przysłowie apetyt rośnie w miarę jedzenia . Przechodząc do sedna sprawy czy ktoś może chce się pozbyć magnetofonu na duże szpule w miarę rozsądnych pieniądzach ? żeby nie zaśmiecać wątku proszę proszę o priv.

 

 

mam do sprzedania ale na male szpule Akai GX77 500zl +przesylka 220v w idealnym stanie jak nowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25101-0-04171600-1523930843_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thomas11w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

mam do sprzedania ale na male szpule Akai GX77 500zl +przesylka 220v w idealnym stanie jak nowy

To jest 4 sciezkowiec? Sprawny? Ile za przesyłkę? Chętnie kupię:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, chyba lepiej było zacząć od ceny przesyłki ;-). Chyba, że sprzęt jest w polszy?

 

Dziekuje za uwage, magnetofon jest w kanadzie podejzewam ze przyslylka do polski bedzie kosztowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.