Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie chcesz wydac fortuny to pare lat temu widzialem ze Otari 5050 mkIII-2 mozna bylo wciaz zamowic nowe (6000USD) ale teraz nie moge znalezc tej strony aby zamowic. Spobowalbym pociagnac temat tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Tez prawdziwa encyklopedia wiedzy to strona UHA-tascam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To modyfikowane decki Tascama BR-20 , slyszalem poprzedni top model Phase 11, nie slyszalem jeszcze gramofonu w dowolnej 6 cyfrowej cenie, ktory by zblizyl sie jakoscia do tego decka. A jezdze po wystawach audio od 22 lat w tym wiele za oceanem i rozne rzeczy slyszalem...

Natchniony spotkaniem z Gregiem Byronem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

po odsluchu jego maszyny Phase 11, postanowilem tchnac nowe zycie w mojego Tascama BR-20, spora inwestycja wyszla, ale warto bylo.

W tym roku z kolega z Manrona (ten od monoblokow na najwiekszej lampie swiata GM100 za 1 mln)  chcemy jako ciekawostke na tegorocznym audioshow pokazac takiego zmodyfikowanego Tascama wiec bedzie okazja posluchac w Sobieskim w sali 418 prawdziwej mastertape (nie tasmy przegranej z CD jak dotychczas).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nikaudio
new info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już możliwość odsłuchu na wystawie oryginalnej taśmy matki,ale była to taśma  zespołu "The Beatles",więc mocno wiekowa.Chętnie posłucham czegoś nowego.Mam też pytanie.Jak często jezdzisz po wystawach audio w stanach,to czy spotkałeś na nich magnetofony firmy Ampex,szczególnie model 350,lub 351?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampexa nigdy na zadnej wystawie nie slyszalem (ale znam opinie ze jest najbardziej analogowo  energetycznie brzmiacym zrodlem), slyszalem jedynie Studery, Revoxy, swietne wrazenie zrobil na mnie modyfikowany Technics z serii RS-1500 z bottlehead repro. 

IMO UHA-tascam gra duzo lepiej niz Studer 820 i jest o wiele mniejszy i tanszy w konserwacji, polecam jesli kogos stac (14-22kUSD).

Tez bylem na tej prezentacji tasmy Beatelsow w W-wie, ogromne rozczarowanie wyszlismy z kolega po kilku minutach, brzmialo gorzej niz CD nie wspomne o LP.

Slyszalem oryginalna ponad 50-letnia  tasme matke tasme Beatelsow w USA na zamknietej prezentacji UHA-Tascam phase11, nigdy nie sadzilem ze ten zespol moze tak brzmiec, potezny kontrolowany bas, drive, energia i jednoczesnie przejrzystosc, plyty Parlaphone w porownaniu to jakis smutny zart z zespolu. Nie slyszalem jeszcze takiego PRAT z plyty Analogue Production (na moim SME maja najnizszy najenergetyczniejszy bas ze wszystkich wytworni plytowych)  jaki miala ta wiekowa tasma.

Wiec to co prezentowano w W-wie nie mialo z tasma matka (brzmieniowo) niestety nic wspolnego. 

Bedziemy chcieli zagrac ta tasme: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jak to zabrzmi sie okaze ?

Jakosc ABC nie jest tak dobra jak tasm Opus3 ale muzyka jest bardziej wpolczesna rozrywkowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dzięki za odpowiedz.Ja mam prawie nie używaną płytę wydaną przez ich macierzystą wytwórnie.Brzmi wspaniale.Dodatkowo kiedyś udało mi się kupić kopię taśm matek Beatlesów wszystkich ich albumów.Niestety zostały nagrane na magnetofonie Teac X2000R w wersji czterościeżkowej na prędkości 19,05 cm/sek.Pomimo tego,brzmi to wspaniale.Nagrano te taśmy w Australi.Postaram się zarezerwować sobie trochę więcej czasu na tegoroczną wystawę i posłuchać tej taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/23/2019 at 5:39 PM, nikaudio said:

Ampexa nigdy na zadnej wystawie nie slyszalem (ale znam opinie ze jest najbardziej analogowo  energetycznie brzmiacym zrodlem), slyszalem jedynie Studery, Revoxy, swietne wrazenie zrobil na mnie modyfikowany Technics z serii RS-1500 z bottlehead repro. 

IMO UHA-tascam gra duzo lepiej niz Studer 820 i jest o wiele mniejszy i tanszy w konserwacji, polecam jesli kogos stac (14-22kUSD).

Tez bylem na tej prezentacji tasmy Beatelsow w W-wie, ogromne rozczarowanie wyszlismy z kolega po kilku minutach, brzmialo gorzej niz CD nie wspomne o LP.

Slyszalem oryginalna ponad 50-letnia  tasme matke tasme Beatelsow w USA na zamknietej prezentacji UHA-Tascam phase11, nigdy nie sadzilem ze ten zespol moze tak brzmiec, potezny kontrolowany bas, drive, energia i jednoczesnie przejrzystosc, plyty Parlaphone w porownaniu to jakis smutny zart z zespolu. Nie slyszalem jeszcze takiego PRAT z plyty Analogue Production (na moim SME maja najnizszy najenergetyczniejszy bas ze wszystkich wytworni plytowych)  jaki miala ta wiekowa tasma.

Wiec to co prezentowano w W-wie nie mialo z tasma matka (brzmieniowo) niestety nic wspolnego. 

Bedziemy chcieli zagrac ta tasme: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jak to zabrzmi sie okaze ?

Jakosc ABC nie jest tak dobra jak tasm Opus3 ale muzyka jest bardziej wpolczesna rozrywkowa.

 

To byla prawdziwa matka czy pierwsza kopia? W dzisiejszych czasach podobno wszystko jest mozliwe ale w dawniejszych czasach matki uzywalo sie tylko i wylacznie do sporzadzenia pierwszej kopi.

pozdrawiam,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza kopia.Oryginał jest nie wypuszczany z rąk wytwórni.Z tego,co wiem,to ta taśma została pozyskana z terenów byłej Jugosławii.Mieli nagrać płytę.ale wojna i ktoś zakosił szpulę,a następnie sprzedał.Szpula była w specjalnej oryginalnej kasecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/13/2019 at 5:24 PM, vik said:

Najpierw musisz zdecydowac czy chcesz miec magnetofon 2 czy 4 sciezkowy. Jak wyzej podkreslono dwuslad na predkosci 15ips (38cm/s) daje najlepsza jakosc ale pozera tasme cztery razy szybciej niz czterosciezkowy na predkosci 19cm/s. 

Przed podjeciem decyzji warto sprawdzic dostepnosc czesci zamiennych. Z tego co slyszalem to podobno najlatwiej dostac to i owo do Revox'a. Z japonskich magnetofnow akai produkowala glowice gx ktore praktycznie sa niemal nie do zdarcia ale mozna trafic na felerna. Akai seria gx635, 636, 646 i 747 maja ta zalete ze maja bezposredni naped (bezpaskowy), indukcyjne silniki (bezszczotkowe) i maja najtrwalsze glowice ale oczywiscie mozna miec tez pecha. Slaba strona gx635 i 636 sa tranzystory ktore mozna latwo wymienic i poprawic nieco jakosc uzywajac np 2sc2240.

Zauwaz, ze kondy we wszystkich magnetofonach majacych 40 lat moga wymagac wymiany ale to akurat nie jest trudne.

Z pioneer raczej rt-909 niz 707. Teac x1000 i Tascam 32 naleza do najbardziej solidnych magnetofonow tej firmy, najlepsze magnetofony Sony tez sa OK i maja dosc twarde glowice. Trzeba zalozyc, ze glowice we wszystkich magnetofonach poza akai gx predzej czy pozniej trzeba bedzie wymienic.   

Podsumowujac, nie spiesz sie, dokladnie przetestuj kazdy magnetofon ktory bedzie w sprzedazy w twoim regionie, sprawdz lozyska, stan glowic i prace silnikow. To jest dosc latwe. Oczywiscie mozna sie tez pomodlic o szczescie w zakupie bo szczesciewe we wszystkim  jest najwazniejsze.

 

pozdrawiam,

 

 

Dziękuję za radę.  Kupiłem Teac 32-2b jako uszkodzony , nie działa play bo na rolkach prowadzących taśmę  nie obracały się wałeczki,  więc rozebrałem go i okazało się że z paska zostały strzępy i smoła.  Pasek zamówiłem nowy już w drodze.  Czy mogę użyć isopropanol  żeby wyczyścić tor przesuwu taśmy i głowice , czym wyczyścić wałki ? Jeszcze raz dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

On 10/13/2019 at 5:24 PM, vik said:

Najpierw musisz zdecydowac czy chcesz miec magnetofon 2 czy 4 sciezkowy. Jak wyzej podkreslono dwuslad na predkosci 15ips (38cm/s) daje najlepsza jakosc ale pozera tasme cztery razy szybciej niz czterosciezkowy na predkosci 19cm/s. 

Przed podjeciem decyzji warto sprawdzic dostepnosc czesci zamiennych. Z tego co slyszalem to podobno najlatwiej dostac to i owo do Revox'a. Z japonskich magnetofnow akai produkowala glowice gx ktore praktycznie sa niemal nie do zdarcia ale mozna trafic na felerna. Akai seria gx635, 636, 646 i 747 maja ta zalete ze maja bezposredni naped (bezpaskowy), indukcyjne silniki (bezszczotkowe) i maja najtrwalsze glowice ale oczywiscie mozna miec tez pecha. Slaba strona gx635 i 636 sa tranzystory ktore mozna latwo wymienic i poprawic nieco jakosc uzywajac np 2sc2240.

Zauwaz, ze kondy we wszystkich magnetofonach majacych 40 lat moga wymagac wymiany ale to akurat nie jest trudne.

Z pioneer raczej rt-909 niz 707. Teac x1000 i Tascam 32 naleza do najbardziej solidnych magnetofonow tej firmy, najlepsze magnetofony Sony tez sa OK i maja dosc twarde glowice. Trzeba zalozyc, ze glowice we wszystkich magnetofonach poza akai gx predzej czy pozniej trzeba bedzie wymienic.   

Podsumowujac, nie spiesz sie, dokladnie przetestuj kazdy magnetofon ktory bedzie w sprzedazy w twoim regionie, sprawdz lozyska, stan glowic i prace silnikow. To jest dosc latwe. Oczywiscie mozna sie tez pomodlic o szczescie w zakupie bo szczesciewe we wszystkim  jest najwazniejsze.

 

pozdrawiam,

 

 

Dziękuję za radę.  Kupiłem Teac 32-2b jako uszkodzony , nie działa play bo na rolkach prowadzących taśmę  nie obracały się wałeczki,  więc rozebrałem go i okazało się że z paska zostały strzępy i smoła.  Pasek zamówiłem nowy już w drodze.  Czy mogę użyć isopropanol  żeby wyczyścić tor przesuwu taśmy i głowice? Jeszcze raz dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fergon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fergon napisał:

... Czy mogę użyć isopropanol  żeby wyczyścić tor przesuwu taśmy i głowice? Jeszcze raz dziękuję. 

Myślę, że musisz użyć. A rolkę dociskową, to możesz nawet później umyć ciepłą wodą z mydłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vik 

prezenter twierdzil ze byl to oryginal z Abbey Road

 

Pewnosci nie mam, dla mnie bez znaczenia, wazne ze bylo to polaczenie dzwieku live koncertowa glosnosc i dynamika z audiofilska subtelnoscia przejrzystoscia i glebia. Holy grail high-endu.

Zagralo to pomimo ze 50 letnia tasma tak dobrze jak tasma matka do Stimela Hugh Masekela ktora tez posiadal (nie wiem ktorej generacji).

Mam Stimele na LP (Analogue Productions) ale to nie ten rozmach nie ta ekspresja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie oryginał .Jedynie pierwsza kopia .Oryginał nigdy nie opuszcza wytwórni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/26/2019 at 4:33 PM, Kapstan_Biasu said:

Myślę, że musisz użyć. A rolkę dociskową, to możesz nawet później umyć ciepłą wodą z mydłem.

Witam wszystkich.  Mam pytanie odnośnie tych   zatyczek na czinczach z lewej strony,   in - out , czy one muszą być włożone czy nie? Bo ja ich nie mam a w  necie  gdzie są na sprzedaż to mają je. Czy będę mógł bez nich nagrywać i odtwarzać ? Dziękuję bardzo wszystkim jeszcze raz za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,możesz użyć kabli,ale może uda ci się je kupić.Występowały też w niektórych amplitunerach.Kable spełnią swoją rolę,ale takie złączki będą praktyczniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

akai gx-636

Ostanio troche zglupialem i kupilem powyzszy magnetofon. Jak na prawie 40sto latka przystalo troche niedomaga. Moje pytanie - czy sa tutaj posiadacze tego modelu badz praktycznie identycznego gx-635 albo pokrewnego gx-646?

Jesli tak to czy wymieniali komponenty z plytki serwo (ta u gory) i z plytki wzmacniacz (ta na dnie)? Czy ktos odmladzal ktorys z tych modeli wymieniajac kondy, tranzystory itp?

Kto smarowal wszystko co powinno sie smarowac?

Chetnie wyslucham wszelkich wskazowek.

Glowna dolegliwosc mego egzemplarza to samoczynne przelanczanie sie na przeciwny kierunek po 20-30 minutach jesli sie przycisnie stop badz pause. Wiem, ze to kondy z IC1 albo cos z IC1 nie tak. Na szczescie mozna go jeszcze dostac gdyby przyszlo wymienic.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vik napisał:

Jak na prawie 40sto latka przystalo troche niedomaga.

To i tak dobry egzemplarz jak tylko trochę niedomaga. Mam 747 i głównym problemem jest u mnie przełącznik rewersu. Po zakupie odratowałem go chemią kontaktową, ale po paru latach spokoju znowu zaniemógł. Obawiam się że teraz już chemia może nie pomóc i potrzebna będzie wymiana a to makabryczna operacja. Ponieważ nie używam ostatnio tego sprzętu to odkładam te działania na później (mam czego słuchać) a 747 po prostu cieszy oko swoim wyglądem. Przy tylu wiosnach na karku (40) można się spodziewać konieczności wymiany elektrolitów, czasem podobno też tranzystorów, ale to znam tylko ze słyszenia bo osobiście nie spotkałem się jeszcze z takim tematem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie odkładać sprawy na później.Nie zapominajmy o zjawisku pokrywania się wszystkich styków tlenkami i pogorszenia z czasem przewodzenia.Osobiście bardzo się pilnuje , aby regularnie używać każdy egzemplarz co najmniej raz w tygodniu.W efekcie nawet 50-dziesięcio letnie egzemplarze działają jak nowe.Gdy , tylko odpuściłem to natychmiast mój dwuśladowy tandberg TD20AHS pokazał rogi i musiałem się za niego wziąć. Pozdrawiam i wszystkim życzę bezawaryjnej pracy sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gx-747 najlepiej wyglada  ze wszystkich akai ale podobno jest mniej solidnie wykonany niz 635, 636 i 646. No i dochodza sensory napiecia tasmy i inne wiec nie odwazylbym sie go kupowac. Najlepszy wybor to chyba gx-646 bo nadal mechanicznie taki sam jak 635 i 636 ale mlodszy (1983-85) od nich wiec teoretycznie pare lat zywotniejszy. No i ten 646 mialem ochote kupic od dawna ale jakos nie bylo okazji wiec sie skusilem na 636. Jak to bywa w zyciu miesiac po zkupieniu gx-636 pojawil sie piekny 646 wraz z pokrywa i sprzedano go o $10 taniej niz ja zaplacilem. Ale transport byl o prawie $40 drozszy. Tym nie mniej wolalbym miec gx-646 jako ze mam kilka tasm EE a na dodatek 646 ma regulacje pradu podkladu.

Marek ma racje co do uzywania magnetofonow o czym sie juz przekonalem.  Nie wiem jak to wyglada w 747 ale w serii 6xx przelaczniki mozna rozebrac i oczyscic a nawet elektrolitycznie posrebrzyc, pozlocic a nawet rodowac (pokryc rhodium) jak sie ma dosc kasy. Beda jak nowe i jesli wszystko smarowane bylo na czas to magnetofon przezyje wlasciciela. Poza tym kto by sie spodziewal, ze dobre 50cio letnie tasmy beda dzis funkcjonowaly niemal jak nowe.

No to teraz bede musial powalczyc z elektronika mego 636. Jak sie przygladam temu co w srodku to obawiam sie, ze wymienic cos z control board bez wyjmowania jej moze byc trudno, Gdyby sie okazalo, ze wyjac trzeba to wymienilbym wtedy wszystkie elektrolity i tantale i moze cos jeszcze co trzeba. Na plytce wzmacniacza audio wypada wymienic tranzystory 2sc458. Pozostalych nie ruszac bo nie umieraja tak jak to potrafia c458.

A tak przy okazji to najlepszy deoxydant to deoxit d100. Nie wiem czy w Polsce dostepny ale naprawde dziala. Po nim nalezy uzyc deoxit d5 gold albo ekwiwalent smarujacy.

pozdrawiam,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wywołałem wilka z lasu he he . Odpaliłem sobie dzisiaj PR-99 i prawy kanał nie działa.Po przełączeniu na mono gra na obydwu.Wniosek.Sygnał z głowicy nie dochodzi do wzmacniacza odczytu. Jest to słabiutki prąd i trzeba będzie przeczyścić styk we wtyczce.Tydzień temu miałem identyczny problem z TD20AHS.Już jest ok. Niestety sprzęt ,nawet w idealnym stanie, który nie stał nigdy w piwnicy wymaga ciągłej konserwacji.Musimy się z tym pogodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 08:46, vik napisał:

gx-747 najlepiej wyglada  ze wszystkich akai ale podobno jest mniej solidnie wykonany niz 635, 636 i 646.

W środku są te same podzespoły co w tych trzech pozostałych. Podejrzewam tylko że głowice mogły być selekcjonowane bo tak liniowej charakterystyki w całym paśmie a szczególnie na dole nie widziałem jeszcze w tej firmie. oczywiście forma zewnętrzna jest nieco inna ale to nie wpływa na solidność.

W dniu 13.11.2019 o 08:46, vik napisał:

Nie wiem jak to wyglada w 747 ale w serii 6xx przelaczniki mozna rozebrac

Bez demontażu z płyty montażowej czy z demontażem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem z brakiem odtwarzania w prawym kanale w moim PR-99 jest większy,niż myślałem.Przemycie styków i wtyczek nic nie dało.No i mam problem,bo nie wiem kto mógłby mi w Warszawie pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gx-635 i 636 sa niemal identyczne natomiast gx-646 juz rozni sie dosc wyraznie od tych wczesniejszych modeli tak ukladem kontrolnym jak i schematem wzmacniacza z wyjatkiem pierwszych stopni - no i nie ma juz 2sc458. W konsekwencji wiekszosc scalakow i czesc tranzystorow jest zupelnie inna.

GX-747 natomiast ma zupelnie inny uklad kontroli zbudowany z zupelnie innych komponentow niz poprzednie modele ale uklad wzmacniacza jest niemal identyczny z 646.  GX-747 teoretycznie powinien byc lepszy ale podobno jest bardziej zawodny z tych czterech modeli. Moze dlatego, ze bardziej skomplikowany. Ale i tak przygladajac sie watkom na tapeheads.net modele akai z serii gx-6xx i 747 pojaiwaja sie zadziej niz magnetofony innych firm. Pytanie dlaczego - malo kto je ma czy sa mniej zawodne.

Co do glowic to faktycznie w czassie gdy zaczeto produkcje 646 w 1983 nieco zmieniono technologie produkcji glowic poprawiajac ich niezawodnosc/zywotnosc. GX-747 zaczeto produkowac w 1981 wiec wczesniejsze modele powinny miec takie same glowice jak 636 i 635. Pozniejsze egzemplarze mogly juz miec nowe glowice. GX-747 ma tez nieco inny uklad kontroli napiecia tasmy. To rowmiez moze wplywac co nieco na charakterystyke zapizu/odtwarzania. 

Dopoki nie zacznie sie grzebac to na sto procent nie wiadomo ale przygladaac sie plycie wzmacniacza w gx-636 (i 635) i jej usytuowaniu jak i usytuowaniu glownych przelacznikow wydaje sie, ze moze byc szansa ich wylutowania bez wyciagania plyty. Plyta kontrolera wyglada, ze musi byc wyciagnieta aby niemal cokolwiek na niej zrobic albo trza wyciagnac wszystko co jest ponad nia ale i tak nie wszystko da sie z niej wylutowac/wlutowac.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad zakupem magnetofonu szpulowego. Jaki szpulowiec wg waszej opinii najwierniej przegra sygnał z winyla.  Mój kolega ma super wypasiony tor winylowy i wspaniałą kolekcję płyt. Nie mam zamiaru inwestować w winyl ale pomyślałem, że może rozwiązaniem będzie zakup bardzo dobrego szpulowca. Czy np. Revox99 /względy estetyczne/ jest wystarczająco dobry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucky napisał:

Panowie zastanawiam się nad zakupem magnetofonu szpulowego. Jaki szpulowiec wg waszej opinii najwierniej przegra sygnał z winyla.  Mój kolega ma super wypasiony tor winylowy i wspaniałą kolekcję płyt. Nie mam zamiaru inwestować w winyl ale pomyślałem, że może rozwiązaniem będzie zakup bardzo dobrego szpulowca. Czy np. Revox99 /względy estetyczne/ jest wystarczająco dobry ?

PR99 jest IMO najlepszy w swojej klasie. Potem już tylko rynek pro, dający przy okazji możliwość załadowania kilometra taśmy, choć jak się poprosi to kilometr i na revoxa wejdzie, oczywiście bez szpulek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 11:18, Lucky napisał:

Panowie zastanawiam się nad zakupem magnetofonu szpulowego. Jaki szpulowiec wg waszej opinii najwierniej przegra sygnał z winyla.  Mój kolega ma super wypasiony tor winylowy i wspaniałą kolekcję płyt. Nie mam zamiaru inwestować w winyl ale pomyślałem, że może rozwiązaniem będzie zakup bardzo dobrego szpulowca. Czy np. Revox99 /względy estetyczne/ jest wystarczająco dobry ?

Kilka lat temu,jeden z moich znajomych miał podobny dylemat.A,że nie był przy kasie poradzono mu zrobienie czegoś zastępczego.Czyli użycie magnetowidu 6 głowicowego fmy Panasonic który akurat kosztował wtedy na Allegro ok 125 zł.Miał podobno pewne perypetie z dostosowaniem poziomu sygnału in,gdyż nie można było zmienić układu z automatu na regulację ręczną.Ale gdy słuchałem efektu końcowego,stwierdziłem,że można mu było pozazdrościć.Zwłaszcza iż dostał wraz z magnetowidem 60 kaset .Ten magnetowid akurat miał 3 prędkości i korzystając z mediów strumieniowych można mieć magazyn muzyczny na wielką skalę za tzw psie pieniądze.Przynajmniej na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć posiadam siedem sztuk magnetofonów szpulowych.W tym trzy dwuslady ,to korzystam też z magnetowidu JVS -era.Ma wejścia audio na XLR i ręczną regulację poziomu.Jakość nie odbiega od dwuślada na 38 cm/sek , a koszt jest śmieszny.Mam w ten sposób nagranych wiele analogowych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem kiedys panasonic hifi vcr z konca lat 1980siatych. Display pokrywal 60dB a nagrywal oblednie. Zostalo mi po nim kilka kaset.

 

pozdrawiam,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duplikatorki pogrywaja piknie jak nie wiem co .Jak pisał marek 41. sporo szpulaków kładą na kolana .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria w moim PR-99 już zdiagnozowana . Uszkodzony jest wzmacniacz operacyjny na płytce wzmacniacza odczytu . Teraz szukam fachowca , który ma sprzęt i doświadczenie , aby go wymienić . Płytka jest dwustronna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek-41 napisał:

Awaria w moim PR-99 już zdiagnozowana . Uszkodzony jest wzmacniacz operacyjny na płytce wzmacniacza odczytu . Teraz szukam fachowca , który ma sprzęt i doświadczenie , aby go wymienić . Płytka jest dwustronna .

Jeżeli jest pewność że diagnoza jest prawidłowa to najlepiej wyciąć od strony IC, usunąć nóżki i wlutować nowy IC, ale są też inne techniki. Ta jednak jest najlepsza w przypadku płytek tzw. "kartonowych", które praktycznie wykluczają wylutowanie bez odspojenia się ścieżek od podłoża. Chypa że PR99 ma płytki z laminatu epoksydowego na włóknie szklanym to wtedy można próbować usunąć cynę znanymi metodami. To oczywiście tylko moja opinia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.