Skocz do zawartości
Marek-41

Magnetofony szpulowe.

Rekomendowane odpowiedzi

My to zrobiliśmy w ten sposób, że sczytaliśmy symbol z oryginalnej kości E-prom - i okazało się, że taki sam jest w znanym już sklepie Gembary. Żal, że mojego Tandberga wystawiłem na znanym portalu na części :( Nie mam siły ani cierpliwości naprawiać go. W roli dwuśladów funkcjonują Tascam 32 i Revox A77. Niech i tak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaję jako ciekawostkę :)

Jest (tylko ta cena) Ballfinger M063                                                                                                                                                                             https://www.youtube.com/watch?v=in7CBMJtrYc

Dzisiaj, znalazłem ofertę producenta,  nowego magnetofonu o nazwie ONYX.                                                                                                 https://cdmagnetics.com/

• 7 inch plastic and metal reels
  • 1/4 inch tape
  • 3 head layout [erase, record, playback]
  • 1/2 track
  • 4 pole DC synchronous motors with PWM drive for both spool motors
  • 1024 step per revolution stepper motor for capstan drive
  • entirely solid state
  • $2,00-4,000 (TBD)
  • coming april 2019                                                                                                                                                                            
  •  
  • Niestety nie ma żadnego zdjęcia. Ma być w sprzedaży już w kwietniu tego roku.                                                           Czy to FAKE NEWS  Co o tym myślicie? Czyżby coś "drgnęło" w temacie magnetofonów szpulowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jakiś prototyp. Na stronce, którą podałeś jest w zakładce BLOG filmik z tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, prototyp choć jak sam twórca pisze, to w kwietniu ma być w sprzedaży. Szkoda że na 7" szpule. Nigdzie nie znalazłem info jaka będzie prędkość przesuwu. Przypuszczam że przy tym rozmiarze szpul to będzie tradycyjnie 9,5 i 19. No i ta cena. Jak na nowy produkt do przyjęcia, choćby w porównaniu do Ballfingera z "kosmiczną" ceną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po długiej przerwie bardzo się cieszę że nasze forum rozwija się nadal,i tu mam małe pytanie z których Akai jest wart uwagi GX 620 czy GX630?Pytam bo mam możliwość kupna jednego lub drugiego, z tym że 630 ma jakiś problem z obrotami po przełączeniu nie zawsze obroty są prawidłowe.Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, manius59 napisał:

Witam po długiej przerwie bardzo się cieszę że nasze forum rozwija się nadal,i tu mam małe pytanie z których Akai jest wart uwagi GX 620 czy GX630?Pytam bo mam możliwość kupna jednego lub drugiego, z tym że 630 ma jakiś problem z obrotami po przełączeniu nie zawsze obroty są prawidłowe.Pozdrawiam 

620 jest nowszym modelem, ma też nowszy typ głowic. Poza tym to bardzo podobne magnetofony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Lech36 napisał:

620 jest nowszym modelem, ma też nowszy typ głowic. Poza tym to bardzo podobne magnetofony.

Dzięki za szybką odpowiedz w takim razie czy te głowice w 620 są lepsze?wydawało mi się że są takie same.Wiem że 630 były wcześniej produkowane i były chyba dość popularne,wizualnie też 630 wyglądają dość solidnie nie wiem jak wypadają dżwiękowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 2/4/2019 at 7:57 PM, zygus said:

Podaję jako ciekawostkę :)

Jest (tylko ta cena) Ballfinger M063                                                                                                                                                                             https://www.youtube.com/watch?v=in7CBMJtrYc

Dzisiaj, znalazłem ofertę producenta,  nowego magnetofonu o nazwie ONYX.                                                                                                https://cdmagnetics.com/

• 7 inch plastic and metal reels
  • 1/4 inch tape
  • 3 head layout [erase, record, playback]
  • 1/2 track
  • 4 pole DC synchronous motors with PWM drive for both spool motors
  • 1024 step per revolution stepper motor for capstan drive
  • entirely solid state
  • $2,00-4,000 (TBD)
  • coming april 2019                                                                                                                                                                            
  •  
  • Niestety nie ma żadnego zdjęcia. Ma być w sprzedaży już w kwietniu tego roku.                                                           Czy to FAKE NEWS  Co o tym myślicie? Czyżby coś "drgnęło" w temacie magnetofonów szpulowych?

Pełna informacja jest tu:

http://www.ballfinger.de/tape-recorder-m-063-h5

Ceny są koszmarnie wysokie :)

Magnetofon ma wymienne moduły, można zamówić wersję z 30cm szpulami.

Tu jest cennik:

http://www.ballfinger.de/wp-content/uploads/2018/12/Pricelist_M063H_01.2019.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, manius59 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedz w takim razie czy te głowice w 620 są lepsze?

Prawdopodobnie tak choć szczegółów nie znam. Dynamika jest podana wyższa dla 620 choć oczywiście nie wiadomo na jakich taśmach były mierzone oba typy magnetofonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PIONEER RT 1011L   co o nim sądzicie ? ma ktoś ten model ?  mam okazje kupić 

jaka cena za ten magnetofon była by dobra ile mozna by max dać za niego . stan jest dobry do czyszczenia tylko 

Edytowane przez tomaszinkaso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magnetofon szpulowy Pioneer RT-707 kupiony,ostatni element w moim analogowym torze odsluchowym zostal wypelniony,gra pieknie,spelnione marzenie i powrot do dawnych lat....

51675445_361757714415560_3733168823310745600_n.jpg

51753215_379013119578467_420466513615519744_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna konstrukcja.Następny model już był na szpule 10,5 cala.

Mam pytanie, a raczej dwa.

Jak to gra i czy głowice są ok,bo ta firma nie była w tym najlepsza.

No i życzę skompletowania takiego zestawu.

Blue series II.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi