Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MUSICAL FIDELITY - M6sR DAC, przetwornik z regulacją głośności i wzmacniaczem słuchawkowym (19.09.2020)
Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity M6sr DAC. Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej lub srebrnej. Jego cena wynosi 8.395 zł (dystrybucja Rafko).
Przetwornik posiada 3 wejścia optyczne, 3 koncentryczne, a także wejście USB typ B, zgodne z Roon, co potwierdza stosowny certyfikat.
Wyjścia są dostępne zarówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. M6sr DAC ma wbudowaną regulację głośności, może więc spełnić rolę przedwzmacniacza dla źródeł cyfrowych. Przełącznik na tylnej ściance pozwala wybrać tryb pracy wyjść, ze stałym lub regulowanym poziomem. Według materiałów Musical Fidelity układy wyjściowe radzą sobie z wysterowaniem dowolnych kombinacji obciążenia i kabla. Impedancja wyjściowa wynosi 47Ω.
Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma moc 1,5W dla 32Ω. Jego impedancja wyjściowa wynosi 40Ω i może on sterować słuchawki o impedancjach 10-600Ω.
Za przetwarzanie sygnałów w M6sR odpowiada przetwornik Sabre z technologią HyperStreaming II. Sygnały ze wszystkich wejść są upsamplowane do poziomu 32 bitów i 768kHz.
Na wejściu USB obsługiwane są sygnały PCM do 32/384, DSD 64/128 (DoP) oraz DSD 256 (natywnie). Sygnały DSD do poziomu DSD256 są obsługiwane w trybie natywnym poprzez najnowszą wersję sterownika ASIO. Na wejściach koncentrycznych obsługiwane są sygnały PCM do 192/24. Na wejściach optycznych obsługiwane są sygnały PCM do 96/24.
M6sR jest produkowany w Unii Europejskiej, inaczej niż to było porzednio. Według producenta pozwala to na lepszą kontrolę jakości. W produkcji w większym stopniu biorą też udział europejscy poddostawcy.
Wymiary urządzenia to 440 * 100 * 380 mm, a masa wynosi 6,9kg.
musical-fidelity-m6srdac.jpg
musical-fidelity-m6srdac-rear.jpg

Ciekawe ja się spisuje jako wzmak słuchawkowy. Szkoda że się nie chwalą jakie sabre w środku siedzi. Zapowiada się dobrze bo i poprzednik był chwalony. Chociaż ja szczerze to się wyleczyłem z Pogoni za plikami o co raz wyższych parametrach. Wg mnie dobra realizacja nawet płyty CD bije na głowę pliki ktore się chwalą wysokimi kHz.
Np taka płytka stockfish record "closer to the music" moja ulubiona testowa. Każdy słaby sprzęt odziera z "zasłony".
Pewnie są i pliki hires ktore wymiatają. Ale mało ich mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


. Wg mnie dobra realizacja nawet płyty CD bije na głowę pliki ktore się chwalą wysokimi kHz.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pewnie ze bije. W tygodniu  miałem okazję posłuchać tidal hi fi z naim 272+250 i w końcu zrozumiałem  co ludzie maja na.mysli mówiąc ze musical fidelity  =gęste granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze bije. W tygodniu  miałem okazję posłuchać tidal hi fi z naim 272+250 i w końcu zrozumiałem  co ludzie maja na.mysli mówiąc ze musical fidelity  =gęste granie

a ja w ślady kolegi poszedłem i odpaliłem Nu-Vista 600. O rany. Pojęcia o graniu nie miałem do tej pory słuchając tranzystora a nie tej hybrydy. Gęsto, aż klei się do uszów, ciepło, nisko i niech mi ktoś powie że bas się ciągnie ??? Jak trzeba to wali jak bokser. Środek , góra , scena na pół pokoju. I to już od pierwszej godziny wygrzewania nówki. Ponoć po 100-150 godzinach jest lepiej. Ciężko mi sobie to wyobrazić że może być lepiej. I również jak może być u ciebie na Nu-Vista 800


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

. Wg mnie dobra realizacja nawet płyty CD bije na głowę pliki ktore się chwalą wysokimi kHz.

 

Zależy od toru,
jeżeli stworzysz muzykalny tor plikowy, to CD nie będzie miało szans przeciw hi-res

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli.....

powyzej 100 KPLN?

sysTem cd rozjedzie go.przy kosztach max 30KPLN

pliki to produkt uboczny dla smartfonowcow.co mozgi swoje maja w tym urzadzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a ja w ślady kolegi poszedłem i odpaliłem Nu-Vista 600. O rany. Pojęcia o graniu nie miałem do tej pory słuchając tranzystora a nie tej hybrydy. Gęsto, aż klei się do uszów, ciepło, nisko i niech mi ktoś powie że bas się ciągnie ??? Jak trzeba to wali jak bokser. Środek , góra , scena na pół pokoju. I to już od pierwszej godziny wygrzewania nówki. Ponoć po 100-150 godzinach jest lepiej. Ciężko mi sobie to wyobrazić że może być lepiej. I również jak może być u ciebie na Nu-Vista 800


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hehe dodam tylko  ze 800 z dedykowanym cd to inna bestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

cena ne ma znaczenia

owocnych poszukiwan muzykalnosci w plikach zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomek7776 napisał:

owocnych poszukiwan muzykalnosci w plikach zycze.

Nie znajdę, ponieważ materiał w pliku czy CD nie ma nic wspólnego z muzykalnością
to sprzęt (system) nadaje ten efekt

Czasami z Hi-Res kopiują na CD do gorszej (standard 16/44,1) rozdzielczości, wiec jako nośnik już ma straty względem pliku źródłowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wydaja na vinylu.ktory rozjezdza pliki na tanim gramofonie.

robiles sobie test sluchu.do jakiej czestotliwosci myslisz ze slyszysz....10khz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

albo wydaja na vinylu.ktory rozjezdza pliki na tanim gramofonie.

Tak, zdarzyło mi sie porównywać drogi gramofon z drogim torem plikowym, ale kopie z tego Vinyla,
plik byl bez szans
Nie wiem jakby to wyszło w porównaniu z plikiem źródłowym hi-res
dodam, ze na tym torze słuchałem mojej play-listy, i mimo ze tor byl drogi to grał kiepsko dlatego przegrał w vinylem



 

16 minut temu, tomek7776 napisał:

albo wydaja na vinylu.ktory rozjezdza pliki na tanim gramofonie.

robiles sobie test sluchu.do jakiej czestotliwosci myslisz ze slyszysz....10khz?

właśnie włączyłem na słuchawkach i słyszę, 15khz tez słyszę

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym dodac jeszcze jedna dziwna kwestie.

moj kolega stracil tweetery w koszmarnie drogich .nie produkowanych juz kolumnach.grajac wlasnie na plikach.cos go skusilo.poddal sie nurtwowi.ktory lansujesz.

podobno transport plikow po tym wszystkim mial ciezkie przezycia .nie przezyl emocji spowodowanych strata kolumn.

nie wiem.nie znam sie.nie orientuje.

to sa tylko fakty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie ten wątek. Tu nowości a nie stara debata
Ja tylko powiem że częściej mam dostęp do dobrych wydan i to całkiem niedrogich płyt CD niż hires plików i już. Żeby pogodzić trochę powiem że więcej słucham ze strumieniowca, Tidal MQA itp , Spotyfy - bo łatwo szybko i przyjemnie ale nie ukrywam że większość (nie wszystko) realizacji które dają ciary na skórze to na CD.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tak, zdarzyło mi sie porównywać drogi gramofon z drogim torem plikowym, ale kopie z tego Vinyla,
plik byl bez szans
Nie wiem jakby to wyszło w porównaniu z plikiem źródłowym hi-res
dodam, ze na tym torze słuchałem mojej play-listy, i mimo ze tor byl drogi to grał kiepsko dlatego przegrał w vinylem



 

właśnie włączyłem na słuchawkach i słyszę, 15khz tez słyszę

 

 

szacun Batman jestes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hehe dodam tylko  ze 800 z dedykowanym cd to inna bestia.

Ronaldo wracamy do klubu MF bo i 800 i 600 to już staroć
I nie wpedzaj mnie w depresję / ruinę finansowa swoimi opiniami bo Nu-Vista CD jest tak drogi że masakra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
chcialbym dodac jeszcze jedna dziwna kwestie.
moj kolega stracil tweetery w koszmarnie drogich .nie produkowanych juz kolumnach.grajac wlasnie na plikach.cos go skusilo.poddal sie nurtwowi.ktory lansujesz.
podobno transport plikow po tym wszystkim mial ciezkie przezycia .nie przezyl emocji spowodowanych strata kolumn.
nie wiem.nie znam sie.nie orientuje.
to sa tylko fakty.
 

Taaa, faza pliku nalozyla sie na faze ksiezyca i stworzyl sie taki peak, ze tweeter sie spalil

To sa tylko fakty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalily sie jednoczesnie w obu kolumnach.i to nie jest smieszne .

caly system plikow zostal rozbity w drobny mak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tomek7776 napisał:

caly system plikow zostal rozbity w drobny mak.

Też by mnie nerw szarpnął ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tomek7776 napisał:

spalily sie jednoczesnie w obu kolumnach.i to nie jest smieszne .

caly system plikow zostal rozbity w drobny mak.

Nie były to czasem jakieś kolumny vintage? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie były to czasem jakieś kolumny vintage? 

A czemu pytasz ? Bo ja mam JBL L300 to mam na pliki uważać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezwani fachowcy z jakiejs firmy pro.przebadali caly system .instalacje.kable.

i nie znalezli niczego co by spowodowalo takie skutki.jesli chodzi o jego staly system.

a co bardziej zastanawiajace.tweetery sie spalily jednoczesnie.przy dosc relaksacyjnym sluchaniu muzyki.bez jakis wysokich poziomow glosnosci.

do tej pory nie wiadomo co sie stalo.temat tabu.zakaz rozmow w tym temacie.jak sie widzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomek7776 napisał:

zakaz rozmow w tym temacie.jak sie widzimy.

Czyli sam coś odpier... i ... i teraz nie chce się przyznać ... audiofilski wstyd i upokorzenie ...

Nie chce by ucierpiała jego audiofilska duma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie.kilku znajomych przy tym bylo.normalne .zwyczajne granie.i nagle zaczelo dziwnie grac ....to tyle.w obu kolumnach na raz.

sytuacja nie do wyjasnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mądrych mnie jakieś ponad 10 lat temu z gramofonem poleciały zarówno gwizdki jak i średniaki. Winien prawdopodobnie był 180Watowy wzmak Sony ES Lub wkładka gramofonowa z bardzo małym naciskiem i pasmem grubo ponad 20KHz ? Plus tego rodzaju że przetworniki wymieniłem na lepsze :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


A czemu pytasz ? Bo ja mam JBL L300 to mam na pliki uważać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu chyba nie chodzi o same pliki. Niektóre kolumny vintage mają tweetery strojone na muzę graną ze źródeł z tych samych czasów czyli vinyl, szpula, kaseta. A tam ta góra była mniej dynamiczna, mniej otwarta i mniej rozdzielcza, niż wiele lat później z cyfry, każdej cyfry. I te tweetery średnio sobie radzą z taką współcześnie graną górą pasma. Czasami słychać to jako zniekształcenia, tweeter nie wyrabia i muza może trochę jazgotać. Szczególnie to słychać, gdy gra się głośniej. Wtedy powstaje błędny pogląd, że cyfra jest zła, a analog dobry,   bo z cyfry dźwięk męczy, a z analogu nie, ale problem leży nie w tym, że cyfra jest zła, tylko w tym, że dane kolumny nie radzą sobie z sygnałem o większej ilości informacji i większej dynamice. Dlatego też nie rzadko słyszy się, że ktoś popalił tweetery w takich czy innych kolumnach vintage i szuka zamienników. Głośniejsze granie np podczas domówki, może popalić tweetery. 
 

Ale rozumiejąc problem nie musisz się obawiać. Jeśli nie będziesz bardzo głośno grał, to nic nie spalisz. Nim tweetery padną, to wpierw zaczną jazgotać. Słysząc to, po prostu ścisz trochę. Możesz też złagodzić problem łagodną lampą i/lub kablami typu Cardas, Transparent, Kubala-Sosna, niektóre Van Den Hul. One tą górę zawsze trochę osłabiają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Bo ja mam JBL L300 to mam na pliki uważać ?

Przy fabrycznie strojonych kolumnach spalenie głosników jest mało prawdopodobne

w opisywanym  przypadku mogło sie zdarzyć tak ,że w pliku był pik -rezonans w paśmie poza akustycznym , który doprowadził do dużego obciążenia tweetera mocą co dało przegrzanie cewki i spalenie

z drugiej strony pasma podobnie dzieje się z wooferami, które są narażone na odtwarzanie częstotliwości , ktorych nie moga przenieść, z tym ,że w tym wypadku wypluwają membrany

innym powodem spalenia tweetera jest wzmacniacz o zbyt małej mocy w stosunku do kolumn

doprowadzenie do przesteru wzmaka jest wtedy bardzo prawdopodobne a zniekastałcenia  doprowadzają do preciążenia wysokotonówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slawek.xm napisał:

Przy fabrycznie strojonych kolumnach spalenie głosników jest mało prawdopodobne

w opisywanym  przypadku mogło sie zdarzyć tak ,że w pliku był pik -rezonans w paśmie poza akustycznym , który doprowadził do dużego obciążenia tweetera mocą co dało przegrzanie cewki i spalenie

z drugiej strony pasma podobnie dzieje się z wooferami, które są narażone na odtwarzanie częstotliwości , ktorych nie moga przenieść, z tym ,że w tym wypadku wypluwają membrany

innym powodem spalenia tweetera jest wzmacniacz o zbyt małej mocy w stosunku do kolumn

doprowadzenie do przesteru wzmaka jest wtedy bardzo prawdopodobne a zniekastałcenia  doprowadzają do preciążenia wysokotonówki

Sławku, a jakie stawiasz prawdopodobieństwo ze taki pik pojawi sie z vinyla a jakie z pliku ?
 

Ja spotkałem sie z urządzeniem cyfrowym który tworzył sprzężenia albo dziwne "cykanie" przy przełączaniu, dlatego nie neguje ze mogło coś wygenerować
ale prawdopodobieństwo jest "zjawiskowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sly30 napisał:

 

Ale rozumiejąc problem nie musisz się obawiać. Jeśli nie będziesz bardzo głośno grał, to nic nie spalisz. Nim tweetery padną, to wpierw zaczną jazgotać. Słysząc to, po prostu ścisz trochę. Możesz też złagodzić problem łagodną lampą i/lub kablami typu Cardas, Transparent, Kubala-Sosna, niektóre Van Den Hul. One tą górę zawsze trochę osłabiają. 

Kablami chcesz łagodzić problem o którym piszesz? Ten problem trzeba wyeliminować, a nie zaspakajać na jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.