Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sly30, widziałem ze robili u ciebie niedawno pomiary akustyki, próbowaliście może czy są widoczne na wykresach różnicę miedzy listwami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

@sly30, widziałem ze robili u ciebie niedawno pomiary akustyki, próbowaliście może czy są widoczne na wykresach różnicę miedzy listwami ?

Od kilku miesięcy mam już tylko te nowe listwy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sly30 napisał:

Od kilku miesięcy mam już tylko te nowe listwy. 

Okay,
byłoby ciekawe,
ja robiłem z kondycjonera i była różnica widoczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

 

Jeśli listwę podlączasz do gniazda to wg przepisów obciążalność jednego gniazda ściennego jest 16 amper więc narażanie linii na większe obciążenie niż znamionowe instalacji nie jest wskazane 

z drugiej strony przewymiarowanie obciążalności listwy jest jak najbardziej wskazane dlatego z technicznego punktu widzenia jest to  wielki plus

 

 

 

Topowa 50Furutecha przy 25Ampersch przez 6 godzin nie robi się nawet letnia. Za tym jak w ścianie jest minimum te 2,5mm2 przewód i zabezpieczenie linii 25A to jest bezpiecznie i na styk można podpiąć 7,5 KW audiofilską betoniarkę😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ASURA napisał:

minimum te 2,5mm2

na 25 A?

to se takie zalożenia zastosuj do trafa na wtorne  zasilającego porządny wzmacniacz w klasie A i zobaczysz co będzie 🙂

ja naprawdę wiele rozumiem , i nawet się domyslam ale nie kieruj takich treści do mnie proszę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MarcinGD napisał:
15 godzin temu, babatular napisał:
Twoją kuwete dla kota też chinole już dawna przebiły.

Ja juz sprawdzałem te chińskie przetworniki i nie chciały nic walcować. Dlatego się pytam które, bo ja akurat miałem to szczęście zamówić w przedsprzedaży wzmacniany produkt na forach i odsprzedałem bez straty na fali tych super opinii.

.....i zamiast tych chińskich walców kupiłeś Lampizatora z paździerzem w środku lub DCSa  5-cio pudełkowatego za pierdylion talarów.

Kupuj dalej "wzmacniane produkty na forach" - teraz masz super okazje kupić listwę Enerr-Sly, która walcuje cały asfalt na około

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Brennenstuhl, dziala super!
A zaoszczedzona kase mozna zainwestowac w ustrojstwa, ktore poprawiaja reprodukcje muzyki. Za 12.000 znalazl bym cos sensownego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
.....i zamiast tych chińskich walców kupiłeś Lampizatora z paździerzem w środku lub DCSa  5-cio pudełkowatego za pierdylion talarów.
Kupuj dalej "wzmacniane produkty na forach" - teraz masz super okazje kupić listwę Enerr-Sly, która walcuje cały asfalt na około
Nie zgadłeś. Zamiast bawić się w detektywa i prowokatora skończ marnować czas na forum i zajmij się serwisem tych klocków co leżą na półce. Nic dziwnego że ludzie tyle muszą czekać na terminy realizacji skoro przesiadujesz tutaj i promujesz chińskie walce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasami tak, że już nie wszystko chińskie to badziewie? Tak tylko pytam...

Kopiują i zrzynają pewnie na potęgę, i to wiele rzeczy, ale czy to znaczy, że jakość produktów jest/musi być słaba?

Jak dla mnie, jaranie się napisem made in Germany, Japan, Italy, Switzerland, i pewnie jeszcze kilka innych, jest trochę niepoważne, a sporo ludzi tak ma + negowanie chińskich wyrobów bez ich namacalnego sprawdzenia. Trochę mnie to dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adi777 napisał:

a sporo ludzi tak ma + negowanie chińskich wyrobów bez ich namacalnego sprawdzenia.

Negowanie chińskich czy polskich produktów na tym forum to już tradycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Adi777 napisał:

Jak dla mnie, jaranie się napisem made in Germany, Japan, Italy, Switzerland, i pewnie jeszcze kilka innych, jest trochę niepoważne, a sporo ludzi tak ma + negowanie chińskich wyrobów bez ich namacalnego sprawdzenia. Trochę mnie to dziwi.

 Musisz zapytać samych chińczyków, którzy najlepiej znają swoje produkty, dlaczego tak bardzo gardzą tą swoją produkcją i dlaczego mają świra na punkcie wszystkiego co jest Made in USA, Germany, Denmark itd…. :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sly30 napisał:

dlaczego tak bardzo gardzą tą swoją produkcją i dlaczego mają świra na punkcie wszystkiego co jest Made in USA, Germany, Denmark itd…. :-))

No okej, ale chyba nie wszyscy, i nie wszystkim. Dla mnie jakiś produkt może być i z Tadżykistanu, jeśli będzie dobrze wykonany rzecz jasna 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly

Pożycz jakiś chiński DAC, np.Denafrips. Porównaj z DAC Gryfa, DCSa czy Esoterica w uczciwy sposób ( jak to zrobił Pmcomp) i opisz uczciwie, niezależnie wnioski na forum. 

Nie zrobisz tego - bo dystrybutorzy( Esoterica i Gryphona) by się obrazili na Ciebie.  Jeśli masz robić takie porównanie i będziesz tendencyjny w ocenie to nie ma sensu.

W zasadzie to rozumiem dlaczego tego nie zrobisz.

Można zaklinac rzeczywistość ale chińskie DACi brzmią już na poziomie zachodniej czołówki kosztującej 5-10 razy więcej. Boleśnie się o tym przekonał Pmcomp ale on jako jedyny zrobił uczciwe porównanie w kontrolowanych warunkach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

No okej, ale chyba nie wszyscy, i nie wszystkim. Dla mnie jakiś produkt może być i z Tadżykistanu, jeśli będzie dobrze wykonany rzecz jasna 😉

Jest wiele dobrych produktów z Chin, np iPhone, iPad i inne Apple. To wszystko jest tam produkowane pod ścisłą kontrolą jakości. Wiele innych sprzętów komputerowych również. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Jest wiele dobrych produktów z Chin, np iPhone, iPad i inne Apple. To wszystko jest tam produkowane pod ścisłą kontrolą jakości. Wiele innych sprzętów komputerowych również. 

A z audio nic nie znasz? Ale szczerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

w uczciwy sposób ( jak to zrobił Pmcomp) i opisz uczciwie, niezależnie wnioski na forum. 

Ponury żart. Ten pan ma fatalną akustykę i kolumny na których wszystko gra tak samo. To jaki sens mają jakiekolwiek jego porównania? Chyba tylko po to by miał o czym na forum pisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adi777 napisał:

A z audio nic nie znasz? Ale szczerze?

Nie mam dużych doświadczeń z chińskim audio. LUMIN jest chyba z Hong Kongu. LUMIN jest ok. 

9 minut temu, babatular napisał:

Boleśnie się o tym przekonał Pmcomp ale on jako jedyny zrobił uczciwe porównanie

Hehehe…. :-))

9 minut temu, babatular napisał:

on jako jedyny zrobił uczciwe porównanie w kontrolowanych warunkach.

Hehehe….w czym? On nawet nie wie co to znaczy… :-)))….kontrolowane to ma co najwyżej przełączanie kanałów w TV… 🙂

Inna kwestia to posądzanie akurat mnie o tendencyjne opinie, by przypodobać się komuś, to non sens. Po co miałbym to robić? Dla kasy? Nie muszę. DCS nie lubię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

Ponury żart. Ten pan ma fatalną akustykę i kolumny na których wszystko gra tak samo. To jaki sens mają jakiekolwiek jego porównania? Chyba tylko po to by miał o czym na forum pisać. 

Dlatego zrób Ty takie porównanie. Będzie bardziej wiarygodne.  Ty masz akustykę i kolumny na których wszystko gra inaczej.

Poza tym Pmcomp testował DACa Made in Germany 🙂

9 minut temu, sly30 napisał:

Jest wiele dobrych produktów z Chin, np iPhone, iPad i inne Apple. To wszystko jest tam produkowane pod ścisłą kontrolą jakości. Wiele innych sprzętów komputerowych również. 

Tak jasne.  iPADy iPhone produkowane są w Chinach   pod ścisła kontrolą ale akurat DACi są produkowane już pod nieścisłą kontrolą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że chińskie DACi są złe. Nie zamierzam ich testować, bo nie jestem nimi zainteresowany. Wiem za to na pewno, że sami Chińczycy niespecjalnie je cenią i że u nas jak i na Zachodzie, na wtórnym rynku nie są poszukiwane ani chodliwe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sly30 napisał:

Nigdzie nie pisałem, że chińskie DACi są złe. Nie zamierzam ich testować, bo nie jestem nimi zainteresowany. Wiem za to na pewno, że sami Chińczycy niespecjalnie je cenią i że u nas jak i na Zachodzie, na wtórnym rynku nie są poszukiwane ani chodliwe. 

I co to niby oznacza w kontekście obiektywnej jakości ?

Kia Stinger za 240tys jest lepsza pod kazdym względem od  każdego BMW w tej cenie. A i tak 9 na 10 klientów kupi BMW. To oznacza jedno - ludzie kochają wieść gminną, obiegowe opinie, stereotypy, przesądy, uprzedzenia i emblematy z nazwą firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

I co to niby oznacza w kontekście obiektywnej jakości ?

Kia Stinger za 240tys jest lepsza pod kazdym względem od  każdego BMW w tej cenie. A i tak 9 na 10 klientów kupi BMW. To oznacza jedno - ludzie kochają wieść gminną, obiegowe opinie, stereotypy, przesądy, uprzedzenia i emblematy z nazwą firmy.

To kupuj chińskie audio. Kto ci zabrania?

 

4 godziny temu, xajas napisał:

Ja polecam Brennenstuhl, dziala super!
A zaoszczedzona kase mozna zainwestowac w ustrojstwa, ktore poprawiaja reprodukcje muzyki. Za 12.000 znalazl bym cos sensownego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_9343.thumb.jpg.6aed9a3391f1af1d115071b2289cc9f0.jpg

Testowałem różne takie komputerowe listwy i one nie nadają się do audio. Siada dźwięk. Bardziej psują niż cokolwiek poprawiają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Musisz zapytać samych chińczyków, którzy najlepiej znają swoje produkty, dlaczego tak bardzo gardzą tą swoją produkcją i dlaczego mają świra na punkcie wszystkiego co jest Made in USA, Germany, Denmark itd…. :-))

Odpowiedz jest prosta:
Podobnie jak ty, dzieki takim produktom (cenowo) moga sie „odkatapultowac“ od masy
Testowałem różne takie komputerowe listwy i one nie nadają się do audio. Siada dźwięk. Bardziej psują niż cokolwiek poprawiają. 

To nie jest „komputerowa“ listwa
Pralka tez dziala, koncowki mocy tez, OK, komputer tez.
Wszystko co potrzebuje 240V

Takie komentarze mowia same za siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

I co to niby oznacza w kontekście obiektywnej jakości ?

Kia Stinger za 240tys jest lepsza pod kazdym względem od  każdego BMW w tej cenie. A i tak 9 na 10 klientów kupi BMW. To oznacza jedno - ludzie kochają wieść gminną, obiegowe opinie, stereotypy, przesądy, uprzedzenia i emblematy z nazwą firmy.

Ja człowiek wielkiej wiary jestem. Widzę, że Ty też. 

Czy Ty babatular osobiście porównywałeś bezpośrednio jakieś sprzęty czy akcesoria z tego hobby?

Czy mógłbyś podać Twój wcześniej używany nick na forum ? Chętnie bym poczytał Twoje wcześniej publikowane opinie na temat audio. 

Czy Twoja opinia na temat audio  zbudowana jest na opinii innych subiektywnych recenzentów, czy użytkowników sieći? 

Uważasz, że o autach piszesz obiektywnie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jager napisał:

Czy mógłbyś podać Twój wcześniej używany nick na forum ?

Zobacz jaki on ma staż.

Myślę, że ty na chleb mówiłeś beb😀, w momencie jak on zaczął tu się udzielać. 

Taki żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

I co to niby oznacza w kontekście obiektywnej jakości ?

Kia Stinger za 240tys jest lepsza pod kazdym względem od  każdego BMW w tej cenie. A i tak 9 na 10 klientów kupi BMW. To oznacza jedno - ludzie kochają wieść gminną, obiegowe opinie, stereotypy, przesądy, uprzedzenia i emblematy z nazwą firmy.

Kia to akurat Koreańska marka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Kia to akurat Koreańska 

 

Bardziej mi chodzi o to, że babatular porównywuje, nieporównywalne produkty. Z kompletnie innych półek. Na zasadzie, że szczyt osiągnięć technicznych marki Kia jest lepszy od najnowszych rozwiązań technicznych użytych w marce bmw. Możliwych do kupienia w aucie dziś. I na tej zasadzie głosi "obiektywne" opinie. Nie znoszące sprzeciwu oraz nie pozostawiające miejsca na polemikę. Skoro robi to w branży auto to równie dobrze jego opinie o audio mogą mieć te same podłoże.

Kurcze no ilu z Was z pełnym przekonaniem powie, że Kia ma dziś najbardziej innowacyjne, najlepsze produkty w branży auto moto ?  Jak nawet jeszcze nie oferują rozwiązań, które już dziś można mieć w autach marki bmw.  

Oczywiście to wszystko w odniesieniu do obiektywnej jakości  głoszonej przez  babatular jako punkt odniesienia w audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnością przedstawiam najnowszy produkt Enerr Audio, moich przyjaciół z Zielonej Góry. Tym razem jest to najnowsza listwa zasilająca do systemów audio i w mojej ocenie, pierwsza w historii na prawdę audiofilska. To jest już nie tylko produkt inżynieryjny ale to na prawdą gra i ma zasadniczy wpływ na dźwięk systemów audio. Chłopaki mają kilkanaście lat doświadczeń w temacie zasilania i kilka lat temu wprowadzili na rynek kilka modeli swoich listew AC, w tym topowy model Zero. Miałem przeróżne listwy i kondycjonery w cenach nawet do 70 tys.pln, a finalnie grałem właśnie na Enerr Zero, w takiej trochę customowej wersji, którą zrobili dla mnie.

Tym razem przyjemność dla mnie szczególna, bo brałem czynny udział w projekcie najnowszej listwy. Co prawda tylko jako "bezczelny i roszczeniowy" klient, który wymaga, chce i ma dostać... :-)) ale trochę też pomogłem, o czym za chwilę. Projekt powstawał powoli kilka lat, bo też nie było pośpiechu. Aktualna oferta była bardzo dobra i nie było ciśnienia, żeby coś poprawiać. No ale przecież nic nie jest tak dobre, żeby nie mogło być lepsze, a w wodzie zawsze może pojawić się większa ryba... :-). Pechowo trafiło, że finalizacja projektu trafiła na okres pandemii, a to oznacza problemy z zamawianiem części, obudów, ciągnące się bez końca opóźnienia i niestety też galopujące podwyżki cen.

Ale udało się i to z finalnym efektem lepszym niż można się było spodziewać. Poprzednie listwy zagrały u mnie lepiej niż te znanych marek, nawet 7x droższe i wydawałoby się, że lepiej już nie można. A jednak można. Pierwsza partia 20 sztuk pojawiła się jesienią i rozeszła się praktycznie w 1 dzień, więc oficjalnej premiery nie było, bo nie było towaru...

Miesiąc później pojawiła się druga partia i znów rozeszła się w kilka dni wśród znajomych i stałych klientów i znów premiery oficjalnej zrobić nie można było. Teraz weszła trzecia partia, z której większość już jest sprzedana ale kilka sztuk zarezerwowałem dla „swoich”.

Nowa listwa jest 6 gniazdowa ale na specjalne zamówienie jest możliwa opcja 10 gniazdowa, tylko to wtedy oznacza trochę wyższą cenę i niestety kilka miesięcy czekania.


1- listwa jest zrobiona z grubej blachy ale zastosowano koncepcję podwójnej obudowy z wew.tzw.subchassis oraz matami bitumicznymi, żeby niwelować wibracje.

2- w środku zastosowano drut 4mm2 z miedzi długo krystalicznej

3- listwa ma wbudowany DC Blocker ale nie taki jak zwykle stosują inne firmy, gdzie używa się DC Blockerów o przepustowości 6.5A - 10A. Tu jest poważne, militarne podejście i zastosowany DC Blocker ma prąd tętnienia 24A, a mostek prostowniczy 50A!!! To jest potęga i dzięki temu listwa nie ma żadnych ograniczeń mocy, dynamiki, szybkości wzmacniaczy itd.

4- zastosowano tubowe, cylindryczne filtry nano krystaliczne ale obudowane wokoło "autostrady prądu" tak żeby nic nie blokować w kwestii dynamiki i przepływu prądu. To nie jest kolejna przeszkoda na drodze prądu i kolejne styki, luty itd. Do tego militarne kondensatory papier w oleju z USA!!

5- gniazdo wejściowe listwy, to projekt specjalnie zrobiony dla Enerra. Zamiast cienkich blaszek wewnątrz jak mają inne gniazda, to te mają miedziane bloczki oraz system silikonowych mocowań mających za zadanie przeciwdziałać nadmiernemu rozwieraniu styków włożonej wtyczki. Jest to rozwiązanie znacznie lepsze niż mają inne, znane gniazda, znanych firm. Metalowe elementy styków są miedziane z powłoką srebra i rodu.

I teraz fajna rzecz. To ukłon w stronę klientów, żeby łatwiej mogli dobierać sobie ulubione kable AC. Takie listwy zwykle maja gniazda wejściowe te prostokątne, większej mocy. Ale wtedy jest problem z doborem kabli na testy, bo po prostu dystrybutorzy audio nie mają takich kabli demo. Taka opcja jest też lepsza dla producenta listwy, bo ten oferuje i automatycznie sprzedaje do kompletu swoje kable z dużym wtykiem. Enerr ma swój topowy kabel Transcenda Ultimate i nie znam lepszego do listwy, ale trochę za moją namową, tym razem robią ukłon w stronę klientów, tak by mogli testować dowolne, inne kable. W najnowszej listwie jest gniazdo dużej mocy ale na normalny wtyk, potocznie zwany "domkiem". Moim zdaniem, to jest rewelacja i każdy może sobie łatwo dostroić listwę, zmieniając na testy dziesiątki różnych kabli. Firma oczywiście nie zapomina o swoich klientach i jeśli ktoś kupi nową listwę, a np ma już kabel Enerra z dużym wtykiem, który nie będzie pasował do nowej listwy, to ja załatwię fabryczny tuning kabla klienta i dostanie go w właściwym wtykiem.

6- kolejna rewelacja i tego nie ma żadna firma światowa. Do listwy Enerr zamówił gniazda wg.własnego projektu! Mam na myśli te 6 gniazd, do których wpinamy nasze sprzęty. To są tej samej, super jakości gniazda, co gniazdo wejściowe listwy ale tym razem nie ma złota...nie ma srebra...nie ma rodu...jest tylko czysta miedź, pokryta tylko miedzianą powłoką przeciw utlenianiu!! Absolutna rewelacja. Barwa systemu audio, gęstość i soczystość dźwięku z użyciem tej listwy, to jest inny level. Tylko to się długo...bardzo długo wygrzewa. Szacuję, że ponad 500h.

7- kolejny fajny bajer i mój pomysł i jest to możliwość tuningowania listwy przy pomocy przeróżnych stopek antywibracyjnych. Wiadomo, że pod każdą listwę można podłożyć dowolne stopki ale to jest średnie rozwiązanie, bo mamy koty, psy, są dzieci, jest sprzątanie, łatwo zrzucić taką listwę z podłożonych stopek i będzie problem. Dlatego nowa listwa ma gniazda z gwintami M8 w których są zwykłe, tymczasowe, dobrej jakości stopki, na których można grać.

Ale jeśli chcemy więcej i chcemy stuningować brzmienie naszej listwy, to po jej wygrzaniu, możemy zacząć eksperymentować np ze stopkami PAB lub Steelpints albo innymi. Z każdymi finał brzmieniowy będzie nieco inny i nic nam nie spadnie, ani się nie rozłączy, nawet gdy zahaczymy odkurzaczem, czy gdy zwierzak będzie się w pobliżu przeciskał.

8- kolejny pomysł, o jaki prosiłem, to tzw C-Lock na gnieździe wejściowym. Jest to czeski produkt, opatentowany, związany z szanowanym na świecie, czeskim przemysłem militarnym. Występuje w wersji z dobrej jakości plastiku lub najlepszego, tzw.lotniczego aluminium i ta najlepsza opcja jest użyta w nowej listwie Enerra za zgodą producenta C-Locka. Fajna rzecz o jakości, która zwala z nóg, gdy weźmie się to do ręki. To jest specjalny system mocowania i duży pierścień, który musimy lekko odkręcić, po czym wkładamy wtyk i pierścień dokręcamy.

Po co to jest? Ma to kilka zalet. Po dokręceniu, wyjęcie kabla, nawet siłą, nie jest możliwe. A że listwa stoi na wkręconych stopach, to nawet silne szarpnięcie np odkurzaczem, tylko przesunie listwę z kablem, ale nic się nagle nie rozłączy, a to chroni nasz sprzęt i nasze, drogie audio bezpieczniki. Druga kwestia, to C-Lock mocno stabilizuje wtyk w listwie i żadne ruchy, wibracje nie są możliwe. Trzecia rzecz, to wibracje których źródłem są fale dźwiękowe i które powstają wszędzie i nic na nie nie możemy poradzić, są wygaszane w tym aluminiowym pierścieniu i nie idą dalej poprzez wtyk do listwy. Super bajer.

9- ta listwa izoluje nasze sprzęty od szumów i zakłóceń np zasilaczy impulsowych wpiętych w tą samą linię AC poza listwą np lodówki, komputery itd. To ma zasadnicze znaczenie dla dźwięku naszego systemu audio. 

No i teraz ważna kwestia. Ile za to trzeba zapłacić? Patrząc na ceny innych listew na rynku, w których najczęściej zupełnie nic nie ma, a są to ceny od 20 tys.do nawet 50 tys.to ta nowa listwa Enerra za 12 tys.jest bardzo… ale to bardzo rozsądnie wyceniona, tym bardziej w świetle wszechobecnej drożyzny. W zasadzie jest to okazja. Nie ma za bardzo powietrza na rabaty ale dla forumowiczów..coś tam delikatnie można zrobić ale to proszę o kontakt na PW, gdyby przypadkiem ktoś był zainteresowany. Załączam kilka fotek moich egzemplarzy listwy na 6 i na 10 gniazd ze stopkami PAB SN60 i 7SN…( stopki np PAB trzeba dokupić oddzielnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
11941A3C-69D7-4DFC-A274-FDBCC46D696B.thumb.jpeg.2568bd5b6b58b1999b644047a9a77e7c.jpeg
CEA97610-5DB1-4487-BDF6-F24890F8E626.thumb.jpeg.330f8cef9be509660f65d6895cee9c97.jpeg
9FAF9CC5-DAB2-4BDC-9C65-986E38307FA1.thumb.jpeg.c685d730095095f628059aeb6d74e084.jpeg
486188DF-5329-4CD6-975C-013649245650.thumb.jpeg.a94c5c67212ecde66a7880aaba34fb72.jpeg
AA9AE714-3294-427D-8E7D-92C524A179E3.thumb.jpeg.bce3f3c671e48c70bc2ea6344293f40d.jpeg
59EA2E7D-764B-47CE-9EFA-766CAC86359C.thumb.jpeg.d3446c334746f31d312535bb1cbf5774.jpeg
0882A7B6-8993-4A8A-992A-8BA58FB78FD5.thumb.jpeg.ef28dc654084e1c985c4c44b4e1dce22.jpeg
05966984-B144-4AB6-A54B-2F3AA291AB77.thumb.jpeg.5ce86636c2bbe5f9fd6d7caa3f158bb8.jpeg
211BE947-E0C5-4B21-9CEA-D61ED6ACF919.thumb.jpeg.5c52e91f308236fcc8be97b8540d47ef.jpeg

Sly30 - serio Enerr przy cenie listwy za 12 koła nie stać na reklamę lub wątek sponsorowany i musi się wysługiwać Tobą jako nosicielem tego audiofilskiego bełkotu o autostradzie prądu ?
Darzyłem tę firmę szacunkiem, który po takich wpisach zamienia się w totalną niechęć do produktu reklamowanego w tak żenujący sposób. Jak im się wydaje, że tak się robi szeptany marketing to proponuje aby zatrudnili profesjonalistów

Ale pomijając ten audiofilski bełkot to ta listwa wychodzi, że zawiera po prostu gniazdka i DC bloker, który w 95 % przypadków do niczego nie jest potrzebny A produkowanie elementów pod klienta albo z logiem klienta to żadna sztukę, kwestia zamówienia odpowiedniej ilości lub zapłacenia odpowiedniej kasy przy mniejszych ilościach. Zresztą od dawna stosuje to ich konkurencja. Pomijając, że w czasach drukarek 3D i obrabiarek CNC zrobienie elementu całkowicie wg swojego projektu też nie przekracza możliwości nieco bardziej ogarniętego studenta.

Kiedy zawsze wydaje mi się, że poziom forumowej żenady osiągnął dno zawsze wychodzi, że jednak się myliłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Nigdzie nie pisałem, że chińskie DACi są złe. Nie zamierzam ich testować, bo nie jestem nimi zainteresowany

W sumie taki test w Twoich warunkach bylby najbardziej wiarygodny. 

Nie wiem jakie warunki ma pmcomp ale slyszalem od wspolnych kolegow ze ty masz raczej wszystko dopieszczone lacznie z akustyka, tak wiec moze dalbys sie namowic na test jakiegos przetwornika, powiedzmy Denafrips Terminator? To jeden z lepszych dacow, wiec moze sprawdzilbys chocby dla kolegow 😉

A wracajac do tego ze chinczycy nie powazaja swoich produktow? A my nie robimy czasem podobnie? 

42 minuty temu, Jager napisał:

Kurcze no ilu z Was z pełnym przekonaniem powie, że Kia ma dziś najbardziej innowacyjne, najlepsze produkty w branży auto moto ?

Moze i nie ma najbardziej innowayjnych produktow, ale mi sie np bardzo podoba co oferuje moja KIA Ceed za normalne pieniadze. Spojrz jak wyglada wnetrze porownywalnych rocznikow KIA vs. VW.

A to tylko tak na marginesie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.