Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

autostereo.pl

Wzmacniacze ESX: czyżby kolejna bomba?

Recommended Posts

Seria QUANTUM 1 to reprezentant linii wzmacniaczy, które ESX zaprezentował z roku 1997. Znakomicie wykonane wzmacniacze uderzyły w rynek ówczesnego car audio jak prawdziwa bomba. Zapaleni entuzjaści car audio ciągle poszukują tych jednostek, które już wtedy wyprzedzały konkurencję brzmieniem i technologią o dystans wydający się praktycznie nie do pokonania. Nienaganne wykończenie i najwyższej próby stylistyka dokonały reszty i sprawiły, że wzmacniacze QUANTUM 1 stały się prawdziwą klasyką.

 

W 2008 roku dostępna jest linia QUANTUM 3. Podczas gdy seria VISION podjęła przywództwo wśród potężnych wzmacniaczy o mocy przekraczającej 1800 W RMS, seria EQ nie jest skoncentrowana jedynie na czystej mocy. Inżynierom ESX udało się faktycznie stworzyć wzmacniacze, które imponują nienaganną jakością i najwyższej jakości brzmieniem. Te kompaktowe, niewielkie wzmacniacze zostały wykonane z elementów wykonanych z kosztownego aluminium, które jest podstawą ich architektury.

 

Nowa architektura.

Jeżeli organizowałoby się konkursy piękności wśród wzmacniaczy samochodowych, seria QUANTUM 3 miałaby bardzo wysokie szanse na zdobycie szarfy miss. Jednak nie tylko wygląd zewnętrzny sprawia, że serce każdego entuzjasty car audio bije szybciej. Kontynuację filozofii ESX, której głównym przesłaniem jest zbudować perfekcyjny wzmacniacz o idealnym brzmieniu i najwyższych parametrach, seria QUANTUM 3 została wyposażona w najnowsze technologie. Dwustronna płyta główna zapewnia optymalną charakterystykę elektryczną, nowy przedwzmacniacz OPs wyzwala jeszcze więcej mocy i wyższą jakość dźwięku z końcówek mocy. Podwójne transformatory zasilające i wysokiej szybkości tranzystory gwarantują wysoką stabilność pracy i wynoszą QUANTUM QE na wyższy poziom. W dwóch testach zamieszczonych w magazynach car audio wzmacniacze udowodniły swoją nadzwyczajną jakość. Testy te zamieszczone zostały w niemieckim wydaniu Car & Hihi (2/2007 – punktacja 1,3) oraz w autohifi (8/2006 – 63 punkty). W obu testach seria QE została uhonorowana najwyższą punktacją za brzmienie oraz moc co uplasowało je na czołowych miejscach w najwyższej klasie wzmacniaczy. ESX QUANTUM 3 – jakość godna sztuki.

 

Perfekcja w każdym szczególe.

Wzmacniacze serii QUANTUM 3 odnajdują swoje miejsce wśród sprzętu najwyższej klasy. Kosztowne i innowacyjne w swoim stylu aluminiowe pokrywy osłaniają wnętrze posiadające wiele regulatorów charakterystyki wzmacniacza. Znajdziemy tam regulowane korektory basu, oddzielne oraz przełączane filtry górno- i dolnoprzepustowe oraz bandpass. Do tego należy dołożyć duże terminale przyłączeniowe oraz zakręcane gniazda RCA.

 

W skład urządzeń wchodzą kontrolery wyposażone w długi przewód umożliwiający ich montaż w kabinie, co pozwala na doskonałą kontrolę basu bez opuszczania miejsca kierowcy. W portfolio serii QUANTUM 3 znajdziemy kompaktowe wzmacniacze 2 i 4 kanałowe oraz cyfrowe monobloki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest 5 kanałowy wzmacniacz hybrydowy w którym połączono 4 kanałowy wzmacniacz klasy A/B z cyfrowym monoblokiem. Wszystkie wzmacniacze tej linii są perfekcyjnym źródłem sygnału dla najwyższej klasy systemów car audio.

 

.

post-20335-100007005 1219839748_thumb.jpg

post-20335-100007006 1219839748_thumb.jpg

post-20335-100007007 1219839748_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.