Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników preampów


xniwax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem.

Chcesz bi-amping? Masz integrę - tylko? Tak wiec kupujac samo pre jak chcesz zrobić bi-amping?

 

Do bi-ampingu potrzeba integry z wyjsciem pre i osobnej końcówki stereo albo pre i dwie końcówki stereo.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 28 Sty 2010, 15:28

 

>Nie bardzo rozumiem.

>Chcesz bi-amping? Masz integrę - tylko? Tak wiec kupujac samo pre jak chcesz zrobić bi-amping?

>

>Do bi-ampingu potrzeba integry z wyjsciem pre i osobnej końcówki stereo albo pre i dwie końcówki

>stereo.

 

Sorry, może się nie wyraziłem wystarczająco precyzyjnie. Posiadam obecnie integrę sansui z rozdzielanym pre i końcówką mocy. Planuję zakupić wspomniane wyżej pre (najchętniej z pilotem) by móc sterować sansui (w trybie końcówki), a w przyszłości kupić kiedyś jakiś przyzwoity, niekoniecznie mocną końcówkę by zrobić bi-amping poziomy.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie zapisze z moim upierdliwcem czyli Audio Note M1:)

 

Nigdy nie uzywalem preampow bo to jakos nie bylo mi potrzebne wolalem proste rozwiazania zadnych monoblokow itp. Niedawno nabylekmkoncowke AN P1 i nie majac zrodel liniowych postanowilem dokupic pre M1.

 

Jest to nowa wersja okrojona jak tylko mmozna i zostala tylko 1 lampa ECC82 (kiedys bylo ich tam z 6 i o wiele bardziej zaawansowana konstrukcja-ksiegowi go wykastrowali) i niestety szumi sukinkot i jest wrazliwy na wszystko ,jakakolwiek zmiana okablowania miedzy pre a koncowka powoduje znaczne zmiany dzwieku.

 

Zawsze slyszalem ze pre psuje dzwiek a wlasciwie dynamike hmm jesli tak to ja juz nic nie kumam bo ten skubaniec daje takiego kopa ,szczegolowosc i przestrzen ze juz sobie nie wyobrazam sluchac bez niego !

 

Kupilem dla mozliwosci podlaczenia kilku zrodel a okazalo sie ze to brakujace ogniwo ktore pomaga koncowce osiagac lepszy dzwiek i poziomy glosnosci bez przesterowania co bez pre nastepuje duzo szybciej.

 

Mimo pewnych niedogodnosci i upierdliwosci ww jestem naprawde zadowolony z efektow dzwiekowych w moim systemie.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wiem natomiast ze Szemis odrazu odlutowal kabeli ze sprzezeniuem zwrotnym od tych przelacznikow na tyle obudowy bo tak niby lepiej gra ,potencjometr za 400zl i kondy AN to cobylo zrobione w nim.

to taki tylko w wersji line

http://www.audionote.co.uk/products/preamp/m1_01.shtml

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o konkretną poradę, co wybrać:

1) NAD c160

2) Arcam C200

3) Audiolab 8000C

4) Linn Kairn

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

A może szukać jescze czegoś innego? Ceny raczej jak najniższe (do 400 pln / 100 euro).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Dopisuję się do Klubu. Nie mam co prawda żadnych hajendów, ale nie wyobrażam sobie innego wzmaka niż dzielony. Syndrom „pierwszej miłości” :)

Pierwszą zarobioną kasę wydałem na końcówkę Haflera SE240. I tak zostało. Teraz mam Nada S200, pre - AVM Evolution V2, CD Nad M5, amplituner Onkyo TX-SR705 (tylko procesor, radio i kanały tylne). Kolumny T+A Criterion TB140 (póki nie uzbieram na Audio Physic :) ) Jestem zadowolony. Uciekałem od dźwięku wyostrzonego. Słucham bardzo dużo nagrań kiepsko zrealizowanych. Dlatego „wybitna analityczność” czy „zjawiskowa dynamika” nie była moim priorytem. Owszem, bardziej podoba mi się dźwięk ze sprzętu Mojej Dziewczyny (mimo zaokrąglenia i ocieplenia), ale to inna kategoria cenowa. U mnie jest trochę suszej między dołem a średnicą. Bas musiałem okiełznać tłumieniem dolnego kanału kolumn itp. Jednak wiem, że czeka mnie zmiana VdH Magnum na Breeze. Czemu Vdh? Bo lubię i wszystko mam połączone Vdh (XLR - Second, RCA - First Ultimate). Wala się u mnie jakiś Siltech, Mogami Blue Diamond i inne. Próbowałem też pożyczonych, ale chyba się przyzwyczaiłem :) Za każdym razem, gdy z nudów próbuję, wracam do VdH. To właśnie podoba mi się w dzielonych wzmakach. Mozna kombinować z zestawianiem i kablami.

Tu pytanie do wyjadaczy:

Czy znacie jakś przedwzmacniacz, który pozwoliłby na połączenia CD i końcówki po XLR, ale jednocześnie frontów z Onkyo po RCA tak, by końcówka robiła w kinie jako fronty? Teraz mam taką możliwość. Jednak wzmocnieniem sterują i pokrętło w Onkyo i w AVM. Co prawda mam wyświetlacz numeryczny i mogę precyzyjnie ustawić wzmocnienie w w AVM na 70%, ale wolałbym pre z odłączanym potencjometrem. Poza tym AVM ma lekko poluzowany bas, co u mnie źle się kończy. Z kolei Onkyo jako pre do muzyki wyraźnie wyostrza przekaz. Żeby było trudniej, chciałbym wydać na używkę nie więcej niż 3000 zł. Pre może zmniejszać analityczność (w granicach rozsądku) i lekko dopalać. Bas jednak powinien być zwarty. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.