Skocz do zawartości
IGNORED

trzaski przy śpiewie wysokim tonem


MWilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Sprzęt, jaki mam, każdy [kto jest zalogowany] widzi. Zastanawia mnie jeden fakt: z czego wynikają trzaski, gdy śpiewak/śpiewaczka śpiewają głośno i wysoko. Trzaski nie są mocne, ale są. Słychać je zarówno przez głośniki, jak i słuchawki. Czyżby to niedostatki odtwaracza CD, czy coś inego? Pytam raczej z ciekawości, bo akurat ten mankament nie jest dla mnie zbytnio uciążliwy, gdyż zakłócenia pojawia się na ułamek sekundy i tylko w momentach, gdy artysta śpiewa pełnią swoich możliwości głosowych.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

 

www.dn.own.pl

 

P.S.

Z zakupionych słuchawek jestem b. zadowolony. Tak jak opisywano w którymś magazynie: dźwięk i wykonanie wyśmienite. Polecam każdemu, kto nie ma wzmacniacza słuchawkowego i kogo nie stać na lepsze Sennheisery/Beyerdynamici. Tych dwóch marek w ogóle nie można porównać z Philipsami, gdyż z racji wysokiej impedancji nie mogą w zwykłym gniazdku słuchawkowym pokazać swoich możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Trzy przyczyny:

-wzmacniacz nie wyrabia prądowo /chińszczyzna/;

-głośniki wysokotonowe są podwędzone /grają, ale są uszkodzone/;

-nagranie jest tak zrealizowane, /ma przestery i wzbudzają się głośniki/;

Zmień kolumny dla próby. Nie masz drugich - pożycz i w ten sposób

przekonasz się co się dzieje.

Pozdr.

Miro

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==>Miroalien

 

Witam

 

-wzmacniacz nie wyrabia prądowo /chińszczyzna/;

=======================================

czy HK 3370 może nie wyrabiać prądowo przy rozkręceniu potencjometru na 1/4 i Tannoyach Mx1? A jak się ma sprawa w stosunku do słuchawek - czy też niewydolność prądowa???

 

-głośniki wysokotonowe są podwędzone /grają, ale są uszkodzone/;

=================================================

czyli podwędziły się przy odkręceniu na 1/4, podobnie jak słuchawki ;-) [mam je od nowości i nigdy nie przekroczyłem 1/4 potencjometru]

 

 

-nagranie jest tak zrealizowane, /ma przestery i wzbudzają się głośniki/;

===================================================

hmm.......... sprawdzę na innych wokalach. A CD - czy nie ono może być winne

 

Może Ty lub ktoś inny rozjaśni moje wątpliwości?

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem kiedyś od znajomego CD który właśnie strasznie trzaskał nawet na niskim poziome głośności. Trasakał najmocniej wtedy gdy odtwarzałem jakieś remastery z analogów (z lat dawnych = Armstrong, Fitzgerald). Pojawiał się szum - pojawiał się trask (okropnie to działało).

 

Diagnoza - laser w CD był na wykończeniu. Trochę pomogła regulacja ale szybko trzeba było wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim glosniki same z siebie nie moga sie wzbudzac bo to jest element bierny. moim zdanie nastepuje przesterowanie ktoregos stopnia albo w CD albo we wzmacniaczu. kiedys mialem podobny problem z jednym ustrojstwem. jesli masz wyjscie sluchawkowe w CD to podlacz sie tam i posluchaj czy tez slychac owe trzaski. jesli nie tzn, ze to wzmacniacz, jesli tak tzn ze CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to może być wina nagrań. Mam kilka przyzwoicie zrealizowanych płyt (np. z Kari Bremnes z KKV), gdzie słychać ten efekt. Na słuchawkach bardzo, przez wzmacniacz znacznie słabiej, ale gdy się wie, że jest tam, to można to usłyszeć.

Próbowałem z dwoma różnymi CD, przez główny wzmacniacz, przez słuchawkowy, z wyjścia słuchawkowego CD. Jest zawsze, choć w różnych konfiguracjach w różnym nasileniu. Oczywiście najgorzej w HD650.

 

Innymi słowy: typuję nagrania.

 

Swoją drogą aż dziwne, że to się zdarza, i to nie na jakimś chłamie. Mie osobiście to przeszkadza, szczególnie gdy słucham uważnie wieczorem, przez słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% stawiam na CD!! Miałem identyczny problem i pomogła wymiana odtwarzacza.Lasera mi się nie opłacało zmieniać,a akurat miałem dobrą okazję na CD. Możesz spróbować również delikatnie przeczyścić soczewkę.Może pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku, miłośnicy dobrego brzmienia :-)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Mam już chyba winowajcę: jest nim prawdopodobnie nagranie. Jest to seria Bach 2000 Teldec'a. Zauważyłem, że w Pasji wg Jana, na pierwszej płycie, w pierwszym utworze, w sposób nienaturalny brzmi kontrabas. Nie dość, że zamiast brzmieć porządnie - bzyczy/buczy, to na dodatek wytwarza się słabnące echo tego buczenia/bzyczenia. Co ciekawe, na następnej, drugiej płycie z Pasją [to spory utwór], kontrabas brzmi już jak kontrabas, dając piękny, basowy podkład :-) Myślę sobie zatem, że to wina nagrania, która wprawia w jakiś "rezonans", "sprzężenie", "przesterowanie" czy jak to nazwać membrany, zarówno głośników, jak i słuchawek. Albo sam dźwięk jest juz tak nagrany [czyli zniekształcony], a zestaw tylko go odtwarza.

 

Myślę, że raczej nie da się zareklamować tej płyty, gdyż była ona w zestawie 14 płyt, do tego zamówiona w Empiku, a kto będzie miał tam odpowiedni sprzęt, by dosłuchać się tego "buczenia" [o leciutkich trzaskach przy wysokich tonach już nie wspomnę]. Testowałem też płytę na miniwieży JVC ojca [w sklepie jest za jakieś 1000 zł] i defekt był zdecydowanie trudniejszy do wychwycenia, ale istniał. Jak widać zatem, potwierdza się opinia wypowiedziana już parę razy na tym forum, że im lepszy sprzęt, tym mniej płyt nam się podoba. Aż strach pomyśleć, co by było, gdybym miał zestaw za kilkanaście tysięcy lub więcej. Oby mi się to nie przytrafiło ;-)))

 

Gdybyście mieli jakiś cudowny sposób na pozbycie się tego defektu [a próbowałem przykręcić bas, nastawiony standartowo w neutralnym położeniu, ale nic nie pomogło], to dajcie znać.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do słów dreamera.

 

ja mam takie nagranie holsta the planets wydanie decca eloquence. przy wysokich tonach slychac trzaski i to tylko na tej plycie. jak te plyte odtwarzam na 10letnie wiezy sony brata nieslychac zadnych trzaskow.

 

u mnie pomoglo przeczyszczenie glowicy, ale nie na dlugo.

 

wine stwierdzilem zatem w nagraniu mojej decca, ale i rowniez...... w cd ktory jest czuly na jakąś tam jakosc nagrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==>tomecz

 

ja mam takie nagranie holsta the planets wydanie decca eloquence. przy wysokich tonach slychac trzaski i to tylko na tej plycie. jak te plyte odtwarzam na 10letnie wiezy sony brata nieslychac zadnych trzaskow.

 

u mnie pomoglo przeczyszczenie glowicy, ale nie na dlugo.

 

wine stwierdzilem zatem w nagraniu mojej decca, ale i rowniez...... w cd ktory jest czuly na jakąś tam jakosc nagrania

====================================================

nie zgodzę się, bo buczenie kontrabasu słychać w miniwieży [trzasków nie testowałem, ale sprawdzę]. Poza tym, czy głowica w nowym CD mogła zanieczyścić się po miesiącu? Ale nawet jeśli tak, to czemu buczy też w miniwieży [chociaż znacznie ciszej]? Podejrzewam, że to jednak nagranie...

 

Ale mniejsza z tym. W drugiej części już nie buczy, a ta druga jest i dłuższa, i lepsza :-) Natomiast trzaski są niemal niezauważalne. Przeszkadzają podobnie jak oddychanie muzyków, przewracanie kartek z nutami, stukanie smyczków o pulpity [czy coś tam innego] itd., itp. Nie można być takim drobiazgowym, bo się wpadnie w paranoję [ja już w lekką wpadłem :-)].

Michał

 

www.dn.own.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem producenci powoli wprowadzają nowe gęste formaty...

:-)

 

Zauważyłem że przy starszych nagraniach klasyki oraz na porządnych remasterach nie ma wogóle wielu błędów realizacyjnych od strony nagraniowej. Może dzisiejsza sytuacja jest rezultatem tego że większość wydawnictw przejęły wielkie koncerny które robią wszystko najniższym kosztem. Kiedyś sztab techniczny Decca był naprawdę duży i to wydawnictwo samo konstruowało własne konsolety w wielu wersjach - zależnie od potrzeb stosowano rózne wzmacniacze sygnałowe itd.

 

Dzisiaj w "mainstreamie" muzyki klasycznej dominuje masowe podejście do nagrania. Można zauważyć że w bardziej niszowych wydawnictwach muzyki dawnej (ale także i u dużej Harmonii Mundi) jakość i dojrzałość realizatorska nagrań jest dużo wyższa niż wśród gigantów. Wśród moich nagrań Deutsche Grammophon te z końca lat 80s i początku 90s są równiej nagrane i nieprzesterowane co w ich nowszych wydawnictwach jest praktycznie w mniejszości. DG należy obecnie do Universalu, Erato do Warnera i w nim również jakość nagrań się obniża.

 

Po prostu dzisiaj nie powinno się polegać na marce. Trzeba uważać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==>Piotrze

 

Uważać trzeba, ale przesłuchać zestawu 14 płyt przed zakupem, do tego w warunkach umożiwiających wychwycenie drobnych błędów, po prostu się nie da :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio dwukrotnie podobny problem, raz z płytą kupioną w Vividzie, drugi raz w MM. Do obydwu sklepów zwróciłem wadliwą płytę bez problemów, raz wymieniając na inny egzemplarz (poprawiło się), drugi raz - na inne płyty (też się poprawiło ;). W obu przypadkach nie było żadnych zauważalnych gołym okiem wad nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> romekp

 

Dzięki za radę, może się wybiorę. Problem jednak w tym, że płyta pochodzi z 14-płytowego zestawu, który Empik mi sprowadził. Czy i kiedy doczekam się ewentualnej wymiany płyty - trudno powiedzieć. Ale sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.