Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Hehe ,ci co nie słyszeli serii błękitnej , myślą zapewne że to muły bagienne .

Nie slyszeli i pewnie nie usłyszą---niech choć pomyślą--skąd takie ceny----wyższe niż za Accuphase E205,,206 [młodsze o 5-10 lat] ..przesiadłem się na Accu [pre,,,cd i amp] , a 8800 pozostał....Ze ślimakiem to przesada , ale fakt ::::9500,,,8800,,,9800 to była ,,KLASA !!!"----Pozdrawiam ,,dorosłego melomana" !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

No , prawda taka , selekcja komponentów przed złożeniem urządzenia była priorytetem , nie dziwi fakt iż wiele z nich pogrywa u audio-maniaków do dzisiaj ciesząc oko / ucho dżwiękiem który można zaliczyć do najwyższej klasy , a i modele ciut niższe do bardzo solidnego HI-FI .

 

Pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Środek najwyższego z serii 3 cyfrowej SA-708.

 

Kondensatory / potężne trafo 650VA / polerowany piękny kaloryfer aluminiowy , stosowany był także w niektórych modelach Luxmana.

 

post-27371-0-46953100-1416061788_thumb.jpg

 

post-27371-0-54700000-1416062261_thumb.jpg

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Środek najwyższego z serii 3 cyfrowej SA-708.

 

Kondensatory / potężne trafo 650VA / polerowany piękny kaloryfer aluminiowy , stosowany był także w niektórych modelach Luxmana.

 

post-27371-0-46953100-1416061788_thumb.jpg

 

post-27371-0-54700000-1416062261_thumb.jpg

 

Zacny model..Podstawowa różnica to to , że 8800,,9500-II mają 4 takie kondy , a 9800 4x15000-----bez tego nie byłyby klasą A/B..... kurcze---nie mogę wbić fotki [!!]

 

Zacny model..Podstawowa różnica to to , że 8800,,9500-II mają 4 takie kondy , a 9800 4x15000-----bez tego nie byłyby klasą A/B..... kurcze---nie mogę wbić fotki [!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

W serii 4 cyfrowej SA-7800 też posiada 4 kondensatory w zasilaniu .

Fotka zrobiona jakieś 2 lata temu na gorąco , zaraz po wyjęciu z pudła , jeszcze z paproszkami.

 

post-27371-0-99442200-1416068066_thumb.jpg

 

W bezpośrednim porównaniu z SA-708 , góra pasma była zbyt oderwana od średnicy , brakowało płynnego przejścia w tym zakresie , taka trochę samopas , został 708.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

W serii 4 cyfrowej SA-7800 też posiada 4 kondensatory w zasilaniu .

Fotka zrobiona jakieś 2 lata temu na gorąco , zaraz po wyjęciu z pudła , jeszcze z paproszkami.

 

post-27371-0-99442200-1416068066_thumb.jpg

Za diabła nie umiem tu wbić fotki z dokumentów,,,taki ze mnie ,,d",,,,,na poczcie i skype o.k. , atu nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Przed pisaniem , obok czerwonego napisz , kliknij w więcej opcji , potem kliknij w dodaj plik , po kliknięciu powinna sie wyświetlić zawartość którą posiadasz .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

post-56516-0-03430200-1416069477_thumb.jpg

Zacny model..Podstawowa różnica to to , że 8800,,9500-II mają 4 takie kondy , a 9800 4x15000-----bez tego nie byłyby klasą A/B..... kurcze---nie mogę wbić fotki [!!]

 

!!!

 

post-56516-0-03430200-1416069477_thumb.jpg

 

!!!

Tu akutat robi za pre.....

 

post-56516-0-03430200-1416069477_thumb.jpg

 

!!!

 

Tu akutat robi za pre.....

A takie ,,kaszle" napedzał:::post-56516-0-97717700-1416070250_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Jedno i drugie , nie widziałem wcześniej kolumn.

 

Skromny , bez dodatkowych funkcji , na tle kilku tunerów które posiadałem gra świetnie TX-608 , bardzo dobrze zbiera stacje , nie świergoli , nie wiem jak konstruktorzy to zrobili. :)

 

post-27371-0-46590000-1416072534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Jedno i drugie , nie widziałem wcześniej kolumn.

 

Skromny , bez dodatkowych funkcji , na tle kilku tunerów które posiadałem gra świetnie TX-608 , bardzo dobrze zbiera stacje , nie świergoli , nie wiem jak konstruktorzy to zrobili. :)

 

post-27371-0-46590000-1416072534_thumb.jpg

Amp był ,,klepany" w 7100[4x47000/80] , a kolumienki klepałem sam [tylko zwrotniczki robił ,,szpec"--też a.s]---Od razu mówię ::nie nie nie !!!---To nie są estradówki klasy ,,bum bum"---BEYMY--od dołu do góry : 18P80nd,,,,10MI100,,,CP-755ti------;;;;18P80nd to najlżejsza membrama i najniższy rezonans,,,,,10MI100--piekielnie mocny i równy [ostrzegam przed aktualnie produkowanym --- karykatura],,,,CP-755ti------mocny i równy[dużo zależy od tuby---ja mamTD-365]-----wszystko dostępne w,,ELMUZ"........U mnie dominuje środek i góra,,,nie ma t.zw. ,,kopania po nogach" , ale cały dół do 40hz i poniżej jest bezproblemowy...Pudła są z klejonego buku [zwykłe blaty kuchenne ;3m x0,6m x4cm]-- Wymiary[!!!],,,Waga----głośniki i tuba--22kg +1.8szt blatów [1 kolumienka].....Nie polecam naśladownictwa takiej wersji !!!!!!!!!!!!!!!! Ale-----nie chcę żadnych innych kolumn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Ale-----nie chcę żadnych innych kolumn.

 

Może jednak trzeba by coś posluchać od czasu do czasu innego ? :)

Jako że to klub Pioneera .

 

post-27371-0-49914200-1416077628_thumb.jpg

 

Zestaw jest jak nowy , dopiero wyjęty z pudełka.

Tak utrzymane ponad 30to letnie egzemplarze audio , gdzie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Może jednak trzeba by coś posluchać od czasu do czasu innego ? :)

Jako że to klub Pioneera .

 

post-27371-0-49914200-1416077628_thumb.jpg

 

Zestaw jest jak nowy , dopiero wyjęty z pudełka.

Tak utrzymane ponad 30to letnie egzemplarze audio , gdzie kupić ?

Może jednak trzeba by coś posluchać od czasu do czasu innego ? :)

Jako że to klub Pioneera .

 

post-27371-0-49914200-1416077628_thumb.jpg

 

Zestaw jest jak nowy , dopiero wyjęty z pudełka.

Tak utrzymane ponad 30to letnie egzemplarze audio , gdzie kupić ?

Na e-bay----chyba tylko , chociaż u nas też --nie za często , ale widziałem..

 

Na e-bay----chyba tylko , chociaż u nas też --nie za często , ale widziałem..

http://allegro.pl/pioneer-sa-9800-vintage-w-najlepszym-wydaniu-i4780415571.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

 

Jeżeli foto nie bylo poddane jakiejś obróbce , to faktycznie pięknie zachowany egzemplarz .

Edit.

Zerknąlem na opinie sprzedającego , same pozytywy, więc foto raczej oddaje w pełni stan zewnętrzny wzmacniacza.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Jeżeli foto nie bylo poddane jakiejś obróbce , to faktycznie pięknie zachowany egzemplarz .

Edit.

Zerknąlem na opinie sprzedającego , same pozytywy, więc foto raczej oddaje w pełni stan zewnętrzny wzmacniacza.

Jest pewien szczegół---Pioneer nie był zbyt dostępny w Polsce i jest u nas mało znany [bardziej Technics i.t.d]..Spotkałem na Allegro 9800 poszedł [licytacja] za ok.1500 [dalej niż , rok temu] , a całkiem niedawno 8800 --po kilku obniżkach za 950zł---myślałem , że mi plomby wypadną,,,,,,,,jak śledzę na e-bay , to 8800 od 340 do 605Euro , a 9800 od 600 do 1000 [j.w].....

 

Jest pewien szczegół---Pioneer nie był zbyt dostępny w Polsce i jest u nas mało znany [bardziej Technics i.t.d]..Spotkałem na Allegro 9800 poszedł [licytacja] za ok.1500 [dalej niż , rok temu] , a całkiem niedawno 8800 --po kilku obniżkach za 950zł---myślałem , że mi plomby wypadną,,,,,,,,jak śledzę na e-bay , to 8800 od 340 do 605Euro , a 9800 od 600 do 1000 [j.w].....

Już tak na koniec---trochę się facet pomylił [ponad 40 lat]-----dokładnie--1979-80 i cena katalogowa---9800--800USD,,,,8800--550USD-----cena 9800 w 1980r skoczyła na 850USD....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupilem LX 58 z nowej serii z mysla o napedzie dla M51 Nada.

 

Przeprowadzalem dokladne odsluchy tegoz Pioneera w domu porownujac z uprzednio sluchanym Marantzem UD 7007.Wczesniej na etapie salonu ale z moim dacem wyeliminowalem Oppo 103 i Denon 3131.

 

Waga Pionierka imponujaca!

 

 

Dolozenie( fuj!) bezpiecznika Synergistic Research ustawilo go na jeszcze wyzszym poziomie.

 

Grrrreat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolegów forumowiczów, mam pytanie,czy ktoś z Was spotkał się ze wzmacniaczem A 501R, chodzi mi o informację jak on się ma w porównaniu do A 701 ( tego mam teraz) a chcę kupić i szukam A 550, który podobno gra inaczej i o wiele lepiej niż wspomniana 701-ka.Moje pytanie stąd,że A 501 jest identyczny wizualnie z A 550, jedyna różnica to brak złotych napisów, natomiast 501 i 701 szły w jednym katalogu.Gdyby się okazało,że 501-ka gra tak samo jak 701-ka, wtedy,żeby nie powielać, pozostanie jedyny wybór,550-ka

dziękuję z góry za wszelakie spostrzeżenia w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

witam kolegów forumowiczów, mam pytanie,czy ktoś z Was spotkał się ze wzmacniaczem A 501R, chodzi mi o informację jak on się ma w porównaniu do A 701 ( tego mam teraz) a chcę kupić i szukam A 550, który podobno gra inaczej i o wiele lepiej niż wspomniana 701-ka.Moje pytanie stąd,że A 501 jest identyczny wizualnie z A 550, jedyna różnica to brak złotych napisów, natomiast 501 i 701 szły w jednym katalogu.Gdyby się okazało,że 501-ka gra tak samo jak 701-ka, wtedy,żeby nie powielać, pozostanie jedyny wybór,550-ka

dziękuję z góry za wszelakie spostrzeżenia w temacie

Chyba 701 to 656 z pilotem , ale może pomyśl o starszych modelach-- A-66-77-88...Niestety , ale póżniejsze modele to równia pochyła...Miałem 858 i ,,odpadł w eliminacjach"....Chyba , że zależy Ci na pilocie....To moja subiektywna ocena....POZDR!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 701 to 656 z pilotem , ale może pomyśl o starszych modelach-- A-66-77-88...Niestety , ale póżniejsze modele to równia pochyła...Miałem 858 i ,,odpadł w eliminacjach"....Chyba , że zależy Ci na pilocie....To moja subiektywna ocena....POZDR!!!

 

z tego, co słyszałem i wyczytałem w opisach, 701-ka to albo 717 albo 777 tylko właśnie z pilotem. O tych,które wspomniałeś wiem,że są dobre.Sęk w tym,że prawie wszystkie moje elementy są serii kanciastej ( decki,tunery,jedynie cd jest już zaokrąglone)i w tej chciałbym pozostać, a i pilot też ma dla mnie znaczenie.A z ciekawości, jak grał Twój 858 i w czym się wyłożył? Patrząc na aukcję,"ósemki" osiągają niebotyczne ceny. Z kilku źródeł wiem,że własnie seria 450/550 gra zupełnie inaczej,dlatego go szukam jako uzupełnienie kolekcji, z że 501-ka ma dokładnie ta samą obudowę,więc zaciekawiło mnie, czy graja tak samo. Pozdrowienia!!!

Edytowane przez martinezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

z tego, co słyszałem i wyczytałem w opisach, 701-ka to albo 717 albo 777 tylko właśnie z pilotem. O tych,które wspomniałeś wiem,że są dobre.Sęk w tym,że prawie wszystkie moje elementy są serii kanciastej ( decki,tunery,jedynie cd jest już zaokrąglone)i w tej chciałbym pozostać, a i pilot też ma dla mnie znaczenie.A z ciekawości, jak grał Twój 858 i w czym się wyłożył? Patrząc na aukcję,"ósemki" osiągają niebotyczne ceny. Z kilku źródeł wiem,że własnie seria 450/550 gra zupełnie inaczej,dlatego go szukam jako uzupełnienie kolekcji, z że 501-ka ma dokładnie ta samą obudowę,więc zaciekawiło mnie, czy graja tak samo. Pozdrowienia!!!

Patrz na kondensatory---717,757 , 777 mają 2x22000 --656 ma 2x15000-----kondy. mają kolosalne znaczenie......858[2x27000/80V] to potężna moc , ale powolny i mało detaliczny......8800-którego mam od nowości to jest klasa A/B--------i po prostu masakruje póżniejsze modele [ o 9800 nie wspominając i n.p. 9500mk2]----popatrz na Allegro [licytacja] i link z e-bay na str.3......Miałem technicsa SU-V900--[szał małolatów] i też,, wyleciał dyscyplinarnie"....Teraz ujeżdżam Accu[o mnie] a 8800 nikomu nie oddam....Ale decyzję podejmiesz sam Pozdr!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Patrz na kondensatory---717,757 , 777 mają 2x22000 --656 ma 2x15000-----kondy. mają kolosalne znaczenie......858[2x27000/80V] to potężna moc , ale powolny i mało detaliczny......8800-którego mam od nowości to jest klasa A/B--------i po prostu masakruje póżniejsze modele [ o 9800 nie wspominając i n.p. 9500mk2]----popatrz na Allegro [licytacja] i link z e-bay na str.3......Miałem technicsa SU-V900--[szał małolatów] i też,, wyleciał dyscyplinarnie"....Teraz ujeżdżam Accu[o mnie] a 8800 nikomu nie oddam....Ale decyzję podejmiesz sam Pozdr!!

AA--jakiego masz CD i kolumny ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA--jakiego masz CD i kolumny ????

 

czy 8800-kę masz taką w drewnie? piękna bestia. Co do detali,to właśnie czasem mam wrażenie,że 701-ce tego brakuje,dlatego zainteresowałem się 550-ką. Z innych wzmacniaczy ostatnio podłaczyłem zalegający u kolegi na strychu rzeczony Technics,tyle że model su a 700 i ...jakaś pomyłka...suchy,bez wyrazu,gorzej niż mój amplituner który też mam ( vsx 808). Kolumny mam obecnie od nowości Tannoy M1 , jestem pod wrażeniem jak te maleństwa grają,co dziwne,odnosze wrażenie,ze o wiele lepiej niż Tannoye podłogowe m4 mercury które tez mam od nowości.Fakt, małe m1 mają troszkę wycofaną średnicę,jak spod koca, ale dźwięk trzyma się w zwartej kupie, basik schodzi niski i jest dobrze kontrolowany.A przecież większy brat powinien zagrać lepiej,a jednak.Cedek to 705-ka, od nowości, ale chcę kupic jakiś z dawnej serii ,obserwuję np pd 7300,7500 lub im podobne.Ponoć 1 bitowy przetwornik jest lepszy niż te późniejsze legato.Boje się tylko o stan lasera,choć piszą,że wszystko gra i buczy,ale jednak to ponad 20-latkowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

ostatnio podłaczyłem zalegający u kolegi na strychu rzeczony Technics,tyle że model su a 700 i ...jakaś pomyłka...suchy,bez wyrazu,gorzej niż mój amplituner

 

Ten model Technicsa to masakra dżwiękowo , chyba najgorszy wzmacniacz jaki wyprodukowali , amplituner stereo SA-EX-120 grał o klasę lepiej , o ile możemy pisać w tym przypadku o jakiejkolwiek klasie . :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Technicsa to masakra dżwiękowo , chyba najgorszy wzmacniacz jaki wyprodukowali , amplituner stereo SA-EX-120 grał o klasę lepiej , o ile możemy pisać w tym przypadku o jakiejkolwiek klasie . :))

 

i bardzo mnie to zdziwiło, mimo,że wcześniej nie miałem kontaktu z Technicsem, oczekiwałem choć minimum brzmienia,i dokładnie,jak wspomniałeś,też wychwyciłem porównanie z moim amplitunerem,który obsługuje obecnie filmy,i z pewnością nie wypadło to porównanie zbyt dobrze dla Technicsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

i bardzo mnie to zdziwiło, mimo,że wcześniej nie miałem kontaktu z Technicsem, oczekiwałem choć minimum brzmienia,i dokładnie,jak wspomniałeś,też wychwyciłem porównanie z moim amplitunerem,który obsługuje obecnie filmy,i z pewnością nie wypadło to porównanie zbyt dobrze dla Technicsa :)

Walka nr. 27987----i znowu ,,błękitni" skopali tyłki juniorom ::::::http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-878-paragon-lub-faktura-i4844183848.html#tabsAnchor Rydz--mój drogi--przyznaj , że to już sadyzm---jeszcze zobacz , jak zaatakowali tego 8800 !!!! ,,,,,,,,,,Martinez--Mojego 8800 kupiłem 16 , lub , 17.03.1987r w Pewexie w Gdyni----niech Rydz [szpec od Pionków] to wyjaśni , bo prywatne śledztwo doprowadziło tylko do Japońskiej firmy ,,MITSURI" , która była w Warszawie i w jednym pokoiku miała parę klocków ----mój jest full metal---jest na fotce pod klonem Accuclona 7100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.