Skocz do zawartości
DR_DRE

Klub miłośników PIONEERA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

Taki watek jest juz w dziale STEREO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość discomaniac71

Poza tym jest tez moj o odtwarzaczach z linii Reference.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pioneer A705R to naprawdę potężny wzmacniacz. Z duża ilością basu i ciekawą góra. Średnica nie jest już taka cudowna, ale porównuje go do wzmacniacza kilkanaście razy droższego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

A jak w tej zacnej braci wypada A-339? W końcu nie w kij dmuchał, 410W z sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam . mam problem . jakiś czas temu oddałem amplituner Pioneer SX-300 do elektronika by wymienił elektrolity. Wymienił na jakieś no name i o innych większych pojemnościach. Nie mogę go teraz dorwać. a amplituner gra tragicznie. pomóżcie znaleźć bądź może ktoś ma schemat serwisowy. proszę...

post-20440-100000402 1258291474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie

Chcę kupić moim staruszkom sprzęt. Żadni tam audiofile z nich nie są, ja z kolei użytkuje szcżęśliwie Cambridge Audio ale znalazłem ofertę VSX 519V. Jest to coś warte ??

Zadania jekiee to musi spełniać to: w miarę przywoite steroe i kino domowe w proporcjach 50-50

Chyba, ze macie jakies inne pomysły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę do klubu?

Kolumny świeżo zwiezione od forumowicza, dopiero się wygrzewają ;)

post-19810-100008854 1269387858_thumb.jpg

post-19810-100008855 1269387858_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piękne cacka:)

Napisz jak to gra u Ciebie.

Co prawda przydała by sie lepsza akustyka w pokoiku i lepsze ustawienie, żeby wycisnąć z nich pełen potencjał, ale myślę że nie będzie tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akustyka jest wręcz bardzo dobra, czego nie widać na zdjęciu. ustawienie - na razie tylko postawiłem ot tak, muszę zrobić podstawki i koniecznie kondy powymieniać bo są zniekształcenia. Dźwięk jest mimo tego niesamowicie plastyczny, co prawda basu nie ma ale kultura grania też jest wysoka. 97db też nie mają szacuję je na jakieś 92. Na pewno zostaną na dłużej, a te co stoją za nimi wyniosę gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

=>Amnes, 25 Mar 2010, 22:11

Popatrz jak przekombinowane są w tych kolumnach otwory BR one po prostu zwierają tył membrany z przodem. tak w ogóle to masz je na tzw twardych zawieszeniach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawieszenia oryginalne, płócienne, jakie otwory BR? To są zamknięte kolumny nie br. Czy ja czegoś nie czaję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prośba do miłośników marki Pioneer.Jeśli ktoś posiada instrukcję obsługi w języku polskim od tunera F-504 RDS to byłbym bardzo wdzięczny za ksero lub PDF.Koszty pokryję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deck Pionka CT-S610.

1. Czym różni się seria z "S" od innych ?

2. Jaka jest pozycja tego magnetofonu w katalogu firmy ?

2. Ma ktoś instrukcje in eng ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę wykopać temat. Podłączyłem marantza PM 75 po cyfrze ze squeezeboxa do pionków CS-99a. Mlaskania nie ma końca :)

DSCN1139.jpg

Edytowane przez Amnes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dwa pytania do znawcow pioneera,

czy pilot od cd pd 7700 bedzie pasowal do pd 8500 i pd 9700 ?

czy wymienione cedeki maja regulacje poziomu glosnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość discomaniac71

Będzie pasował ale nie będzie obsługiwał opcji TIME czyli czasu do końca płyty itp bo jej nie posiada a w/w odtwarzacze nie mają takiego przycisku na panelu czołowym. Nie mają także wyjścia regulowanego. Ostatnim modelem wyposażonym w nie był PD 8700. PD 9700 i PD 8500 to modele z wyższej półki w stosunku do PD 7700/8700.

Edytowane przez discomaniac71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowny Dr_Dre, Szanowni Członkowie Klubu,

Proszę o przyjęcie do Klubu z uwagi na posiadany amplituner VSX-915.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dopisuje się do fan klubu Pioneera ze słabością do magnetofonów tej firmy.

Obecnie na pokładzie 2 sztuki

- CT-S550S

- CT-S820S

Cel to ct-95, jak Bóg da:-).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopisuję się do klubu z moim amplitunerem Pioneer VSX-917 który obecnie pracuje jako źródło sygnału dla Kenwooda KA-6100.

Byłem mile zaskoczony jak niewielki mocowo Pioneer bez problemu pociagnął w trybie stereo zestaw 2 x KODA SL-800F i 2 x TONSIL FENIX II oraz jako głośnik centralny zmodowane wynalazki firmy FIDEK LUXOR 5 http://www.rmusic.com.pt/fidek_02.htm pracujące jako 1 głośnik centralny nagłaśniając ok 36 m2.

post-35496-0-60998400-1307769123_thumb.jpg

post-35496-0-82968800-1307769131_thumb.jpg

Edytowane przez andy101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

No dziwne byłoby nie być w klubie Pioneera posiadając

wzmacniacz 701R, tuner 550 RDS, magnetofon 737 i CD 801.

Przymierzam się również do gramofonu Pioneera - i tu pytanie:

jaki model waszym zdaniem jest godny uwagi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chciałbym wam zaprezentować mój zestaw pioneera. Mam problem z amplitunerem ponieważ jest walnięty transformator od wzmacniacza, szukam osób które mi w tym pomogą.

post-36636-0-25560400-1311792276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chciałbym wam zaprezentować mój zestaw pioneera. Mam problem z amplitunerem ponieważ jest walnięty transformator od wzmacniacza, szukam osób które mi w tym pomogą

A moze przejsc na wzmacniacz i tuner jako osobne urzadzenia ?, mam wolny w idealnym stanie A-477,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki, bo wierzę, że takie też są wśród audiofili :)

Mam pytanie, jakie kabelki dobrze zgrywają się z Pioneerami, konkretnie zastanawiam się jakie IC i głośnikowy dobrze zagrają z moim wzmakiem A400.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem sobie ostatnio gramofon Pioneera PL-200. To druga karuzela w moim gospodarstwie. Auto STOP pozwala mi na spokojne zasniecie bez obawy ze bedzie sie krecic cala noc jak to ma miejsce w przypadku mojego technicsa ktory na marginesie coraz rzadziej uzywam glownie z powodu jego lokalizacji.

Z PL-200 i nowo zakupionej klasycznej Yamahy A-S500 oraz drugiej parki JBLi powstal ciekawy zestaw ktory brzmi dokladnie tak samo jak to pamietam sprzed ponad cwierc wieku kiedy to sluchalem H20 Hall&Oates, Touch Eurythmics czy Genesis po raz pierwszy na niesamowitych ZGC40 z membrana bierna kupionych w komisie. No moze nieco bardziej twardo ale w podobnej tonacji.

Tak wiec robie sobie rum z ginger-ale zapodaje czarny krazek, wlaczam setki razy ogladane filmy bez glosu w tle i moge tak siedziec sluchajac swoich ulubionych lat 80-tych godzinami.

Sent from my SGH-T989 using Tapatalk

Edytowane przez eskwadrat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HQ150

No to ja się z przyjemnością wproszę.

Paszportem jest Pioneer Elite M-91.

Szukam właśnie pre do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzywam M-72/C-72 od lat ale o 73 nie slyszalem.

A C-91 jest sporo na eBay. Nawet teraz jest jeden w niezlym stanie. Mialem przez pare lat M91/C91 w posiadaniu i muzealnym stanie ale dzwiek przez C91 nie byl tak dobry jak przy bezposrenim podlaczeniu zrodla do koncowki mocy. Poczatkowo mi to nie preszkadzalo bo nasycalem sie wygladem niesamowitego M91 ale po pewnym czasie stwierdzilem ze sprzet stoi bezuzytecznie a komus innemu moze sprawic radosc. Takze polecial do Danii i tam cieszy oczy i jak slyszalem takze uszy innego sluchacza.

U mnie koniem roboczym jest komplet 72-ki a ostatnio dogryza mu moja nowa Yamaha A-S500.

Sent from my SGH-T989 using Tapatalk

Edytowane przez eskwadrat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi