Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Uzywam M-72/C-72 od lat ale o 73 nie slyszalem.

 

A C-91 jest sporo na eBay. Nawet teraz jest jeden w niezlym stanie. Mialem przez pare lat M91/C91 w posiadaniu i muzealnym stanie ale dzwiek przez C91 nie byl tak dobry jak przy bezposrenim podlaczeniu zrodla do koncowki mocy. Poczatkowo mi to nie preszkadzalo bo nasycalem sie wygladem niesamowitego M91 ale po pewnym czasie stwierdzilem ze sprzet stoi bezuzytecznie a komus innemu moze sprawic radosc. Takze polecial do Danii i tam cieszy oczy i jak slyszalem takze uszy innego sluchacza.

U mnie koniem roboczym jest komplet 72-ki a ostatnio dogryza mu moja nowa Yamaha A-S500.

 

Sent from my SGH-T989 using Tapatalk

Dlatego ja nie upieram się przy C-91. Miałem ostatnio przyjemność podpiąć pre Nakamichi do M-91. Duża poprawa. Więc inne pre też biorę pod uwagę. Na Allegro jest obecnie Yamaha C-85. Ale stan nie najlepszy i to chyba jednak inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy sentyment do starych klockow ale selektywnie odcedzam te ktore tylko wygladaja dobrze od tych ktore jeszcze do tego brzmia jak nalezy.

 

Mialem kiedys sporo checi do odswierzenia 20-letniego C91 tak aby zabrzmial jak dawniej a bedac z z zamilowania ale i zawodu EE nie stanowiloby to wiekszego problemu. Jednak doszedlem do wniosku po rozmowach z kilkoma kolekcjonerami ze rozbebranie muzealnego kloca nie ma sensu. Bo taki grajacy poprawnie w pelni funkcjonalny no i do tego pachnacy jak prosto z pudelka jest czasem dla kogos wiecej wart niz tzw. 'reconditioned' przy ktorym zawsze istnieje ryzyko ze przy wymianie capsow i paru innych rzeczy mozna niechcacy cos naruszyc. Po roku taki kwiatek moze dac o sobie znac i amp przestaje dzialac np. na jednym kanale. Wtedy reanimacja moze stac sie bardziej czasochlonna i kosztowna.

 

Dlatego czasem musze sledzic i zdobyc kilka egz. klocka ktorym chce uzupelnic swoje domowe zacisze tak aby wybrac ten ktory jest po prostu najlepszy. Pozostale trafiaja do tych ktorzy z roznych powodow maja na nie ochote.

 

Zabawy i czesto satysfakcji przy tym co nie miara.

 

Sent from my SGH-T989 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie, prosze o informacje czy koncowka mocy M-72, to dobre urzadzenie?, czy nadaje sie bez stosowania preampa(wiem, ze technicznie jest do tego przygotowana po przez zastosowanie potencjometrow)? Czy może dobrze sprawdzić się z Meridianem 508.20 oraz

kolumnami Epos M16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to może ja dodam filmik z moimi pionkami, hpm 100, zasilane exposure 3010, jako źródło cedek na tda1541a :)

 

Fajnie to razam grało...

 

http://www.youtube.com/watch?v=mx9eALnL6DE

Filmik nie działa...

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zgodnie z planem" Pioneer wysypał nowościami stereo , po znanymi wszystkim net-playerami N-30 oraz N-50 :

SACD/CD Playery - PD-10 ( 299E) , PD-30 ( 399E) oraz PD-50 ( 599E) ten ostatni z digital-in o na Sabre

Integry - A-10 (199E) , A-20 ( 249E) , A-30 ( 299E) , A-50 (599E) oraz A-70 (999E) , topowy z wypasem czyli digital-in oraz USB do 24/192.

Z innych nowości cała nowa oferta AV-reciverów oraz BDP-150 w tym wersji silver !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, prosze o informacje czy koncowka mocy M-72, to dobre urzadzenie?, czy nadaje sie bez stosowania preampa(wiem, ze technicznie jest do tego przygotowana po przez zastosowanie potencjometrow)? Czy może dobrze sprawdzić się z Meridianem 508.20 oraz

kolumnami Epos M16?

 

Mam M72 od paru lat. To 4-kanalowa koncowka ktora jak wiekszosc podobnych ma wejscie rca z preampa wiec nie powinno byc problemu z podlaczeniem takowego. W sinusie przy 2 kanalach oddaje 100W a przy 4-rech po 50W na kanal przy 8 ohm. M72 potrafi wysterowac bez problemu kazde kolumny nawet 4 czy 2 ohmowe. Potencjometry pozwalaja na regulacje wzmocnienia kazdej pary kanalow osobno chociaz ja do tego uzywam preampa C72.

Solidna konstrukcja, prawie 30kg wagi robi swoje.

No i dzieki 4 koncowkom, bi-amp az sie prosi aby go uzyc. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CT-93. Właśnie teraz przygrywa mi podczas nocnego surfowania w sieci. Świetny dźwięk, wygląd i wykonanie. Nawet słuchając cicho lub b.cicho, tak jak teraz (jest w końcu noc-śpiący domownicy, sąsiedzi), brzmienie decka jest b. wyraziste i przejrzyste. Dżwiękowi po prostu niczego nie brakuje (wysokie, średnie i bas). Mimo możliwości manualnej kalibracji kaset nie korzystam z tego, bo system Auto BLE spisuje się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do BDP-150 : czyta min. Flack`i oraz SACD z warstwy gęstej czyl za chwile zobaczymy go w szlachetnym opakowaniu z audiofilskim napisem na obudowie i w cenie 100 krotnie wyższej...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

 

Zwracam się do forumowiczów z prośbą o wycenę zestawu stereo składającego się z:

 

-Pioneer TX-608

-Pioneer SA-608

-Pioneer CT-F600

-Pioneer SG-9500

-Pioneer PL-115D (bez pokrywy)

-kolumny I.Q.

 

Mam możliwość kupienia takiego zestawu, lecz nie wiem czy kwota 1800 pln nie jest za duża. Wszystko to jest w stanie używanym lecz sprawne i dość dobrze zachowane. Chciałbym coś właśnie w takim stylu, aluminiowe klasyczne wykończenie. Największym zapytaniem są dla mnie głośniki. Słuchałem ich i wydaje mi się że dają radę, dźwięk czysty, barwny, lecz nie mogę nigdzie znaleźć ich ceny.

 

Liczę na pomoc i pozdrawiam jako nowy forumowicz.

post-44828-0-21052600-1341139941_thumb.jpg

post-44828-0-81013800-1341140076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

http://allegro.pl/pioneer-hpm-110-jak-nowe-i2625998012.html

Warto zainteresować się tymi kolumnami?

W tej chwili gram na JBL L36 z Yamaha AX900.

 

Poszukuje podobnego brzmienia, ale jeszcze lepszego z bardziej kontrolowanym basem. Czy to rozwiązanie będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

niebywałe, że aż od września mogę podbić ten temat PIONEERA , czyżby ta marka tak słabo stała bez echa?

żadnych fanów np. A-10 , A-20, A-30 ???? no chyba że ten budżet tak dobrze się sprzedaje...że nie potrzebuje żadnych wpisów i komentarzy

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czy jest ktoś kto odsłuchiwał wzmacniacze A-20 A-30, oraz innych marek, i ma porównanie sprzętu z tego przedziału cenowego - czyli do ~1200 pln?

Np do Denon 520 AE, Yamaha A-S300.

Ciekaw jestem opinii tych którzy przerzucają trochę sprzętu przez ręce.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nachodzi mnie refleksja, tfu, tak z reporterskiego punktu widzenia to ten wątek prawie nie żyje ...

Inne marki przewijają się znacznie częściej w dziale KLUBY. To chyba odzwierciedlenie obecnej popularności tej marki..wygląda że niskiej.

 

Jest tzw. wife acceptance factor, stanowiący jakąś tam jednak barierę przed np ekspansją audiofilsko designerskich koszmarków.

Jest też chyba audiophile acceptance factor, niezwykle okrutny dla jakże zasłużonej firmy z pod znaku ohma i kamertonu. Niegdyś.

Ja np. jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem plikograja N-50, który, po aktualizacji softu gra gapless.

Jeśli dodam, że fotki pstrykam pentaxem, to już wiadomo, że niszowość mi nie przeszkadza...

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodzi mnie refleksja, tfu, tak z reporterskiego punktu widzenia to ten wątek prawie nie żyje ...

Inne marki przewijają się znacznie częściej w dziale KLUBY. To chyba odzwierciedlenie obecnej popularności tej marki..wygląda że niskiej.

 

Z tego co (o ile dobrze pamiętam) pamiętam to kiedyś w jakimś wątku czytałem, że wynika to z tego że w dziale stereo istnieje o tym na tyle rozbudowany wątek że postanowili go po prostu (wyjątkowo) nie multiplikować kontynuując stare wątki. W sumie to właśnie z tego powodu tutaj podałem linka do tego filmiku o historii Pioneera aby nie zginął w gąszczu postów rozbudowanego wątku.

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hej szanowny klubie - pioneer zagościł u mnie pierwszy raz hmmm 16-17 lat temu i było to dvd 525 łezka w oku obecnie posiadam a30 i n 50 i jestem bardzo zadowolony -powtórzę za what hi fi można wytarzać się w szczegółach nie ma tu może tej barwy co u yamahy (as 500 as 1000 ) ale jest życie impuls szczegół ale i muzykalność i z pewnością nie wieje nudą - moje dynaudio nie mają tu czego szukać ale magnat q 673 a jeszcze lepiej 675 aż kipią energią - Pioneer wraca do gry w wielkim stylu brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A-30 kupił niedawno Brat i słuchałem go kilka godzin. Nie wiem jak gra A-701, ale A-30 gra rewelacyjnie biorąc pod uwagę nie tylko relację jakość/ cena. Przede wszystkim jest dobrze kontrolowany bas, duża przestrzeń, oraz dobra stereofonia. Słuchaliśmy ją na różnym materiale z przewagą Jazzu. Do tego solidna budowa i ładny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.