Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ,mam do was pytanie jak oceniacie CD

Pioneer a PD-8030 jestem jego szczęśliwym właścicielem ,a wiem o nim niewiele ,jest w idealnym stanie jak nowy .

 

Mój zestaw to; PD-8030,A-407,F-550RDS ,GR-555.

 

Myśle że zostane przyjęty do Klubu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, skoro już o Pioneerze to cóż, poszukuję nakładki na gałkę potencjometru do amplitunera Pioneer sx 300. Pewnie pasują też od innych modeli, znawcy tematu będą wiedzieli.

Proszę o kontakt ew. sms pod nr telefonu: 693910615.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktos z klubu slyszal lub cos wie na temat modeli

Sx-20 oraz vsx-s510

Podoba mi sie ich funkcjonalnosc oraz gabaryty. Rozwazam. Tylko pytanie czy jakosciowo do stereo nie bedzie tragedi majac na uwadze, ze obecnie nie mam nic topowego. Powiedzmy wzmacniacz od mini wiezy denon f88, ktory sprawuje sie calkiem dobrze imo.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzień dobry,

 

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem dwóch tunerów Pioneer, mianowicie 301 i 701. Ten pierwszy był wcześniej,poźniej pojawił się 701, jako krewniak mojego wzmacniacza A 701 :)

użytkuję oba i pojawiły się zatem ciekawe obserwacje.Otóż,301-ka,jako w zasadzie niższy model,wydaje się byc bardziej tolerancyjny na wyszukiwanie dostępnych stacji niż na logikę lepszy 701. Nie mam tu na myśli idealnego odbioru,ale samo wyszykanie i zadawalające słuchanie w trybie mono.

Co do jakości dzwięku,jest różnica, 701 ma głośniejszy i troszkę bardziej dynamiczny dźwięk...ale nie jest to wcale dyskwalifikacja małej 301-ki...zauważa się,ale nie oznacza,że 301 gra źle,bo nie gra źle.

 

Czy ktoś z Was wie,z czego to wynika? Wyższy model powinien łapać na logikę dużo więcej i lepiej...w końcu za to się płaciło wiecej i po to był wyzszym modelem.Trudno mi ogarnąć fakt,że niższy model może znaleźć więcej,niż lepszy wyższy...ale nie jestem specjalistą,jedynie użytkownikiem-amatorem.

 

Ponieważ mieszkam w bloku na 1 szym pietrze,nie mogę dać żadnej anteny zewnętrznej, szukam ideału poprzez sieć kabli w pokoju w kierunku okna, taka mała pajęczynka...z programami PR 1,2 oraz państwowe Radio ŁÓDŹ jest ok, sygnał brzmi prawie bez szumu,gorzej z innymi,gdzie zależnie od pory dnia sygnał jest bądź go nie ma...

 

jeśli macie jakieś refleksje w kwestii tunerów, podzielcie się proszę...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A podciągnę trochę temat. :) Co do tunerów Pioneera. Miałem dwa amplitunery tej marki, a teraz mam tuner F-656 (zdecydowanie lepszy od tych wbudowanych w ampli). Odbiór ma znakomity. Praktycznie każda stacją ma maksymalny poziom odbioru sygnału (za antenę robi kawałek miedzianego przewodu). Świetne stereo i niskie szumy. Dodając do tego, że można go kupić za mniej niż 100zł z przesyłką to jest to świetny wybór.

 

Co do porównania 701 i 301 to faktycznie dziwne, że 301 łapie więcej stacji niż najwyższa z serii 701. Najlepiej jakby się wypowiedział jakiś inny użytkownik 701 i potwierdził ten fakt.

 

P.S. W ogóle to coś zaskakująco cicho w temacie tak bardzo popularnej i zasłużonej marki.

Edytowane przez Mad_Man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Tak jakoś nie przyjął się klub Pioneera , 6 lat i 3 stronki tyćko .

Tego zestawienia można słuchać i słuchać i słuchać.......................................:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Generalnie dziwna sprawa w dwóch duzych salonach audio na śląsku na pytanie o brak w ofercie wzmacniaczy pioneera (interesowało mnie jak zagra a-50 z MA RX8) usłyszałem że to tylko z winy dystrybutora pl, z którym generalnie współpraca jest bardzo ciężka (padło trochę mocnych słów o wystawieniu do wiatru i takie tam), szkoda bo podobnie jak yamaha w przedziale 1tyś-3tyś pioneer ma kilka modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o różnice pomiędzy Legato Link a Hi-Bit Legato Link Conversion.

 

Z tego co pamiętam:

Legato Link - rozszerzał pasmo przenoszenia do 20 kHz, aby zapewnić bardziej precyzyjną reprodukcję dźwięku

HiBit - podczas nagrywania 16bit płyty CD część sygnału o "mniejszym znaczeniu" jest usuwana podczas nagrywania natomiast system ten przywraca utracone sygnały, poprzez ponowną kwantyzację w rozszerzonej 20-bitowej formie.

 

Jest tak dużo zwolenników tych systemów jak i jego przeciwników - historycznie Pioneer sprzedawał CD z Legato Link Conversion potem dołożył HiBit. W ten sam system wyposarzone były nagrywarki CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam w tej chwile pioniera A304R i PD S 504 do tego lokumny Klipsch Reference 42II generalnie jestem zadowolony ze sprzętu.

Niestety padł mi CD, i zastanawiam sie czy szukać podobnego , czy zmienić sprzet na modele A 10 i PD 10 ,nie ukrywam iż SACD kusi ( Mam kilka ulubionych płyt w tym formacie). proszę o opinie użytkowników nowych modeli Pioneera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam sobie dałem odpowiedz: po kilku dniach spędzonych z A30 i

PD30 muszę stwierdzić iż jestem szczęśliwy że mogłem je oddać.

Dźwiękowo tragedia, plastik, kiepska stereofonia, głębia i dynamika.

Moj stary zestaw gra o niebo lepiej, mimo ze jest to niższa półka.

Mam teraz dylemat, bo chciałem zmienić sprzet na nowszy i lepszy, a okazuje sie ze w obecnych czasach jakość dźwięku uległa degradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J też jestem za starszymi modelami.

Rozmawiałem z Panem który zamienił Pioneera VSA-AX10 na Denon AVR-4520 ze względu na gniazda hdmi.

Okazało się że Denon gra o klasę niżej.

Śmiał się na plus dla Denona waga 16 kilogramów i już go plecy nie bolą bo waga zabawki z marketu ale jak to ma grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dałem odpowiedz: po kilku dniach spędzonych z A30 i

PD30 muszę stwierdzić iż jestem szczęśliwy że mogłem je oddać.

Dźwiękowo tragedia, plastik, kiepska stereofonia, głębia i dynamika.

Moj stary zestaw gra o niebo lepiej, mimo ze jest to niższa półka.

Mam teraz dylemat, bo chciałem zmienić sprzet na nowszy i lepszy, a okazuje sie ze w obecnych czasach jakość dźwięku uległa degradacji.

Przez kilka dni to ten sprzęt nie zdążył się dotrzeć .

Jak chcesz dobrego Pioneera to PD50 . Wzmacniaczy nowych nie znam ale co Ty cudów oczekujesz od klocków w cenach przyzwoitych kabli .

Ze starych miałem kilka 6x6 i 550R i obydwa szału nie robią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni to ten sprzęt nie zdążył się dotrzeć .

Jak chcesz dobrego Pioneera to PD50 . Wzmacniaczy nowych nie znam ale co Ty cudów oczekujesz od klocków w cenach przyzwoitych kabli .

Ze starych miałem kilka 6x6 i 550R i obydwa szału nie robią .

 

Muda bo bolączką nowego Pioneera a mówię o tych po 2000r to suchość w brzmieniu wzmacniaczy i płyciutki bas gorszy niż kiedyś z mini wieży niestety:-S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych wzmacniaczy nie znam ale mam i znam PD50 .

Gra barwnie , bardzo barwnie a do tego z doskonałą rozdzielczością . Czyli coś co jest trudno połączyć .

Wyposażenie , wykonanie . Nawet pilot . Godny powrót marki którą lubię . Szkoda że z N70 tak z ceną polecieli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Nowych wzmacniaczy nie znam ale mam i znam PD50 .

Gra barwnie , bardzo barwnie a do tego z doskonałą rozdzielczością . Czyli coś co jest trudno połączyć .

Wyposażenie , wykonanie . Nawet pilot . Godny powrót marki którą lubię . Szkoda że z N70 tak z ceną polecieli ...

http://www.ebay.de/itm/Pioneer-SA-9800-Stereo-Amplifier-/141457984659?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item20ef8d8c93

 

I na tym zakończono produkcję HI-END wzmaków [1979-80---klasa A/B]...Ja mam ,,tylko" SA-8800 i jego konfrontacja z A-858 wyglądała jak pojedynek geparda ze ślimakiem ....POZDRAWIAM !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych wzmacniaczy nie znam ale mam i znam PD50 .

Gra barwnie , bardzo barwnie a do tego z doskonałą rozdzielczością . Czyli coś co jest trudno połączyć .

Wyposażenie , wykonanie . Nawet pilot . Godny powrót marki którą lubię . Szkoda że z N70 tak z ceną polecieli ...

 

Witaj,

No polecieli z ceną N-70A bo w Niemczech 1.299 E ale...znajomy zaoferował od dilera Pionka z Niemiec po 900 E i myślę.

Rozmawiałem z kilkoma dilerkami naszymi ale nawet ceny nie potrafią określić i kiedy będzie więc chyba trzeba dać zarobić Niemcom jak nasi nie potrafią zarabiać.

Faktem jest, że to wina dystrybutora bo jakoś ma w dupie newsy Pionka, rozmawiałem telefonicznie i faktycznie chyba nie chce mi się czekać na cud polskich dilerów, dystrybutorów:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

.Ja mam ,,tylko" SA-8800 i jego konfrontacja z A-858 wyglądała jak pojedynek geparda ze ślimakiem ...

 

Hehe ,ci co nie słyszeli serii błękitnej , myślą zapewne że to muły bagienne .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.