Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytko jest kwestią jakości systemu, osłuchania , doświadczenia i preferencji.

PD-30AE jako odtwarzacz grający po RCA nie ma konkurencji w swojej i wyższej cenie ale jako transport CD jest rewelacyjny . Na tle droższych odtwarzaczy zaskakuje ładny wyświetlacz , przyzwoicie pracująca szuflada , korekcja porysowanych płyt i normalne przewijanie .

U mnie przez jakiś czas grał jako transport CD z Reimyo DAP 999EX a później z DACem Resolution Audio Opus 21.

Teraz jest po modyfikacji i gra bardzo dobrze po RCA a ja czekam aż wygrzeje się Ayre bo sam jestem ciekaw co mi z tego wyszło .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Grutka napisał:

Czyli ten pionek jest lepszy od Onkyo 7030? A sluchałeś  C 7000r może? 

Nie znam ich . Teoretycznie powinien grać identycznie jak ostatnia wersja 7030 ale tylko teoretycznie .

Fabryczne to ja bym tylko używał jako transport do DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników pioneera. Jednak zdecydowałem się po odsłuchach CA 851a, Nad C388 i oczywiście onkyo 9070, pożyczone od kolegi / oraz Pioneer A70 którego zakupiłem. A70 zrobił na mnie największe wrażenie, szczegółowość, rozmach, muzykalność jest konkretny, mocny w przekazie, nie czaruje. Słuchałem najpierw same wzmacniacze podłączone pod duże Monitory Klipsch RB81/ kable melodika, potem połączony z onkyo rz810 pre-mai in ale z podłączeniem bezpośrednio do pioneera CD Sony SACD z płytą w tym formacie Depeche Mode, PINK FLOYD,  DIRE STRAITS oraz odtwarzacz sieciowy  Sonos z90. To było to, na nowo poczułem te płyty. Przy tym odsłuchu pracował tylko pioneer amplituner był wyłączony potem przełączyłem wszystko do amplitunera, poprawa również była duża ale pre z ampla nie jest tak dobre jak w pioneera. W kinie również trochę lepiej. Oczywiście tylko fronty załączone do pioneera. Teraz myślę o gramofonie mam trochę fajnych vinyli.

A70 - 1 miejsce - już gra u mnie 

9070 - 2

C388 - 3

najsłabiej 851a

Pozdrawiam

Edytowane 3 godziny temu przez Papryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja troszkę z innej beczki. Otóż również jestem posiadaczem wzmacniacza a-70. Może kolega Papryka lub ktoś z forumowiczów wypowie się czy jest sensowne inwestowanie w słuchawki 1500 - 2500 PLN które były by podłączane najczęściej w nocy pod ten wzmacniacz. Zastanawia mnie czy potencjał takich słuchawek był by w jakimś sensownym procencie wykorzystywany bez dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem klubowicze,

Chciałem się lekko pochwalić około 40 letnim sprzętem, ale świetnie grającym:). Monobloki Pionner Exclusive M5 oraz przedwzmacniacz Pioneer Exclusive C5. Źródło dźwięku stanowi Yamaha GT-2000L, zaś kolumny Tannoy HPD 295 w obudowach Sandringham. 

Kable ostatnio kupowane: Ortofon reference bronze RCA oraz do kompletu głośnikowe Ortofon SPK bronze. 

Czekam na nową wkładkę, aktualnie słucham na pożyczonej Ortofon SPU #1. 

Całość czeka na dedykowany mebel oraz jakąś akustykę pomieszczenia, ale z tym jeszcze trochę:) 

pozdrawiam, Piotrek

 

 IMG_3113.thumb.jpeg.5bfb504cea5f0a6aad84f5d3f883775f.jpegIMG_3114.thumb.jpeg.ed5cd6b3a753fa39d5fc2fc192399742.jpegIMG_3115.thumb.jpeg.6c7d75bd09d05820c9d9f5e6a643e1c5.jpegIMG_3116.thumb.jpeg.2541cfe08b8072cb9b02027355d7a4d2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sqrak napisał:

Czołem klubowicze,

Chciałem się lekko pochwalić około 40 letnim sprzętem, ale świetnie grającym:). Monobloki Pionner Exclusive M5 oraz przedwzmacniacz Pioneer Exclusive C5. Źródło dźwięku stanowi Yamaha GT-2000L, zaś kolumny Tannoy HPD 295 w obudowach Sandringham. 

Kable ostatnio kupowane: Ortofon reference bronze RCA oraz do kompletu głośnikowe Ortofon SPK bronze. 

Czekam na nową wkładkę, aktualnie słucham na pożyczonej Ortofon SPU #1. 

Całość czeka na dedykowany mebel oraz jakąś akustykę pomieszczenia, ale z tym jeszcze trochę:) 

pozdrawiam, Piotrek

 

 IMG_3113.thumb.jpeg.5bfb504cea5f0a6aad84f5d3f883775f.jpegIMG_3114.thumb.jpeg.ed5cd6b3a753fa39d5fc2fc192399742.jpegIMG_3115.thumb.jpeg.6c7d75bd09d05820c9d9f5e6a643e1c5.jpegIMG_3116.thumb.jpeg.2541cfe08b8072cb9b02027355d7a4d2.jpeg

Piękne, gratuluję :)

Ja też mam 30 letnie Onkyo P-304 i M-504 i gra to cudownie, bez żadnych napraw.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2020 o 20:57, Dawid Kiszycki napisał:

Witam. Ja troszkę z innej beczki. Otóż również jestem posiadaczem wzmacniacza a-70. Może kolega Papryka lub ktoś z forumowiczów wypowie się czy jest sensowne inwestowanie w słuchawki 1500 - 2500 PLN które były by podłączane najczęściej w nocy pod ten wzmacniacz. Zastanawia mnie czy potencjał takich słuchawek był by w jakimś sensownym procencie wykorzystywany bez dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego?

 

Również planuje zakup słuchawek i mam podobny problem, tak że nie pomogę ale może ktoś się wypowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie mam sporo płyt SACD, no i zastanawiam się nad wyborem pierwszego odtwarzacza SACD.

Raczej nie będę miał czasu żeby jeździć po sklepach i umawiać się na odsłuchy.

Na razie myślę o Pioneer PD-70AE oraz Marantz SA-KI Ruby.

Ktoś słuchał i może porównać?

 

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Tibor napisał:

Hej Panowie mam sporo płyt SACD, no i zastanawiam się nad wyborem pierwszego odtwarzacza SACD.

Raczej nie będę miał czasu żeby jeździć po sklepach i umawiać się na odsłuchy.

Na razie myślę o Pioneer PD-70AE oraz Marantz SA-KI Ruby.

Ktoś słuchał i może porównać?

 

 

Marantz nie ma złączy XLR. Teraz mam Marantz PM7000 pewnie z czasem go wymienię, to i XLR chciałbym liznąć.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

https://www.hifido.co.jp/20-28129-29284-00.html?KW=&G=0110&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=3&M=0&LNG=J&OD=0&O=0&L=50&SD1=0&SD2=0&SD3=0

 

Przyznac sie! Kto zgarnal tego Pioneera! 

Na marginesie to w swiecie sie nie znaja, zamiast naganianego koszacego wszystko  ultra hi end na literke s ktos kupil byle pionka... ? Tyle ze na the vintage knob gosciu pisze ze ten pioneer a09 to jeden z najlepszych wzmacniaczy. Wiec nic dziwnego ze poszedl

W dniu 29.03.2020 o 19:09, sqrak napisał:

Monobloki Pionner Exclusive M5 oraz przedwzmacniacz Pioneer Exclusive C5.

Gratuluje. Prawdziwy hiend ze zlotej ery. Ten komplet kosztowal ogromne pieniadze, OK 1mln 400tys yen. Czasem mam chec na exclusive ale na razie gram na dzielonce Pioneer Elite. 

http://www.thevintageknob.org/pioneer-A-09.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.04.2020 o 19:32, Tibor napisał:

Hej Panowie mam sporo płyt SACD, no i zastanawiam się nad wyborem pierwszego odtwarzacza SACD.

Raczej nie będę miał czasu żeby jeździć po sklepach i umawiać się na odsłuchy.

Na razie myślę o Pioneer PD-70AE oraz Marantz SA-KI Ruby.

Ktoś słuchał i może porównać?

 

Pioneer PD-70AE wart każdej wydanej złotówki, to jest odtwarzacz skalarny, to znaczy czym lepsze urządzenia do niego podpinany tym lepszy dźwięk coraz wyższej klasy, ja tak dobiłem do komponentów po 50tysi sztuka i dźwięk się dalej rozwijał. Podpinając go do budżetowego systemu jest mdły nudny nie ciekawy wręcz szara myszka. Można obok niego przejść go nie zauważyć

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/w397859077

 

Bardzo rzadki hiendowy pioneer exclusive m8 byl niedawno do kupienia. Poszedl za OK 21 Tys zl. Widac pioneer ciagle trzyma cene za granica. To piekny A klasowy sprzet ale ceny powalaja

 

unnamed (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

http://cellomori.blog88.fc2.com/blog-entry-52.html

 

Szukajac ciekawych blogow znalazlem taki japonski. Autor porownywal Pioneera m90a I sansui 907 xr na dwoch roznych kolumnach. Jaki wniosek? Pioneer m90a na jednych kolumnach zagral lepiej niz 907 xr. Jakos nie bylo stwierdzen ze pioneer to najgorszy vintage jak to jeden naganiacz na S pisal. 

Mnie to nie dziwi bo mam juz Pioneera Elite m90a/c90 prawie rok I wiem jak to gra. Cena Pioneera Elite w dawnych czasach byla tez nie byle jaka 3100 marek/2750 usd to zaden pierwszy lepszy grat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yt jest filmik gdzie kolumny Pioneera HPM100 są młócone przez starowinkie Sansui. Całość gra naprzemiennie chyba z Pioneera, nie pamiętam? HPM to tam wypadły jak dyskoteka tak że wzmaki Pioneera są ok tylko co dalej do czego je wpinać ?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze seria Elite m90a/c90a jest OK. Nawet discomaniak pisal ze cyt Koncowki reference sa niezle. I jak widac potrafia grac lepiej niz sansui. Nic dziwnego do budowy Elite uzyto najlepszych czesci :kondensatory nichicon muse for audio, nippon AVF for audio z miedzianymi nozkami, polipropylenowe Ucon,rezystory weglowe z mosieznymi elementami. Pioneer u nas nie jest popularny ale to nie znaczy ze gra dobrze. Na audiokarmie pioneer ciagle popularny I temat peka w szwach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audio.Japan napisał:

Oczywiście ze seria Elite m90a/c90a jest OK. Nawet discomaniak pisal ze cyt Koncowki reference sa niezle. I jak widac potrafia grac lepiej niz sansui. Nic dziwnego do budowy Elite uzyto najlepszych czesci :kondensatory nichicon muse for audio, nippon AVF for audio z miedzianymi nozkami, polipropylenowe Ucon,rezystory weglowe z mosieznymi elementami. Pioneer u nas nie jest popularny ale to nie znaczy ze gra dobrze. Na audiokarmie pioneer ciagle popularny I temat peka w szwach. 

Posłuchaj sobie obecnych konstrukcji Pioneera czyli TAD-a i odpowiedników topowych produktów innych firm-piszę o elektronice a nie kolumnach i ten pewien dystans zawsze i od lat trzymał produkty Pioneera w trochę niższej klasie dźwiękowo!

Do Pioneera przymierzałem się w roku 1979 ale tamten przelicznik dolarowy był od czapy żeby te i innych zagranicznych firm produkty kupować w Pewexie

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

Posłuchaj sobie obecnych konstrukcji Pioneera czyli TAD-a i odpowiedników topowych produktów innych firm-piszę o elektronice a nie kolumnach i ten pewien dystans zawsze i od lat trzymał produkty Pioneera w trochę niższej klasie dźwiękowo!

Do Pioneera przymierzałem się w roku 1979 ale tamten przelicznik dolarowy był od czapy żeby te i innych zagranicznych firm produkty kupować w Pewexie

 

Przeciez nikt tu nie pisze ze pioneer to najlepszy sprzet wszechczasow. Ani ze Elite kasuje wszystko do 100tys.Mam jednak prawo do swojego zdania tymbardziej ze nie tylko ja lubie Elite patrzac np Na audiokarme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=169029.0

 

A tu komus pioneer elite gral lepiej niz sony ta n 80 ES. Pozbyl sie gratow Sony w tym CD playera I przeszedl na sprzet Pioneera. To zaoszczedzilem bo zamiast Elite polecali mi 3 razy drozszy Sony ES. Szczescie ze nie kupilem sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.08.2020 o 16:59, Audio.Japan napisał:

Zdjecie z bloga. Porównanie Pioneer Elite m90a do sansui 907 xr 

DSCF4124s.jpg

Ten japonski bloger uzywal accuphase jako pre do Pioneera m90a. Ciekawe jak to gra razem. Ja wolalem kupic dedykowany preamp pioneer Elite, tymbardziej ze razem wyglada to genialnie?

209846516511010108s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił bo często urządzenia różnych firm grają lepiej niż wieża od jednego producenta. 
 

W moim systemie każde urządzenie jest innego producenta kable też są różne i takie dopiero spasowanie umożliwia wyciśnięcia wszystkich soków z systemu.

 

No ale są jeszcze zbieracze mebli i oni muszą się pogodzić z tym że to już tak dobrze nie gra
 

No ale wygląd?
 

kto co lubi słuchać czy oglądać oto jest pytanie...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.