Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pioneer M-90

Posted by audio sharing on June 15, 1986No comments

Takuya Inoue

Stereo Sound No. 79 (issued in June 1986)
 
Special feature ・ From "How did the latest power amplifier draw out the appeal of speakers? Recommended power amplifier 39 x representative speaker 16 80 different sound reports"

(Listen on Pioneer S9500DV) It's a perfect 
 combination. The band extends naturally, and the thickness of the low range peculiar to S9500DV is added to the suppleness of the mid-low range of M90, and considering the price, there is more quality and fun than expected. As for the sound field feeling, the SN ratio of the hearing feeling is very excellent as a power amplifier, so the visibility is good and the sound image localization is three-dimensional. In particular, the perspective is outstanding with the addition of speaker characteristics, and if you use the CD direct input, you will get even more benefits. The program source is straightforward and easy to use.

 

Jeszcze jeden cytat z recenzji Pioneer Elite m90 z magazynu Stereo sound z lat 80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam !

Stałem się posiadaczem amplitunera Pioneer Vsx-520 - ma to grać w stereo podpięte pod PC (YouTube, Spotify) oraz radio FM - Szukam kolumienek które zastąpią wcześniejszych JBL e30 grających z innym Pionkiem - po 2latach wróciła chęć jeb**ecia basem od czasu do czasu i głośniej na codzień - e30 były lekko za słabe na moj pokoj ok 18m2.

Tak przegladajac internety wpadly w oko

- UNIWERSUM Q 200

- PIONEER CS-775

- SONY SS-E610

Ktos doradzi ktore sie zgraja z Ampli Pioneer SVX-520 ? Pokoj ok 18m2 i ma to je**c a nie pierdziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-50AE którego sprzedaż została zakończona z powodu małego zainteresowania wraca do oferty w wersji limitowanej. Komunkat firmy .Też tego nie rozumie .

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

"Dwa wyróżniające się /wybitne produkty to Pioneer M90 i Technics SE-A100. W obu przypadkach wzmacniacz mocy jest ortodoksyjnie zaprojektowanym i ukończonym modelem, który jest zgodny z podstawową zasadą bycia przetwornikiem napięcia/mocy. 
 Jeśli chodzi o jakość dźwięku, M90, który ma wystarczająco wysoką jakość i pozwala słuchać stabilnej i przyjemnej muzyki z dużą ilością czasu, oraz SE-A100, który stara się dokładnie słyszeć dobry dźwięk przy zachowaniu wysokiej czystości dźwięku, są całkiem podobny Ma kontrastujące brzmienie i urok" 

Powyżej podsumowanie testu wzmacniaczy w cenie do 500 tys yen z lat 80tych z japońskiego magazynu Stereo sound. 

Pioneer Elite wypadł pod względem jakości dźwięku lepiej niż testowane z nim wzmacniacze Accuphase i nawet wzmacniacze lampowe Luxman i airtight. Co potwierdza jak dobrymi wzmacniaczami są modele Pioneer Elite. Już wspomniałem że w teście 48 wzmacniaczy z tego samego magazynu końcówka  Pioneer Elite została wyżej oceniona niż sansui b 2201l, sansui b2301l i accuphase p300. 

Testy porównawcze ze stereo sound tylko potwierdziły o czym pisał były posiadacz Pioneera Elite, że seria Elite na tle konkurencji z tamtej epoki była udana. 

Link do oryginalnego testu. 

http://audiosharing.com/review/?cat=14&paged=6 

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Firma Pioneer czyli matka firmy TAD  w swojej wyższej klasie właśnie wypuściła nowe odtwarzacze CD i dedykowane do nich osobne przetworniki DAC oraz kolumny głośnikowe :

 


https://tad-labs.com/jp/corporate/press/210917-1.php

https://tad-labs.com/jp/corporate/press/210917-2.php

 

https://av.watch.impress.co.jp/docs/news/1352278.html

 

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

fajny film z serwisu audio vintage w NYC dot c90 (z wyjscuami video/VHS) - sporo info dot roznych wersji, srodka. Z filmu mozna sie m.in dowiedzieć ze jest to bardzo dobry fajny audiofilski preamp z dobrym i niespotykanym hybrydowym phono stage wyposazonym w step up transformer do wkladek MC. Sa też odniesienia dot Sony ES. Preamp z krotka sciezka sygnalowa, 3 transformatorami oddzielnymi na kanaly oraz przekazniki / mechnike.  W komentarzach do filmu mozna znalezc opinie serwisu od osoby nagrywajacej filmik ze ta wersja ktora opisuje z wyjsciami video jest na sprzedaz ale jesli bedzie mial kiedys wersje "a" bez niepotrzebnych wejsc video to ja sobie zatrzyma.

 

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis tego preampu. Widzę miał ten sam problem co i mój, jedna z kanałów nie dzialal. Jak zwykle w tym wypadku to wina przekaźnikow. Gość potwierdził co już było wiadome, że ten preamp ma porządna budowę, trzy transformatory po jednym na każdy kanał (Budowa binaural) plus jeden na resztę rzeczy jak diody, i sekcja VHS. Wspomnial o transformatorach  step UP w phono stage co nawet w tamtych czasach było niezwykle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info "wersja na Niemcy to HEZ. Różnica jest w budowaniu sceny. Same przetworniki A/D Burr Brown PCM56P K są niższej gradacji niż w wersji HB na Anglię, gdzie napisy na przetwornikach są zielone. Dźwiękowo się różnią od siebie."

 

 

 

 

31776067_1611443758953667_3778547313161535488_n.jpg

Edytowane przez przemass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifido.co.jp/21-33142-20899-00.html?KW=&G=0104&P1=&P2=&A=10&N=&Y=&CT=3&M=0&LNG=J&OD=0&O=0&L=50&SD1=0&SD2=0&SD3=0

 

W japońskim sklepie Hifi.do pojawił się Pioneer Elite m90a i szybko ktoś go zgarnął. Ten model rzadko się pojawia na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój preamp pioneer Elite c90 już po renowacji. Było sporo zimnych lutow, oryginalne 30 letnie przekaźniki do wymiany i różne drobiazgi. Końcówka pioneer m90a już wcześniej była w serwisie i teraz mam cały zestaw po odświeżeniu gotów na lata bezproblemowego grania. Zapłaciłem łącznie za serwis zestawu dużo, 2100zl ale każdy kto bawi się w vintage musi się liczyć z takimi kosztami. Chyba że kupuje jakieś low endy za 200zl które jak się popsuja to nie żal wyrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klasyfikacja C90/M90 to wyłącznie kwestia opinii, pięć osób ma sześć opinii. Ze swojej strony uważam, że urządzenia są bardzo piękne, z bardzo pociągająco ciepłym dźwiękiem. Sam mam C73 / C90a i dwa M90a i nie oddałbym urządzeń, chyba że jest to konieczne. Jeśli nadal mam to na uwadze, urządzenia były wówczas klasyfikowane w najwyższej klasie, co niekoniecznie musi coś oznaczać. Długo rozmawiałem/dyskutowałem z Panem w Hamburgu na temat różnych urządzeń urushi. Ujmijmy to w ten sposób, ufam mu, bo ma spore doświadczenie z urządzeniami. C73/M73 podobno jest bardzo dobry, jeśli chodzi o instrumenty akustyczne, ale niezbyt dynamiczny. C90 / M90 mniej rozdzielczości, ale dynamiczny i „okrągły” dźwięk."

 

Opinia o Pioneer Urushi z niemieckiego forum hifi forum. De. Pioneer w USA i Niemczech był i jest bardzo ceniony. Ta opinia potwierdza tylko inne opinie jak i recenzje z japońskiego magazynu Stereo sound. Jak dla mnie Pioneer Elite Urushi to koniec poszukiwań. Kawał dobrego, bezkompromisowego, wysokiej klasy vintage. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aramis1 napisał:

Dołączam do kubu, pytanie, czy ktoś z forumowiczów ma informację co do dostępności lasera pwy1004 do pioneera pd 75, mój cd czyta płyty w ciągu jednej sekundy więc jest ok, ale dobrze by mieć coś w zapasie.

Resizer_16385993662240.jpg

Fajny zestaw masz. A lasery niestety niedostępne. Czasem można spotkać egzemplarze z dawców ale ceny wysokie. Niby na aliexpress jest ten laser, ale po pierwsze to podróbka a po drugie cena powyżej 1000zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Fajny zestaw masz. A lasery niestety niedostępne. Czasem można spotkać egzemplarze z dawców ale ceny wysokie. Niby na aliexpress jest ten laser, ale po pierwsze to podróbka a po drugie cena powyżej 1000zl. 

Gościu kiedyś opisywał jak kupił dwa lasery zamienniki u chinoli i żaden nie działał, reklamował ponoć jak pisał, sprzedawca oddał mu kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Aramis1 napisał:

Gościu kiedyś opisywał jak kupił dwa lasery zamienniki u chinoli i żaden nie działał, reklamował ponoć jak pisał, sprzedawca oddał mu kasę.

Sam zastanawiałem się przez chwilę czy by nie kupić jakiegoś cd pioneera elite do kompletu ale te lasery skutecznie ostudzily zapał. Trochę szkoda

 

19 godzin temu, przemass napisał:

Zapowiada się że poznamy realną cenę Pd-91 

 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioneer-pd91-cd-najwyzszy-model-japan

 

 

 

Na razie 3 tys. Ciekawe do ilu dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retrospekcja poszalała trochę z obudowami i cenami. Fajnie nie fajnie? Ja tam wolę oryginał. 

W opisie widnieje "CAŁY ZESTAW W 100% ORYGINALNY OCZYWIŚCIE GWARANCJA 12MIESIECY."

No chyba nie w 100%

Serio znajdują klientów na takie ceny? 

 

retrospekcja.png

retro2.png

retro3.png

Edytowane przez przemass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.