Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Pioneer C-21 i M22 - OPINIE?

 

Czy ktoś zna albo miał okazję posłuchać tego kombo pre + poweramp?

Wrażenia? Opinie?

Jakość phono?

 

Dżwięk w stronę kliniki czy raczej ciepłolubny?

Z czym się zgrywa?

A z czym nie powinien? ;)

 

Warty uwagi (ze względu na rzekomą jakość pre oraz klasę A wzmaka mocy) czy też raczej jeden z tych gratków z lat 70tych co już tylko "ładnie wyglądają" ?

 

http://www.thevintageknob.org/pioneer-C-21.html

http://www.thevintageknob.org/pioneer-M-22.html

 

 

Zero info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Mam dylemat między trzema gramofonami Pioneera:

 

PL-630 - wiem że był to bardzo wysoki model (pełna automatyka jest tu "myląca" co do jakości gramofonu ale mnie osobiscie nawet zaczyna się podobać taka obsługa gramofonu ;)) z bardzo dobrym choć "lekkim" ramieniem.

http://vintage-turntable.com/pioneer-pl-630.html

 

PL-50L - pomimo tego że nie było modelem "topowym" to jest gramofonem bodajże wypuszczonym kilka lat później - w każdym bądź razie parametrami kluczowymi jak dynamika (dB) oraz wow&flutter nie odstępuje a nawet przebija parametry PL-630 oraz PLC-590. Jest jednak "rynkowo" najtańszy z całej trójki (i nie wiem z czego wynika takie pozycjonowanie cenowe - z jakości ramienia?)

http://www.thevintageknob.org/pioneer-PL-50.html

 

PLC-590 - tego mogę kupić w stanie idealnym akurat z (nie najlepszym wg mnie) ramieniem SME 30009 Series3 za ok 5tys. Tam jest wymienny armboard więc można w sumie bardzo mocno upgradeować napęd dużo lepszym ramieniem w przyszłości. Do tego wyczytałem, że był to również topowy direct drive z audiofislkiej "serii 20" Pioneera.

http://www.thevintageknob.org/pioneer-PLC-590.html

 

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

 

od pewnego czasu poszukuję informacji na temat kolumn Pioneer HPM-150 oraz 1500. Ciężko o info w naszym języku, z opisów na zachodnich forach wnioskuję, że to kolumny całkiem porządne brzmieniowo i tutaj nasuwa się mi parę pytań, może ktoś zna te sprzęty i mógłby mi udzielić odpowiedzi:

 

- jaki jest ich charakter brzmienia? Prosiłbym o krótką charakterystykę w stylu jasne/ciemne/wymagające prądowo/dobry bas/ etc... szczególnie ważne dla mnie to średnica i bas (dynamika)

- Jakie są różnice między 150 a 1500 bo cenowo ok x2...

 

Posiadam obecnie sprzęt jak w stopce, chodzi mi po głowie zmiana źródła na Pioneer PD-75 + jakiś drapak do vinyla, najlepiej retro :) Mój zakres zainteresowań muzycznych to rock, hard rock, heavy metal, raczej lata '70-'90. Pokój ok 20m. kw, wstępnie zaadaptowany akustycznie :)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie myślę o panasie, 2xHDMI ma też BDT460, a kosztuje grosze. Bo nie wiem, czy warto dopłacać ponad dwa razy tyle do 570...

 

570 mocno rozbudowaną sekcję audio ( dekodery ) plus bardziej szlachetna obudowa.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam teraz w domu pre C-21 i wzmak mocy M-22. Nie wbijając się w ochy i achy przyznam, że od kilku tygodni słucham cześciej na tym kombo niż na lampie. A tranzystora to już parę lat na serio w domu nie miałem - coś tam bywało ale raczej szybko lampy wypieraly. No nic - ta para sprzętu Pioneera z połowy lat 70tych urzekła mnie i wyglądem i brzmieniem. Solidne klocki. Do tego dołożyłem na początku gramofon Pioneer PLC-590 a teraz Kenwood KD-7010. Kolumny Klipsch Cornwall 2. No i w sumie siedząc wczoraj i słuchając z bananem na twarzy uświadomiłem sobie, że słucham na zestawie jaki z powodzeniem mógł być zestawiony 30+ lat temu. I zagralby tak samo. A może i ciut lepiej bo sprzęt miałby dużo mniej lat mimo wszystko.

 

A znacie kogoś w Polsce kto byłby w stanie porządnie i nienachalnie sprawdzić/przeserwisować taki sprzęt Pioneera - szczególnie końcówkę mocy. Nie chodzi mi o kogoś kto "ulepszy" ale kogoś kto pomierzy profesjonalnie, sprawdzi części, ew zajmie się znalezieniem i wymianą w razie gdyby coś nie trzymalo już parametrów...?

 

http://www.thevintageknob.org/pioneer-C-21.html

http://www.thevintageknob.org/pioneer-M-22.html

 

Tak wyglądają moje CS-63DX

Miałem, ale CS-63DX nie podeszły mi sonicznie. Na moich dokonana została super znacząca przebudowa, dopiero wtedy nieźle to zabrzmiało. No ale wtedy to one już z CS-63DX tylko część membran miały wspolnego, skrzynka była zupelnei nowa itd.

 

 

Swoją drogą - widząc zabawki i pluszaki - nie boisz się że te Pioneery gruchną z tymi balastami na podłogę? brr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciężkie to cholerstwo, aby ktoś był w stanie wywrócić.

Moje doświadczenia są takie że małe dziecinne rączki plus pomysłowość plus brak wyobraźni co do skutków plus zapamietanie się w zabawie itd - mogą uczynić cuda co do "nieprzewracalnych" stolików, szafek, mebli ;). Dlatego ja tylko podłogowe i to takie naprawdę nie do ruszenia w ferworze zabawy w berka w domu (teraz mam Klipsch Cornwall, a jak mi CS63DX przerzucali do innej skrzynki to sama podstawka wazyła ponad 20kg, skręcana z kolumnami na śruby i dostatecznie szeroka w podstawie aby te kolumny naprawdę nie dąło rady przewrócić - haha mój 4 latek jedną ręką w zabawie przesunął 35kgramowe skrzynki o parę cm jak jeszcze nie skręciłem śrub to mi sie miękko zrobiło...)

 

Tu pisałem o swoich: http://www.audiostereo.pl/sonus-oliva-klub_65608.html/page__view__findpost__p__3605270

 

Tak wyglądały po modyfikacji.

post-3626-0-04715400-1469694756_thumb.jpg

post-3626-0-58765200-1469694761_thumb.jpg

post-3626-0-35871200-1469694767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wsród rozlicznych nowości Pioneera pojawiły się 2 nowe CD PD-10AE oraz PD-30AE . Tym razem bez odczytu SACD.... Róznica w detalach i wyjściu słuchawkowym . Cena 249 oraz 299 E . Podobno poprawiono mocno napędy . Oby polegało to na wsadzeniu mechanizmów Teac`a

 

aha pozbawiono te modele wejść USB

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Aha - bardzo ważne w przypadku tej nagrywarki to sprawdzić kond / akumulatorek od podtrzymania pamięci . Jak jest oryginał KONIECZNIE wymienić .

Lubią wylać i często nagrywarka nie jest już do naprawy . Koszt z 2zł ;)

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Gdzie można zlokalizować ten kondensator, jak skomplikowana jest naprawa itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to i po co to?

Zapobiega odbiciom wiązki laserowej z krawędzi płyty ,podobny patent stosuje cec w swoim topowym transporcie,tylko tam jest to zrobione w formie docisku na płytę zachodzącego na rant,a w pionku pd9700 konstrukcja szuflady pozwala na taki prosty mod.Podobny efekt można uzyskać frezując rant płyty na kąt 36 stopni ale komu by się chciało to robić,mam tak spreparowanych kilka płyt,ważny jest efekt soniczny,a ten jest pozytywny,jak posłuchamy trochę z pierścieniem a potem bez,to bez niechce się słuchać

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem ze zwykłej ciekawości, bez cienia ironii, bo przypomniałem sobie stary wątek:

http://www.audiostereo.pl/malowanie-krawedzi-cd-czarnym-tuszem_7479.html

Odczyt lasera jest cyfrowy, nie rozumiem więc możliwości poprawy dźwięku na tym etapie, o ile płyta nie jest porysowana, a laser jest sprawny. To, co się dzieje z muzyką na jej dalszej drodze do głośników to oczywiście inna sprawa. Temat zahacza chyba trochę o audio voodoo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem ze zwykłej ciekawości, bez cienia ironii, bo przypomniałem sobie stary wątek:

http://www.audiostereo.pl/malowanie-krawedzi-cd-czarnym-tuszem_7479.html

Odczyt lasera jest cyfrowy, nie rozumiem więc możliwości poprawy dźwięku na tym etapie, o ile płyta nie jest porysowana, a laser jest sprawny. To, co się dzieje z muzyką na jej dalszej drodze do głośników to oczywiście inna sprawa. Temat zahacza chyba trochę o audio voodoo...?

Serio to czysta fizyka ,tęgie głowy do tego dochodziły,pozatym to słychać,

http://www.audiodesksysteme.de/index.php/de/cd-sound-improver

Tą metodą mam zrobionych kilka cd

Efekt z opaską działa podobnie,łatwo to sprawdzić wkładając i wyjmując opaskę,ona ma się nie kręcić,ma przylegać do ścianek szuflady

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim miłośnikom Marki Pioneer . Wklejam fotke mojego zestawu , poźniej będzie jeszcze rozbudowa o inne elementy toru , jak gramofon i odtwarzacz sieciowy.

 

Oo Dołu Pioneer A 757 Wzmacniacz

Następnie Pioneer F 757 Tuner

Oraz Pioneer PD 8700 CD

post-60376-0-83282000-1483052407_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.