Skocz do zawartości
DR_DRE

Klub miłośników PIONEERA

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam manuala do Pioneera D-07 (krzaczki czyli po japońsku mam) angielska wersja by się przydała. Wszędzie jest - tylko odpłatnie, może ktoś gdzieś ma w pdf-ie.

A tak ogólnie to trochę mam tych Pioneerów - patrz w stopce. Bardzo fajny sprzęt. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Posiadam A604R po modzie, PD9300 też po modzie, CLD1500, CT737markII. Ostatnio napaliłem się na Pioneera A91D. I pytanie, czy to dobry wybór czy szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartosz_55239

Pioneer m 90a . Warto? Jest w cenie 2500 zł na alle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pioneer m 90a . Warto? Jest w cenie 2500 zł na alle

Dzwiekowo to nic specjalnego wiec jesli

A) jestes fanem pioneera to polecam starsze klocki typu A-99X

B) podobaja Ci sie takie wskazniki to kup Yamahe MX-1000 ktorej wskazniki bija an glowe te z pioneera i brzmi przy tym rowneiz o niebo lepiej

C) szukasz po prostu mocnej koncowki to kup wyzej wspomniana yamahe lub Sony TA-N80ES, dwie najlepsze koncowki w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzien Dobry,moze kogos interesuje Pioneer A91D w doskonałym stanie,najlepszy wzmacniacz w historii Pioneera,jest to integra cyfrowo analogowy /DAC/na pokładzie,mm-mc,dźwięk znakomity,radzi sobie z każdymi kolumnami jest tak zbudowany ze pracuje bez problemu z zejściem do 2-1 Ohm kolumn np.infinity kappa 9.2 z takimi gral.Wzmacniacz wazy 30kg,zbudowany znakomicie i tak samo gra,jest to seria Reference Digital Stereo tzw Elite-Urushi,polecam ten wzmacniacz koncowki typu m90 m73 dzwiekowo niestety odstają daleko od niego,inf na pw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,ktos posiada lub słuchał Pioneer A-70 lub A70-DA ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od lat jestem zwolennikiem Pioneera. Dużo testuję obecny sprzęt Pioneera, który jest, moim zdaniem, bardzo ciekawy. Ale ostatnio wpadła mi w łapy nie lada perełka - przedwzmacniacz/końcówka mocy Pioneer C-90/M-90 z roku około 1988. Wspaniała rzecz. Piszę o tym na luzie, bez żadnej reklamy, czy zobowiązań. Piękny sprzęt i świetnie grający. Zainteresowanych zapraszam tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/08/pioneer-c-90m-90-przedwzmacniacz-i.html

post-17176-0-94316600-1535832143_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem kilka różnych wzmacniaczy, tunerów oraz decków Pioneera ale ostatecznie stanęło na:

wzmacniacz - Pioneer A-88X

deck - Pioneer CT-959

CD - Pioneer PD- 9700

nagrywarka CD - Pioneer PDR-05

magnetofon DAT - Pioneer D-07

tuner Pioneer F-91

Tak jakoś się z czasem uzbierało.

PS.

Szukam instrukcji w pdf-ie do Pioneera D-07 jak ktoś ma to będę wdzięczny. Ja mam tylko wersję japońska z krzaczkami więc wiele z tego nie z kumam co najwyżej rysunki mogę pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od lat jestem zwolennikiem Pioneera. Dużo testuję obecny sprzęt Pioneera, który jest, moim zdaniem, bardzo ciekawy. Ale ostatnio wpadła mi w łapy nie lada perełka - przedwzmacniacz/końcówka mocy Pioneer C-90/M-90 z roku około 1988. Wspaniała rzecz. Piszę o tym na luzie, bez żadnej reklamy, czy zobowiązań. Piękny sprzęt i świetnie grający. Zainteresowanych zapraszam tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/08/pioneer-c-90m-90-przedwzmacniacz-i.html

post-17176-0-94316600-1535832143_thumb.jpg

Pewnie całkiem przypadkiem sprzedaje to Nomos z ceną z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!pytanie moze nie w tym miejscu ale czy ktokolwiek z koleżanek lub kolegow zna kogoś kto zają by się serwisem Pioneera Sx 890?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hello...

Po ponad 25 latach chcę znowu słuchać dobrej muzyki z własnego sprzętu,

właśnie nabyłem w doskonałym stanie technicznym i wizualnym wzmacniacz Pioneera sa 608 oraz tx 608l oraz kolumny Jamo 5000p. Jak dla mnie ten zestaw gra dobrze. A teraz chcę kupić odtwarzacz Cd i tu mam wielki dylemat. Kolega z pracy - akustyk- doradza mi kupno legendarnego Philipsa cd - 204, twierdzi, iż jest on niezniszczalny a do tego z moim wzmacniaczem b. dobrze zagra. I na pewno ma rację. Ja natomiast w przeciwieństwie do niego i mojego "zabytkowego" sprzętu chciałbym kupić coś nowego i myślę o Pioneer pd-50 albo Yamaha cd-s700. Nie wiem co lepiej zagra z moim wzmacniaczem. Co sądzicie ? A może macie jakiś inny pomysł. Budżet 2000 z małym hakiem. Pokój  36m2.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Sebastian Wojtysiak napisał:

hello...

właśnie nabyłem w doskonałym stanie technicznym i wizualnym wzmacniacz Pioneera sa 608 oraz tx 608l oraz kolumny Jamo 5000p. Jak dla mnie ten zestaw gra dobrze. A teraz chcę kupić odtwarzacz Cd i tu mam wielki dylemat. Kolega z pracy - akustyk- doradza mi kupno legendarnego Philipsa cd - 204, twierdzi, iż jest on niezniszczalny a do tego z moim wzmacniaczem b. dobrze zagra. I na pewno ma rację. Ja natomiast w przeciwieństwie do niego i mojego "zabytkowego" sprzętu chciałbym kupić coś nowego i myślę o Pioneer pd-50 albo Yamaha cd-s700. Nie wiem co lepiej zagra z moim wzmacniaczem. Co sądzicie ? A może macie jakiś inny pomysł. Budżet 2000 z małym hakiem. Pokój  36m2.

Pozdrawiam

Najlepszym doradcą jest własny słuch :).

Pioneer gra dynamicznie, ciut (jak to u Pioneer'a) wyeksponowaną górą. Za niecałe 2000 mozna kupić obecnie w okazyjnej cenie nowe CDS27 ARCAM'a i uważam, że w tej kwocie ciężko o lepszy jakościowo (trwałość, wykonanie, muzykalność) sprzęt. Jest to wyprzedaż wynikająca z wycofania po kilku latach tego CD/SACD/Satreamer'a. 

Zaznaczam - nie mam pojęcia jak się zgra z Twoim systemem - ale dzięki temu, że sprzęt jest nowy można dokonać zwrotu w przypadku zakupu przez internet. I osobiście poszedlbym wpierw w tą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hello...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arkadowski - dzięki za sugestie, wezmę oczywiście pod uwagę ten odtwarzacz,

na razie poruszam się w tych tematach jak słoń w składzie porcelany'

Idealnie byłoby rzeczywiście odsłuchać wszystkich trzech i zdecydować się na któregoś ale ciężko będzie to zorganizować jeśli w ogóle jest to możliwe. 

Edytowane przez Sebastian Wojtysiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie można kupić nowego Pioneera Pd - 50 srebrnego? Bo dzwoniłem do kilku sprzedawców i ich oferty ze strony internetowej były nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wejdzie seria 40 i cena poszybuje ostro w górę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem już Acram'a cds 27 i Pioneer'a Pd-50 ( udało mi się znaleźć nowego czarnego - choć do mojego wzmacniacza i tunera z serii blue line pasowałby idealnie srebrny).  Umówiłem się też z moim kolegą - akustykiem z teatru muzycznego na odsłuch, po czym pomoże mi zdecydować w wyborze. Jeśli ktoś miałyby ochotę posłuchać tych dwóch odtwarzaczy to zapraszam do mnie ( obrzeża Łodzi ). Spotkanie planuje 03.-06.01.2019r. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo jestem ciekawy tego porównania.

Rozważałem zakup CD 27 Arcam'a jeszcze jak kosztował ponad 4 tys..

Miałem Pioneer'a PD-50, którego słuchałem z NAD'em C375 i Yamahą A-S 2100, i uważam że bardzo dobrze grał: silnym, barwnym, przestrzennym dźwiękiem.

PD-50 uważam za doskonały (mechanicznie i dźwiękowo) odtwarzacz SACD za bardzo niewygórowaną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś otrzymałem Pioneer Pd-50 co mnie ucieszyło niezmiernie gdyż był moim lekkim faworytem już przed odsłuchem porównawczym z Arcam'em Cd-s27  ( mam go już od 4 dni ). Po otwarciu Pioneera poczułem pewien dyskomfort (nie wiem czy słusznie) gdyż na etykiecie z tyłu widnieje rok produkcji styczeń 2017- ma równe dwa lata, poza tym nie miał też  folijki na szybce wyświetlacza. Zadzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem i powiedziałem sprzedawcy o moich spostrzeżeniach co on skwitował -że sprzęt nie jest już produkowany i stał gdzieś u nich na półce w sklepie. Zastanawiam się co zrobić. Koszt zakupu wraz z transportem  do mnie to 2334,00 zł. Natomiast Arcam pachnie świeżością - był oryginalnie zapakowany.

Druga kwestia - to mój kolega ( akustyk), który miał  ze mną odsłuchać te dwa odtwarzacze i pomóc mi  dokonać wyboru  zachorował dziś. Więc usiadłem sam i zacząłem się nimi "bawić" - moja mało profesjonalna ocena porównawcza to: 1) estetyka na lekki + pioneer, mógłby być lepiej czytelny wyświetlacz 2) brzmienie - nie potrafiłem niestety wychwycić różnić, żaden mnie specjalnie nie zachwycił. 

I sam już nie wiem co mam zrobić czy oddać te dwa do sklepu i dalej szukać innego nowego czy jednak zdecydować się może na starszy model ale z wyższej półki. Podpowiedzcie mi proszę coś...

sorry miki 450, że Cię rozczarowałem moim porównaniem - a czekałeś na jakąś konkretną ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie ma różnic to bierz ten co więcej kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.02.2018 o 20:24, Bumpalump napisał:

Dzwiekowo to nic specjalnego

A co jest czymś specjalnym :-)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, SynSama napisał:

A co jest czymś specjalnym :-)?

Długo by wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎26‎.‎12‎.‎2018 o 15:27, niebond napisał:

wejdzie seria 40 i cena poszybuje ostro w górę

Masz na myśli PD-40AE ? bo integra już jest . Byłby to pewnie bliźniak Onkyo C-7270 , którego jestem ciekaw czy w ogóle się pojawi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowałem się  odesłać Pioneer Pd-50 i zakupić Arcama Cds-27,  odsłuchując je  równocześnie jak pisałem wcześniej nie mogłem wychwycić różnic w brzmieniu. W tym wypadku zadecydowała cena na korzyść Acrama i fakt, że on był fabrycznie zapakowany w przeciwieństwie do Pioneera. Im dłużej słucham płyt cd  tym bardziej podoba mi się brzmienie Acrama. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów marki Pioneer i proszę o poradę chce kupić mini wieże X-HM76 https://allegro.pl/pioneer-x-hm76-czarny-wi-fi-spotify-hi-res-tidal-i6682951000.html miała by grać w małym pokoju 13m2 nastolatka zatem proszę o informację jeśli ktoś wie jak to gra i czy warto kupić.Sam mam sentyment do tej marki bo to na Pioneer-ku się wychowałem.dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.09.2018 o 22:02, Violet napisał:

Od lat jestem zwolennikiem Pioneera. Dużo testuję obecny sprzęt Pioneera, który jest, moim zdaniem, bardzo ciekawy. Ale ostatnio wpadła mi w łapy nie lada perełka - przedwzmacniacz/końcówka mocy Pioneer C-90/M-90 z roku około 1988. Wspaniała rzecz. 

Czytałem Twoja recenzje i muszę przyznać że się zgadzam z tym. U mnie końcówka Pioneera m90a jest już kilkanaście dni i jestem pod wrażeniem. Dałem za nią poniżej 2000 zł, głównie ze względu na kosmetyczne mankamenty. Brałem pod uwagę kilka modeli końcówek np accuphase p 300 ale odstraszył mnie rok produkcji 1973. Zresztą nie tylko mnie, bo te końcówki accu stoją na alle już długo. Sony nie brałem pod uwagę w ogóle. Taki t na80 es wisi na alle za prawie trzy razy tyle co mój Pioneer. Sorry ale taka cena? Ktoś tu przesadził.

Negatywne głosy o m90a mówiły o słabej przestrzenności czy mało zróżnicowanym basie. Nie zauważyłem nic takiego. Mam parę płyt świetnie nagranych ( pop, jazz) i bas w zależności od płyty różni się barwa i wybrzmieniem. Stereofonia i przestrzenność jest na wysokim poziomie . Jak na wzmacniacz za mniej niż 2 tys to wcale nie wygląda źle. Słuchałem jazzu z audiofilskiego samplera, jazz akustyczny nagrany dwoma mikrofonami i m90a idealnie nakreśliła zespół tuż przede mną. Kontrabas po lewej , na środku sax, niezwykle naturalnie brzmiącą perkusje i vibrafon po prawej. 

Potwierdzam że brzmienie uległo troszeczkę zmiękczeniu ale też dostało troszkę pożądanego ciepelka. Jestem ciągle pod wrażeniem. Na koniec trzeba wspomniec o fajnych miernikach wysterowania.Widac  skorzystałem na tym że Pioneer nie jest u nas popularny i dorwałem super końcówkę za niewielkie pieniądze. Teraz będę chciał kupić c90 ale niekoniecznie. 

Pioneer m90a. Pararell push Pull, 16 tranzystorów plus tranzystory jfet. 28 kg. Kosztował 220000 yen/1800 dm w 1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam że słuchałem dziś świetnie zrealizowanej płyty rockowej. Efekty przestrzenne są rewelacyjne. Dźwięk uwalnia się z kolumn i swobodnie płynie w linii przed kolumnami.  Naprawdę jestem więcej niż zadowolony. Nie wiem do czego podczepili m90a ci którzy mieli takie negatywne odczucia, ale musiał to być wyjątkowo kiepski sprzęt towarzyszący 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi