Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

hello...

Po ponad 25 latach chcę znowu słuchać dobrej muzyki z własnego sprzętu,

właśnie nabyłem w doskonałym stanie technicznym i wizualnym wzmacniacz Pioneera sa 608 oraz tx 608l oraz kolumny Jamo 5000p. Jak dla mnie ten zestaw gra dobrze. A teraz chcę kupić odtwarzacz Cd i tu mam wielki dylemat. Kolega z pracy - akustyk- doradza mi kupno legendarnego Philipsa cd - 204, twierdzi, iż jest on niezniszczalny a do tego z moim wzmacniaczem b. dobrze zagra. I na pewno ma rację. Ja natomiast w przeciwieństwie do niego i mojego "zabytkowego" sprzętu chciałbym kupić coś nowego i myślę o Pioneer pd-50 albo Yamaha cd-s700. Nie wiem co lepiej zagra z moim wzmacniaczem. Co sądzicie ? A może macie jakiś inny pomysł. Budżet 2000 z małym hakiem. Pokój  36m2.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian Wojtysiak napisał:

hello...

Po ponad 25 latach chcę znowu słuchać dobrej muzyki z własnego sprzętu,

właśnie nabyłem w doskonałym stanie technicznym i wizualnym wzmacniacz Pioneera sa 608 oraz tx 608l oraz kolumny Jamo 5000p. Jak dla mnie ten zestaw gra dobrze. A teraz chcę kupić odtwarzacz Cd i tu mam wielki dylemat. Kolega z pracy - akustyk- doradza mi kupno legendarnego Philipsa cd - 204, twierdzi, iż jest on niezniszczalny a do tego z moim wzmacniaczem b. dobrze zagra. I na pewno ma rację. Ja natomiast w przeciwieństwie do niego i mojego "zabytkowego" sprzętu chciałbym kupić coś nowego i myślę o Pioneer pd-50 albo Yamaha cd-s700. Nie wiem co lepiej zagra z moim wzmacniaczem. Co sądzicie ? A może macie jakiś inny pomysł. Budżet 2000 z małym hakiem. Pokój  36m2.

Pozdrawiam

 

Najlepszym doradcą jest własny słuch :).

Pioneer gra dynamicznie, ciut (jak to u Pioneer'a) wyeksponowaną górą. Za niecałe 2000 mozna kupić obecnie w okazyjnej cenie nowe CDS27 ARCAM'a i uważam, że w tej kwocie ciężko o lepszy jakościowo (trwałość, wykonanie, muzykalność) sprzęt. Jest to wyprzedaż wynikająca z wycofania po kilku latach tego CD/SACD/Satreamer'a. 

Zaznaczam - nie mam pojęcia jak się zgra z Twoim systemem - ale dzięki temu, że sprzęt jest nowy można dokonać zwrotu w przypadku zakupu przez internet. I osobiście poszedlbym wpierw w tą stronę.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello...

Po ponad 25 latach chcę znowu słuchać dobrej muzyki z własnego sprzętu,

właśnie nabyłem w doskonałym stanie technicznym i wizualnym wzmacniacz Pioneera sa 608 oraz tx 608l oraz kolumny Jamo 5000p. Jak dla mnie ten zestaw gra dobrze. A teraz chcę kupić odtwarzacz Cd i tu mam wielki dylemat. Kolega z pracy - akustyk- doradza mi kupno legendarnego Philipsa cd - 204, twierdzi, iż jest on niezniszczalny a do tego z moim wzmacniaczem b. dobrze zagra. I na pewno ma rację. Ja natomiast w przeciwieństwie do niego i mojego "zabytkowego" sprzętu chciałbym kupić coś nowego i myślę o Pioneer pd-50 albo Yamaha cd-s700. Nie wiem co lepiej zagra z moim wzmacniaczem. Co sądzicie ? A może macie jakiś inny pomysł. Budżet 2000 z małym hakiem. Pokój  36m2.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadowski - dzięki za sugestie, wezmę oczywiście pod uwagę ten odtwarzacz,

na razie poruszam się w tych tematach jak słoń w składzie porcelany'

Idealnie byłoby rzeczywiście odsłuchać wszystkich trzech i zdecydować się na któregoś ale ciężko będzie to zorganizować jeśli w ogóle jest to możliwe. 

Edytowane przez Sebastian Wojtysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Acram'a cds 27 i Pioneer'a Pd-50 ( udało mi się znaleźć nowego czarnego - choć do mojego wzmacniacza i tunera z serii blue line pasowałby idealnie srebrny).  Umówiłem się też z moim kolegą - akustykiem z teatru muzycznego na odsłuch, po czym pomoże mi zdecydować w wyborze. Jeśli ktoś miałyby ochotę posłuchać tych dwóch odtwarzaczy to zapraszam do mnie ( obrzeża Łodzi ). Spotkanie planuje 03.-06.01.2019r. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy tego porównania.

Rozważałem zakup CD 27 Arcam'a jeszcze jak kosztował ponad 4 tys..

Miałem Pioneer'a PD-50, którego słuchałem z NAD'em C375 i Yamahą A-S 2100, i uważam że bardzo dobrze grał: silnym, barwnym, przestrzennym dźwiękiem.

PD-50 uważam za doskonały (mechanicznie i dźwiękowo) odtwarzacz SACD za bardzo niewygórowaną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem Pioneer Pd-50 co mnie ucieszyło niezmiernie gdyż był moim lekkim faworytem już przed odsłuchem porównawczym z Arcam'em Cd-s27  ( mam go już od 4 dni ). Po otwarciu Pioneera poczułem pewien dyskomfort (nie wiem czy słusznie) gdyż na etykiecie z tyłu widnieje rok produkcji styczeń 2017- ma równe dwa lata, poza tym nie miał też  folijki na szybce wyświetlacza. Zadzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem i powiedziałem sprzedawcy o moich spostrzeżeniach co on skwitował -że sprzęt nie jest już produkowany i stał gdzieś u nich na półce w sklepie. Zastanawiam się co zrobić. Koszt zakupu wraz z transportem  do mnie to 2334,00 zł. Natomiast Arcam pachnie świeżością - był oryginalnie zapakowany.

Druga kwestia - to mój kolega ( akustyk), który miał  ze mną odsłuchać te dwa odtwarzacze i pomóc mi  dokonać wyboru  zachorował dziś. Więc usiadłem sam i zacząłem się nimi "bawić" - moja mało profesjonalna ocena porównawcza to: 1) estetyka na lekki + pioneer, mógłby być lepiej czytelny wyświetlacz 2) brzmienie - nie potrafiłem niestety wychwycić różnić, żaden mnie specjalnie nie zachwycił. 

I sam już nie wiem co mam zrobić czy oddać te dwa do sklepu i dalej szukać innego nowego czy jednak zdecydować się może na starszy model ale z wyższej półki. Podpowiedzcie mi proszę coś...

sorry miki 450, że Cię rozczarowałem moim porównaniem - a czekałeś na jakąś konkretną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎12‎.‎2018 o 15:27, niebond napisał:

wejdzie seria 40 i cena poszybuje ostro w górę

Masz na myśli PD-40AE ? bo integra już jest . Byłby to pewnie bliźniak Onkyo C-7270 , którego jestem ciekaw czy w ogóle się pojawi .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się  odesłać Pioneer Pd-50 i zakupić Arcama Cds-27,  odsłuchując je  równocześnie jak pisałem wcześniej nie mogłem wychwycić różnic w brzmieniu. W tym wypadku zadecydowała cena na korzyść Acrama i fakt, że on był fabrycznie zapakowany w przeciwieństwie do Pioneera. Im dłużej słucham płyt cd  tym bardziej podoba mi się brzmienie Acrama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie forumowiczów marki Pioneer i proszę o poradę chce kupić mini wieże X-HM76 https://allegro.pl/pioneer-x-hm76-czarny-wi-fi-spotify-hi-res-tidal-i6682951000.html miała by grać w małym pokoju 13m2 nastolatka zatem proszę o informację jeśli ktoś wie jak to gra i czy warto kupić.Sam mam sentyment do tej marki bo to na Pioneer-ku się wychowałem.dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.09.2018 o 22:02, Violet napisał:

Od lat jestem zwolennikiem Pioneera. Dużo testuję obecny sprzęt Pioneera, który jest, moim zdaniem, bardzo ciekawy. Ale ostatnio wpadła mi w łapy nie lada perełka - przedwzmacniacz/końcówka mocy Pioneer C-90/M-90 z roku około 1988. Wspaniała rzecz. 

Czytałem Twoja recenzje i muszę przyznać że się zgadzam z tym. U mnie końcówka Pioneera m90a jest już kilkanaście dni i jestem pod wrażeniem. Dałem za nią poniżej 2000 zł, głównie ze względu na kosmetyczne mankamenty. Brałem pod uwagę kilka modeli końcówek np accuphase p 300 ale odstraszył mnie rok produkcji 1973. Zresztą nie tylko mnie, bo te końcówki accu stoją na alle już długo. Sony nie brałem pod uwagę w ogóle. Taki t na80 es wisi na alle za prawie trzy razy tyle co mój Pioneer. Sorry ale taka cena? Ktoś tu przesadził.

Negatywne głosy o m90a mówiły o słabej przestrzenności czy mało zróżnicowanym basie. Nie zauważyłem nic takiego. Mam parę płyt świetnie nagranych ( pop, jazz) i bas w zależności od płyty różni się barwa i wybrzmieniem. Stereofonia i przestrzenność jest na wysokim poziomie . Jak na wzmacniacz za mniej niż 2 tys to wcale nie wygląda źle. Słuchałem jazzu z audiofilskiego samplera, jazz akustyczny nagrany dwoma mikrofonami i m90a idealnie nakreśliła zespół tuż przede mną. Kontrabas po lewej , na środku sax, niezwykle naturalnie brzmiącą perkusje i vibrafon po prawej. 

Potwierdzam że brzmienie uległo troszeczkę zmiękczeniu ale też dostało troszkę pożądanego ciepelka. Jestem ciągle pod wrażeniem. Na koniec trzeba wspomniec o fajnych miernikach wysterowania.Widac  skorzystałem na tym że Pioneer nie jest u nas popularny i dorwałem super końcówkę za niewielkie pieniądze. Teraz będę chciał kupić c90 ale niekoniecznie. 

Pioneer m90a. Pararell push Pull, 16 tranzystorów plus tranzystory jfet. 28 kg. Kosztował 220000 yen/1800 dm w 1988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że słuchałem dziś świetnie zrealizowanej płyty rockowej. Efekty przestrzenne są rewelacyjne. Dźwięk uwalnia się z kolumn i swobodnie płynie w linii przed kolumnami.  Naprawdę jestem więcej niż zadowolony. Nie wiem do czego podczepili m90a ci którzy mieli takie negatywne odczucia, ale musiał to być wyjątkowo kiepski sprzęt towarzyszący 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 21:42, Piotr Piasecki napisał:

Witam. Posiadam A604R po modzie,

Na czym polegał ten mod i kto go robił? Mam taki wzmacniacz ale stoi zepsuty, lubiłem jego brzmienie, zastanawiam się czy nie oddać go w jakieś dobre serwisowe ręce ale nie specjalnie wiem komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Arturas napisał:

Witam, miał ktoś lub sluchal Pioneera a 90?

Szukaj info na zagranicznych forach. Wielu odeszło z audiostereo i wydaje się że fani Pioneera też. Tutaj zostali fanatycy sansui i sony

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Chyba jedyna poważna nowośc z Monachium tego producenta :

CD/SACD PD-50AE . Czyta MQA , MQA-CD

IMG_9485.jpg

IMG_9486.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie czarny 

 

3 godziny temu, Patryk-1980 napisał:

Mnie wciąż zastanawia jak z tej samej serii "70" cedek kosztuje 10999pln a wzmak 5990pln

Ps. Ten cedek z Monachium ładny.

Pzdr.

 

Ta cena jest trochę przesadzona 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.