Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

I w pewnym sensie wpływa na jakosc, dla mnie laika "ma wpływ na dźwięk" bo ma mniej strat ;-)

Jest tylko jednym elementem który wpływa na całość . A mniej strat będzie miał jak będzie miał dobre zasilanie i zegar a to wiąże się z tym co dookoła niego . A to można zrobić lepiej i gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I w pewnym sensie wpływa na jakosc, dla mnie laika "ma wpływ na dźwięk" bo ma mniej strat ;-) a dla fachowców jest to tylko wysokiej jakości "przekaźnik sygnału" :-)

 

 

 

 

Dzieki za info

muszę poczytać,

dwie lewe ręce dadzą rade to wymienić ?

wpłynie to na utratę gwarancji ?

 

Na high end jest caly watek nt bezp.

Moje tez lewe.

W jaki sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy ktoś z was miał do czynienia z Reverberation Amplifier Pioneer SR-60 ,mam okazje go kupić ,ale wcześniej ,chciałbym zaczerpnąć troche informacji na temat tego urządzenia ,czy warto to mieć ?prosze o opinie na jego temat ,może ktoś z Was użytkuje ten procesor echa,poglosu SR-60 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do komplety brakuje PD 9700 albo 901 . Obydwa są lepsze jako CD niż PDR 05 jako DAC i jako napędy do tej nagrywarki po coaxie też są świetne .

Jakbyś gdzieś trafił tuner F 737 to też go polecam . Bardzo dobry tuner a czasem idzie go za niewielką kasę kupić .

 

Aha - bardzo ważne w przypadku tej nagrywarki to sprawdzić kond / akumulatorek od podtrzymania pamięci . Jak jest oryginał KONIECZNIE wymienić .

Lubią wylać i często nagrywarka nie jest już do naprawy . Koszt z 2zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-S605 ma nowe zasilanie podzielone na trzy sekcje a na stole leży płyta prawie zmontowana do wyjścia coaxial tylko jeszcze brakuje trafopowielacza PTL1004. Cała sekcja analogu dostała nowe kondy Wima, Elna oraz nowy opamp oraz wywalone zostały tranzystory z mute relay i w znacznym stopniu poprawiła się przestrzenność i naturalność w utworach. Poluję jeszcze na MasterClock 0,5 pps ale na razie przekracza mój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, taka sytuacja z ostatniej chwili.Może ktoś miał podobną sytuację lub wie,gdzie tkwi diabeł,otóż :

Odtwarzacz cd PD S 705- włączam,otwieram szufladę cedeka w celu zamiany płyt, zamykam, a on przechodzi w tryb pauzy ( zdziwiło mnie ale mogłem przez przypadek nacisnąć,zdarza się), więc żeby zacząć odtwarzać,wciskam play i gra.No ale tu zaczyna się najlepsze.Po każdym wciśnięciu stop, pauza aktywuje się sama z automatu.Efekt, nie mogę już otworzyć szuflady,bo przycisk open powoduje chwilowe zrzucenie z pauzy by po chwili do niej wrócić.Wyłączając odtwarzacz standbajem owszem,pauza znika - sprzęt się wyłącza.Próbowałem wyjąć z gniazdka na jakiś czas ale nie pomogło.Problem wyniknął z chwili na chwilę, wcześniej żadnych niepokojących zapowiedzi.Wczoraj było dobrze,dziś tak jak to opisałem. Jakieś pomysły,wnioski,spostrzeżenia? Dodam,że sprzęt jest mój od nowości ze sklepu. Na pewno to nic z laserem, bo przebieg nie jest duży i nigdy nie miał najmniejszego problemu z odczytem tak oryginału jak i cd-r.Więc gdzie jest pies pogrzebany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, taka sytuacja z ostatniej chwili.Może ktoś miał podobną sytuację lub wie,gdzie tkwi diabeł,otóż :

Odtwarzacz cd PD S 705- włączam,otwieram szufladę cedeka w celu zamiany płyt, zamykam, a on przechodzi w tryb pauzy ( zdziwiło mnie ale mogłem przez przypadek nacisnąć,zdarza się), więc żeby zacząć odtwarzać,wciskam play i gra.No ale tu zaczyna się najlepsze.Po każdym wciśnięciu stop, pauza aktywuje się sama z automatu.Efekt, nie mogę już otworzyć szuflady,bo przycisk open powoduje chwilowe zrzucenie z pauzy by po chwili do niej wrócić.Wyłączając odtwarzacz standbajem owszem,pauza znika - sprzęt się wyłącza.Próbowałem wyjąć z gniazdka na jakiś czas ale nie pomogło.Problem wyniknął z chwili na chwilę, wcześniej żadnych niepokojących zapowiedzi.Wczoraj było dobrze,dziś tak jak to opisałem. Jakieś pomysły,wnioski,spostrzeżenia? Dodam,że sprzęt jest mój od nowości ze sklepu. Na pewno to nic z laserem, bo przebieg nie jest duży i nigdy nie miał najmniejszego problemu z odczytem tak oryginału jak i cd-r.Więc gdzie jest pies pogrzebany?

 

 

Sprawdź połączenia taśm z panelu przedniego CN351 i CN352 na płycie głównej. Jeśli tam jest ok to sprawdź mikrostyk z funkcji PAUSE na panelu frontowym i wszystkie połączenia wokół niego. Jeśli dalej będzie miał powyższe objawy to sprawdź w okolicach IC351 (SYSTEM CONTROL) czy nie ma jakichś zimnych lutów. Podaj email to wyślę serwisówke do PDS705.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie czy korektory mają sens jeszcze kiedyś miałem korektor i jakoś mnie nie przekonał ten sprzęt do dzisiaj go nie używam chciałbym usłyszeć opinie o tych klockach z tego co pamiętam z pionka jest 333,555,777 takie najbardziej popularne a może się mylę proszę o udzielenie się bardziej doświadczonych forumowiczów.

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korektor podlaczylem by sprawdzic jego dzialanie,,,,a nastepnie sprzedac / jako sprawny /

a czy jest sens - zapewne tak - dla tych co mają swoje przyzwyczajenia sluchowe

jedni chca duzo basu inni sopran , wokal itp.

taniej jest sie bawic korektorem niz wymieniac sprzet na nowy by byc zadowolonym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korektor podlaczylem by sprawdzic jego dzialanie,,,,a nastepnie sprzedac / jako sprawny /

a czy jest sens - zapewne tak - dla tych co mają swoje przyzwyczajenia sluchowe

jedni chca duzo basu inni sopran , wokal itp.

taniej jest sie bawic korektorem niz wymieniac sprzet na nowy by byc zadowolonym....

 

Ciekawy Punkt widzenia jak dużo forumowiczów tak dużo pewnie będzie zdań na ten temat tez może kupie coś takiego dla sprawdzania jakieś urozmaicenie musi być. :)

 

Jakieś propozycje?

Edytowane przez koba

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem kupiłem nie dawno Pioneera MJ-D707 na mini dyski ,i problem polega na tym że nie przyjmuje on dysków ,na wyświetlaczu wyświetla napis SIO ERROR co to może być ,może pomoże mi ktoś ?z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

777, 757, 676, 656 itd?

Było o tym na forum nie raz.

7x7 mocniejsze od 6x6 jednak wszystkie to zamulacze z podbitym basem.

Ładnie wyglądają , świetne wykonanie i tyle .

550R gra już lepiej ale ten ma problemy z przełącznikiem wejść .

Te dzielone - piękne i to wszytko .

 

Przyzwoity jest A07 czy 91D ale ceny jakie za nie wołają to taki żart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Aż mnie zazdrość zżarła , że mam tylko starego rupcia SA-8800 [niekultowego]......Z innej beczki : w czym jest lepszy A-90--90D od A-858 [poza DAC] , bo akurat 858 wywaliłem ,,na pysk" ???

 

Aż mnie zazdrość zżarła , że mam tylko starego rupcia SA-8800 [niekultowego]......Z innej beczki : w czym jest lepszy A-90--90D od A-858 [poza DAC] , bo akurat 858 wywaliłem ,,na pysk" ???

korekta--90D--91D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.