Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/my-utimate-pioneer-amp-initial-pics.99294/

 

I znow pioneer Elite zdeklasowal Sony. Tym razem ktos porownywal a91d z sony n 77 es I pioneer o wiele lepszy. Jak to sie ma do slow pewnego naganiacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 10:02, Audio.Japan napisał:

Ten japonski bloger uzywal accuphase jako pre do Pioneera m90a. Ciekawe jak to gra razem. Ja wolalem kupic dedykowany preamp pioneer Elite, tymbardziej ze razem wyglada to genialnie?

209846516511010108s.jpg

Ten odtwarzacz Sony do Accuphase to jakiś żart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://ameblo.jp/daisuki-ef65/entry-11991065206.html

 

"Dźwięk 

 

tego wzmacniacza jest wystarczająco 

 

mocny , by chwycić moje serce SANSUI , a obwód jest całkowicie monofoniczny, więc 

 

separacja jest znakomita. Nie ma zastrzeżeń co do lokalizacji. (^ _ ^) v To 

 

jeden ze wzmacniaczy, który bardzo dobrze pasuje do moich uszu. 

 

Współczynnik SN jest bardzo wysoki i prawie nie ma szczątkowego hałasu. "

 

W japonii lubia Pioneera Elite. Powyzej wycinek z recenzji blogera na temat Pioneera m90. Co ciekawe bloger ten jest fanem sansui, ma 4 wzmacniacze tej firmy lacznie z sansui au alpha 907i mos limited. Jakos nie pisze na blogu ze sansui jest najlepsze, kosi wszystko jak to pisza naganiacze u nas na forum. Pioneer tez widac to zaden zlom Skoro zostal u blogera w systemie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 minut temu, Grutka napisał:

Ten klub  to w ogóle  żyje? Jest tu ktoś z poważnym sprzętem Pioniera? Oprócz  z trzech osób, z tego co widzę,  samo frajerstwo ze  wzmakami i amplitunerami za 400zl ? Bo Wam do dupy dokopie kurde !!!

Klub zdechl. Kilka lat temu byl aktywny, teraz jak widac. Z powaznym sprzetem jestem ja, jak rowniez pisal tu ktos z topowym zestaw em monoblokow Pioneer exclusive. To chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub zdechł , Pioneer też chyba zombie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, dwa lata temu dołączyłem do klubu Miłośników Pioneera pod nazwą Sebastian Wojtysiak. I pisałem przez jakiś czas prosząc o rady, które otrzymałem wtedy, za które jeszcze raz dzięki. Potem nie byłem aktywny i teraz chciałem wejść na swoje stare konto ale nie potrafiłem go odzyskać i jestem teraz tutaj.

Prosiłbym o radę w takiej oto sprawie:

Otóż zamieniłem się w piątek wieczorem na wzmacniacz, mój sa 8800 na sa 9800, o którym zawsze marzyłem, z moją dopłatą. Mój wzmacniacz technicznie i wizualnie był w dobrym stanie ( 2 lata temu z kolei zamieniłem go z sa 608) Ogłoszenie wzmacniacza sa 9800 , trzy dni temu zobaczyłem na olx i cena wydawała się b. atrakcyjna, wystawiony był za 6000 zł. Zaproponowałem więc wymianę z moją dopłatą oczywiście. I ustaliliśmy kwotę transakcji. Pojechałem ze swoim do W-wy,  właściciel był za granicą ale jego dziewczyna zaprezentowała mi wzmacniacz ja swój. Prezentacja polegała na tym , że przesłuchałem kilka fragmentów moich ulubionych utworów, ucieszyłem się bardzo bo wydawało mi się, że dźwięk jest lepszy niż w moim.  Wróciłem z nowym nabytkiem do domu podłączyłem go i delektowałem się słuchając muzyki, brzmi naprawdę pięknie. Ale po jakimś czasie w jednej a potem w drugiej kolumnie coś " strzeliło", troszkę mnie to zaniepokoiło, znowy po kilku minutach to się powtórzyło i wzmacniacz się na chwilę wyłączył i zaczęło to się powtarzać jeszcze kilka razy. Aż wyłączyłem. I zacząłem się zastanawiać co jest grane. Dziś rano znowu ta sytuacja się powtórzyła, po włączeniu jakiś czas grał potem strzały w kolumnach i wyłączał się co jakiś czas aż zamilkł. Po paru godzinach włączyłem i od nowa to samo. Napisałem do właściciela o tym. Odpisał że jest tym faktem zaskoczony, że wcześniej grał. Że może podczas jazdy do domu jakieś nierówności i jakiś zimny lut . Więc nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji. Bo jak się okaże, że to coś grubszego. Dodam, że facet jest miły i wydaje się ok. dziś albo jutro do mnie zadzwoni. Sorrry że tak chaotycznie piszę ale mam nadzieję w mairę zrozumiale.  Pozdrawiam Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sebtur napisał:

Po paru godzinach włączyłem i od nowa to samo. Napisałem do właściciela o tym. Odpisał że jest tym faktem zaskoczony, że wcześniej grał. Że może podczas jazdy do domu jakieś nierówności i jakiś zimny lut .

Ze starym sprzetem nigdy nie wiadomo. O ile taki OK 40 letni wzmacniacz nie byl poddany gruntownej renowacji zawsze moze sie cos zepsuc. Co nie wyklucza ze ten pioneer byl pod picowany na sprzedaz. Trudno osadzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

http://www.hifi-classic.net/review/pioneer-c-90-161.html

Recenzja Pioneera elite c90 z lat 80 z magazynu Stereo review. Jest mowa o bezkompromisowej budowie, 3 transformatorach co jak na nawet ta te czasy jest czyms niezwyklym w preampach. Wiadomo, porzadnie zasilanie to podstaw a w dobrych sprzetach stereo. Plus pomiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=k523918172

Na yahoo pojawil sie A klasowy Pioneer a 09.Poszedl za wysoka jak na yahoo kwote, 193111 yen prawie 2000 usd. Widac ze ktos sie zna na rzeczy. Pioneer trzyma cene. Naprawde to rzadki model w przeciwienstwie to pewnych gratow które taniej chodza a sa lansowanie na hiend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/g500476152

Rzadkie, topowe monobloki Pioneer Exclusive m7 sprzedane za 31 Tys zl. Prawdziwy hi end wciaz w cenie. Widac topowe Pioneer exclusive wciaz znajduja nabywcow. Tylko ta cena... Ale jakosc kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, Dune napisał:

Czy ktoś z klubowiczów używa wzmacniacza A91D,  jak to gra ?

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/pioneer-a-91d-any-comments-about-this-amp.49549/

Tutaj raczej nie znajdziesz opinii. 

W dniu 4.10.2020 o 15:36, Audio.Japan napisał:

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/my-utimate-pioneer-amp-initial-pics.99294/

 

I znow pioneer Elite zdeklasowal Sony. Tym razem ktos porownywal a91d z sony n 77 es I pioneer o wiele lepszy. Jak to sie ma do slow pewnego naganiacza? 

Powyzej link do opinii z poriwnan do Sony 77es. Pioneer a91d lepszy. 

Na tym forum tylko uslyszysz ze pioneer nie gra kupuj Sony ??? takimi radami nie ma co sie przejmowac. Wiem Sam bo naganiacz wciskal mi Sony tan 80es zamiast dzielonki Pioneer Elite. Znam opinie ze moj pioneer Elite rowniez gra lepiej niz sony 80es. 

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/the-80s-when-and-why-did-it-all-go-wrong.618712/page-5

Tutaj tez opinia o a91d 

Pioneer a91d w swoim czasie byl zaliczany do Absolute spitzenklasse 

post-1457-100001570 1201980844.jpg

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/now-thats-the-build-quality-im-talking-about.606497/page-6

Tu ktos kto mial na porównanie, wolal a91d niz sansui Au 717.

 

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/black-vintage-amp-receiver.585525/

Tu tez ktos poleca Pioneera a91d. 

Wiadomo, najlepiej byloby odsluchac. Kazdy ma jakies oczekiwania I preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem już  Pioneera A88x świetny wzmak ! odsłuchuje go z moimi Usherami to bardzo wydajny prądowo i szczegółowo brzmiący piecyk o neutralnej barwie, teraz przyszedł apetyt na coś innego z tej stajni niestety o modelu A-90 czy A-27 nie ma co marzyć raczej więc na polu zostaje chyba tylko do poznania A-91D na pewno nie A-757 czy 858 które niestety grają słabo, miałem okazje posłuchać tego pierwszego, ale były to też wzmacniacze tanie ok 1000 DM.

 

IMG_20210223_150839.thumb.jpg.ee694cc14ff32b5f3c331fbd0dee5ae8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dune napisał:

Poznałem już  Pioneera A88x świetny wzmak ! odsłuchuje go z moimi Usherami to bardzo wydajny prądowo i szczegółowo brzmiący piecyk o neutralnej barwie, teraz przyszedł apetyt na coś innego z tej stajni niestety o modelu A-90 czy A-27 nie ma co marzyć raczej więc na polu zostaje chyba tylko do poznania A-91D na pewno nie A-757 czy 858 które niestety grają słabo, miałem okazje posłuchać tego pierwszego, ale były to też wzmacniacze tanie ok 1000 DM.

 

IMG_20210223_150839.thumb.jpg.ee694cc14ff32b5f3c331fbd0dee5ae8.jpg

 

Na allegro jest a91d za 4tys. Czy tanio? Nie wiem. Ja dalem wiecej za pioneer Elite c90/m90a I tez nie zaluje. Ja czasem chcialbym posluchac tych topowych z lat 90,a09 czy exclusive ale to takie Rzadkie modele ze nie ma szans. Tak na marginesie A88x to pierwszy z serii Elite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model A09 jest bardzo drogi i to jest klasa A więc nie dla każdego, choć wiadomo nie jeden z nas  chciałby sobie tego posłuchać w swoim systemie jak to gra, ciekawość zżera :-)Co do A91D kwota 4kzł za starocia to już sporo, choć wiadomo często w tym płaci się też za wygląd jakość wykonania a to A91D ma bez wątpienia i to też cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dune napisał:

Model A09 jest bardzo drogi i to jest klasa A więc nie dla każdego, choć wiadomo nie jeden z nas  chciałby sobie tego posłuchać w swoim systemie jak to gra, ciekawość zżera :-)Co do A91D kwota 4kzł za starocia to już sporo, choć wiadomo często w tym płaci się też za wygląd jakość wykonania a to A91D ma bez wątpienia i to też cieszy.

Wisial a09 za 10tys przez Jakis czas. A91d rzeczywiscie swietnie wyglada I swoje wazy. Wazne tez czy jest w oryginalne. Zakup starocia to zawsze ryzyko bo mozna wlezc na mine. Co do pioneera jako marki to jedno jest dobrze, nie jest popularny na forum. Zawsze mozna cos utargowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.