Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

A 400 ( i A 400x bo ponoć sie różnią,choć oba chwalone były) zawsze mnie interesował, powstrzymywał mnie jedynie brak pilota ( takie subiektywne skrzywienie).O tym,że jest oparty na A 449 nie miałem pojęcia, dziękuję.Patrząc na załączone foty jak najbardziej się to potwierdza. Ja też,od kiedy przesiadłem się z UNITRY na poważniejszy sprzęt,był i jest i będzie to tylko Pioneer, tyle,że nie miałem okazji przesłuchać zbyt wielu klocków.Mam sporo elementów - w tym 4 decki,taka korba :) Na pewno zależy mi na lepszej rozdzielczości i wyraźnej średnicy,żeby to wszystko oddychało.701-ce trochę tego brakuje,choć na pewno nie pozbędę się go. Zastanawia mnie, czy na podobne dolegliwości jak trzeszczące selektory źródeł cierpiały tylko pilotowe wersje,czy tyczy się to też bezpilotowców.To w kontekście ewentualnego kupna czegoś w wiadomym miejscu :) A czy w kwestii obłych ( A 605) masz jakieś wnioski,jak one sobie radzą?

Martinezz---spytaj Rydza , czy by się zamienił na któryś z tych , co wymieniacie [ on ma 708] ,,,,, ten 66X to już lepszy amp. , 77x ,,88x----mozna je wyrwać za 400-800zł i nie zawracać sobie głowy ,,rozjasnianiem" ,,,,,np.7800 ma tak wyśrubowaną górę , ze ten problem odpada..Prawda jest taka , że za 300-400zetów HI-ENDU nie zbudujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-400 i A-400X to dwa zupełnie inne wzmacniacze. Podobno A-400 jest lepszy.

 

Co jasności brzmienia. Mam integrę dual mono Harman Kardon PM665 (najwyższy model jaki produkowała ta firma w latach 80tych). Jego brzmienie jest podobno bardzo zbliżone do Pioneera A-88X. Z moimi kolumnami bas ma tzw. wykop - dynamikę, szybkość i zejście. Ogólnie dźwięk choć bardzo szczegółowy i klarowny to jednak zbyt ostry i męczący. Zdecydowania wolę spokojne i przyjemne brzmienie A-656. Harmana słuchałem także u kolegi na jakiś podłogówkach JBL - miałem takie samo wrażenie (ostrość dźwięku). Jemu to odpowiadało - mi nie. Prawdopodobnie to wina kolumn, ale ja nie mam zamiaru swoich zmieniać.

 

Kilka lat temu miałem także monitory firmy Canton (zamknięta obudowa, jedwabna kopułka). Z nimi Pioneer grał zdecydowanie za ciemno, mało wysokich tonów, gubił szczegóły. Wnioski są takie (każdy je dobrze zna) - nie każdy wzmacniacz zagra z każdymi kolumnami.

 

=> martinez

Jeżeli brakuje ci rozdzielczości i szczegółów to ja bym celował w A-77X / 88X, chyba że chcesz mniej wydać i mieć pilota to pozostaje A-550R/501R. Co do jakości selektorów to wersje bez pilota nie mają przypadłości trzeszczenia. Przynajmniej ja się z taką nie spotkałem. Co do obłych modeli. Miałem jedynie ampli VSX-505RDS MkII. Dźwiękowo o wiele gorszy od A-656 praktycznie pod każdym względem. Zauważyłem, że mało osób się wypowiada o obłych modelach. Przyjęło się, że są gorzej wykonane (prawda) i brzmią nijako, ale nie miałem możliwości sprawdzić.

 

Jakie masz decki? Ja mam CT-S910 (killer), CT-757 i CT-W830R. Miałem CT-S740S i CT-S250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-400 i A-400X to dwa zupełnie inne wzmacniacze. Podobno A-400 jest lepszy.

 

Co jasności brzmienia. Mam integrę dual mono Harman Kardon PM665 (najwyższy model jaki produkowała ta firma w latach 80tych). Jego brzmienie jest podobno bardzo zbliżone do Pioneera A-88X. Z moimi kolumnami bas ma tzw. wykop - dynamikę, szybkość i zejście. Ogólnie dźwięk choć bardzo szczegółowy i klarowny to jednak zbyt ostry i męczący. Zdecydowania wolę spokojne i przyjemne brzmienie A-656. Harmana słuchałem także u kolegi na jakiś podłogówkach JBL - miałem takie samo wrażenie (ostrość dźwięku). Jemu to odpowiadało - mi nie. Prawdopodobnie to wina kolumn, ale ja nie mam zamiaru swoich zmieniać.

 

Kilka lat temu miałem także monitory firmy Canton (zamknięta obudowa, jedwabna kopułka). Z nimi Pioneer grał zdecydowanie za ciemno, mało wysokich tonów, gubił szczegóły. Wnioski są takie (każdy je dobrze zna) - nie każdy wzmacniacz zagra z każdymi kolumnami.

 

=> martinez

Jeżeli brakuje ci rozdzielczości i szczegółów to ja bym celował w A-77X / 88X, chyba że chcesz mniej wydać i mieć pilota to pozostaje A-550R/501R. Co do jakości selektorów to wersje bez pilota nie mają przypadłości trzeszczenia. Przynajmniej ja się z taką nie spotkałem. Co do obłych modeli. Miałem jedynie ampli VSX-505RDS MkII. Dźwiękowo o wiele gorszy od A-656 praktycznie pod każdym względem. Zauważyłem, że mało osób się wypowiada o obłych modelach. Przyjęło się, że są gorzej wykonane (prawda) i brzmią nijako, ale nie miałem możliwości sprawdzić.

 

Jakie masz decki? Ja mam CT-S910 (killer), CT-757 i CT-W830R. Miałem CT-S740S i CT-S250.

dobry wieczór

VSX 505 to był mój pierwszy sprzęt Pioneera,kupiłem nówkę wraz z deckiem CTW 706 DR oraz z cedekiem PD 507 ale za dzien lub dwa odniosłem do sklepu i zamieniłem na PD 705.Ponieważ 505-ka nie miała dolby digital ( tak tak, wtedy był zachwyt kinem) zamieniłem ją na VSX 808,i mam ją do dziś,podłączoną z kolumnami unitry,hifi magnetowidem i nagrywarką HD Pioneera.To mój dział filmowy :p Gdzies kiedyś trafiłem na recencję A 605, to było chyba na stronie hifil.pl, i nawet nie najgorzej,tyle,że posłuchac u siebie to zupełnie inny temat. Zaczynam powoli rozważać opcję z jakimś z polecanych przez Was wzmacniaczy starszych serii,co prawda zupełnie zmąci mi to wizualnie całość, ale dla samego wzmaka może być warto. A 550 z tego co wiem to dokładnie to samo co A449 tye,że bez pilota. A co do decków, mam CT 737 mk II, wspomniany wcześniej od nowości CTW 706, CT 757 i od niedawna upolowany na niemieckim ebayu CT 910 w stanie wizualnym jak ze sklepu.Czyli jak widać w deckach posiadamy podobną siłę ognia.A swoją drogą muszę oddać honor podwójnemu CTW 706 że odtwarza pięknie taśmy,zwłaszcza starsze.I uwaga, od nowości,czyli od 1999 r ani razu nie czyściłem głowic,nie demagnetyzowałem...dosłownie NIC. Domaga się na pewno konserwacji,bo ma czasem problemy z przewijaniem do końca na lewej kieszeni i musze przerzucić do drugiej. Własnie teraz z 910-ki leci sobie Stevie Nicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnej kolekcji. Też kiedyś bawiłem się w kino, ale mi przeszło. :) A-550R i A-449 wnętrzościowo trochę się różnią (głównie za sprawą sterowania), ale stopień końcowy mogą mieć bardzo zbliżony. CT-S910 jest wspaniałym deckiem. Możesz mi powiedzieć jak gra u Ciebie CT-757? Mój sporo odstaję od 910 - o wiele mniej wysokich tonów, gra trochę taki przymulony. Głowice ma nie ruszane (plomby), ale wydaje mi się, że skos jest do regulacji.

 

Dwukaseciaki z obłej serii wizualnie w ogóle mi nie podchodziły (ogólnie cała obła seria mi się nie podoba). Wolę te starsze.:) Aż dziwne, że nie czyściłeś nigdy głowic. Nie pamiętam dokładnie, ale w instrukcji jest zalecenie, żeby po bodajże 30h słuchania czyścić wałki i głowicę (rolki dociskowe można rzadziej - wiem z doświadczenia). A wiesz jakie masz mechanizmy w tym CT-W706DR? Czy nie przypadkiem dwusilnikowe alpsy?

Edytowane przez Mad_Man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnej kolekcji. Też kiedyś bawiłem się w kino, ale mi przeszło. :) A-550R i A-449 wnętrzościowo trochę się różnią (głównie za sprawą sterowania), ale stopień końcowy mogą mieć bardzo zbliżony. CT-S910 jest wspaniałym deckiem. Możesz mi powiedzieć jak gra u Ciebie CT-757? Mój sporo odstaję od 910 - o wiele mniej wysokich tonów, gra trochę taki przymulony. Głowice ma nie ruszane (plomby), ale wydaje mi się, że skos jest do regulacji.

 

Dwukaseciaki z obłej serii wizualnie w ogóle mi nie podchodziły (ogólnie cała obła seria mi się nie podoba). Wolę te starsze.:) Aż dziwne, że nie czyściłeś nigdy głowic. Nie pamiętam dokładnie, ale w instrukcji jest zalecenie, żeby po bodajże 30h słuchania czyścić wałki i głowicę (rolki dociskowe można rzadziej - wiem z doświadczenia). A wiesz jakie masz mechanizmy w tym CT-W706DR? Czy nie przypadkiem dwusilnikowe alpsy?

dziękuję :) decki maja w sobie coś...nawet jak nie grają,to cieszą oczy samą swoja obecnością. Co ciekawe, porównywałem zapis i 910 wcale jakoś nie odstaje od 757, może to efekt tego,że mój sprzęt nie jest najwyższych lotów,mam na myśli resztę toru ze wzmacniaczem na czele. 910 sprawia wrażenie,jakby miał bardzoej wyeksponowaną średnicę, zaś 757 przykłada się do basu.Dużo zależy od jakości nagrania płyty z jakiej nagrywam,bo tu jest wolna amerykanka.Ale jak trafię dobrze zrealizowaną płytę to i kopia jest prawie wierna.Fakt, ja się czepiam często i doszukuję czegoś czego ewentualnie mi brak w kopii,to juz mój problem.Ktoś z boku powie- czego chcesz człowieku,gra tak samo :) No wiadomo,jest róznica w poziomie sygnału wyjsciowego miedzy cd i deckiem.I ważna kwestia, jakość taśm, niby kupiłem trochę ostatnio, ale to i tak nie ta jakośc co tych z lat 80-tych.Jest tak,ze np na TDK AD żelaznej z konca lat 80-tych wyciagnę lepsze brzmienie niz na chromowych tdk SA ostatnich serii produkcyjnych lub nawet niewiele różniące się od SONY METAL XR ,też tej z ostatnich.Co do czyszczenia, zwyczajnie,nie zaobserwowałem ani utraty góry pasma ani innych objawów degradacji dźwięku na skutek brudu,a ucho mam wyczulone. O mechanizmach sie nie wypowiem,mam tylko instrukcję obsługi,brak serwisówki, a akurat 706 jest w szafce pod kilkoma elementami na nim,więc niezbyt wygodnie nawet go wyciągnąć tak na szybko. Jak najbardziej,mnie też seria kanciata podoba sie bardziej, wtedy jak kupowałem,już w sklepach niestety nie istniała,a obła dochodziła ostatnich dni,a nowe logo już się wkradało.Ale gdy jakiś czas temu zabrałem się za uzupełnianie kolekcji, zdecydowanie wybór padł na kanciaste :) Edytowane przez martinezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o rozmagnesowywaniu głowic i ich czyszczeniu .

Miałem przypadek ze deck miał głowicę wyglądającą na czystą , zresztą czyściłem ja polipropylenem a zamulał .

Coś tam na niej było czego nie było widać .

W takim przypadku dobrze jest kupić kasetę Emtec AUDIO CC CLEANER . Ma warstwę ścierną i wyczyści to co chemia nie ruszy .

 

A co się tyczy firmy Pioneer to stoją u mnie PD50 , decki CT-S710 czarny i złoty oraz CT-737MKII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z decków Pioneera miałem tylko 606DR i na początku grał fajnie ale potem padła regulacja poziomu zapisu i napęd kieszeni I. I stoi teraz to urządzenie zbierając kurz.

Przemek, może to tylko wina potencjometra który długo nie był używany, z ciekawości rozruszaj go lewo-prawo, kręcąc jakiś czas i zobacz.U mnie kiedyś tak było,że się gubił, ale pomogło.To tylko jedna z opcji :) Moja 706-ka tylko do odtwarzania, bo zapis na nim nie jest za specjalny,mało dokładny wyświetlacz a jak przesadzi się z poziomem to od razu łapie przester,a brak 3 głowicy uniemożliwia monitorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Witam

czy cokolwiek może wie lub słyszał o tej końcówce firmowanej przez pioneera EXCLUSIVE M8

pozdrawiam

Ładnie podniosłeś adrenalinę !!!!!!!!!!!!!!!

 

Ładnie podniosłeś adrenalinę !!!!!!!!!!!!!!!

120Wx2/8ohm,,,,240/4,,,,480/2,,,,,,,,,,60Wx2 w czystej klasie,, A"

 

Ładnie podniosłeś adrenalinę !!!!!!!!!!!!!!!

 

120Wx2/8ohm,,,,240/4,,,,480/2,,,,,,,,,,60Wx2 w czystej klasie,, A"

SOORRRYY !!!---bez ,,x2" [ mono]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

wiecie może czy wychodziły też na europe bo ten który wyszukałem to wersja na japonię?

Jest bardzo słabo opisany [jak na taką klasę] , i to jest niepokojące [???]

 

Jest bardzo słabo opisany [jak na taką klasę] , i to jest niepokojące [???]

Zapytaj w temacje ,,PIONEER"----może tam ktoś wie więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

W Japoni znalazłem takiego za jakieś 12tyś w zakupie po wszystkich kosztach to zjakieś 18-19 by wyszło jak myślicie warto?

Masz wiedzę , jaki to rok produkcji [2003 ??]---coś mi nie pasuje--taki odstęp czasowy od M7 , ale jak wszystko masz,, opanowane" , to ta cena to ,,pikuś''------ALE !!!---aż taki ,,mocarz" w tym temacie nie jestem----jedno wiem :::ile kosztuje oryginał tego klona Accu [P-7100] , którego mam-----MASAKRA !!!

 

http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/m7-e.html ale M8 nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

odpowiem pól żartem,pół serio,ze wskazaniem,że coś w tym jest, otóż - "gdzie zaczyna się pasja,tam kończy się ekonomia" :)

Martinezz--Cześć !!---my tu nie gadamy o ,,brzdąkadłach" dla dzieciaków

 

Martinezz--Cześć !!---my tu nie gadamy o ,,brzdąkadłach" dla dzieciaków

Chyba się nie obraziłeś [??] , ale zobacz sobie---ile kosztuje zabawa w czystą klasę ,,A" 2x100wat [n.p. Accuphase A-200]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezz--Cześć !!---my tu nie gadamy o ,,brzdąkadłach" dla dzieciaków

 

Chyba się nie obraziłeś [??] , ale zobacz sobie---ile kosztuje zabawa w czystą klasę ,,A" 2x100wat [n.p. Accuphase A-200]

 

hej,no skąd,pewnie że się nie obraziłem, zwyczajnie nie stac mnie na droższe zabawki i dlatego ciułam to co widać, no a w końcu firmę Pioneer wybrałem sam,więc wyżej nie podskoczę,niż to,co oferowała. A co się dowiem pytając nawet w kwestii "brzdąkadeł" to moje.

 

 

a, no i w kwestii cen, wystarczy,że widzę ile potrafią kosztować kable IC ( kilkanaście tysięcy) więc nic mnie nie zdziwi.Chociaż mam swoje zdanie w tym temacie ,to pozostawię je dla siebie,bo ta wojna między kablarzami i antykablarzami nigdy się nie skończy tak jak między obecną koalicją na Wiejskiej i największą partią opozycyjną :p

Edytowane przez martinezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

hej,no skąd,pewnie że się nie obraziłem, zwyczajnie nie stac mnie na droższe zabawki i dlatego ciułam to co widać, no a w końcu firmę Pioneer wybrałem sam,więc wyżej nie podskoczę,niż to,co oferowała. A co się dowiem pytając nawet w kwestii "brzdąkadeł" to moje.

 

 

a, no i w kwestii cen, wystarczy,że widzę ile potrafią kosztować kable IC ( kilkanaście tysięcy) więc nic mnie nie zdziwi.Chociaż mam swoje zdanie w tym temacie ,to pozostawię je dla siebie,bo ta wojna między kablarzami i antykablarzami nigdy się nie skończy tak jak między obecną koalicją na Wiejskiej i największą partią opozycyjną :p

http://allegro.pl/pioneer-sa-708-i4893657744.html Wszystko się zgadza,,,,znam ludzi , którzy nie tolerują klasy A --po prostu jest dla nich za ostra , za dosłowna , za szybka i faktycznie-- sam się przekonałem ::::gra sobie spokojna muzyczka i nagle jakiś mocny łomot ,,,,na tanim ampie to się zwolni i rozleje , a na A można ,,narobić w gacie",,,,,a ten link wkleiłem już drugi raz-----przecież nie mój interes , nie znam allegrowicza , ale to jest naprawdę fajna rzecz i cena ,,dla ludzi".....POZDR !!

 

llegro.pl/pioneer-sa-8800-serie-blue-line-i4910301651.htmla I proszę--jest taki jak mój---jest ich jak,, mrówków" [2-chyba]

 

http://allegro.pl/pioneer-sa-8800-serie-blue-line-i4910301651.html --korekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Oby tylko nie był sprawny inaczej , lub grzebany przez przysłowiowego " Józia " w garażu ...

HEY !!!---To się wali malowniczego,, negatywa" i za 500zetów reputacja ,,idzie się bzykać",,,,,,,Widziałeś na co poluje Kol.Surfbrother ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Napiszę głupio----Akurat to , co mam to mi starczy...Jakbym dostał od Mikołaja 2xA-200[accu] , to ,,suchego orgazmu" by nie było [rachunki za prąd],,,,,,ALE---Nie pękaj---KUP SE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! -----wydawanie kasy jest przyjemniejsze , niż zarabianie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.