Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa zwrotnic


Gość Sitec!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sitec!

(Konto usunięte)

Cześć...nie wiem jakie zwrotnice zastosować do kolumny z trzema głośnikami ....wysoko tonowy (ARV-104-04-8) średniotonowy (ARP-150-00-8

) i wysokotonowy (ARN-150-73-8)....Żeby mi to dobrze grało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prosta sprawa. Trzeba mieć układ do mierzenia charakterystyki i można się bawić w projektowanie skrzynek i zwrotnic. Najlepiej w twoim przypadku zerżnąć w 100 % jakieś całościowe opracowanie. Kiedyś np. był publikowany niezły zestaw Ostatino 2000. Był jednak na Vifach więc sporo droższy.

W tym zestawieniu nikt nie poda ci gotowej recepty jeśli jest odpowiedzialny, chyba że stosował już ten układ głośników, wyliczył teoretycznie obudowę, zwrotnicę, pomierzył parametry takiego zespołu i ostatecznie go jeszcze zestroił (bas reflex i elementy zwrotnicy). Ponadto kapitalny wpływ na zwrotnicę ma też obudowa. Jeśli jednak koniecznie chcesz coś zrobić na Tesli to mam jedno całościowe opracowanie, ale z innymi głośnikami niskotonowymi. Jeszcze jedna istotna uwaga jeśli nie masz dużego doświadczenia to rób najwyżej układ dwudrożny, bo nie dasz rady z zestrojeniem trójdrożnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sitec!

(Konto usunięte)

Byłbym bardzo wdzięczny jak byś mógł mi przesłać to opracowanko([email protected])..i jeszcze jakieś przydatne wskazówki (nie jestem w tym doświadczony)..obudowe juz sobie wyliczyłem...A tak pozatym jakie głośniki byś mi poradził kupić w miare tanie a lepsze od tych teslowskich...a co do zwrotnicy to planowałem zrobić jedną dwudrożną i drugo jedno...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.