Jump to content
aaaalfred

Sci-Fiction

Recommended Posts

W dniu 16.06.2020 o 17:09, xetras napisał:

Koło mnie w Królikarni

Witaj ziom!

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

W temacie SF trochę mi brak muzycznych przerywników, np. takich:

Migawki z filmu z 1961 roku, a piosenka to: Eva Hurychová - Chtěla bych být robotem

Witaj!

"Brzdęśniało już ślimonne prztowie, Wyrło i warło się w gulbieży, Zmimszałe ćwiły borogowie, I rcie grdypały z mrzeży" - Stanislaw Barańczak

6 godzin temu, xetras napisał:

W temacie SF trochę mi brak muzycznych przerywników, np. takich:

Migawki z filmu z 1961 roku, a piosenka to: Eva Hurychová - Chtěla bych být robotem

Witaj!

Czeski Star Trek 🙂

xavian
23 minuty temu, skynyrd napisał:

Czeski Star Trek 🙂

Ty tu, Egonie, nie oglądaj ufoków, tylko do Borewicza - marsz!!! 

I kontynuuj wiwisekcję, bo zacnie Ci to wychodzi.

🐈

• Like 1

27 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Ty tu, Egonie, nie oglądaj ufoków, tylko do Borewicza - marsz!!! 

I kontynuuj wiwisekcję, bo zacnie Ci to wychodzi.

🐈

No, fakt - trochę zaniedbałem, kosztem "Ostatniego zachodu słońca" z cudownym Kirkiem i Pod obstrzałem (strata czasu).

Nie mówiąc o najlepszym na świecie serialu "W głębi lasu". Nie mogłem się wyplątać z tego gąszczu.

23 godziny temu, skynyrd napisał:

Nie mówiąc o najlepszym na świecie serialu "W głębi lasu".

Egon, Ty poważnie, czy sarkazmu żem nie wyczaił :-) ?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

2 minuty temu, SynSama napisał:

Egon, Ty poważnie, czy sarkazmu żem nie wyczaił 🙂 ?

Wyczaiłeś. Kiedyś sobie powiedziałem, że nie będę już oglądał żadnej polskiej kupy.

A tu Harlan Coben... Mateusz Damięcki niszczy pamięć o dziadku.

Właśnie oglądam "Battlestar Galactica"- film serial odbiegający od fajerwerków technicznych ale wciągający 

Pasuje również mnie taki mash- up, który zrobił autor kanału na Youtube:

Zager & Evans - In the Year 2525

Co do 'mashup' -  po naszemu to będzie : "sklejka".

"Brzdęśniało już ślimonne prztowie, Wyrło i warło się w gulbieży, Zmimszałe ćwiły borogowie, I rcie grdypały z mrzeży" - Stanislaw Barańczak

HBO GO od dzisiaj do 7 sierpnia wrzuca kolejne części Star Wars. (oryginalna trylogia, prequel trylogia i nowa + jakis wstep kinowy do serialu).

Chyba czas na seans 😄 Szczególnie, że z nowej trylogii widziałem tylko przebudzenie mocy. 

Raspberry Pi + Allo Digi One SE -Wireworld Starlight 8 -  Topping D50s -wireworld solstice 8-  Hegel H200 -Wireworld Luna 8 -Audio Physic Tempo VI

W dniu 17.07.2020 o 12:07, aliengbl napisał:

z nowej trylogii widziałem tylko przebudzenie mocy

Nie masz czego żałować. To co Disney zrobił z SW...

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem SW. 

Ale wczoraj obejrzałem pierwszą część (w chronologicznej kolejności wydarzeń - te SW i skomplikowana numeracja..) - Mroczne Widmo. Śmiesznie generalnie i ciesze się, że ta część za mną. Chyba najmniej lubiana przeze mnie - zdecydowanie zbyt komediowa. Dzisiaj (jak wyschnie farba - po malowaniu pod ekran projektora) moze uda mi sie obejrzec Atak Klonów. Poza nową trylogią jest to część, która najmniej znam. 

• Like 1

Raspberry Pi + Allo Digi One SE -Wireworld Starlight 8 -  Topping D50s -wireworld solstice 8-  Hegel H200 -Wireworld Luna 8 -Audio Physic Tempo VI

14 godzin temu, gimza napisał:

Lepiej obejrzeć Rogue One-bardzo fajny. Han Solo-wręcz przeciwnie.

Wielkim fanem serii nie jestem. Takze z ciekawosci jak to wyglada jako calosc + brak alternatywy bo HBO GO slabiutko ostatnio. 

Jestem po seansie Ataku Klonów - i zdecydowanie lepiej niż mroczne widmo. Chyba troche wniosków było wyciągnięte, ponieważ dużo mniej "pseudo komedii". Zostaje Zemsta Sithów i jedna z trylogii zakończona 🙂

Zbieram sie od seansu trylogii LOTR w wersji reżyserskiej. Ostatni raz filmy widzałem pewnie z dekadę temu - wtedy były świetne. Tylko jakoś długość mnie powala (np 1 część 228min). Może będzie do dobra odtrutka na Hobbita 🙂

• Like 1

I wczoraj obejrzałem Zemstę Sithów. Najlepsza część z tej trylogii. Troche niepodoba mi się duet aktorów grających Anakina i Padme. Jakoś brak chemii między nimi? Generalnie film dobry. Zastanawia mnie czy koszmary i obawy Anakina nie były powodowane przez wpływ Palpatine, a idąc głębiej czy nie był on od początku odpowiedzialny za zejście Vadera na złą stronę - mam na myśli śmierć matki etc. 

Całkowicie genialna scena z włożeniem Anakina w kostium/pancerz Vadera. Chyba najlepszy moment filmu. 

I w ten sposób skończyłą się trylogia prequeli. Podsumowując - im dalej tym lepiej. Cała trylogia 7,5/10. Raczej nic do czego warto wracać wielokrotnie, ale na jednorazowy seans warto. 

12 godzin temu, aliengbl napisał:

Troche niepodoba mi się duet aktorów grających Anakina i Padme.

No tak. Co mnie drażni najbardziej to naprawdę słabe dialogi. Nie wiem kto to pisał czy tłumaczył, ale zupełnie bez polotu. Takie sztampowe schematyczne.

No i kolejny wcurf zafundowany przez Ruskich po 2 częściach Attraction. Tylko o ile Attraction było po prostu sprawnie zrobionym wysokobudżetowym filmem, to Sputnik (bo o nim dzisiaj mowa) to już zupełnie inna półka. Powiem krótko:  tak dobre kameralne SF, jak rzadko się spotyka. Efekty specjalne też spoko. Szlag mnie trafia: dlaczego oni mogą robić dobre kino dla ludzi (i to kino na poziomie) a my nie??? Przecież przy tym filmie i amerykańskie produkcje się chowają. Taki Arrival nie wytrzymuje porównania.

A w Polsce za pieniądze polskiego podatnika tylko jakieś obsrane wydumki o niczym albo antypolskie gnioty.

Naprawdę - ludzie z PISF powinni kilka lekcji wziąć u Rosjan, jak wydawać prawidłowo publiczne fundusze.

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

7 godzin temu, il Dottore napisał:

. Szlag mnie trafia: dlaczego oni mogą robić dobre kino dla ludzi (i to kino na poziomie) a my nie??

Oj tam,przeca powstał ostatnio ZENEK !

W kategorii SF super :-)

• Like 3
  • Haha 2

Kolejna część SW za mną - tym razem Han Solo. (Ogladam w kolejnosci wydarzen). 

Film całkiem udany. Zdecydowanie lepszy niż trylogia Anakina. Troche zabawnych easter eggów (Han w koncu bez dwoch zdan strzela pierwszy 😄 ). Fajnie obrobiony temat. 

Na minus to kilka niezrozumiałych dla mnie elementów, z którego najbardziej w pamięć zapadło wprowadzenie Darth Maula, który w wersji filmowej (tak wiem - seriale animowane, ksiazki i komiksy mowia co innego) zginal w Epizodzie I. Pytanie czy watek bedzie pociagniety - jesli nie to wprowdzenie postaci uwazam za kompletnie zbedne 😉 

Film 7/10. Przyzwoity. 

Serial anime i film fantasy "Bleach" na bazie mangi.

Tyłówka z serialu :

W dniu 20.07.2020 o 21:19, Grow napisał:

Polecam The Impostor na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. Rzadko wymieniana perełka gatunku.

Eee tam - przecież to kryminał, gdzie trup ściele się gęsto. 

Uwielbiam staroć "Tajemnica Syriusza " z Lilianą Głąbczyńską - ma na mnie dobry wpływ.

Znane i lubiane.

Oryginalny tytuł to "Screamers" (1995).

• Like 1

Rogue 1 za mną - i w kolejności chronologicznej to najlepszy film SW do tego momentu. Zakończenie przecudownie łączy się ze starą trylogią. 

Edited by aliengbl

SW Nowa Nadzieje - za mną. Kurcze wspominałem lepiej ten film. Troche infantylny, ale zdecydowanie lepszy niz dwie pierwsze czesci trylogii Anakina. Z perspektywy czasu oczy czasami bolą, ale tez film z 77 także sporo mozna wybaczyc 😉

Niedlugo zabieram sie za "Imperium Kontratakuje" czyli chyba ulubiona czesc SW z tych które widziałem. 

"Imperium kontratakuje" oraz "Powrót Jedi" obejrzane. O ile ten pierwszy to chyba najlepszy film ze Star Warsów tak "Powrót" mnie zadziwił - mało co pamiętąłem z tego filmu i poza końcówką to miałem wrazenie jakbym pierwszy raz w zyciu oglądał 😉

Trylogia Luke'a - było dobrze. Troche mi sie te wszystkie trylogie nie składaja w kupę, ale to na szczegółach. Czas zakonczyc przygodę z SW i obejrzeć najnowszą trylogię 😉

• Like 1

3 godziny temu, aliengbl napisał:

"Imperium kontratakuje" [...] obejrzane. O ile ten pierwszy to chyba najlepszy film ze Star Warsów

Mniam.

Do pozostałych poza 'Empire Strikes Back' jakoś mnie powtórnie nie przyciągało.

Ta część najatrakcyjniejsza, ale nie byłoby jej bez sukcesu środkowej części.

Kręcili po kosztach bez gwiazd - Lucas mocno ryzykował wtedy. Przed nim SF do szerszej publiki mało docierało, przez teatralność i "przyszłościowość" tylko technoholików wciągało.

Skoro Lucas obmyślił sobie odległą przeszłość w odległej galaktyce, to i odleciał akuratnie.

Pzdr!

W dniu 28.07.2020 o 09:44, aliengbl napisał:

Oglądam

I fabuły i komiksy i atlasy i spisy sprzętów jeszcze przed Tobą 🙂

Edited by xetras
O

1 godzinę temu, xetras napisał:

I fabuły i komiksy i atlasy i spisy sprzętów jeszcze przed Tobą 🙂

Na zabawę z całym pozostałym kanonem poza filmami nie mam czasu 😉 Założenie było takie, że skoro w HBO GO wrzucili wszystkie filmy to w koncu trzeba obejrzeć po kolei, jednym ciągiem. Szkoda ze akurat projektor padł przy Zemście Sithów i pozostałe filmy oglądałem na laptopie. 

Skończe z SW i biorę się za LotR w wersji reżyserskiej. Od kilku lat jakos próbuję podejść i nie było okazji. Filmy ostatni raz widziałem w wersji kinowej ponad 10 lat temu. Wtedy były cudowne - ciekawy jestem jak wypadna teraz. 

Teraz, aliengbl napisał:

LotR

O kurka  - w kinie to było ogromnie długie, a wydłużone to jeszcze bardziej.

W każdym razie - w całości to, jak przypuszczam, rewelacja.

Starczy Ci lata ?

Godzinę temu, xetras napisał:

O kurka  - w kinie to było ogromnie długie, a wydłużone to jeszcze bardziej.

W każdym razie - w całości to, jak przypuszczam, rewelacja.

Starczy Ci lata ?

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia trwa: 218 minut i 47 sekund

Czyli będzie prawie 12h na 3 części.  Zobaczymy 😉 

Lepiej oglądać (nawet to konieczność) na dużym ekranie .