Skocz do zawartości
IGNORED

Początek końca odtwarzaczy CD?!


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

To jest precedens. W ten sposób przeszedłeś do historii:

dartman kontra CD z 7 grudnia 2009r. tzw. Sprawa dartmana.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zupełnie odwrotnie, od wielu lat słuchałem z kompa flac'ów czy ape, a jakieś dwa miesiące temu w końcu kupiłem porządniejszy odtwarzacz CD i jestem z tego faktu bardzo zadowolony :)

 

Za czas jakiś kolej przyjdzie również na porządny tor do winyli... tylko szkoda, że porządne wydania winylowe są horrendalnie drogie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja flaci (lub ape) pale na CD i wrzucam do odtwarzacza. A na dodatek dziś podłączyłem wreszcie satelity do mojego ampli i puściłem Porcupine Tree nie w direct Audio tylko w jakimś DSP mode. I chyba jestem już urznięty łyskaczem .. ale jakoś to brzmi .. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej napisał, że w USA juz nikt nie pamięta jak wygląda płyta CD. Istnieją tylko takie starodawne sklepy z winylami, czasem mozna w filmie zobaczyć jako ciekawostkę, natomiast każdy ma iPoda i po sprawie. Podobnie u nas zaden młody człowiek praktycznie nie wie co to płyta CD, jedynie srebrne krążki wykorzystują do kopiowania gierek ai to już przemija bo wszystko w ISO trzymają.

Natomiast nie zgadzam się co do tych 12 bitów winylu. Tam nie ma żadnych bitów, to analog. W każdym bezpośrednim porównaniu na odsłuchach każdy potwierdza że to zupełnie inna bajka, dźwięk jest niezwykle dynamiczny, klarowny i żywy. Dynamika znana z CD jest płaska i jakby sztuczna, osiągana kosztem wycięcia najcichszych dźwięków. muzycy zgodnie przyznają, że na płytach CD po prostu niektórych dźwięków nie słychać.

Natomiast SACD czy pliki gęste z netu to po prostu lepsze CD i tak należy to traktować. jeśli komuś odpowiada sposób grania z CD to naturalnie łatwo przejdzie na SACD bo to to samo tylko lepiej. Komputer to juz trochę inna bajka, raczej młodym audiofilom, którzy szukają prawdziwej perfekcji dźwięku, tego nawet SACD nie zaoferuje. Komputer daje wzorcowy dźwięk, przecież to w końcu dokładnie to co w studio czyli 24/384, tyle że trochę obniżone do 24/96 itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem u siebie SACD, słuchałem parę razy w salonach. Jakoś specjalnie mnie nie zainteresował, może nie to otoczenie bądź nie ten sprzęt, nie wiem.

 

Natomiast jak kupiłem Plant'a 24/96 to pierwsze co mi się rzuciło w uszy to dynamika. Płyta przy najmniej dla mnie, trochę dziwna przy pierwszym przesłuchaniu ale po drugim, trzecim już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz bierzemy "gruszki" w dłonie i...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

abandon (asfanter) jaki Ty glupi jestes:) Chyba masz jakies halucynacje i potrzebna jest natychmiastowa hospitalizacja. W sumie nie zazdroszcze lekarzom bo leczenie bedzie dlugie zmudne i moze nie przyniesc zadnych rezultatow.

 

Gdzie Ty widziales komputerowe kopiarki do srebrnych (tloczonych) dyskow?

 

 

 

"Natomiast nie zgadzam się co do tych 12 bitów winylu. Tam nie ma żadnych bitów, to analog. W każdym

>bezpośrednim porównaniu na odsłuchach każdy potwierdza że to zupełnie inna bajka, dźwięk jest

>niezwykle dynamiczny, klarowny i żywy."

 

I wszystko to z gramofoniku z Allegro za 150zl? A lyzka na to: niemozliwe;)

 

 

"Komputer to juz trochę inna bajka, raczej młodym audiofilom, którzy szukają prawdziwej perfekcji

>dźwięku, tego nawet SACD nie zaoferuje. Komputer daje wzorcowy dźwięk, przecież to w końcu dokładnie

>to co w studio czyli 24/384, tyle że trochę obniżone do 24/96 itp."

 

Komputer daje wzorcowy dzwiek? Masz jakies doswiadczenia z tym? Watpie. Gdybys mial to wiedzialbys ile czynnikow decyduje o dobrym dzwieku z kompa. Nie wystarczy tutaj super hiper duper wypasiona karta. Kompem mozesz podgonic co najwyzej CD za 4-5kzl - to wszystko. Jednak musisz do niego dosc sporo dolozyc (polecam lekture wpisow rocha i jego doswiadczen kiedy chcial zbudowac swietnie grajacego kompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Pragnę nieco sprostować wypowiedź powyżej.

Rzeczywiście jakiś czas temu zacytowaną przez Disco opinie wypowiedziałem.

Nie mniej miałem na myśli domowe instalacje pc-audio, oparte o proste karty do home rekordingu lub budżetowe DAC-i.

 

Inną sprawą natomiast jest dedykowany komputer wyposażony w którąś z topowych kart dźwiękowych lub DAC-a z na prawdę górnej półki, dodatkowo podłączony do zewnętrznego word clocka.

To już wydatek niebagatelny ale i efekt porażający.

I co ciekawe, wcale nie jest potrzebny plik zapisany w gęstym formacie, co z resztą dane mi było kilkakrotnie osobiście doświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej subiektywnej ocenie te komputerowe 24/96 jest znacząco lepsze, na tyle lepsze, że zdecydowałem się sprzedać swój CD.

 

Pomijam tutaj inne walory odtwarzaczy Ethernet'owych, jak wygoda magazynowania i dystrybuowania, wyszukiwanie, tworzenie własnych list, książki z powrotem na półkach :-)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Zastanawiam się co może być wygodnego w tych kilku linijkach wyświetlacza SB albo w ekraniku wielkości wyświetlacza telefonu komórkowego w który zaopatrzono Dueta?

Miałem obydwa i nie potrafiłem dojść z nimi do ładu.

Jestem wzrokowcem. Jak dla mnie, to nic nie zastąpi monitora, choćby takiego 10 cali z panelem dotykowym, a takiego używam.

Gdy ma się na HDD parę tysięcy płyt, nie ma innej drogi aby się w tym wszystkim połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

rochu

8 Gru 2009, 19:03

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 2349 / 3978 / 9

 

I co ciekawe, wcale nie jest potrzebny plik zapisany w gęstym formacie, co z resztą dane mi było kilkakrotnie osobiście doświadczyć.

 

 

 

Tak jak dobry odtwarzacz nie potrzebuje plyty SACD do tego zeby dobrze zagrac muzyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze CD to już historia, chociaż przyznaję, że byłem sceptyczny wobec Ethernet'owej technologii.

 

Te najlepsze pozostaną pasją i obiektem dyskusji wąskiej grupy kolekcjonerów.

 

Całą resztę można już oddać do elektro-śmieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, niektórzy tak vinyle bezmyślnie oddali a teraz nawet z neta nie mają z kąt zassać starych dobrych kawałków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>rochu, 9 Gru 2009, 00:39

To ile procent tłoczeń vinylowych nie miałeś na CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie ten bezwzględny bandytyzm i puszczenie w niepamięć masy dorobku kulturalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

dartman

8 Gru 2009, 23:50

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1406 / 1259 / 0

 

Odtwarzacze CD to już historia, chociaż przyznaję, że byłem sceptyczny wobec Ethernet'owej technologii.

 

 

 

 

 

Z calym szacunkiem ale mocno przesadziles. Moze beda za jakis czas historia ale na pewno nie sa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy biblioteka Aleksandryjska by ze swoim starym formatem zapisu na rulonach przeżyła gdyby nie pożar? Naukowcy twierdzą że żal dupę ściska ile się wtedy kultury zniszczyło a 99,999% społeczeństw ma to w dupie. I dla tego nowy sposób przenoszenia muzyki będzie znów tylko tym pozornie trwałym do następnej przemiany i kolejnej niepowetowanej straty.Ciągle w kółko jako społeczność popełniamy te same szkolne błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia ekonomia to jest jak najszybsze zamienienie surowców w śmieci. Kto dziś jeszcze trzyma meble Art Deco, BRW to jest to! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To pokolenie musi wyginać żeby młodym można było wciskać nowy shit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.