Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2008


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda jakaś taka ostatnio kiepska się robi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 wybór czy jest różnica między 130 zł a 350 zł pozostawiam każdemu z osobna. Dla mnie jest, bo za 220 zł zjem dobre śniadanko, do tego obiad w przyzwoitej knajpie i jeszcze w Harendzie się z chłopakami whiskacza napije. Chyba że ktośwoli pić sam do lustra 50siątki z lodówki w hotelu... ok.

 

Ad.2 W zeszłym roku spotkanie AS było w knajpce Harenda... zarezerwowane stoliki itd, tylko z tego co pamiętam było tłoczno. W każdym razie można by zrobić powtórke z rozrywki także w tym roku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wowo masz 100% racji. Natomiast przy róznicach cenowych ok. 100zł. to korzystniej było by zakwaterować sie na miejscu w Sobieskim.

Przed dwoma laty mój dla przykładu pokoik był miejscem odpoczynku dla uszu i gościli w nim koledzy z forum. Nie było mowy o "lustrzance" :) A Harenda, dość przyjemne miejsce:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam nieladne pytanie :

Czy w hotelach mozna palic ? Czy sa wyznaczone miejsca dla palacych ? W ubieglych latach czailem sie z paleniem i wychodzilem przed hotel tlumaczac sie ze zaraz wracam , tylko nie zawsze mi sie chcialo zlazic kilka pieter .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem problemy z wejściem do Bristolu na ten sam bilet z Sobieskiego i teraz pytanie która pieczątka będzie respektowana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczatka jest jedna i ta sam. Po Jasiku słuch zaginął jakies 5 lat temu ... i dalej go nie odnaleziono :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak np. taki McIntosh poradziłby sobie w atmosferze tytoniowej hehe :P Ciekawe czy zaczął by się dusić :) Pytanie ciekawe, ja też w zeszłym roku wyskakiwałem na zewnatrz, choćnie ukrywam że było miło relaksować się spogladajac na śliczne dziewczyny z Audionovy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Rysiu, pozwól jeszcze raz ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-))))

 

Wręcz przeciwnie - z Jasikiem mam świetny kontakt. Nie dalej jak na poczatku wakacji załatwiał mi miejsce w porcie w Nieporęcie na skuter. Nie wiem czy wiecie, ale Jasik jest z zawodu szkutnikiem (kiedyś nawet jacht w ogrodzie budował) a z zamiłowania żeglarzem ... zamiast doglądać interesu całe wakację siedzi na swoim jachcie i popija siwuchę :-) Taki to pozyje ! Czasami odnosze wrażenie, że mu juz na tym całym hifi nie zalezy ... Elaca mu zabrali, Unisona mu zabrali ... nie chcę nic mowic ale kolejnych kilka jego marek jest na celowniku innych dystrybutorów (Sonus, vdH, Pass).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 20 Wrz 2008, 14:40

nie chcę nic mowic

>ale kolejnych kilka jego marek jest na celowniku innych dystrybutorów (Sonus, vdH, Pass).

 

 

Może wreszcie dzięki temu będą dostępne nie tylko w Nieporęcie ale też np. w tak biednym miejscu pod względem hi-fi jakim jest Wrocław.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wa-lo-dia

Tak tylko ile będziesz bulił za sprzęt... Z Jasikiem zawsze można było się dogadać, nie płaciłeś za utrzymywanie salonów w centrum, liczną kadrę z ich ZUS-ami, designerów, marketingowców, prezesów z ich apartamentami i mercedesami itd :) Jasik nie ma aż takich potrzeb jak młode żarłoczne wilki :)

Weź teraz kup np. Unisona za normalne pieniądze ;) Poza tym Jasik miał zdrowe podejście i przynajmniej coś sprzedawał, a jak mu odbiorą firmy to wątpię czy wogóle będzie jakiś ruch ponieważ ceny w naszych "salonach" są nie dla ludzi. Na rynku zaczyna rządzić duży kapitał, a celem dużego kapitału jest zysk za wszelką cenę (w Polsce widoczne jest to jak nigdzie).

Zdrowe podejście Jasika przejawiało się też w tym, że PRZESTAŁ uczestniczyć w Audio Show (tu narażę się Elberothowi pewnie), gdy zauważył, że targanie tam sprzętu nie ma najmniejszego sensu. Wysiłek i koszty duże a odzew po wystawie był zawsze mizerny lub zerowy (na wystawę chodzą oglądacze - turyści, dzieciaki czytający gazetki audio, audiofile gawędziarze bez większej kasy) a dodatkowo zawsze były straty, zawsze mu coś poniszczyli, podrapali, powgniatali kopułki tweeterów itd. w przy takim sprzęcie to są znaczne straty...

 

Także nie cieszcie się, że Jasikowi mogą odebrać kolejne firmy, bo napewno finansowo na tym dobrze nie wyjdziecie. Jak komuś zależy to na odsłuch do Nieporętu zawsze może się umówić i P. Jasik go przyjmie. A jak chcecie "salony" bo wam szkoda na dojazd, to zapłacicie z nawiązką w kosztach ukrytych i tych bardziej widocznych też ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc o kadrach z ZUS-ami miałem na myśli kadry kierownicze, bo pracownicy tych firm salonowych to prawie na czarno robią jak niewolnicy (Ziemia obiecana cz. 2) ;) Mam paru znajomych to wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano masz sporo racji, osobiście uważam że jednak firmy muszą się raz w roku pokazać z tym czym handlują, oraz pokazać że potrafią coś sensownie skonfigurować (z tym już gorzej niektórym nawet w dużych salach w Bristolu przeszkadzała akustyka pomieszczeń).

 

Według mnie TO JEST BARDZO WAŻNE ! i wręcz niezbędne wystawcy powinni sobie jednak we własnym zakresie jakoś załatwić te 230V inaczej z pokazów dupa; cytuję kolegę Studio16Hertz

 

"Stabilizator napięcia -no raczej wielkiego wpływu tutaj nie miał ,pokazywał tylko w szczycie wystawy na wyświetlaczu cyfrowym jak spadało napięcie do 215 volt !!!

 

Sprawdzałem po 21.00 napięcie wynosiło ponad 230 volt. Ile to my wystawcy pożarliśmy prądu i napięcia ! ! !"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Czy mozesz zmienic jeden szczegol?

Sytuacja wyglada tak ze majac juz bilet parkuje w podziemiach sobieskiego,wychodze z auta w koszulce,wsiadam do windy i chce wejsc z powrotem a debile siersciuchy nie chca mnie wpuscic i kaza wyjsc na zewnatrz o innego wejscia.

Mialem juz tak kilka razy i zawsze jest to samo,czy nie mozna tego znienic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano - myślę, że nie masz racji odnośnie tego, KTO przychodzi na AS. Mam wielu znajomych z systemami ponad 300.000zł i wszysy oni bywają na AS, a wielu z nich musi na tę okazję dojechać spoza Warszawy. I bynajmniej nie dlatego, że mnie znają. Dla nich Audio Show to takie "preliminary testing". Jak coś ich zainteresuje, wtedy zgłębiaja temat.

 

Nawet nie wiesz ile razy moje rady dotyczace zmian sprzetu spotykały się z odpowiedzią - e, nie, słuchałem na AS i grało do kitu. I nic ich nie będzie w stanie przekonać, że jest inaczej (akustyka, nietrafiony sprzęt towarzyszący).

 

Oczywiście, tak jak na salon samochodowy we Franfurcie przychodzą całe masy gapii, które nigdy w zyciu nie kupia pokazywanego Ferrari, ale pośród nich przychodzą również ludzie z pieniędzmi. Z punktu widzenia wystawców, ci pierwsi są pewnie zbędni (najlepiej gdyby przyszlo 5 klientów, każdy z PIT-36 wydrukowanym na czole z wartością 7 cyfrową, którzy od razu produkt kupią), ale niestety nikt jednak jak dotąd nie wymyślił dobrego sposobu, jak tych pierwszych odfiltrować od tych drugich.

 

Poza tym u nas AS ma jeszcze jedną niecodzienną funkcję, będącą pochodną wyglądu naszego rynku - często jest to jedyne miejsce w Polsce aby dany produkt posłuchać/zobaczyć. Sklepy specjalistyczne są u nas w zaniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to smutna prawda,ale niektorzy wystawcy po cichu i tak utrzymuja ze wystawa jest tylko dla zdrowych stosunkow producent-dystrybutor-sprzedawca wiec pytam sie gdzie u licha chcieliby pokazac to co sprzedaja ciagle w katalogach i serwisach www ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym u nas AS ma jeszcze jedną niecodzienną funkcję, będącą pochodną wyglądu naszego rynku - >często jest to jedyne miejsce w Polsce aby dany produkt posłuchać/zobaczyć.

 

I zamówić w innym kraju gdzie cena z transportem,cłem,etc jest normalna :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod PETYCJĄ Wełnianego.

 

Elbi zadbaj proszę o osoby, które korzystają z parkingu by nie musiały marznąć i odchorowywać stanie w kolejce na ulicy.

 

A Jasika rozumiem doskonale. Żeglarstwo jest równiez i moją pasją. 10-15 tygodni spędzonych na wodzie w ciągu roku prawie się nie dostrzega i czas ucieka wówczas szybko. A facet jest rzeczowy, osłuchany i umie klocki ze sobą połączyć by brzmiało fajnie i przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że żadnej z powyżej wspomnianych marek nie przejmie kupiec GLASS z Cracovi, bo on nic nie słyszy, a do tego nie potrafi zestawić ani ustawić systemu w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 21 Wrz 2008, 14:52

 

>tez się o to zapytałem wczoraj i cisza

>widac Elberothowi daja gratis ;)

 

No tak, ale wstęp na AudioShow darmowy nie jest. Chyba, że się coś zmieniło od zeszłego roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę ktoś myśli że te 30 zł idzie do czyjejś kieszeni ?? Gdyby nie Elb takiej wystawy w Polsce by nie było, a Wam się jeszcze coś nie zgadza ... dlaczego ja jestem polakiem... żegać mi sięchce kiedy znów na forum widze takie typowo polskie akcje, zawiść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.