Skocz do zawartości
IGNORED

Sport a słuch


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

 

Po przeczytaniu postow na temat kabli i slepych testow, chcialem napisac moze cos smiesznego, ale prawdziwego - w moim przypadku. Oczywiscie sa na to swiadkowie i slepy test zostal tez przeprowadzony.

 

Jakies 2 lata temu czynnie uprawialem oczywiscie amatosko troche sportow. Najbardziej wciaglo mnie bieganie, ktore potrafilem ciagnac przez 2 lata - zima,lato ... codziennie z niedzielnym odpoczynkiem. Oczywiscie cykle treningowe rozne obciazenia w kazdy dzien itd itd. Ogolnie pod koniec tych 2 lat biegania tygodniowo przebiegalem 40-55km.

Byly plany maratonu w Poznaniu :)

 

Teraz nawiazne do meritum sprawy .... bylo to dla mnie dosc dziwne, ale

w slepym tescie na sprzecie Yamaha 396/496 Tannoy M2 odroznialem firme plyty CDR Kodak od Philipsa. Ale najciekawsze bylo to, ze //tez slepy test//

bylem w stanie odroznic plyty nagrane na predkosciach 1x, 4x, 8x

Z kablami to ciezko powiedziec - bo ich nie mialem :)

 

Teraz kiedy troche mi sie przytylo i jestem len //zyje bardziej wspomnieniami o sporcie :)))// nie slysze na dobrych sluchawkach roznicy miedzy CDR a ORG. Nawet mi sie niechce - slucham muzyki.

 

Moze glupi post, ale zwracam sie do ludzi, ktory troche sie ruszaja i pamietam ze Naczelny tez cos wspominal o swojej dzialalnosci - sportowca amatora ........... czy lepiej jest ze sluchem ludzi uprawiajacych sport ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze nie ma w tym nic dziwnego czy tajemniczego.

porządny wysiłek fizyczny powoduje zmęczenie ciała ale jednocześnie daje bardzo "obecny" przytomny umysł,który nie wędruje za myślami ale jest tu i teraz , czyli po prostu byłeś bardziej rozlużniony i skoncentrowany, odbierałeś więcej bodzców przez zmysły,

 

każdy "prawdziwy' audiofil biega przed słuchaniem albo chociaż łamie sztangę ;-))

..ide biegać ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem osoba czynnie i zawodowo uprawiajaca sport od wiele wielu lat i ze slucham nie jest u mnie zle:)

A tak powaznie, to sport pozytywnie wplywa na caly organizm, na samopoczucie...itd itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po......otwierają się nowe doznania obcowania z muzyką, pojawiają się nowe szczegóły o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, scena robi się szeroka i bardzo głęboka, co sprawia że chcemy więcej..........SEXU !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. tak sobie myśle, że właściwie sex to przecież forma sportu.... chyba więc nie przeszkadzało by mi zobaczyć go jako dyscyplinę olimpijską :DDD albo co 4 lata mistrzostwa świata ;DDDDDDDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe.... pchnięcia kulą(ami), albo rzut oszczepem.... albo wyciskanie leżąc... ;)

 

taaaaa... głodnemu tylko chleb na myśli ;))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie te niedyskrecje i chichot pod chlopiecymi nosami. Sport jest wspanialy pod kazdym wzglem. Ale nasuwa sie automatycznie inne pytanie, ilu z was pali? Polacy, Warszawa, sa jednym z najbardziej aktywnych "palenisk". Szczerze, ilu z was ma niedaleko swoich lamp i tranzystorow popielniczke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o wplywie roznych czynnikow na sluch to powiem, ze ostatnio na imprezie przy okazji dyskusji n/t glosnosci odtwarzanej muzyki pewien lekarz neurolog bedac lekko wstawiony wyglosil wyklad na temat wplywu alkoholu na zmysl sluchu. Bylo tam o osrodkowym ukladzie nerwowym, przewodzeniu nerwowym , wydzielaniu adreanliny w zakonczeniu wlokien nerwowych i tym podobnych malo zrozumialych pojeciach. Z tego wszystkiego jednak wynikalo, ze nadmiar alkoholu prowadzi do zamniejszenia czulosci sluchu, a u osob przyjmujacych regularnie alkohol czesto obserwuje sie trwale pogorszenie sluchu.

Qrcze, cos tak mi sie wydaje, ze od ostatniego spotkania grupowiczow przy piwku jakbym gorzej slyszal ....

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz - ty chyba nie byłeś na pld europy, na bałkanach, w rosji i krajach byłego cccp-a. a ameryka pld -?

wawa to przy tych miejscach raj dla nieplących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie godzinkę temu wróciłem z biegania (ok.10km). Czuję się wery wery

gud okej. Wracam do pytania Frycu. Wg. moich doświadczeń ruch leczy wszelkie stany zapalne np. uszu. Jeśli w czasie biegu tętno mam 130, to krew dwa razy częściej dociera do każdej komórki i daje organizmowi szansę na samowyleczenie. Audiofil to gość często z dość kiepskim stanem układu krążenia. No bo ciągle tylko słucha i słucha, jak do tego jeszcze pali!!! No to i ten nasz wyczulony i wytrenowany słuch zaczyna niedomagać. Sport wcale nie przeszkadza w naszej pasji, ale może dać wiekszą satysfakcję z odsłuchu. Po takim np. półmaratonie Diana Kral i jej sceny miłosne... Mówię Wam uszy lizać!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda palę i to duzo. Jazz , ale nie wiem czy wiesz ale w Europie najwięcej palą angole i bodajże albo duńczycy albo belgowie, tak w każdym razie mówią statystyki. Wczoraj oglądałem taki program na Discovery Chanell i tam była o tym mowa w Polsce pali 30% społeczeństwa, a Wielkiej Brytani pali ok 75%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawiam sport amatorsko, z dużą regularnością, i znacznie lepiej słucha mi się po grze, ba, nawet więcej słyszę. Nie sądzę jednak żeby sport wpływał fizycznie na organy słuchu polepszając percepcję dźwiękową. Po prostu mam świeższy, dotleniony umysł, ciało jest rozluźnione, odchodzą również napięcia psychiczne i znacznie łatwiej mi się skoncentroać i wsłuchać w dźwięki i w muzykę. Łatwiej też jest mi skoncentrować się na niektórych innych czynnościach, zwłaszcza na lekturze. Też mogę powiedzieć, że "więcej widzę" w tekstach i łatwiej mi się wczuć w to, co czytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby chyba zapytać endokrynologa. Wiadomo, ze uprawianie sportu powoduje podwyższenie poziomu testosteronu we krwi, a ten zdaje się w jakimś stopniu wpływa również na słuch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do palenia to rzuciłem ponad rok temu, po pewnie jekichś 35 latach oddawania sie temu, na marginesie, bardzo przyjemnemu nałogowi.

Kto nie palił to nie wie jaka to przyjemność taki zestaw cygarko Davidoff + Hennessy (VSOP) + Cassandra Willson. Niestety rzuceniu palenia nie towarzyszy poprawa słuchu poprawiła mi sie tylko waga. Z uwagą śledzę więc wpisy w tym wątku chcąc trafic być może dwa ptaszki jednym kamykiem, cóż tu by za sport zastosowac do mojego przypadku by powrócić do niegdysiejszej smukłości z jednej strony z drugiej wysublimować słuch do tego stopnia by odkryc byc może nowe muzyczne światy. Jakieś rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockfanolder Misiu tylko ruch na świeżym powietrzu. Ja jeżdżę na góralu i staruję w maratonach rowerów górskich (120km itp). Teraz jest zima więc proponuję bieganie. Jak to zacząć? Pisz to Ci pomogę. Jestem dość "dobrze" zbudowany. 172 cm i 84 kg, a biegam 10-20 km w całkiem całkiem dobrym czasie jak na moje 46 lat. Teraz idę do lasu na długi spacer, a potem posłucham, pasłucham posł...............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burza>

właśnie bieganie jakos mnie nie wciąga, bardziej rower, ale tak w zimie na rowerze, myslałem o nartach śladowych ale ostatnio w centralnej Polsce nie można liczyć na śnieg (za to koty ciągle są najlepsze). Dzis akurat jest extra, może faktycznie pobiegać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Zainspirowany tym wątkiem pojechałem wczoraj na narty, zmordowałem sie dokumentnie a po powrocie usiadłem do słuchania.

Przez pierwsze pół godziny przeszkadazało mi ustawiczne dzwonienie zębów (-10C, dość silny wiatr) a potem wszystko wróciło do normy, dźwięk jaki znam od dawna.

Doszedłem do wniosku, że obiecane doznania dostepne są przez pierwsze pół godziny po wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zimno. Przewietrzyłem jamnika i żonę. Na spacer może zimno, na bieganie nie. Wczoraj leciało mi po plecach. Proponuję zacząć od marszu przez ok godzinę albo półtorej. 3-4 razy w tygodniu. Po 2 tygodniach marszobieg np. 10 min bieg 10 min marsz. Po następnych 2 tyg. spróbować 1 tydzień biegu ok 0,5 godz. Potem lżejszy tydzień np marszobiegi, a potem to już z górki. Oczywiście po każdym wyjściu odsłuch testowy naszego ulubionego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-8C to podkoszulka bawelniania, polar, Gore-Tex, dobre rekawice, oslony na buty, czapka polar, Kampinos (jesli w Warszawie), dobry goral i 60-80km po lesie! Tylko dziewczynki siedza w domu w lekkim mrozie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Jazz

Polar i gore nie dzialaja dobrze z bawelnianym podkoszulkiem ... to jak diskman podlanczany do Mac'a //nie komputera// W zime strasznie zamarzaja przerzutki i wazniejsze sa 2 pary skarpet i dobre buty ... kto jezdzil ten wie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadne cztery pary skarpet, ale gumowo/piankowe oslony na buty, lub botki na suwak. Co do bawelny/polar'u i Gore-Tex'u to 2x bawelna, luzny polar, luzna kurtka z GT.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.