Jump to content
IGNORED

Hi-End Studio: brzmienie ponad wszystko


audiostereo.pl

Recommended Posts

  • Administratorzy

Biznesem rządzą wielkie korporacje. Bardziej ukierunkowane na realizacje własnych interesów niż potrzeb klienta. Audio już dawno stało się globalnym biznesem. Mimo to, Hi-End Studio udaje się współpracować wyłącznie z producentami niszowymi, dla których globalizacja nie jest wymówką na cięcie kosztów i oszczędności w procesie produkcji.

 

Doświadczenia z dojrzałego rynkiem audio, jakim jest Wielka Brytania, zaowocowało ukierunkowaniem na proste dwudrożne systemy głośnikowe napędzane amplifikacją lampową. Taka prezentacja góruje nad innymi wybitną muzykalnością. Nowoczesne technologie wykorzystywane przy produkcji kluczowych komponentów wspierają wieloletnie doświadczenia konstruktorów. Reprodukcja naturalnego brzmienia jest sztuką, której wrogiem jest cięcie kosztów, sprzymierzeńcem zaś - dążenie do tego, by odbiorca czerpał pełną radość obcowania z muzyką.

 

Genezą przedsięwzięcia, które dziś nosi miano Hi-End Studio Piotr Bednarski jest współpraca z brytyjskim producentem kolumn - firmą ART Loudspeakers. Jej założycielami są bracia Derek i Ramsay Dunlop - wcześniej współtwórcy legendy gramofonu Systemdek, przejętego przez Audio Note. Kolumny ART budowane są z nastawieniem na współpracę ze wzmacniaczem lampowym, w odpowiedniej aplikacji sprawdzają się także ze wzmacniaczami tranzystorowymi.

 

ART Emotion Signature zaprezentowany został na Audio Show 2007. Współpraca z lampą Western Electric 300B w układzie SET zaowocowała oceną najlepszego debiutu oraz jednego z najciekawszych brzmień wystawy. W 2008 roku ART Loudspeakers przedstawia nowe linie swoich produktów: Deco Emotion oraz Stiletto Moderne. Nowy kształt pozwolił uchwycić jeszcze pełniej głębię brzmienia.

 

Art Audio to uznany na świecie producent amplifikacji lampowej. Ręcznie wykonane wzmacniacze lampowe należą do klasyki i arystokracji gatunku. Firma założona w UK, największe sukcesy osiągnęła w USA. Największe laury zbierały aplikacje SET - oprócz znakomitej 300B, również 845, PX25, 32B, 520B i inne. Zastosowane transformatory nadały wzmacniaczom spektrum brzmienia: głębie basu, przejrzystość sceny przy zachowaniu naturalności średnicy.

 

Trafomatic Audio to beniaminek światowego audio. Firma powstała w początku 2007 jako rozszerzenie działalności podstawowej: uznaną, choć dotąd nie w branży audio - produkcję transformatorów. W niespełna 2 lata świat ujrzała pełna gama produktów z linii, Experience - począwszy od Experience One (lampa 2A3) i Experince Two (lampa 300B) - aż do entuzjastycznie ocenionej w portalu 6moons pary monobloków Experience Reference. Po drodze powstały: kondycjonery, przedwzmacniacz liniowy i gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy oraz końcówka mocy w trybie push-pull (lampa KT88). Entuzjastycznie oceniono wybrane produkty: Experience One oraz Reference 300B - w portalu 6moons, zaś model Experience Two - w portalu PositiveFeedback. Monobloki Experience Reference 300B wraz z liniowym przedwzmacniaczem lampowym Experience Line One zaprezentowane zostaną na wystawie Audio Show 2008 - to będzie debiut firmy na europejskich wystawach.

 

Lampowe produkty firmy TRI of Japan od dekady zdobywają japoński rynek przystępną ceną i wysoką jakością. Kluczowe elementy wzmacniaczy to wykonywane w Japonii transformatory i kondensatory Toichi Oil oraz oporniki KOA. Znakomity odtwarzacz z lampowym sygnałem wyjściowym TRV-CD4 wykorzystuje transport Sony oraz, DAC firmy Burbrown z up-sampling'iem 24bit/192kHz.

 

Hi-End Studio to wybór urządzeń, które trzeba odsłuchać. Sprowadzono je do Polski z zamiłowania oraz przyjemności obcowania z muzyką. Z przeświadczenia, że podobnie jak sztuką jest tworzenie muzyki, sztuką jest jej odtwarzanie.

 

Piotr Bednarski

 

.

1173500_3.jpg

1173500_2.jpg

1173500_1.jpg

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.