Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  66 członków

Triangle Klub
IGNORED

Klub Triangli


DawidM

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Pojechałem dziś odsłuchać przedmiotu mojego pożądania, wziąwszy do bagażnika końcówkę Rotelka i kilogram kompaktów:)

Będzie niespodzianka!

W salonie odsłuchowym poprosiłem o podpięcie Rotela do niewyszukanego preampa (padło na jakiś ampli Nada) i cedeka. Para Altei rozstawiona ok. 2,5 m od siebie, tyleż od siedziska (w domu mam podobnie). Kolumny, roznegliżowane do gołych membran, wyglądają - jak dla mnie - ładnie. Pożądanie wzrasta, play!

Słuchałem, w całości lub obszernymi fragmentami, poszczególne utwory mniej więcej w tej kolejności:

JM Jarre: Last rendez-vous (Rendez Vous)

Pink Floyd: Pigs on the Wing 1, Pigs (Animals)

Led Zeppelin: Whole Lotta Love (II)

Jon and Vangelis: The Mayflower (Friend...)

Schulze: Stardancer (Body Love)

Carol Kidd: Little White Lies (That's Me)

Marillion: Assassing (Fugazi)

Chesky Record Jazz Vol 1: Tico Tico, Viola Fora...

Mój Rotel jest skubaniec raczej suchy i ostrawy, trochę się bałem konfrontacji z tubą Triangla. Niepotrzebnie. Płyty zagrały z taką energią, że palec sam wciskał na pilocie przycisk głośności +, a wysokie nie raniły uszu. No, czasem jakaś szpileczka... Do tego żywiołowy, choć nieco matowy bas. Piorunująca dynamika. Bajka? Nie do końca, gdzieś się zawieruszyła średnica, ale to przecież mój suchotnik Rotel, co nie? Carol Kidd co prawda śpiewała, Anderson też był obecny, ale trochę jakby się obijali. Można przeżyć.

Dobra.

I tu zapowiadana niespodzianka. Gdy już zdobyłem się na przejechanie tych 70 kilosów w deszczu, oraz korkach na katowickiej i po Warszawie, postanowiłem poszaleć i posłuchać jeszcze jednej pary. Z góry wiedziałem, że będzie to Focal Chorus 816 V. Dlaczego? Nie pytajcie:) Przyjmijmy, że spodobało mi się nietypowe podejście do konstrukcji wysokotonowca i całkiem niezła, metalowa podstawa kolumny.

Soft jak wyżej. Play.

Zagrało jak wyżej. Prawie.

Sybilanty wydelikatniły, nagrania dostały powietrza. POWIETRZA. Poprawiła się stereofonia, cokolwiek to znaczy:) Przybyło średnicy, a bas nieco zmiękł i się poluzował. Czasem niepokojąco za dużo, w porównaniu z poprzednim odsłuchem. Pozostała energetyka nagrań, choć czasem pioruńska szybkość nie była już tak pioruńska. Mimo wszystko słuchało się świetnie, palec sam szukał... i tu szef lokalu poprosił o ściszenie sprzętu!

 

Przyjechałem na odsłuch postawić kropkę nad "i", zakochawszy się od pierwszego wejrzenia.

Gdybym jednak musiał dziś wyjść z salonu z Trianglami lub Focalami, bez dalszego zastanowienia i możliwości negocjacji - wyszedłbym z kopułką wklęsłą!

Miałem ochotę na Trójkącik. Nie wyszło. Sorry.

 

:)

 

(Wielkie dzięki dla dla pana Wojtka z salonu Ministerstwo Dźwięku za przyjazne potraktowanie klienta, który nie przyszedł na zakupy. I'll be back!)

 

Ważna informacja: zarówno jedna, jak i druga para kolumn była ustawiona równoległe do miejsca odsłuchowego! Skręcone były zdecydowanie za jasne i szczypiące uszy (szczególnie Altea). Przypominam: Rotel...

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przepraszać, trzeba się cieszyć, że zaoszczędziłeś pieniądze. Triangle nie są do Rotela i już. To charakterystyczne i charakterne kolumny i trzeba ostrożnie z parowaniem elektroniki. A te kłucie z ich tub, to jakaś pomyłka. Te kolumny są po prostu jaśniejsze, a nie ostrre.

A te Focale też słuchałem, ale wydały mi się słabsze. Grały może przyjemniej, ale mniej pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie..prawdopodobnie "zawiniła" elektronika. ;) Swoją drogą jak już byłeś to mogłeś się pokusić o docelowe zestawienie z Trianglami, ciekawe z czym by te kolumny sparowali w sklepie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nawet nie chcę myśleć o "docelowym zestawieniu", stąd sparowałem z Rotelem (bo nie mam pojęcia, kiedy go wymienię).

W salonie zamierzano podłączyć kolumny do NADa (nie zerknąłem jaki model, diody paliły się na niebiesko:) ale mógł to być C372))

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NAD-em to też raczej nie gra. Comete'y podłączaliśmy do kompletu tej marki, ale symboli tych klocków nie pamiętam. Tyle tego jest, że trudno się w tym orientować. Cd było chyba C452. W każdym razie poprzednik 656. Bas po prostu dudnił. Reszta była Ok. Czyli było źle.

A elektronika Rotela nie jest niczemu winna. Nie ma co się za wszelką cenę napalać na Triangle, ale właśnie szukać czegoś innego do niego.Inaczej można wydawać pieniądze w nieskończoność.

Ja już zmieniłem elektronikę, a wciąż nie gra tak jakbym chciał. W domu już miałem 5 różnych kompletów kolumn i wciąż to niczego nie załatwiło. Tak więc powtarzam, nie jest winna elektronika. Ani też kolumny. To po prostu nie takie proste, żeby to wszystko dopasować. Spokojnie Busz! Lepiej zamawiaj kolumny do odsłuchu w domu. Ja też się zachwycałem w salonie, a potem szczęka mi opadła jak to usłyszałem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo w tym prawdy, choć na konkretne modele Triangla warto się napalać. Tylko nie stosować do nich jasnej czy suchej elektroniki..bo takie zestawienie nigdy nie zagra. Te Focala z Rotelem to pewnie żywiołowe zestawienie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla ciekawości może niech Ci podepnie te Triangle do jakiejś dobrej lampki lub cieplejszego tranzystora.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołączam się do klubu ze swoimi cometami es.Może ktoś z was słuchał traingli z luxmanem zwlaszcza starszą serią l?

Obecnie słucham z starym marantzem 52 i jest dość przyjemnie i z nienajgorszą dynamiką.Jednak czuję , że to nie to

i przymierzam się do kupna luxmana l-410 lub l-405.Z l-530 było by pewnie cudnie , ale ciężko go dostać na rynku wtórnym.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wpisuję się do klubu, od chyba 10 lat słucham Zays'ów (? pierwsza generacja), podpięte do monobloków AVM M4 (kl. A). Zmieniam źródła i pre (obecnie pasywne) a jakoś monobloki i kolumny zostają.

 

Patrzyłem ostatnio na zwrotnicę, trochę mnie niepokoją tam elektrolity (stare ?), może wymienię na MKP/olejowe - kombinował ktoś ?

 

W sprawie postu powyżej - o ile aktualne - może dystrybutor pomoże - tutaj.

Edytowane przez Benpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Zays'ów lat parę, bardzo zacnie gadały z PSE, dobry przebieg impedancji dla lampy. Oczywiście elektrolity zostały zamienione na foliowce o ile dobrze pamiętam mniejsze pojemności Mundorf, większe SCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla ciekawości może niech Ci podepnie te Triangle do jakiejś dobrej lampki lub cieplejszego tranzystora.

Głupio tak po 2 latach odpowiadać:) Nie zrobiłem drugiego podejścia do Trójkącika. Avatar wyjaśnia, dlaczego;) Pozdrawiam klubowiczów, w sumie też jakby tu należę, moje również Francuzy. Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam , :) Posiadam Triangle Antal EX ,jak na razie mam to podpięte do HK AVR 265 ,jak na razie (jak dla mnie)dzwięk wydobywający sie jest w tym zestawie super,ale mysle nad zmianą wzmacniacza na inny.Może jakieś podpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze istnieje, myslalem ze klub umarl smiercia naruralna. Masz bardzo dobre kolumny, a wybitne w swojej cenie do jazzu, muzyki akustycznej czy muzyki symfonicznej.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze istnieje, myslalem ze klub umarl smiercia naruralna. Masz bardzo dobre kolumny, a wybitne w swojej cenie do jazzu, muzyki akustycznej czy muzyki symfonicznej.

To prawda, że moga się podobać,a dynamika jest ponadprzeciętna. Mam jednak trzy pytania. Jak wg was lepiej je podłączyć pojedyńczym okablowanie do górnych, czy dolnych portów ? Dwa - czy ktos próbował z nimi bi-wiringu ?

I wreszcie trzy - bo chyba odpowiedź na to do tej pory nie padła :-) Z którymi wzmacniaczami tranzystorowymi najlepiej się zgrywają ?

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pytanie dotyczące Triangle Comete Anniversary 30. Chodzi mi o wzmacniacze tranzystorowe z łagodną barwą. Cena do 4 tysięcy - używane

 

a z czym u Ciebie to śmiga obecnie ? ja chwilowo na amplitunerze Sony ES

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czym u Ciebie to śmiga obecnie ? ja chwilowo na amplitunerze Sony ES

 

wmacniacz - audio analogue puccini settanta (1 wersja), żródło: squeezebox touch z zasilaniem Tomanek i dac hegel hd20. Okablowanie: głosnikowe albedo air 1 i jakiś tani chord rca.

Nie jest źle. Ale przedtem była lampa i może stąd ten niedosyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisałem 29.03.2014 w klubie Hegla:

Gdyby jednak komuś brakowało gotówki na taki end, to polecam wypróbować nieco tańsze, pewnie również nieco gorsze, Triangle Comete LE (30th Anniversary limited edition). Naprawdę bardzo dobrze zgrywają się z H80. Miałem je u siebie: brzmienie żywe, przejrzyste, ale nie nachalne, z bardzo dobrze rozciągniętym basem, ładną barwą, spójne. Do tego łatwe w ustawieniu, na moje oko do pomieszczeń 16 - 20m2. Byłem zaskoczony, że Triangle mogą zrobić tak brzmiący głośnik. Po tubowym metalowym wysokotonowcu nie spodziewałem się tego.

Edytowane przez SNM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad połączeniem comete anniversary z końcówką xindak pa-m. Ponoć barwne, obtłuszczone brzmienie, wprawdzie moc nie największa, ale comety wysokoskuteczne, powinny się napedzić. Albo jakiegoś używanego merridana, czy electrocompaniet? W miom dacu jest regulacja głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.