Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  66 członków

Triangle Klub
IGNORED

Klub Triangli


DawidM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i podpinam się do klubu Triangle. Z racji tego że odłożyłem trochę funduszy postanowiłem złożyć własny porządny system stereo. Założenia były następujące: Bardzo mało czasu na słuchanie muzyki w domu, lecz kiedy już przyjdzie ta chwila, sprzęt ma grać tak aby nie chciało się go po chwili wyłączać. Z doświadczenia i osłuchania w sprzęcie przyjąłem że, przetworniki w kolumnach mają mieć jak najlżejsze membrany oraz wysoką efektywność. Udałem się do salonu audio w Warszawie i poprosiłem o podpięcie Triangle Comete 902 wraz z hybrydowym wzmacniaczem Mistrala MM6. Przez pierwsze chwile odsłuchu dźwięk zaskoczył mnie dość sporą ilością wysokich tonów lecz każdy ich impuls był świetnie dopracowany i każdy szczegół wybrzmiewania świetnie oddany. Takimi właściwościami charakteryzują się kolumny z przedziału cenowego od 8tys. jakich odsłuchiwałem. Byłem całkowicie zaskoczony dopracowaniem dźwięku przez francuskich konstruktorów. Na również wysoką pochwałę zasługuje zakres nisko-średnio-tonowy. W tej klasie cenowej jak dla mnie bez konkurencji. Sądziłem że może uda mi się w salonie znaleźć coś jeszcze lepszego, lecz podłączanie kolumn podłogowych do 4.5 tys zł skutkowało po chwili słuchania wyłączaniem wzmacniacza. Zakupiłem Triangle Comete 902 i uważam że to dla mnie najlepszy wybór. Jestem bardzo zadowolony i polecam je każdemu kto nie chce po kilku minutach słuchania wyłączać sprzęt. Najlepiej zestawiać je z ciepło grającą elektroniką. U mnie wybór padł na Hybrydę Mistral MM6- najcieplejszy wzmacniacz który wybrałem z pośród wielu konstrukcji zawierających lampy. Dźwięk przekonał mnie do firmy Triangle i jestem bardzo zadowolony że, udało mi się skompletować tak dobrze grające stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam szanownych Klubowiczów. Dołączam do bardzo zadowolonych użytkowników kolumn Triangle. Wczesniej mialem B&W, byly również fajne, ale po kilkudziesięciu minutach słuchania czułem się zmęczony. Teraz moge słuchać cały dzień i jeszcze mi mało :-) czego chcieć więcej? Seria Elara jest strzałem w 10-kę i cokolwiek przeczytałem o niej w internecie okazało się prawdą, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szanownych klubowiczów i zgłaszam się do członkostwa ponieważ dziś stałem się posiadaczem zacnych kolumn Triangle Esprit Gaia EZ w pięknym czarnym lakierze fortepianowym.

Wczoraj pojechałem do salonu audio na odsłuch Akkus Monolith, które zupełnie mi nie przypadły do gustu, potem posłuchałem Tannoy Precision 6.4 (nawet niezłe były, ale czegoś brakowało) no i na koniec zaproponowano mi posłuchać Trinagle Esprit Gaia EZ. Posłuchałem sobie klasyki, jazzu, rok progresywny, metal i w każdym tych gatunków wypadły bardzo dobrze. Dałem sobie noc na przetrawienie tematu i dziś rano pojechałem do salonu i przywiozłem je do domu.

Testów tych kolumn w zasadzie nie ma, opinii też jak na lekarstwo dlatego postanowiłem się podzielić swoimi wrażeniami. Polecam każdemu kto szuka kolumn do 6.000 zł (bo nawet poniżej tej ceny można je teraz kupić) przynajmniej się zainteresować i odsłuchać. Przede wszystkim nie powinno się ich łączyć z jasno grającymi wzmacniaczami. Na pewno dobrze się zgrają z lampą i ciepło grającymi tranzystorami.

Mają piękną gęstą średnicę, góra jest rozjaśnione, wspaniałe wybrzmiewanie talerzy, mimo to że bardzo dźwięczne to niemęczące (ale tak jak napisałem wyżej, z jasno grającym wzmacniaczem już może być mało przyjemne). Właśnie tego mi brakowało w moim dotychczasowych kolumnach Elac Debut F5 (które też jak na kolumny za 3k grają pięknym dźwiękiem - jak ktoś chce, to sprzedaję cały fabryczny komplet, mają ok. 6 mies. i są na gwarancji - info na pirv).

Bas jest mięsisty, zróżnicowany, bardzo szybki i potrafi naprawdę zejść nisko, przy tym jest dobrze kontrolowany. Czasami mam wrażenie przy tych najniższych zejściach że zaraz zadudni, ale jak tylko pojawia się u mnie takie wrażenie, to natychmiast znika bo one nie przekraczają tej granicy.

Dźwięk dobrze wypełnia cały pokój, mimo to że wcale nie mam dobrej akustyki i do tego stoją dosyć blisko ściany - ok. 30 cm. A więc raczej nie są wymagające co do ustawienia. Stereofonia można powiedzieć że jest holograficzna. Zamykamy oczy, muzyka nas otacza z każdej strony bo kolumny po prostu się rozpływają w otoczeniu, bez trudu słyszymy rozstawienie muzyków na scenie i czujemy się jakby oni stali przed nami na żywo.

Słucham w zasadzie każdej muzyki (no może oprócz hip hopu) od klasyki do metalu i w każdym gatunku spisują się bardzo dobrze, a więc są naprawdę uniwersalne.

I na koniec nie mało ważnym elementem jest ich wykonanie i wygląd. Jeśli chodzi o wykonanie, to śmiało można powiedzieć że jest perfekcyjne. Do niczego nie można się przyczepić, każdy detal jest dopieszczony. Przywożąc te kolumny do domu możemy być pewni że małżonka nie wyrzuci nas z nimi z domu:) bo wyglądają pięknie i szczególnie w nowocześnie urządzonych mieszkaniach będą się pięknie prezentowały.

Takie są moje odczucia po kilku godzinach słuchania, a przecież jeszcze nie są wygrzane, nie wiem nawet co by mogło się poprawić po wygraniu. No może na siłę mógłbym sobie życzyć że by ta góra leciutko się doszlifowała i ociepliła.

Myślę że na najbliższe kilka lat temat kolumn mam załatwiony bo znalazłem to czego szukałem.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów , mam Triangle Zeyrus 202 i obecnie jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza lampowego do nich i mam na oku Yaqina ms20l na lampach el34 oraz Yaqina mc100b na lampach kt88 Muzyki której słucham do głównie rock ( AC/DC) oraz stary heavy metal typu, Metalica, Manowar, iron Maiden , może ktoś doradzi ogólnie z zeyrusow jestem bardzo zadowolony grałem na nich Nadem c340 Cambridge Audio track 1 , Music Hall 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Witam 

Klub chyba niezbyt zywy ale sprobuje hehe

 

Czy ktos ma Duetto SW2 albo Duetto?

Czy faktycznie one sa takie ze graja jak duze podlogowki jak sie zamknie oczy a bas w nich wrecz poraza?

Nie jestem audiofilem i szukam wlasnie takiej sciany dzwieku, poteznego basu i efektu wow na wszystkich (przede wszystkim na mnie jak je bede wlaczal ZA KAZDYM RAZEM).

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

pragnę dołączyć do klubu z moimi nowymi Triangle Genese Quartet.

Przesiadłem się na nie z Kef XQ40. Wcześniej miałem jeszcze Paradigm Studio 60v5.

Jak dla mnie Triangle łączy najlepsze cechy Kef-ów i Paradigm, czyli piękna, bardzo szeroko grana średnica i kapitalna, wręcz estradowa dynamika.

U mnie grają z bardzo muzykalnym i dość ciepłym CD Sony CDP-X779ES, wzmacniacz NAD M3, do tego ciepły, plastyczny interkonekt. 

Bass jest głęboki i do tego szybki, średnica bardzo namacalna, wysokie tony delikatne.

W mojej konfiguracji dźwięk jest lekko po ciepłej stronie mocy, przekaz jest bardzo gęsty.

Całość gra jak dla mnie fenomenalnie, a trochę już w moim życiu sprzętu słuchałem.

Polecam te kolumny, z odpowiednio dobranym, dość ciepłym torem będzie kapitalne granie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
7 minut temu, Mgrzybek napisał:

Dołączam z Tringle Signature Theta ale po przejrzeniu wpisów widzę, że słabiutko z aktywnością.

Dołączam do grona w takim razie, coby wesprzeć społeczność, ale i zasięgnąć języka. Z jakimi wzmaczami koledzy łączycie Triangle z serii Signature ? Obecnie posiadam Roksan K3 wydaje się za cienki na dole oraz mam wrażenie że słabo pod względem wydajności prądowej.

Miałem przez chwilę na podwójnej końcówce Arcam P25, biamp na kablach Ultralink Excelsior plus lampa na przedwzmacniaczu albo BlueSound Node 2i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 08:48, Russel napisał:

Witam,

 

zapisuję się do klubu z Triangle Signature Delta, kolor mahoń, połysk. Sprzęt jaki aktualnie posiadam, to : wzmacniacz: Audio Analogue Maestro Setantta oraz Ayon CD -07S.

Podłogówki z tej serii kolega zestawiał z tym wzmacniaczem . Może to fajnie zagrać we wzajemnym uzupełnieniu.

https://hi-fi.com.pl/testy/systemy-hi-fi/1054-audio-analogue-maestro-192-24-rev-2-0-maestro-settanta-rev-2-0.html

Niedawno widziałem na allegro albo OLX za ok. 4 tys. Teraz są inne Audio Analogue

A tu coś potężniejszego. Zaj.........te radiatory

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-audio-analogue-maestro-150-CID99-IDAhx4b.html#b96ce48d6a

Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, ja dołączam ze skromnymi ale mam nadzieje jak na moje potrzeby wystarczającymi kolumnami Trangle Borea BR08 . Podłączyłem je pod równie nowe CA CXA81 i CXNv2 . Narazie sie wygrzewają. Zobaczymy co czas pokaże, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.04.2020 o 11:32, Luki1976 napisał:

Witajcie, ja dołączam ze skromnymi ale mam nadzieje jak na moje potrzeby wystarczającymi kolumnami Trangle Borea BR08 . Podłączyłem je pod równie nowe CA CXA81 i CXNv2 . Narazie sie wygrzewają. Zobaczymy co czas pokaże, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. ?

Tak jak pisałem jestem posiadaczem Triangli Borea BR08. Jakie kable głośnikowe polecacie to tego ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?  Albo z czym Triangle grają najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko wypowiedzieć się, że do Triangle Signature Theta nie ma co srebrzonych z niższej półki, jeżeli już to sprawdzone konstrukcje renomowanych marek, np. Audiomica, gdzie wiedzą jak zaaplikować Ag.

Obecnie używam Carsas Clear Light i są właściwe, ale tylko temu, że mam resztę toru analogową. Mając wzmacniacz po neutralnej stronie proponowałbym kabel dociążający.

Wracając do Twojego pytania, z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedizałbym że Borea to inna konstrucja niż Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Magelany albo Signature to moje przyszłe kolumny za rok, dwa. Także nie zamierzam opuszczać klubu już nigdy ?

Obecnie oddam w dobre ręce Triangle Genese Lyrr.

To najlepsze kolumny, jakie miałem kiedykolwiek, a dużo tego było, do sprzedaży zmusza mnie sumienie i przymus kupna nowego auta.

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja się melduje z Triangle Delta Singature na pokładzie . Zapoznaje się z nimi ale duże zaskoczenie jest . Przepiękny detal bez ostrości , budowanie sceny i dużą przestrzeń ale największy szok to bas. Jak to możliwe aby takie małe głośniczki tak grały. ? Co co mnie znają wiedzą że u mnie grają 15" a tym czasem Triagle daje radę i to do 30Hz. Szybki, punktowy i niski. Jak się mam czegoś czepić to że przy cichym słuchaniu mało mi po 15" ale jak ciut odkręce to .. oj grają .
Wrocławianie chce wpadnijcie i powiecie czy mi się przesłyszało czy może jednak nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

A ja się melduje z Triangle Delta Singature na pokładzie . Zapoznaje się z nimi ale duże zaskoczenie jest . Przepiękny detal bez ostrości , budowanie sceny i dużą przestrzeń ale największy szok to bas. Jak to możliwe aby takie małe głośniczki tak grały. ? Co co mnie znają wiedzą że u mnie grają 15" a tym czasem Triagle daje radę i to do 30Hz. Szybki, punktowy i niski. Jak się mam czegoś czepić to że przy cichym słuchaniu mało mi po 15" ale jak ciut odkręce to .. oj grają .
Wrocławianie chce wpadnijcie i powiecie czy mi się przesłyszało czy może jednak nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

   Bawię się ostatnio pomiarami, wychodzi mi że Antale EZ również schodzą nisko, nawet poniżej 30hz :-).

Na 20m2 przy bazie 1,9 i odsuchu z 2,1 m, adaptacja pierwszych odbić na suficie nie jest wymagana, lub ma marginalny wpływ na "spektakl". 

Marcin jaką masz bazę stereo i wielkość pomieszczenia?

A co do grania po cichu, u mnie,  od najniższych poziomów głośności, jest "masaż basowy", tylko zmniejsza się ilość detali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adah napisał:

   Bawię się ostatnio pomiarami, wychodzi mi że Antale EZ również schodzą nisko, nawet poniżej 30hz :-).

Na 20m2 przy bazie 1,9 i odsuchu z 2,1 m, adaptacja pierwszych odbić na suficie nie jest wymagana, lub ma marginalny wpływ na "spektakl". 

Marcin jaką masz bazę stereo i wielkość pomieszczenia?

A co do grania po cichu, u mnie,  od najniższych poziomów głośności, jest "masaż basowy", tylko zmniejsza się ilość detali...

U mnie 2.2m i odsłuch tak samo może 2.4m

Nie mam adaptacji bo to salon w domu więc ... Rodzina ale jest dobrze - na moje ucho

Australe to bardzo dobre paczki i na pewno na basie super . Były mi mocno polecane przez znajomego z Niemiec. Co do pomiarów to wierzę ale wiesz pytanie ile jest -dB przy częstotliwość 30Hz bo każda kolumna cos tam gra ale jak -6/8 dB to już ... Cisza 

A ja to jestem "rozpuszczony na basie" przez moje JBL L300 i Tannoy Berkeley 15" I dlatego tak napisałem. 

Kurcze nie mogę wyjść z podziwu dla sceny, dla powietrza , dla stereo i detalu z tymi kolumnami a są nowe i ponoć po xxxx godzinach się jeszcze poprawia również bas. Ciężko mi sobie to wyobrazić bo już jest super . Jakieś teksty o ostrym tweeterze / górze pasma w Triangle to piszą ludzie którzy nie słyszeli Triangle lub może kiedyś stare modele ? 

Na tych kolumnach to kable zaczynam słyszeć 😄

BTW mam źródło w Niemczech na nowe Triangle z rachunkiem i gwarancją więc jak ktoś szuka jakiś dajcie znać na priv. Ale najpierw zapraszam do siebie na wspólne słuchanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Bawię się ostatnio pomiarami, wychodzi mi że Antale EZ również schodzą nisko, nawet poniżej 30hz :-).
Na 20m2 przy bazie 1,9 i odsuchu z 2,1 m, adaptacja pierwszych odbić na suficie nie jest wymagana, lub ma marginalny wpływ na "spektakl". 
Marcin jaką masz bazę stereo i wielkość pomieszczenia?
A co do grania po cichu, u mnie,  od najniższych poziomów głośności, jest "masaż basowy", tylko zmniejsza się ilość detali...

Adah a z czym u ciebie grają ? Czy aby nie z MF ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Fajnie byłoby zamienić na MF M8xi emoji1.png
All-in-one w wersji super integry tylko taki szczegół ... Cena emoji33.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na razie, pracuję nad rozbudową mojej mobilnej adaptacji akustycznej.  🙂 Ostatni kabelek  wysoko podniósł poprzeczkę 😉 

Tak sobie oglądam tego m8xi, i ja jeśli miał bym iść wyżej ... na dzień dzisiejszy wybrał bym  M8s 500s. 🙂 

Cena okrutna.

 

Edytowane przez Adah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie, pracuję nad rozbudową mojej mobilnej adaptacji akustycznej.   Ostatni kabelek  wysoko podniósł poprzeczkę  
Tak sobie oglądam tego m8xi, i ja jeśli miał bym iść wyżej ... na dzień dzisiejszy wybrał bym  M8s 500s.  
Cena okrutna.
 

Sprawdzić ci cenę ? Ostrzegam może się zrobić gorąco
W pełni zbalansowana konstrukcja bazujaca na Titan ... No no ale to musi grać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 21:15, Marcin Wielgus napisał:


Sprawdzić ci cenę ? Ostrzegam może się zrobić gorąco emoji12.png
W pełni zbalansowana konstrukcja bazujaca na Titan ... No no ale to musi grać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wielkie dzięki Marcin. 

Adah ma plan 😉 

Im dalej z akustyką "płynę", tym coraz trudniel, jest mi znaleźć motywację do wymiany Antali i M6si. 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adah napisał:

Wielkie dzięki Marcin. 

Adah ma plan 😉 

Im dalej z akustyką "płynę", tym coraz trudniel, jest mi znaleźć motywację do wymiany Antali i M6si. 🙂

 

 

Nic dziwnego - masz super sprzęt . generalnie Triangle bardzo dobrze się zgrywają z Musical Fidelity. my już to wiemy i ponoć tajemnica poliszynela jest to ze firmy ze sobą współpracują. zauwazcie ze w kazdym salonie z MF zawsze jest Triangle i "swiadomi" sprzedawcy polecają ten mariaż . 

ja z adaptacja nie poszaleję bo mam w głównym salonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.