Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Triangle Klub
IGNORED

Klub Triangli


DawidM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chętnie posłuchał bym tych Waszych kolumn z serii Kratos. Przez wielu uważana za najlepszą ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam!

Wprawdzie nie posiadam już Trianggle'i, ale chętnie dołącze do klubu, bo choć nie zgrały mi się z elektroniką, to uważam, że to świetne kolumny i kto wie czy ostatecznie do nich nie wrócę. Grałem prawie pół roku na Comete Ex. To bardzo fajne choć charakterystyczne kolumny. Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymarły, po prostu robią sobie małe wakacje, jednak CI którzy je mają dobrze połączone z elektroniką wiedzą na co je stać. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je na pewno nabędę, bo stara miłość nie rdzewieje, ale wpierw muszę na to wszystko nazbierać.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

W tym roku obchodzimy 30-lecie Triangle. W związku z tym powstały rocznicowe kolumny Antal EX Anniverssary - maja lakier fortepianowy, inne okablowanie wewnętrzne, lepsze elementy zwrotnicy i METALOWY głośnik wysokotonowy - podobny do tego z najdroższych Magellanów.

 

http://www.voice.com.pl/30years.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Bardzo dobrze zgrywają się z tym Xindiakiem(to będzie optymalny wybór w tej kwocie), za resztę kasy kup standy(jak nie masz), ustawienie tych kolumn to kluczowa sprawa:

 

http://www.elektropunkt.pl/opis/Xindak_A-06_+_C-06_-_TRANSPORT_GRATIS_+_RABAT/10230

 

Ps. Skąd kupiłeś kolumny?

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu z Xindakiem powinno być ok, czyli nie przekroczy się tej pewnej granicy. Do słuchania instrumentów akustycznych są to kolumny niemal idealne w swojej cenie.

 

Tu masz ich całą recenzję:

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0710/triangle.html

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Doradzi mi ktoś jakiś zestaw: wzmak+CD do Triangli Stella ES? Pokój 20m2, muzyka raczej jazzowa i bez prądu, cena max 3000zł. Pozdrawiam.

Myślę, że za te pieniądze, to rzeczywiście w grę wchodzi wyłącznie zestaw Xindaka 06. Nie słuchałem, ale czytałem. Ja bym jeszcze dodał, że koniecznie do tego trzeba kupić kable Supry. Razem z sieciówkami. To już akurat wypróbowałem osobiście i wiem, że wnoszą do dźwięku Triangle'ii dużo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym ożywić klub Trójkąta, bo od jakiegoś czasu mocno chodzą mi po głowie te kolumny.

Powiem wprost - jestem ostro napalony! :)

Konkretnie, zastanawiam się nad Alteą EX lub droższymi o ok. 1 kzł Antalami EX... Na razie byłyby napędzane końcówką Rotelka. Oba modele różnią się przede wszystkim głośnikiem średniotonowym (no i zdublowanym basem w droższej wersji).

Czy warto wybrać Antale do pokoju ponad 20m? Bo niewiele dokładając do zaoszczędzonej kasy przy zakupie Altei mógłbym mieć centralny Voce... Jeśli jednak kultura "pracy" droższych jest warta 2x500 zł, to jestem gotów odłożyć zakup centrala na później. W końcu to zakup na lata (a może nawet całe życie).

Nigdzie nie znajduję testów porównawczych Altei z Antalami, może ktoś z szanownych klubowiczów je robił i może coś doradzić.... hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscy szukał bym serii ES lub Heliade. W podobnej cenie(jak nie niższej) możesz mieć używki które są wg. mnie lepsze niż seria Genese(pomijam serie Magelan która jest doskonała i EX która w swojej cenie jest niezła, ale wg. mnie gorsza od poprzedniej ES czy Heliade).

 

Tu jest dziwna naleciałość, bo seria Genese jest mnie zrównoważona niż nowa seria EX nie mówiąc już o szczytowej serii Magelan). Oczywiście dla niektórych to może być ich dodatkowa zaleta.

 

Do Triangli ważne jest to by system nie był jasny, krzykliwy bo Ci nie zagra. Kolumny warto skręcić do środka(choć samemu trzeba zwrócić uwagę jak bardzo). W 20m2 radzą sobie spokojnie podstawkowe modele Triangla. Nie wiem czy na Twoim miejscy nie skusił bym się właśnie na kolumny Duetto z serii Magelan.

 

Tu masz ich obszerną recenzje:

 

http://sixmoons.com/audioreviews/triangle6/duetto.html

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Comete'ach w 13-14-metrowym pokoju i już wiem napewno, że to za duże monitory do takiego metrażu. Właśnie mam u siebie małe, z 13 cm głośniczkiem kolumienki i jest dobrze. Tak więc też mi się wydaje, że do 20-metrowego pokoju lepiej wziąć podstawki. Triangle to kolumny o dużej skuteczności i nie trzeba przesadzać. Ja zdaje się przesadziłem i chyba Comete/y pójdą w najbliższym czasie pod młotek.

A Altee słuchałem tylko w salonie i mogę powiedzieć, że bardzo mi się wtedy podobały. Ale z czym to grało, to już nie wiem. Z jakąś lampą oczywiście, ale co to było nie pamiętam.

A z Rotelem to zagra? Sprawdzałeś? żebyś się Chłopie nie przejechał. W ciemno nie kupuj absolutnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.