Skocz do zawartości
IGNORED

Ulubione filmy Woody'ego Allena.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że są filmy fabularne od których oczekujemy prawdy tzn. fałsz w nich razi. Są to własnie filny o których sami ich twórcy mówią w wywiadach że chcieli pokazać prawdę czasu.

 

Trzeba się natomiast orientować kiedy film nie ma takich ambicji - jest baśnią, dziełem ponadrealistycznym (albo podrealistycznym), jakimś fajerwerkiem czasem - i wtedy kwękanie że "przecież to niemożliwe, to nie tak" jest pozbawione sensu.

 

Filmy wykorzystujące "możliwość" "podróży w czasie" są bardzo łatwe do wymyślenia i zachwycenia widza, jest to, niestety, łatwizna łatwizn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ja cenie woodego za wczesniejsze dokonania.

Teraz mieli jak maszynka do zarabiania kasy.

Film za filmem.Niestety coraz słabsze.Ale co sie dziwic jak sie kreci jeden za drugim to nie mozna sie przyłożyc.A ludzie i tak obejrzą.

A szkoda bo ma talent.

Gdzies słyszałem jak mu zadali pytanie czy o Krakowie mogglby nakrecic film a On na to "pewnie ze tak, tylko musiał by być sponsor" - dajcie kase i zrobie wszystko.

Nie zrozumcie zle, bo bardzo Go lubie i cnie ale jak ostatnio widać to poziom zleciał bardzo.Kiedys w wywiadzie nie użył by słowa pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Jakie "się sprzedał"?! Robi filmy, bo to jego życie, które mu ucieka, bo jest coraz starszy, więc kręci, żeby żyć. I wcale nie gorsze, lecz inne. Proste histore są najciekawsze, prawda, jaką niosą, jest zaskakująca, choć podobno banalna. Przypomina nam, że nie umiemy żyć pełną piersią. Wspaniały twórca. Mój ulubiony film - każdy. Nie było filmu, który mnie nie poruszył. A najbardziej - "Miłość i śmierć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Jakie "się sprzedał"?! Robi filmy, bo to jego życie, które mu ucieka, bo jest coraz starszy, więc kręci, żeby żyć. I wcale nie gorsze, lecz inne. Proste histore są najciekawsze, prawda, jaką niosą, jest zaskakująca, choć podobno banalna. Przypomina nam, że nie umiemy żyć pełną piersią. Wspaniały twórca. Mój ulubiony film - każdy. Nie było filmu, który mnie nie poruszył. A najbardziej - "Miłość i śmierć".

 

Też uwielbiam twórczość Woody Alena; kompleksowo! Nawet jego słabsze filmy trzymają poziom... A nowe produkcje...? To dopiero odjazd! Co macie przeciwko Vicky Cristina Barcelona... albo super dramat/kryminał Math Point... albo Midnight in Paris! Czasy się zmieniły, powstałe inne trendy, to i forma wypowiedzi się zmieniła. Podobnie jak w jazzie... Zresztą Woody Allen jest przecież klarnecistą, tak że analogie do jazzu są jak najbardziej trafne. Swobodna i własna kreacja w wielu stylach! Genialny i bardzo płodny artysta. Lubię wszystkie jego filmy. Nawet te słabe!...'-)

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Zakochani w Rzymie kawał dobrej rozrywki i tradycyjne przymrużenie oka przez Woodyego.

 

Jest też coś dla melomanów w postaci dobrze uchwyconego naturalnego dźwięku do sceny z opery Pajace; to dla tych co nie lubią Allena a nie maja czasu pójść do opery ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na "Zakochanych w Rzymie".Straszna kaszana!Allen robi coraz gorsze filmy!Powinien przestać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie przestał. Znakomity film, hołd dla Felliniego (styl, kreacje aktorskie, nimb cyrkowości i przesady, fotografowanie), proste prawdy, a trafiają w punkt - bo zdaje się, że świat już zapomina o prostych prawdach i prostych formach. Teraz Allen jest na etapie "lekkiego" kina. Ogląda się "Zakochanych w Rzymie" wybornie. Kto nie kupuje konwencji, niech nie chodzi do kina na jego filmy, a nie źle życzy reżyserowi, żeby przestał. Jak dla mnie - jak najbardziej warto do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB

 

Tu nie chodzi o " niekupowanie konwencji" bo ja Allena oglądałem i zachwycałem się nim gdy jeszcze Ciebie nie było na świecie.To ewidentnie słaby film,pozbawiony humoru,pomysłu i zwyczajnie nudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu, byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków w sprawie twojego i mojego wieku, bo możesz się bardzo mylić, ponieważ abstrahując od faktu, że to mierny argument w kwestii oceny filmu, to jednak ja znałem Allena, gdy ciebie nie było na świecie. A ten film bardzo mi się podobał i ja - upieram się - kupuję tę konwencję w przeciwieństwie do ciebie. Film jest zabawny, żwawy, świetnie fotografowany, z prostym pomyślem, po prostu dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu...no bez przesady...Naprawdę uważasz że to On powinien przestać robić filmy, zamiast po prostu Ty pownieneś przestać na nie chodzić?

 

Filmu nie widziałem i nie wybieram się do kina. Obraz ma zagorzałych krytyków i także wielu zwolenników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tacy starzy a zapomnieli włoskie filmy z lat 50" i 60".

 

Kłamczuszki i szczyle ;)

 

U Woodego ta nuta jest dosyć mocna bo i taki Rzym był najpiękniej w czarno białych filmach; pokazany to tak mimochodem jak ktoś na tamtych starociach skupiał się tylko na akcji filmu!

 

 

 

Woody się świetnie bawił podczas realizacji no ale może on bawi się za inteligentnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla przypomnienia scena z filmu "Miłość i śmierć", mojego ulubionego filmu WA (a może nawet ulubiona scena):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Lubię wszystkie jego filmy ostatni który mnie rozwalił to "Whatever Works"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafael

 

Jest takie powiedzenie,że jak w czasie realizacji filmu ekipa się świetnie bawi to rezultat jest taki sobie.To publiczność ma się bawić.Z przecieków i wywiadów wynika,że w pracy Woody jest bardzo poważny i zasadniczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie filmy Allena są robione za pieniądze miast w których dzieje się akcja( Barcelona,Paryż,Rzym).To takie wakacyjne foldery reklamowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i foldery, ale "VCB" to dla mnie świetny przykład koincydencji, gdzie eliminacja jednego tylko elementu tytułu kasuje rację bytu obu pozostałych. Pokazane jak na dłoni i myślę, że przesłanie czytelne dla każdego. Jasne, że można w ten sposób tłumaczyć wszystkie damsko - męskie łajdactwa. A tu jeszcze w jakże miły sposób !

Co do "Północy.." to lżejsze ukazanie naszego narzekania na czasy; i ten film bardziej choćby ze względu na zdjęcia, lokacje czy cytaty z np. Moneta zasługuje na miano folderu. Ale na obronę dopiszę, że nie było specjalnie widać "lokowania produktu", jak to ostatnio często widzę w różnych napisach, bo na treść przed nimi staram się jednak "nie zdanżać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

allena ogólnie uwielbiam

maj namber łan to genialna miłość i śmierć (niemieccy żydzi są w paski)

z najnowszych wspaniałe "co nas kręci, co nas podnieca"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.