Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego polskie filmy są nudne?


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż dla co niektórych to fantastyka naukowa, połowy rzeczy nie zaskoczą ale pamiętam dokładnie w takich czasach wtedy przyszło nam żyć. Wtedy oprawcą było gównie państwo i przez nie wybrana elita. Dziś jest "ślicznie" i robi to samo jego obywatel, jeśli komuś stajemy nogą na twarz to nawet tego nie widzimy, wszystko robione jest w jedwabnych rękawiczkach takie "piękne czasy" mamy.

 

Warto obejrzeć film "Dom zły" mimo słabo zrobionego dźwięku warto a raczej należy dokładnie wytężać uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankracek, 5 Lut 2010, 16:14

 

Jaki budżet taki dźwięk.

 

Zresztą trzeba pamiętać że reżyser o ile nie przekręcę czegoś a nie chce mi się szukać, jest samoukiem a nie wykształconym przez nasze cudne akademie twórcą.

 

Poza tym, czym lepszy sprzęt odtwarzający tym mniej filmów z dobrym dźwiękiem :)

 

no ale to już inny temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jesteśmy nudni, w generalnie podobnym stopniu, jak ciekawi - normalna funkcja teorii równowagi we wszechświecie i w Polsce.

Tym niemniej, natrafiłem ostatnio na film zdecydowanie nudnawy, skręcony przez naszych rodaków - mianowicie "Nieruchomy poruszyciel". Możnaby go określić jako metafizyczny thriller erotyczny, aczkolwiek każda z tych składowych ma raczej tutaj cechy odpychające niż angażujące w przedstawianą historię. Jako ciekawostkę można podać fakt, że czołowe dwie aktorki występujące w tym filmie, znane są teraz głównie z odgrywania roli teściowej i synowej w serialu "Majka".

Ogólnie "Nieruchomy poruszyciel" zostaje oceniony, bez potrzeby angażowania trzeciego oka, na 3 jabłka na 10 możliwych (bo na seler mam alergię).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Smiac mi sie chce że w filmach które aktualnie są kręcone - pokazywane jest jakieś wyimaginowane życie nie przekładające sie wogóle na naszą rzeczywistość a jak już coś realistycznego nakręcą to o zbirach albo jakiś dramat co można się po nim pociachać - poza tym zero kreatywności a to generuje nude która bije z ekranu - czasem sa jakieś przebłyski ale suma sumarum jak nie zacznie się cenić młodych reżyserów za nowatorskie wizje to ta nuda jeszcze długo bedzie nas dotykać - a wogole co tu ukrywać w naszym kraju bije nudą wiec jakie mają być filmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czemu w kółko Ci sami aktorzy, w dodatku jak ktoś nowy się trafi to mam wrażenie, że jest wyuczony praktycznie na ten sam sposób, podobne gesty, mimika, brak oryginalności... brak filmów ambitnych, niestety nie ma na nie popytu... brak kultury filmowej (wszyscy tylko horrory i w kółko powtarzające się komedie-oczywiście wyjątki bywają) dużo by wymieniać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Dom zły"

dość ciekawe kino, ambitne, dla tych co mają jednak mocne nerwy i lubia mroczne klimaty.

zaskakujaca fabuła i finał filmu.

film jak żaden inny oddaje realia polskiej "dziury" (zad**ia) gdzieś tam na prowincji. polecam, warto go obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Wbrew tytułowi wątku piszę o polskim filmie,który nie jest nudny.Mam na myśli "Obławę".Czyli odbrązowiony obraz okupacji i ruchu oporu.Bohaterem filmu jest kiler,człowiek wykonujący wyroki śmierci wydane przez AK na konfidentach.Wielka rola Dorocińskiego,piękne zdjęcia,dobra reżyseria.Obraz oddziału partyzanckiego przejmujący.To nie są piękni,wymuskani akowcy ( jak dotychczas) ale zziębnięci,brudni,umęczeni ludzie wegetujący gdzieś w lesie.Ale pewnie tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kolejne dwa nienudne polskie filmy.Najpierw "Mój rower" ciepła opowieść o trudnych relacjach dziadka,ojca i wnuka w pieknych krajobrazach augustowszczyzny z zaskakująco dobrą rolą Michała Urbaniaka.Film ogląda się dobrze choć fabuła jest przewidywalna.

Drugi obraz to głośne "Pokłosie"( co za idiotyczny tytuł!).Tematyka i wydżwięk wstrząsająca choć mam zastzreżenia do wyboru reżysera użycia gatunku czyli thillera.No i Maciek Stuhr nie pasuje mi do obrazu polskiego chłopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokłosie" nie ma idiotycznego tytułu, gdyż opowiada o pokłosiu pogromu Żydów dokonanego przez Polaków. Pokłosiu, które jest cierniem w polskiej duszy. Jest to tytuł adekwatny. Film znakomity. Rola Stuhra słaba. Rola Czopa genialna, na miarę najlepszych w polskim kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.