Skocz do zawartości
IGNORED

Klon SOHA II - zamawiamy płytki


Robertinus

Rekomendowane odpowiedzi

woytek, 30 Lis 2009, 18:08

 

To bardzo dobrze, ze nie masz problemu z przekaźnikiem.

To było by bardzo denerwujące i prawie nie do wyeliminowania przy tych możliwościach układu.

Jeśli problem nie występuje to dałbym spokój i zajął bym się słuchaniem muzy:))

Dodam, że z lampami 6N2P-EW jest ten problem, że trudno znaleźć parę dobrze działających lamp przy tych napięciach i prądach jakimi dysponuje SOHA - chyba, że dysponuje się przynajmniej dziesięcioma sztukami.

W moim przypadku udało mi się zrobić dwie pary z 10 szt (reszta do innych aplikacji;)działające bez żadnych "zakłóceń".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100 PLN sprzedam polutowana SOHA II ale nie odpalona (regulator -15V sie zjaral przy odpaleniu a nie mam wiecej czasu zeby szukac problemu). Lampy i trafo nie wliczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka banalnych pytań, jednak dla laika w świecie elektroniki takiego jak ja stanowią one barierę nie do przejścia, dlatego proszę o wyrozumiałość . Osoby o słabych nerwach lepiej niech tego nie czytają ;-)

 

1) Jak podłączyć transformator do zacisków terminala z tyłu PCB ? nie łapię się gdzie jest początek uzwojenia a gdzie koniec. Podłączyłem tak że środkowe biały i czerwone do środkowego otworu zacisku. Biały z lewej do zacisku z lewej, a czerwony z prawej do zacisku z prawej. Czy takie podłączenie jest dobre ? Niebieskie nie mają znaczenia jak ?

Czy żółto zielony kabel mogę podłączyć do masy układu ? W jaki sposób najlepiej podpiąć dołączoną RIFE mającą likwidować piki z sieci tak aby go przy okazji nie wysadzić ;-) ?

Prosiłbym najlepiej o fotki gdyż z tym punktem mam największy problem.

 

2) W założeniach mam mieć drewnianą obudowę, gdzie zatem mogę podłączyć obudowę ALPSa ? Można do masy układu ?

 

3) Jak rozładować kondensator C12P przez rezystor 10k/1W ? Czy to konieczne, czy można np. odczekać i kondensator sam się rozładuje (po jakimś czasie) ? Jak sprawdzić czy kondensator już się rozładował ?

 

4) Jakich elementów nie montować przed wysterowaniem układu ? Czytałem cały wątek i wiem że nie wolno montować lamp, opampów, i stopnia końcowego tyle że nie wiem co to jest stopień końcowy. Wiem że nie można również podłączyć słuchawek. Czy coś pominąłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 21 Sty 2010, 13:01

 

>1) Jak podłączyć transformator do zacisków terminala z tyłu PCB ? nie łapię się gdzie jest początek

>uzwojenia a gdzie koniec. Podłączyłem tak że środkowe biały i czerwone do środkowego otworu zacisku.

>Biały z lewej do zacisku z lewej, a czerwony z prawej do zacisku z prawej. Czy takie podłączenie

>jest dobre ?

Tak, dobrze kombinujesz;) ukłąd wyprowadzeń w trafie z toroidy jest włąśnie taki, że początki (lub końce uzwojeń mają jednakowy kolor. zaten należy do środkowego terminala podłączyć przewód biały i czerwony leżące obok siebie.

Dwa pozostałę kabelki - rónież biały i czerwony w skrajne zaciski terminala, już bez znaczenia z której strony.

 

>Niebieskie nie mają znaczenia jak ?

Niebieskie przewody są od uzwojenia pierwotnego, do którego przyłożymy napięcie sieci.

 

>Czy żółto zielony kabel mogę podłączyć do masy układu ?

Przewód zółto-zielony podłączam do środkowego zacisku gniazda IEC (jeśli takie zastosujesz.

 

>W jaki sposób najlepiej podpiąć dołączoną RIFE mającą likwidować piki z sieci tak aby go przy >okazji nie wysadzić ;-) ?

Ten kondensator (jeśli masz 1 szt) można wpiąć pomiędzy fazę, a tzw. "0" np. w gnieździe IEC.

Jeśli stosujesz gniazdo z np. wbudowanym filtrem przeciwzakłuceniowm, można tego kondensatora nie montować.

 

>2) W założeniach mam mieć drewnianą obudowę, gdzie zatem mogę podłączyć obudowę ALPSa ? Można do

>masy układu ?

W pewnej konstrukcji - gdzie obudowa alpsa nie dotykałą obudowy zrobiłem tak: na jednym końcu cienkiego kawałka przewodu (np. kynaru) zrobiłm oczko o średnicy ok 1 cm i podłożyłem pod śrubkę mocującą potencjometr do obudowy. W ten sposób uzyskałęm galwaniczne połączenie obudowy alpsa z przewodem. Przewód (cały oczywiście w izolacji - posa końcókami) drugim końcem przylutowałem do masy w okolicy środkowego punktu "masy" układu.

 

>3) Jak rozładować kondensator C12P przez rezystor 10k/1W ? Czy to konieczne, czy można np. odczekać

>i kondensator sam się rozładuje (po jakimś czasie) ? Jak sprawdzić czy kondensator już się

>rozładował ?

 

Możesz przylutować dwa kawałki przewodu w izolacji do żaróki samochodowej o mocy 5W (tylne światłą pozycyjne:) i tak skonstruowanym obciążeniem rozłądowywać ten kondensator, przytykając końce przewodów do wyprowadzeń + i -. Rozłądowanie może trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund. Efekt możesz sprawdzić mierząc multimetrem napięcie na końcókach kondensatora. Napięcie kilku voltów jest już bla TLa bezpieczne (dla Ciebie też). Pamiętaj, że przed rozłądowaniem może na tym kondensatorze pojawiać się napięcie nawet 120V.

Dopiero po rozłądowaniu tego kondensatora (C12P) możesz wpiąć zwroę JP1 (jeśli dobrze pamiętam).

 

>4) Jakich elementów nie montować przed wysterowaniem układu ?

..Myśłisz pewnie o regulacjach...

 

Proponował bym abyś najpierw sprawdził cały tor zasilania, czyli układ może być kompletnie zmontowany, ale bez założonych zworek.

Sprawdzasz napięcia czy są i odpowiednie je regulujesz. Zwróć uwagę czy nap. żarzenia nie jest zbyt wysokie, powinno zawierać się w granicach - 12,2 do - 12,7V

 

>Czytałem cały wątek i wiem że nie wolno montować lamp, opampów, i stopnia końcowego tyle że nie >wiem co to jest stopień końcowy.

Stopień końcowy to te 4 tranzystory na radiatorach, ale oczywiście możesz je zamontować przed uruchomieniem uklau. DO regulacji prądu w tym włąśnie stopniu to nawet się bez n ich nie obejdzie ;)

 

>Wiem że nie można również podłączyć słuchawek.

...słuchawki najlepiej włączyć jak już wiadomo, ze wszystko działa dobrze:))

 

Na koniec, moja rada, spróbuj znaleźć jakiegoś kolegę (lub koleżankę) z jakimś doświadczeniem z zakresie elektroniki do pomocy w uruchamianiu ukłądu, gdyż na tym etapie najłatwiej coś spieprzyć..

 

Powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kondensatory C5P1, C5P2, C5P3 o pojemnościach 3,3 uF mogę zastąpić czymś innym ? Zostało mi kilka kondensatorów o pojemnościach 10uF które pasują w to miejsce idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 23 Sty 2010, 03:16

 

>Czy kondensatory C5P1, C5P2, C5P3 o pojemnościach 3,3 uF mogę zastąpić czymś innym ? Zostało mi

>kilka kondensatorów o pojemnościach 10uF które pasują w to miejsce idealnie.

 

bez problemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem i uruchomiłem ten wzmacniacz (w końcu). Jako ciekawostkę podam że nic nie wybuchło ;-)

 

Jeżeli wierzyć mojemu miernikowi to napięcia jakie zmierzyłem przedstawiają się następująco:

Pin zworki J1 (14.9)

Pin zworki J2 (-14.8)

Pin zworki J3 (109.3)

Pin H-12V (-12.6)

 

Rozładowałem CP12 który w tej chwili ma 4.6V

Czy tak może pozostać i czy mogę już zewrzeć zworki J1 i J2 w celu dalszych pomiarów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Napiecia sa ok . wystarczy rozladowac do okolo 10V kondensatory .

Kondensatory ? myślałem że tylko jeden należy rozładować (CP12P), jakie jeszcze masz na myśli ?

 

>> Demasked75 , co dwie sztuki ?

Chyba chodzi o zamówienie płytki pod soha2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie było mnie trochę ( rok ) na forum. i widzę ze jest w koncu to czego szukalem :)))

Panowie i Panie ma moze ktos do odsprzedania PCB so SHOA II . Słuchalem wczoraj u vernixa i ....

musze go miec. Moj sound project wymieka.

 

Pliz o info na PW jak komuś zawadza komplet PCB do SHOA II

 

 

rastuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem dokładniejszych pomiarów :

J1 14.97

J2 14.95

HS-12 -12.70

J3 113.0

 

Po rozładowaniu C12P założyłem zworki J1 i J2 i mierzyłem +/-12V na podstawce TL081 piny 4 i 7 miały po 12.01V, próbowałem pobawić się potkami i przy kolejnym pomiarze usłyszałem takie głuche "pyk". Zrobiłem pomiary od nowa i wszystko tak jak było tak jest, po oględzinach nie zauważyłem też żadnych uszkodzonych elementów. Ktoś wie co się mogło stać ? Czy to możliwe że wygrzewanie się tych elementów spowodowało ten odgłos ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem prawidłowo J3 i próbowałem ustawić napięcie HV niestety napięcie mam zawsze 0 chyba że źle je mierze (VL1 lub VL2 do masy). Zaniepokoiła mnie również temp.TL783 która po 5 min wyniosła 85C czy to normalne ?

 

Co może być nie tak z tym napięciem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plytek pod soha2 juz raczej nie bedzie bo przecierz jest juz soha 3 a bedzie wersja soha4 wiec raczej warto zamowic plytki pod czworke .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 24 Sty 2010, 13:30

 

>>> Sprawdź czy masz poprawnie wlutowanego TL (nie odwrotnie). Nie powinien sie tak grzac.

>

>TL wlutowane poprawnie

 

Adam, jak TL się uwala to praktycznie zawsze jakieś napięcie na nim jest , u mnie bywało coś ok 85-90V, zatem to raczej nie to.

Sprawdź wartości rezystorów do sterowania tym stabilizatorem.

Byc może gdzieś dalej masz zwarcie do masy, nap. 0 może na to wskazywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepni zworę J3 i sprawdź za zworą jak tam wygląda reszta toru - czy przypadkiem nie masz masy zamiast ścieżki napięciowej.

Musisz przeanalizować wszystkie połączenia - polaryzację tranów itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by wylutowć na chwilę tranzystory Q1/2P - MPSA42 wtedy mógłbys stwierdzić czy to wina reszty toru Vh czy TL'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowości z placu boju - sprawdziłem czy nie ma gdzieś styku do masy i wszystko wydaje się ok, poprawiłem wszystkie luty w okolicach TL'a i teraz mam bardzo niskie napięcie na VL1 oraz VL2 rzędu 0.4V, próbowałem je zmienić potkiem P1P ale jakiś znaczących zmian nie wykryłem.

 

>> Sprawdź wartości rezystorów do sterowania tym stabilizatorem

Mógłbyś napisać jakie rezystory sterują stabilizatorem ? Sprawdzałem wszystkie rezystory czy nie pomyliłem ich miejscami jednak wszystkie są w miejscu w którym powinny być.

 

>> Dobrze było by wylutowć na chwilę tranzystory Q1/2P - MPSA42 wtedy mógłbyś stwierdzić czy to wina reszty toru Vh czy TL'a

Czy mogę wylutować jeden np. Q2P i sprawdzić czy zmieniło się coś na VL2 ? Czy takie uruchomienie wzmacniacza bez wlutowanego MPS42 nie uszkodzi któregoś z elementów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 24 Sty 2010, 18:56

 

>Mógłbyś napisać jakie rezystory sterują stabilizatorem ? Sprawdzałem wszystkie rezystory czy nie

>pomyliłem ich miejscami jednak wszystkie są w miejscu w którym powinny być.

 

R4p - 200R

R5P - 8k25

R6P - 30k

P1P - 10k może być nawet mniej np. 2k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 24 Sty 2010, 18:56

 

 

>Czy mogę wylutować jeden np. Q2P i sprawdzić czy zmieniło się coś na VL2 ? Czy takie uruchomienie

>wzmacniacza bez wlutowanego MPS42 nie uszkodzi któregoś z elementów ?

wylutuj raczej obydwa kolektory tych tranów,

Nie nic się nie uszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wartości rezystorów i przedstawiają się one następująco :

 

R4p - 200R

R5P - 8k22

R6P - 30k

P1P - 4.8k

 

Odlutowałem więc Q1P oraz Q2P i dokonałem pomiarów które okazały się być identyczne jak poprzednio czyli 0V na VL1 oraz VL2. Co mogę z tym zrobić dalej ? Wlutować MPSA42 czy zostawić wylutowane do dalszych testów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem napięcia na nóżkach TL'a :

 

IN - 16V

OUT - 0,9V

ADJ - 0,9V

 

Radiatory przykręcone są śrubkami z plastikowymi podkładkami które znajdują się również od strony radiatora. Na TL783 (jak i na inne tranzystory z blaszką) nałożyłem pastę termoprzewodzącą używaną do procesorów komputerowych, czy ta pasta może stanowić problem ?

 

Zamieszczam też kilka zdjęć na podstawie których może uda się coś wywnioskować (lekko nadtopiony brzeg jednego potka oraz kondensatora WIMA to efekt nieostrożności przy posługiwaniu się lutownicą więc proszę się nie sugerować że coś się spaliło ;-) )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 25 Sty 2010, 15:31

 

Pasta nie stanowi żadnego problemu, wręcz przeciwnie - pomaga odprowadzić ciepło, tyle tylko, ze ten element raczej słabo się grzeje...

Inna kwestia jest taka, czy dałeś podkładkę mikową pod ten regulator, bo jeśli nie to jest problem gdyż radiator jest na masie...:( , a blaszka którą przykręcasz do radiatora to jest właśnie OUT !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta termoprzewodząca może stanowic problem jeśli jest na bazie srebra lub miedzi i przewodzi prąd nawet jeśli jest podkładka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiis, 25 Sty 2010, 17:12

 

>Inna kwestia jest taka, czy dałeś podkładkę mikową pod ten regulator, bo jeśli nie to jest problem

>gdyż radiator jest na masie...:( , a blaszka którą przykręcasz do radiatora to jest właśnie OUT !!

 

Podkładki mikowej nie dawałem pod ten regulator, gdyż czytałem gdzieś w tym wątku że podkładki należy dać tylko tam gdzie nie ma blaszek (C4793), zatem to tu jest problem ? Podkładki dać tyko pod ten regulator czy pod resztę blaszek też ?

 

Druga sprawa to czy wystarczy sama podkładka czy śruba która dokręca ten regulator do radiatora też musi być jakoś odizolowana (nippel) oraz czy można stosować podkładkę i pastę jednocześnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.