Skocz do zawartości
IGNORED

Klon SOHA II - zamawiamy płytki


Robertinus

Rekomendowane odpowiedzi

>> Pasta termoprzewodząca może stanowic problem jeśli jest na bazie srebra lub miedzi i przewodzi prąd nawet jeśli jest podkładka...

 

Dlatego też pytałem o pastę. Pasta to Arctic Silver 5 i z tego co sprawdzałem nie przewodzi ona prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj podkładkę mikową pod TL783, musi być on odizolowany od masy!

Pod C4793 nie dajemy podkładki mikowej bo jest on w wykonaniu izolowanym(niewidoczna blaszka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki mikowe daj pod stabilizatory z widoczną blaszką i przykręć je śrubą z tulejką izolacyjną.

Blaszka tych elementów nie może mieć zwarcia z masą z którą połączone są radiatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. bomarek wyprzedził mój wpis..

chciałem więc potwórzyć, że bezwzględnie pod obudowy TO220 nie izolowane dajemy podkładki mikowe lub silikonowe, a pod śrubkę - tulejkę aramidową. To jest ogólna zasada i zazwyczaj nie trzeba o tym przypominać "praktykom".

Co obudów izolowanych (takich jak w tranzystorach 2SC4793) to tych utesyliów nie potrzeba, a jedynie pasta termoprzewodząca.

 

W takim układzie wiesz już gdzie leży przyczyna Twoich kłopotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle się wyłożyłem na takiej błahostce ;-) tak to jest jak się po nocach siedzi z lutownicą i człowiek jest zmęczony to mu się myślenie wyłącza.

 

Z racji że nie miałem tulejki i musiałbym specjalnie po nią jeździć i tracić czas to wykombinowałem coś takiego. Na śrubkę kawałek rurki termokurczliwej która została podgrzana i przyległa do gwintu, a od strony łebka podkładka plastikowa. Mam nadzieję że się sprawdzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacja, pamiętaj, że tam jest ponad 100V.

Może znajdziesz jakiś stary zasilacz komputerowy?, w nich jest po kilka takich tulejek.

Jak już to wszystko poskręcasz to weź omomierz i zmierz czy nie ma przebicia pomiędzy blaszką stabilizatora a radiatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak należało i teraz mam już napięcie na VL1 i VL2. Początkowo było 85V i bez problemu ustawiłem je potkiem do 60V.

 

Na rezystorze R6 (200R) było jakieś 3,7mA i udało mi się zejść do 2,80mA dla obu kanałów i dalej już nie można bo zakres potka się skończył (można kręcić w nieskończoność i ciągle jest 2,80mA).

 

Na rezystorze R10 (2R2) dla odmiany pokazuje 0mA i nie można wyregulować prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 25 Sty 2010, 22:18

 

świetnie, że nie uwaliłeś TLa..

 

>Na rezystorze R6 (200R) było jakieś 3,7mA i udało mi się zejść do 2,80mA dla obu kanałów i dalej już

>nie można bo zakres potka się skończył (można kręcić w nieskończoność i ciągle jest 2,80mA).

 

- taki prąd to nie problem możesz tak zostawić.

 

>Na rezystorze R10 (2R2) dla odmiany pokazuje 0mA i nie można wyregulować prądu.

...w obu kanałach?

 

To mi wygląda na uszkodzenie tranów sterujących Q8 R/L sprawdź najpierw w jednym kanale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna sytuacja bo na nie mogę zejść z 2,8mA do 2mA (chodź podobno tak może zostać), natomiast na R10 mogę ustawić tylko 67,5mA (mniej mogę) i zakres potka się kończy. Rozumiem że tak zostać nie może ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moonadam

Zamienione miejscami potencjometry P1 i P2?

Wylutowanie może być kłopotliwe - od biedy można zostawić te prądy jak są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie są zamienione na P1L/R mam 200R (201 na obudowie potka) na P2L/R 10R (100 na obudowie potka), a nie można dobrać pod to rezystora R12L/R ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moonadam, 26 Sty 2010, 13:17

 

>Trochę dziwna sytuacja bo na nie mogę zejść z 2,8mA do 2mA (chodź podobno tak może zostać),

Pokombinuj z R6 może zmienisz go na 300R, tylko powinieneś mieć wtedy na nim spadek ok. 600mV

 

>natomiast na R10 mogę ustawić tylko 67,5mA (mniej mogę) i zakres potka się kończy. Rozumiem że tak >zostać nie może ?

Powinieneś starać sie ustawić więcej, a nie mniej. Końcówka wchodzi w klase A od ok. 80mA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zmniejszyć napięcie na VL1 oraz VL2 ? zmniejszyłem je nieco z 60V do 58V i teraz mam na R10 71mA gdybym zmniejszył do VL do 55V lub niżej to może udało by się uzyskać 80mA dla R10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem SOHE II i mam mały problem z szumami. W obu kanałach jednocześnie jest lekki szum, natomiast w prawym kanale dodatkowo występuje brumienie, którego poziom głośności jest zawsze taki sam niezależnie czy potencjometr jest na min czy na max. Problem występuje nawet wtedy gdy lampy są wyjęte z podstawek. Próbowałem już podłączyć obudowę ALPSa do masy podobnie jak cały układ i problem jest nadal. Jakieś pomysły ?

 

Na deser kilka nocnych fotek lampek ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20607-100003977 1264768889_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dżizas, to to prawdziwy "Moonlight"

 

>natomiast w prawym kanale dodatkowo występuje brumienie, którego poziom głośności jest zawsze taki

>sam niezależnie czy potencjometr jest na min czy na max.

...sprawdź czy nie masz przypadkiem zwarcia we wejściu przy Alpsie.

Patrząc od góry tylko prawe piny powinny być na masie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli prawidłowo to też może być winą lamp, u siebie tak miałem na ECC83 po wymianie na inne problem ustąpił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tu jest problem ścieżki mam wszystkie przecięte jak na 17 stronie tego wątku i problem jest dalej. Wina lamp to też nie jest bo jak już pisałem problemy są nawet przy wyjętych lampkach. Myślałem że może coś z OPA134 bo jak się je dotknie od góry palcem to słychać brumienie, wymieniłem więc w nich podstawki na złocone jednak nic to nie pomogło, w prawym kanale słychać dalej brumienie. Zamieniałem już nawet kostki OPA134 miejscami jednak zawsze problem był w prawym kanale.

 

Zauważyłem jednak pewną ciekawostkę, podłączyłem kawałek srebrzanki do kaloryfera (masy) i gdy drugi koniec kabelka przybliżyłem do wzmacniacza to brumienie ustało, jednak gdy podłączyłem kabel do masy układu lub odsunąłem kabel od wzmacniacza to wszystko wracało do "normy" czyli brumienie w prawym kanale.

 

Macie jakieś pomysły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem na etapie ulepszania mojego wzmacniacza i wpadł mi do głowy taki pomysł :

Chodzi o to że wzmacniacz jest podpięty do komputera i nie zawsze jest sens go używać (np. w grach lub na youtube gdzie jakość dźwięku i tak jest kiepska) w związku z czym nie ma sensu męczyć lampek i chciałbym go używać tylko do słuchania muzyki. Przepinanie kabli i słuchawek za każdym razem nie jest wygodnym rozwiązaniem dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy można temu jakoś zaradzić ?

 

Myślałem aby to rozwiązać tak : do wzmacniacza chciałbym mieć podłączone słuchawki na stałe i za pomocą przełącznika (dźwigienki) mieć możliwość podawania sygnału z RCA bezpośrednio na IN lub OUT (gdy wzmacniacz będzie wyłączony to sygnał poleci bezpośrednio na OUT), tylko czy takie rozwiązanie się sprawdzi ? problemem jest też znalezienie takiego przełącznika (o ile takie istnieją ?). Może znacie jakieś lepsze rozwiązania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może ktoś powiedzieć czy soha szumi mocno? Mój egzemplarz szumi, w trakcie normalnego słuchania nie słychać ale przy słuchaniu cichutkim szumi dość znacząco, nieważne czy sygnał jest podany czy nie, zaraz po załączeniu słuchawek szumi i czym wiecej głośnosci dam tym głośniej, ale po włączeniu muzyki jest ok jak pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.