Skocz do zawartości
IGNORED

Klon SOHA II - zamawiamy płytki


Robertinus

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, naczesany said:

Użytkuję SOHA III z lampami Mullard ECC81. Wcześniej grały Telefunkeny ale Mullardy je wyparły. Zastanawiam się nad NOS Marconi ECC81 (są na Allegro za 600zł).

Czy mogę się spodziewać znacznej poprawy w jakości dźwięku? Zależy mi na większej szczegółowości, rozdzielczości jednak z zachowaniem ciepła lampowego i neutralności.

Jako OPA'my zastosowałem Bursony V6, wyczerpałem też (tak sądzę) wszystkie możliwości jakie daje wymiana kondensatorów elektrolitycznych. Przeanalizowałem modyfikacje z tego wątku.

Mam też Bugle Boy'e E88CC jednak nigdy ich nie stosowałem w tym wzmacniaczu. Jak wiadomo jest zaprojektowany pod ECC81 a zastosowanie E88CC wiązałoby się przestawieniem zworki w zasilaniu i pewnie z regulacją. Chciałbym już definitywnie zakończyć poszukiwania lamp, zmontować całość w obudowie.

Może ktoś stosował Bugle Boy'e i ma porównanie. Dodatkowa para lamp (Marconi) nie zaszkodzi tylko czy jest sens wydawania kolejnych pieniędzy.

Używam AKG Q701 na okablowaniu ViaBlue EPC-3 Silver, interkonekt Albedo Geo, CD Simaudio Moon CD1. Takie zestawienie mi odpowiada, jest szczegółowo, neutralnie, (nie przepadam za "basem") ale czy można lepiej? Pomijam nowe słuchawki bo można by w ten sposób w nieskończoność.

Nie badałem wielu rodzajów lamp w tym wzmacniaczu, ale z moich doświadczeń wynika, że większy wpływ na brzmienie miała wymiana kondensatorów sprzęgających C1L i C1P (z ruskich olejaków na Mundorf ZN - vide mój poprzedni post), aniżeli zamiana lamp.

Nie uważam, aby zmiana systemu żarzenia była problemem, skoro sprowadza się do przełożenia zworek, co trwa nie dłużej niż minutę, więc akurat to nie powinno być kryterium eliminujące możliwość przeprowadzenia prób z różnymi lampami pochodzącymi od różnych producentów.

Na pytanie czy wydałbym 600 zł na lampy ECC81 firmy Marconi odpowiadam - NIE, ale każdy może mieć swój punkt widzenia (czy raczej słyszenia....:-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcus23 napisał:

większy wpływ na brzmienie miała wymiana kondensatorów sprzęgających C1L i C1P

Te też oczywiście "przerobiłem". Najlepiej obecnie brzmią Clarity Cap CSA 0,47 uf / 630 V

Ale już jedzie do mnie Jupiter HT Beeswax Cryo - kondensator - 0.47uF 600Vdc z Polski od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcę się przekonać czy koszt (wysoki jakby nie patrzeć) przedkłada się na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, naczesany said:

Te też oczywiście "przerobiłem". Najlepiej obecnie brzmią Clarity Cap CSA 0,47 uf / 630 V

Ale już jedzie do mnie Jupiter HT Beeswax Cryo - kondensator - 0.47uF 600Vdc z Polski od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcę się przekonać czy koszt (wysoki jakby nie patrzeć) przedkłada się na jakość dźwięku.

Cena tych kondensatorów faktycznie okazała.....Pozostaje mieć nadzieję, że w równym stopniu przełoży się to na brzmienie.

Biorąc pod uwagę budowę tego kondensatora, a zwłaszcza zastosowanie w nim wosku pszczelego, chyba trochę obawiałbym się wpływu podwyższonej temperatury w otoczeniu obu kondensatorów, gdyż jak wiadomo SOHA II dość mocno się nagrzewa podczas normalnej pracy. Może nie będzie z tym problemu i życzę, aby tak się właśnie stało.... :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.