Skocz do zawartości
IGNORED

Klon SOHA II - zamawiamy płytki


Robertinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.

pragnę poinformować, że wreszcie wczoraj zleciliśmy produkcję płytek, niestety termin odbioru został nam wyznaczony dopiero za ok. 10 - 12 dni.

Płytki będą wyglądać dokładnie tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wymiary zewnętrzne to: szerokość 160mm, głębokość 146mm

Soldermaska w kolorze zielonym z białymi opisami.

 

Jak widać na pdf-ach boczne brzegi płytki zawierają przynajmniej 3mm marginesy, które umożliwią montaż pcb w obudowach Hammond.

 

Kolega Luiis postanowił "powalczyć" z opcją montażu potencjometru również od spodu płytki i poprowadził dodatkowe ścieżki od strony warstwy TOP, po określeniu pozycji potencjometru i przed jego wlutowaniem każdy będzie musiał odpowiednio dostosować te połączenia, skalpel i lutownica załatwiają tę kwestię bez problemu.

Otwory o średnicy 3mm przy podstawkach lamp to dodatkowe mocowania dla chcących usztywnić płytkę w obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Robertinus, 7 Lis 2008, 11:50

 

>niestety termin odbioru został nam wyznaczony dopiero za ok. 10 - 12 dni.

 

.. dokładnie 13 dni roboczych.

Odbieram płytki 28.11.

Jest więc czas na kompletowanie potrzebnych podzespołów;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiis czy lista elementow z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest aktualna czy sa na naszej plytce jakies zmiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chris01, 7 Lis 2008, 14:03

 

>Luiis czy lista elementow z linku

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest aktualna czy sa na naszej

>plytce jakies zmiany?

 

Prawie nie ma zmian,

..dodano po jednym rezystorze na kanał - do ślizgacza pot1 - w przypadku stosowania potencjometru o charakterystyce liniowej, oraz wprowadzono parę zmian "kosmetycznych".

"Nasza" płytka ma większy rozstaw dla rezystorów, tak żeby bez problemów weszły np. RN60 i tranzystorów końcowych (TO220) chociaż prawie nie ma różnicy pomiędzy TO126, a TO220.

Dodano pady pod (inny niż Alps) "standardowy" potencjometr.

To chyba tyle.

Tak więc lista ze strony którą wymieniłeś jest jak najbardziej aktualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za informacje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy powstanie lista na części? Luiis wspominałeś coś o lampach - nie wiadomo tylko do jakich masz dostęp. Można by zrobić listę na części albo z tme albo z innego sklepu i dorzucić je razem do płytek w paczce..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do polskiej wersji - czemu zastosowano w zasilaczu diody BYW95 które, przynajmniej katalogowo, są wolniejsze niż UF4004, za to mają dopuszczalnie większy prąd co wydaje się tu zbędne??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czegevara, 7 Lis 2008, 19:03

 

>czemu zastosowano w zasilaczu diody BYW95 które,

>przynajmniej katalogowo, są wolniejsze niż UF4004, za to mają dopuszczalnie większy prąd co wydaje

>się tu zbędne??

 

To jest klon nie zapominaj, a i tak każdy włoży co będzie uważał za stosowne;)

 

Co do lamp to pasuje kilka typów, trzeba generalnie uważać na żarzenie, pasują E80CC, ECC81, ECC82, ECC83, ECC85, ECC88 i odpowiedniki.

Niewykluczone że będę miał trochę ECC81, ale to b będzie wiadomo dopiero pod koniec listopada.

Tymczasem sporo tych lamp widziałem na allegro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad kondensatorami C1L i C1R (220nF/100V), mamy do dyspozycji miejsce na pcb o rozmiarach 34mm X 16mm, nie musimy się wieć ograniczać do wersji minimalistycznych.

I teraz pytanie: jakie kondy proponujecie w te miejsca ?, w TME mają WIMA MKP4 220nF/630V, niby mogłyby być, ale może by się pokusić na coś lepszego?, na Allegro jest BENNIC 0,22uF/630V - nie mam o nim zdania. Co proponujecie, jakie kondy typujecie w to miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza w naszym wątku... Co do C1L i C1R to mi pozostanie chyba ta WIMA, choc widze ze panowie na HeadFi wkładają różności (Dayton, Auricap!!). Szkoda że u nas taki marny wybór... A może ktoś ma dojście do (tanich) Auricapów?? Chociaz na Ebayu chodzą po ponad 40 PLN+tansport przeliczając więc chyba to bez sensu. Pozatym nie mam bladego pojęcia jak to wpłynęłoby na dźwiek?? Kolejna sprawa to skąd wynajdujecie potki Bourns'a?? Tylko Farnell?? Bo nie mogę ich znaleźc ani na Allegrro ani w popularnych sklepach z elektroniką (internetowych). Są niby na stronie www.micros.com.pl ale wygląda na to że oni tylko hurtowe ilości sprzedają. Miał ktoś z nimi doczynienia?? No i jeszcze ciekawostka jeśli chodzi o obudowy. Na Head-Fi piszą że nasz klon będzie wydzielał sporo ciepła więc jeśli ktoś planuje obudowy Hammonda to trzebaby sporo dziur porobic. Widziałem również w jednym wykonaniu wentylator w obudowie. Ale czy to nie wpłynie jakimiś dodatkowymi szumami?? Myśleliście o tym??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniuchałem takiego Jantzena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To raptem 3zł netto za sztukę a myślę, że będzie o wiele lepszy niż Wima, w końcu jest stworzony do audio.

Najlepszy byłby jakiś olejak, tylko problem z zakupem.

Co do Wimy to może lepszy od MKP byłby FKP ?, co o tym sądzisz?

Obudowę trzeba będzie sperforować, to fakt, myślę, ze można się pokusić o dwa niewielkie pracujące na niepełnych obrotach wentylatorki umieszczone na tylnej ściance.

Praca na niepełnych obrotach znacznie ograniczy szum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamówię te Jantzeny tylko w wersji Z-cap Superior. Można wmontowac piny i potestowac różne rodzaje. Poniżej wersja zmontowana przez jednego z kolegów z Head-Fi. Jak widac można z kondesatorami poszalec:). Zastanawiam się też czy zamawiac trafo w wersji w pełni ekranowanej czy zwykłe. W sumie będę miał je i tak w innej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla umożliwienia eksperymentów z C1L i C1R wykombinowaliśmy z Luiisem tak dużo miejsca ma ich montaż.

Oryginalna płytka SOHA II ma dla nich rozstaw 5 i 7,5mm, to powodowało, że ludzie, którzy ten wzmak składali musieli robić różne kombinacje by zmieścić nietypowe, większe kondy.

U nas przy montażu wszystkich elementów od strony warstwy opisowej (górnej) da się zmieścić kondy o podstawie 16mm x 39mm, od spodu płytki, kiedy zdecydujemy się na zamontowanie tam radiatorów można zmieścić duuużo większe kondensatorki.

Można kombinować tak, jak wygłówkował Luiis, jeden kond dając z góry a drugi równolegle z nim połączony z dołu - to w przypadku jak ktoś ma coś dobrego o pojemności 100nf do wykorzystania.

Myślę, że najlepsze byłyby tu jakiś olejowce, ale nabycie takich nie zawsze jest łatwe. (:

Jka zamierzasz montować trafo w oddzielnej obudowie to śmiało możesz zrezygnować z ekranu, doradzam jednak byś zamówił zalewane - zwykłe nieklejone potrafią nieźle buczeć.

Jak zamierzasz kombinować z lampami to przemyśl kwestię mocy trafa, w oryginale zalecają 30W, nie wiem czy nie lepiej dorzucić mu kilka wat dla jakichś dziwnych lampeczek, które mogą człowiekowi wpaść w łapki do eksperymentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegevara, 11 Lis 2008, 17:19

 

>Chyba zamówię te Jantzeny tylko w wersji Z-cap Superior.

 

Jeżeli jesteś nimi zainteresowany, to polecam zakupy w Polinku. Sprawdzałem na stronie www.polink.com.pl i jest tam taniej.

 

Pozdrawiam, Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam przebiega kompletowanie elementów?, jakie macie z tym problemy?

 

Czy znalazł ktoś dojście do jakiegoś przyzwoitego konda elektrolitycznego nonpolar 100uF o średnicy do 10mm?, ja tu chyba zastosuje dostępny na Allegro Nichicon 47uF/50V i dobiorę rezystor R4E.

 

Jakie macie propozycje co do zastąpienia BD139?, Luiis zaproponował w to miejsce 2SD699, następnie padła propozycja rozważenia możliwości zastosowania 2SC4793, może jednak jakieś MJE ?

 

Zwróćcie uwagę na zmianę darlingtona MPSA14 na BC517, ten ostatni jest łatwiej zakupić i ma lepsze parametry, ale inny układ wyprowadzeń, nasza płytka jest dostosowana właśnie do BC517 - proszę o tym pamiętać w czasie montażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a moze zrobimy zbiorowe zamówienie na części, moja wiedza w temacie jest znikoma ale jak sa plytki to ceny części zawsze można negocjowac na 30 sztuk a nie pojedyńczo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymek, 14 Lis 2008, 19:15

 

>Panowie, a moze zrobimy zbiorowe zamówienie na części, moja wiedza w temacie jest znikoma ale jak

>sa plytki to ceny części zawsze można negocjowac na 30 sztuk a nie pojedyńczo.

 

jestem jak najbardziej za bo mozna by zamowic zbiorowo pare konkretnych elementow i dorzucic do plytek, a koszty przesylek podzielic co obnizy koszty.

 

np. kondensatorki jantzena ''z-cap superior'' ;) z ''polinku'' moglibysmy tez ustalic jakie tranzystory montujemy i zakupic odpowiednia ilosc dla wszystkich i moze opampy?

 

co do lampek to pewnie kazdy ma jakies swoje typy wiec tutaj nie jestem pewien... ja mam sporo roznych wiec poeksperymentuje ;)ale jak beda zamawiane takie ktorych nie mam to nie omieswzkam sie podlaczyc ;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomysł ze zbiorowym zamawianiem świetny, tylko wysyłka niestety nie z płytkami, obecnie już zakupiłem komplet kopert (52zł) i poadresowałem je, nie da się do nich raczej dopchać części, chyba, że jakieś drobiazgi tylko - ale tego nie opłaca się rozbijać na dwie przesyłki z częściami.

Lepiej pomyśleć o dodatkowym, niezależnym od płytek zamówieniu na części, owszem, można wziąć paczkę radiatorów np. z TME, jeśli już TME to kondy 100nF/250V, PR-ki i parę innych drobiazgów, dobrze by było zlecić np. P. Lachowskiemu z toroidy.pl wykonanie traf - to są drogie rzeczy i tu można szukać oszczędności, ale ja niestety już się tego nie podejmę, parotygodniowe ślęczenie nad projektem PCB - lwią cząść wykonał tu Luiis - wytrąciło mnie całkowicie z życia rodzinnego i niestety dostałem ultimatum. ):

Może znajdzie się wśród nas ktoś inny, kto weźmie na siebie zbiórkę pieniędzy i organizację zamówień ?, ja niestety jestem zmuszony odmówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przygladalem sie schematom ...ale czy tego soha2 mozna uzyc jako przedwzmacniacza ? Jakie jest calkowite wzmocnienie ukladu i jaka impedancja wyjsciowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vuy, 14 Lis 2008, 19:46

 

>mozna by tez zamowic paczke radiatorkow SK104 dla wszystkich ;)

 

chyba pakę, ok 40x8szt/pcb to daje (jeśli sie nie mylę) ok. 320szt i to już jest ilość! ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiis, 14 Lis 2008, 22:46

 

>>vuy, 14 Lis 2008, 19:46

>

>>mozna by tez zamowic paczke radiatorkow SK104 dla wszystkich ;)

>

>chyba pakę, ok 40x8szt/pcb to daje (jeśli sie nie mylę) ok. 320szt i to już jest ilość! ;))

 

nooo taak PAKĘ ;))) kol. Luiis ma 100% racji, ale po podzieleniu będzie po osiem sztuk ;)))

właśnie o to chodzi ;)

 

można ponegocjować ceny ;)))))

 

panowie a jakie dokładnie parametry powinno mieć trafko do sohy?

Przy 40 sztukach można by rzeczywiście też pomyśleć o wspólnym zamówieniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam już większośc elementów. Zamawiałem w TME i na Allegro. Wyniosło mnie to jednak więcej niż zakładałem, głównie dlatego że sporo elementów z TME trzeba zamawiac w ilościach większych niż nam potrzebne, podobnie na allegro. No i do tego koszty wysyłek. Co do trafa to zamówiłem od Pana Lachowskiego wersję Audio 50VA 15-0-15V - koszt 73,20 + 18PLN wysyłka. Możecie spytac o cenę, np. dla 30 szt. i może rzeczywiście będzie taniej. Podobnie obudowy Hammonda z TME Ja osobiście nie mam jeszcze kondensatorów 220nF i chętnie piszę się na Jantzeny jakby coś. Mam też problem z częścią elektrolitów, ale to pewnie jak większośc z tych którzy rozglądają się już za częściami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czegevara, 15 Lis 2008, 09:18

idowszystkichzainteresowanych ;)

 

u p.Lachowskiego to rzeczywiście warto zamawiać więcej niz 1-2 szt, koszt będzie dużo niższy.

Co do mocy, 40W tu wystarczy w zupełności - i jest jeszcze spory zapas mocy.

Ja się piszę na zamówienie tych traf.

 

Co do obudów i radiatorów - jeśli będą z jednej firmy, np. Microdis (którą mam w moim mieście) to mogę podjąć się zorganizowania takiego zamówienia.

Wiem że Microdis sprzedaje obudowy Fischera. Mam katalog tych obudów, więc jeśli jakaś pasuje nie ma problemu, żeby zamówić od razu więcej (przy jednej - dwóch sztukach niechętnie rozmawiają:)).

..........

W tzw międzyczasie sprawdziłem w katalogu Fischera jakie obudowy by pasowały i wydaje mi się że seria KO HL nadaje się idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strona 17.

Jak widać można obudowę zamawiać w kilku różnych "kawałkach", więc problem czy lampy mają wystawać czy być w środku jest załatwiony.

Profile są w długościach: 100, 120, 160, 200, 220, 234 mm i mogą być w różnych kolorach, dodatkowo zamawia się panel przedni i tylny też w kolorze do wyboru.

W poniedziałek mogę zająć się sprawdzeniem dostępności i ceny.

Zaznaczam, że przejrzałem ten katalog raczej pobieżnie więc jeśli znajdziecie coś bardziej interesującego to tym lepiej.

Oczywiście Fischer też robi SK104 we wszystkich wysokościach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i zapewne mogę to zamówić w Microdis.

 

czy są chętni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wspólne zamówienie będzie realizowane piszę się na komplet elementów elektronicznych wraz z obudową, lampami ecc81 i trafem.

 

Może niech każdy zainteresowany wspólnym zamówieniem określi jakimi elementami jest zainteresowany, co pozwoli ocenić czy taka akcja ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.