Skocz do zawartości
IGNORED

ZINGALI Overture


eskwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kolumnami Zingali. Szczególnei interesuje mnie seria Overture i model 3S ew. 4S. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi głośnikami ? Czy u nas można ich gdzieś posłuchac przez zakupem ? Wreszcie jaki amp. i cd polecacie do tych - na marginesie po prostu pięknych - włoskich "drewienek". Chciałbym połączyc je z lampą, ale jaką ? Prosze o porady ew. o linki z informacjami użytkowników.

 

___________

www.zingali.it

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dżek

(Konto usunięte)

Czyżby się pojawił nowy dystrybutor u nas? Przed laty firmą Zingali zajmowało sie Pol-Audio, ale już od dłuższego czasu chyba nie. Przynajmniej jak parę tygodni temu byłem na ich stronie www to po Zingali nie było ani śladu. A szkoda, bo rzeczywiście dobry wygląd, a jak słuchałem ich (nazwy modelu nie pamiętam, jakies podłogówki za 6 tys. zl) 5 lat temu z jakims niezbyt drogim wzmacniaczem to wrażenia były wyjątkowe. Daj znać jak sie czegoś dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

... dawno temu jak jeszcze czytałem gazetki o tematyce Audio pamiętam, że w jednym z numerów miesięcznika AUDIO pojawił się test kolumn Zingali...

Z tego co pamiętam recenzent zachwycał się wysokimi tonami ... natomiast dosyć niepochlebnie wyrażał się o niskich tonach...

Mam gdzieś jeszcze tą gazetkę ... mogę zerknąć w wolnej chwili...

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms...

posiadasz ten egzemplarz zingali, ktory kilka dni temu byl na allegro? zastanawialem sie nad nimi, ale cos mi mowilo, zebym nie kupowal kota w worku i ostatecznie sie nie zdecydowalem. Odsluch byl niemozliwy ze wzgledu na odleglosc dzielaca mnie i sprzedajacego. Zrobilem wielki blad nie kupujac ich? Mam czego zalowac? Jesli mozesz napisz w kilku slowach Twoja opinie o nich.

Posiadam w formie elektronicznej test podlogowych kolumn z serii overture, chyba ten o ktorym mowi zdezintegrowany. Rzeczywiscie mocno krytykuja bass, ale pod niebiosa wychwalaja wysokie i srednice. Jesli chcesz to Ci przesle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kyuss3=> moim zdaniem faktycznie masz czego zalowac. Cena byla przyzwoita. Ja dogadalem sie, ze jakby co odesle je. Slucham ich krotko ale duze wrazenie robi niesamowita stereofonia i glebokosc sceny. Bardzo podobaja mi sie na nich wokale, fortepian i kontrabas. Wysokie tony i srednica ponad przecietna natomiast bas nie powalajacy na kolana ale to przeciez monitory. W moich 19m2 jest go w sam raz. Jak na moj gust i w porownaniu z poprzednimi kolumnami moglby byc bardziej zwraty. Wazne, ze nie rozlewa sie ale moglby byc bardziej sprezysty. Czym wiecej im slucham tym bardziej mi sie podobaja.

Zalezy mi na informacji z czym gra to dobrze. Z lampy nie zrezygnuje ale CD jest do wymiany i na okablowanie tez cos w koncu wysuplam w miare rozsadku oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frank...

Sluchales ich? Konkretnie ten model? Jesli tak, to co jest z nimi nie tak Twoim zdaniem? Nigdy nie mialem okazji ich slyszec, ale zaintrygowala mnie technologia zastosowana w tych glosnikach i dlatego zastanawialem sie nad ich zakupem. A cena ponizej 3 tysiecy chyba nie byla az tak bardzo wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank=> ciesze sie, ze ktos jednak ich sluchal. Napisz w jakiej konfiguracji ich sluchales i w jakim pomieszczeniu. Tak zle na szczescie z nimi nie jest jak piszesz :-) ale spoko. To moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ,tak,przy tej cenie zmienia to postać rzeczy.

Dotychczas Zingali znałem z zupełnie innego przedziału cenowego.

Ale są to kolumny wymagające( bezwzględnie) osobistego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wcześniej, czym dluzej ich slucham tym bardziej mi sie podobaja. To co mowią światli ludzie ktorzy sluchali lub nadal sluchają kolumn tej marki a co potwierdzaja opinie wlaścicieli na innych forach i orgazmiczne oceny Japonczykow, idealnym partneren dla Zingali sa wzmacniacze triodowe.

Dzis sluchalem caly wieczor Massive Attack i jakiegos holenderskiego DJ AUX vel Masakra. Muzyka bardzo elektroniczna, z pulsujacym bitem i nisko schodzacym basem. Dają sobie radę. Depeche Mode "Ultra" też sporo basu i elektroniki, jak najbardziej. Nie, że może być. Gra, pulsuje, bas czuc w splocie slonecznym a glowa zaczyna się ruszac rytmicznie.

Frank=> tak jak piszesz są to kolumny wymagajace i kaprysne. Trzeba ich posluchac przed zakupem, ale zachecam by posluchac ich wlasnie ze wzmacniaczem na trodach. Zaskoczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam zingali podstawkowe (dosyć duże z tych droższych) na którymś audio show (rok ?), grały w pomieszczeniu ok. 30 m2 - jak grały ? dla mnie do dzisiaj jeden najlepszych dzwięków na AS do dzisiaj. Wspaniała scena w głąb na parę metrów (grało trio jazzowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.