Skocz do zawartości
IGNORED

Okablowanie po całości - czym


konradskala

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić przewody głośnikowe od wzmacniacz - kolumny oraz wewnątrz kolumn, bo przypadkiem odkryłem, że firmowe to jakieś badziewne, cieniurkie druciki zapinane na klamerki.

 

Znalazłem kilka tanich kabelków, ale każdy z nich ma inną budowę. Nie wiem co właściwie wybrać. Oto moje typy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zestaw grający:

 

Elektrownia NAD 319

CD Sony CDP-XB 930QS (po lekkim tunningu)

Kolumny Eltax Symphony 8.2 (stara seria, niemodyfikowana)

Przewód głośnikowy Supra Mini 1.6

 

Do tej pory kolumny grały na Van Den Hul 122 z Marantzem PM7000 i CD 6000.

 

Po podłączeniu NAD-a natychmiast podjąłem decyzję o pozbyciu się tego zestawu.

 

W tej chwili mam bardzo żywe i dynamiczne brzmienie. Pokój 3,5x5,5m, dość dobrze wytłumiony, kolumny oddalone niecały metr od ścian tylnych i bocznych. Wzmak trzyma kolumny „za pysk” i znakomicie je napędza. Bas i średnica jest bardzo dobra, jedynie wysokim chciałbym dodać nieco blasku – może uda się właśnie kablami.

 

Ponieważ będę kupował na allegro, najlepiej żeby były to kable z jednego źródła i (chyba) takie same do środka i na zewnątrz kolumn. Zdaję się na Waszą pomoc.

post-14987-100002481 1225394351_thumb.jpg

post-14987-100002482 1225394351_thumb.jpg

post-14987-100002483 1225394351_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z kablami teoretycznie nie ma końca...

Ale praktycznie wystarczy raz zainwestować parę groszy w pełne okablowanie (nie tylko samych kolumn, ale wszystkiego) DNM Reson i zapomnisz na lata o tym przynajmniej temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedawcę wybierz sobie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro DNM Reson kosztuje 10 razy tyle, co Procab LS25, to może ktoś pokusi się o bezpośrednie porównianie tych kabli i opisze swoje wrażenia ?

 

Najbardziej interesują mnie różnice w przekazywaniu górnej części pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RESON jest solid core, to można spóbować z tańszym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest też wersja bi-wire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 31 Paź 2008, 13:30

 

>Skoro DNM Reson kosztuje 10 razy tyle, co Procab LS25, to może ktoś pokusi się o bezpośrednie

>porównianie tych kabli i opisze swoje wrażenia ?

>

>Najbardziej interesują mnie różnice w przekazywaniu górnej części pasma.

 

Miałem oba i w danym (chyba w 3 różnych słuchałem)systemie lepszy był Procab, którego zresztą zostawiłem sobie do drugiego systemu. Reson obcinał sporo informacji na górze, słabo kontrolował bas. Srednicę miał nasyconą i barwną. O efektach przestrzennych ciężko mówić, bo pomieszczenie miałem wtedy kiepskie, a i sprzęt był, powiedzmy, taki sobie.

Podsumowując- Procab wg mnie jest neutralniejszy, oczywiście nie pozbawiony wad, ale za 4zł/m jest świetny. Reson też nie jest zły i pewnie do zbyt jasnych i ostrych zestawień będzie nadawał się bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co robić, Procab będzie dobry? Podobny jest Klotz z tej aukcji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tyle, że prawie 3x droższy. Warto dołozyć i go kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inne wrażenia odnośnie bezpośredniego porównania resona i procab (mam oba kabelki). Reson świetnie kontroluje bas (jak dla mnie to jego największa zaleta), "ukulturalnia" średnicę i separecję. Dzwięk nabiera przyjemnego wygładzenia, czasami wydaje się, że jest to kosztem dynamiki. Ja go mam wpiętego w bi-wire na głośnik niskotonowy. Na górze rzeczywiście się nie sprawdził, jak dla mnie obcina górę, dzwięk staje się wycofany. Ale w bezpośrednim porównaniu procab odstaje wyraźnie, jest wiecej jazgotu i mniej kontroli nad wszystkimi pasmami (nie twierdzę , ze jet kabelek zły, 5 złociszy za metr przy tej jakośći to mistrz).

Wysokotonowca mam podpiętego real cable tdc 300, góra jest słodka i namacalna. Kabel ok 20 zł za metr wiec dramatu nie ma i warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego?ja właśnie tak mam z jednego gniazda wychodzą 2 kable, reson wpięty bananem a real bezposrednio pod zacisk (tak jest wygodniej) i wszystko jest ok!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to jest jakieś rozwiązanie. Ja miałem na myśli fakt, że nie ma przełącznika A+B we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNM Reson akurat jako jeden z nielicznych na rynku (w tej cenie chyba jedyny) nie "gra" czyli nie generuje żadnych efektów specjalnych sam z siebie, a jak komuś coś obcina albo muli, to na pewno nie jest wina kabli (przynajmniej na pewno nie tych, może pozostałych albo samej elektroniki...) Pojedynczy odcinek wklejony w system cudów nie dokona (tym bardziej jak coś jest skopane "po drodze") a jakieś łączenia "na krótko" z innym przewodem, to już w ogóle nie kumam co to ma wspólnego z tytułem wątku "Okablowanie po całości - czym". Dla mnie "po całości" oznacza po całości, a nie tylko kolumny czy tylko bas...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Resona i teraz ponownie mam. Jeśli chodzi o bas, to uważam, że dobrze sobie radzi. Scena jest ładnie poukładana. Góra może delikatnie cofnięta, ale to zależy do systemu. Ja polecam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej trzymałbym się jednego typu przewodu, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz kolum. Dla mnie wtedy to ma sens. Bez zbędnych kombinacji, jeden kabel od A do Z (byle dobry) i sprawa jasna.

 

Kwestię interkonektów celowo pomijam. Mam kilka standardowych do porównań (różne Klotza, jakiś Alphard, Audioqesty) oraz z wyższej półki XLO HT-Pro oraz Furutech SA-162. Zakładam, że nie jestem głuchy, ale niestety (albo stety) chyba wzmacniacz jest nieczuły na kable, bo nie udało mi się wychwycić większych różnic między nimi. Szczerze mówiąc żadnych, no może oprócz Klotza La Grande który u mnie dodaje basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie wpiąć jakiegoś prostego klasyka w system, typu sygnałówka monster cable 400. Je "słychać? nawet pod tanim onkjo czy techniksie.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala:

 

>Ja miałem na myśli fakt, że nie ma przełącznika A+B we

>wzmacniaczu.

 

Do niczego ci taki przełącznik niepotrzebny, bi-wire zrobisz bez niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych sposobów "podrasowania dzwięku " niż wymiana kabla.

Wymiana kabla wewnętrznego który posiadasz na kabel który kosztuje 5 zł za metr chyba niewiele pomoże, zwłaszcza przy tych kolumnach.

Van den hul 122 jest wystarczająco dobrym kablem.

Skoro kabel potrafi gubić,obcinać tyle informacji z przekazu to co z pozostałymi częściami audio wzmacniacz, głośniki, cd. One mają znacznie większy wpływ na dzwięk i w nie lepiej inwestować niż w kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje następne kolumny to będą Epos m22, ewentualnie któryś Proac. Ale to dopiero w połowie następnego roku. W tej chwili nie mam już tego Van Den Hula i uważam, że dopiero po zakupie nowych kolumn warto będzie szukać kabli z tego lub wyższego pułapu cenowego. Teraz interesuje mnie okablowanie niedrogim kablem, ale w miarę możliwości dobrym. Przeszukałem forum i widziałem, że ludzie stosują przewody po 20 zł w systemach dużo droższych i lepszych od mojego. Myślę, że największym ograniczeniem są właśnie kolumny, więc nie mam zamiaru przepłacać. Jak wydam 200 zł nie zbiednieję, a w zamian będę miał na jakiś czas spokój z kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawijacie odnowa cewkę przetwornika? drucikiem ze srebra, złota? Jeśli nie to po co kupować kable z myślą że coś "dadzą". Wzmacniacz ma zwory....itp ze zwykłej stali i co jest twardy dźwięk? a kabelek za xxxzł poprawi to? heh/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat to dla Ciebie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat, 2 Lis 2008, 10:42

 

>A nawijacie odnowa cewkę przetwornika? drucikiem ze srebra, złota? Jeśli nie to po co kupować kable

>z myślą że coś "dadzą". Wzmacniacz ma zwory....itp ze zwykłej stali i co jest twardy dźwięk? a

>kabelek za xxxzł poprawi to? heh/

 

Cewki zostawmy w spokoju. Jeszcze ktoś to przeczyta i wprowadzi w życie :)

 

Ale te firmowe druciki wołają o pomstę do nieba. Wołają "wymień mnie" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat:

nie wymądrzaj się, tylko sensownie odpowiadaj lub się nie odzywaj :-(

Jeżeli zamierzasz kupić lepsze kolumny o których wspominasz zostaw w spokoju te kolumny.

Wymiana okablowania niewiele wniesie.

Inne sposoby poprawy dzwięku o których wspominałem to wymiana rzeczywiście czegoś co w system wniesie poprawę.

Może lepsza adaptacja pomieszczenia, wymiana kolumn.

Wzmacniacz i CD zostaw na koniec a kabelki zostaw całkowicie na sam koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymądrzam się.

"Ale słychać, nie słychać, zakup ładnych kabli daje satysfakcję z posiadania IDEALNEGO zestawu i znacznie poprawia nam humor." to cytat z linka podanego od Ciebie.

Wystarczy kupić zwykły kabel za powiedzmy 10zł/m i posłuży nam długie lata..... Przewód za 200zł czy więcej nie ma najmniejszego sensu bo ślepy test na zatwardziałym audiofilu ze sprzętem przekraczającym kilkadziesiąt tys. zł wykaże że będzie strzelał i mylił się ~50/50 na korzyść kilkakrotnie tańszego kabelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.