Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olog, nie zastanawiaj się tylko bierz te: http://link.marktplaats.nl/429671483 w stanie praktycznie sklepowym, z maskownicami i wszystkimi osłonkami.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

peter250 - witamy w klubie :)

 

Pytanie - czemu kolumny sa tymczasowe ?

 

Docelowo planuję zakup Heco Metas XT 501 lub Magnat Quantum 655.

Elaki zakupiłem w promocyjnej cenie 350zł z powodu braku funduszy.

Przyznam, że całkiem ładnie zgrywają się te nie młode przecież już skrzynki z Yamahą. (grają ciepła barwą, zwartym basem i bardzo dynamicznie)

Jednak po odsłuchu Quantumów 655 wiem, że to właśnie kolumny są obecnie najsłabszym ogniwem systemu..

Planuję jeszcze odsłuch Metasów bo wiele dobrego o nich słyszałem. Totalnie nie pod pasowały mi Cantony GLE 490.2 (ostre i metaliczne granie) oraz Klipsch RF-62 (wycofana średnica, suche wysokie tony i bas nie w moim guście).

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Witam Was wszystkich YAMAHA maniaków.

 

Zwracam się do Was z prośbą o zdiagnozowanie problemu który ujawnił się przy podłączeniu do mojego (od nowości) ampli RX-V 730 RDS przez wyjscie PRE-OUT do końcówki mocy (nabyłem na allegro ok. rok temu) MX-2. Końcówka jest w pełni sprawna do tej pory grała podłączona bezpośrednio do CD sterowanego potencjometrem głośności na froncie

 

Czy jest możliwość słuchania (jednocześnie) 3 zestawów kolumn z Amplitunera tzw A i B oraz podłączając trzeci zestaw kolumn pod Ampli + Końc mocy? Pytam bo podłączając końcówkę muszę na ampli wyłączyć SPEAKERS A/B bo lewy (tylko lewy) kanał A i B grają dużo ciszej niż prawy A i B.

 

Jak to u Was wygląda bo wiem że są osoby posiadające KD zbudowane w oparciu o dodatkową Końcówkę mocy.

 

Pozdrawiam i dopisuję się do KLUBU

Edytowane przez BraWo100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób się dopisuje do klubu, ja natomiast będę się częściowo wymeldowywał. Kombos A-S1000 i CD-S1000 były naprawdę godne, co do CD nie mam do dziś żadnych zastrzeżeń, ale piec po około 10 sparingach został wreszcie znokautowany i pozbawiony tytułu mistrza federacji. Nie napiszę co kupiłem, bo niedawno wyszło z produkcji i chciałbym jeszcze kupić co najmniej sztukę ;) Mogę za to powiedzieć, że półka cenowa nieco wyższa od A-S2000 więc A-S1000 nie ma czego się wstydzić, wszak detronizacja przez dwukrotnie droższy sprzęt hańbiącą nie jest absolutnie.

 

Tuner Yamahy oczywiście pozostaje na warcie. Jakby ktoś był zainteresowany to komplet ok. rocznych tysiączek wkrótce będę sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgadnie i wywołanie zgadywanki nie było też moim celem. Po prostu chcę kupić jeszcze sztukę, może dwie bo wiem jak to jest na forum z chwaleniem dobrych klocków. Ceny rosną o 100%, nieraz ponad ceny zakupu nowego. A że już nie produkują... Sprzęt jest made in Japan od jednego z czołowych graczy na rynku amplitunerów, więc nikt go nie podejrzewa pewnie o takie walory. Może to tylko z moimi kolumnami tak gra (w co wątpię), ale tylko 2 w historii był na allegro więc będę siedział cicho. Może komuś coś to podpowie, że sprzęt się prawie wcale nie grzeje. Więcej naprawdę nie mogę powiedzieć.

 

A banan na twarzy mam nieprzerwanie od g.15. Tylu emocji nie dostarczył mi jeszcze żaden klocek. Jakbym połowy płyt nigdy nie słyszał. Wracam do sprzętu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Coś cicho się zrobiło :-)

U mnie mala zmiana, teraz 1000M pędzi amplituner CR640:

 

Yamaha%20CR-640.JPG

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam do klubu jako posiadacz chyba jednego z ciekawszych "klocków" YAMAHY Pre-amp C2x. Niesety nie posiadam do kompletu końcówki B2x:( Na dzień dzisiejszy ten Pre-Amp przesyła sygnał do Meridiana 556 i dalej do DiY na ScanSpeakach Revelator.

Co do samej YAMAHY to naprawde dzieło sztuki audio po którym nie widać upływu lat zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Gra bardzo naturalnie choć nie miałem okazji na wiele porównań zwłaszcza w wyższej klasie wzmacniaczy.

post-35031-0-40141400-1305225529_thumb.jpg

post-35031-0-54742600-1305225542_thumb.jpg

post-35031-0-40016600-1305225556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2X słuchałem i sprzedawcy na NS1000M. Wielki kolos, gorący. Ale gra wyśmienicie.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym odpalił w zestawie ale już tracę nadzieję że pojawi się okazja zakupu. Parę lat temu widziałem na Allegro B2x ale jakoś się zawahałem i teraz żałuję. Na razie Meridian daje radę i raczej rozglądam się za nowym źródłem obecnie Micromega Stage5. Z YAMAHY to nie zaponę z czasów studiów znakomitych odsłuchów NS10. Ciekawe ile płyt na nich "zmasterowano" na Świecie:)?

Pozdrawiam

 

IMHO nie ma sensu wymieniać c4 na c2a, oba modele to mniej więcej ta sama liga (bardzo wysoka). Jeśli już to zapolować na c2x, ale może być trudno ;-)

 

 

Proponuję zajrzeć na ostatnią stronę:) C2a to "odchudzona" C2x.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuję się ze swoim też skromnym piano e410 i uszatkami s520 :)

Witam, też jestem na razie szczęsliwym posiadaczem E410 i w zwiąku z tym żę posiadasz ushery które nie dają mi spokoju prosił bym o wrażenia odsłuchowe z owych głośników jak się mają do nx e800

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym odpalił w zestawie ale już tracę nadzieję że pojawi się okazja zakupu. Parę lat temu widziałem na Allegro B2x ale jakoś się zawahałem i teraz żałuję. Na razie Meridian daje radę i raczej rozglądam się za nowym źródłem obecnie Micromega Stage5. Z YAMAHY to nie zaponę z czasów studiów znakomitych odsłuchów NS10. Ciekawe ile płyt na nich "zmasterowano" na Świecie:)?

Pozdrawiam

Pozdrawiam

 

24 Września będę miał bezpośrednie porównanie NS10M i NS1000M, tych pierwszych nigdy nie słuchałem ale czytałem że nie nadają się kompletnie do słuchania muzyki ze względu na podbite średnie.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy może ktoś wie jaki potencjometr głośności siedzi we wzmacniaczu AX-700 ? Na jaki można go wymienić ?

Czy pokrętło głośności jest plastikowe czy metalowe w tym modelu ? Mam watpliwości co do oryginalności mojego.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xdt6qe.jpg

Ino jeden kanał kaputt, zimny jak lód, coś raczej będzie z zasilaczem. Prawy wskaźnik leży po nawet nie podłączałem nic do niego, wolę nie ryzykować kolumn.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.