Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy może ktoś wie jaki potencjometr głośności siedzi we wzmacniaczu AX-700 ? Na jaki można go wymienić ?

Czy pokrętło głośności jest plastikowe czy metalowe w tym modelu ? Mam watpliwości co do oryginalności mojego.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Jest to pot. podwójny 2x60k, raczej nie do dostania, mozna spróbowac reanimować istniejący, lub wstawić nowy (np. czarny alps 2x50k), tam jest dużo miejsca, nie powinno być problemów z ewentualną podmianą.

 

xdt6qe.jpg

Ino jeden kanał kaputt, zimny jak lód, coś raczej będzie z zasilaczem. Prawy wskaźnik leży po nawet nie podłączałem nic do niego, wolę nie ryzykować kolumn.

Piękny, klasyczny wzmacniacz, akurat do ns1000. Aby tylko nie tranzystory końcowe, całą resztę można naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co mu jest, spójrz na zdjęcia:

 

http://tinypic.com/r/292slqw/7

http://tinypic.com/r/nx2ubr/7

http://tinypic.com/r/2wdulqb/7

http://tinypic.com/r/2pzmjwo/7

i płytka od dołu, z elementami:

http://imageshack.us/photo/my-images/803/img1496i.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/194/img1497zy.jpg/

 

Brakuje mu właśnie tego bezpiecznika T2.5A na uszkodzony kanał, ktoś go już wyjął. Zabezpieczenia czyli 4x 500ma są nienaruszone. Te grube kable mnie niepokoją, ktoś coś tam grzebał bo oryginał wyglądał inaczej: http://www.sportsbil.com/yamaha/b-2-om.pdf No i Yamaha raczej nie użyłaby kabli "Made in USA". Modlić się że to nie trany wyjściowe bo będę musiał ją sprzedać albo zamienie za sprawnego Sony TA5650 na Vfetach.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mu właśnie tego bezpiecznika T2.5A na uszkodzony kanał, ktoś go już wyjął. Zabezpieczenia czyli 4x 500ma są nienaruszone. Te grube kable mnie niepokoją, ktoś coś tam grzebał bo oryginał wyglądał inaczej: http://www.sportsbil.com/yamaha/b-2-om.pdf No i Yamaha raczej nie użyłaby kabli "Made in USA". Modlić się że to nie trany wyjściowe bo będę musiał ją sprzedać albo zamienie za sprawnego Sony TA5650 na Vfetach.

 

No,niestety fakt spalenia tego bezpiecznika źle rokuje. Osobiście dwa razy naprawiałem taką końcówkę tzn w obu przypadkach z dwóch składałem jedną. IMHO obecnie kupowanie takiego wzmacniacza na vfetach to trochę loteria, to jedne z niewielu sprzętów, których po prostu nie da się naprawić. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olog, dalem za niego 30 euro :-)...

 

Dostane za niego Denona PMA757 w stanie sklepowym i 100 euro do kieszeni. Kupilem jeszcze z ciekawosci T2.5A 250V, zaraz wsadze i zobaczymy czy go wywali. Gosc powiedzial ze nawet jak ma spalone Vfety to go wezme, sprzeda bebechy i wsadzi do srodka cos na MOSFETach albo zrobi Hypexa UCD.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca, Yamaha dostała nowy bezpiecznik i ożyła, te 4mm2 kable są o wiele za grube i możliwe że czasami robią zwarcie, tymczasowo je zaizolowałem i jednak idzie w czwartek na porządny przegląd do znajomego elektronika. Widać niestety że dużo części jest już zmęczonych, też ze względu na błedy konstrukcyjne jak kilka gorących rezystorów jeden przy drugim, nie dziwiota że ała płytka dookoła jest odbarwiona.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zatkało mnie też, najpierw odpaliłem ją bez kolumn, dałem się 15 minut rozgrzać, dotykam i kurde jednak się rozgrzewa więc tranzystory są całe! Podłączyłem kolumny, najpierw jakieś 6Ohm pierdziawki z KD żeby wrazie czego nie spalić swoich własnych. Skubana ma chyba bardzo dobre zabezpieczenia. Te wszystkie 4mm2 Monster Cable'y powypieprzam i postaram się dać albo zwykłe porządne OFC albo srebro chociaż teraz i tak już lubi zaryczeć ale nie ma co oczekiwać od Sony CDP-XE270 za 100zł.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dopisuję się do klubu z zestawem A-S1000 i CD-S1000. Zestaw gra z połączeniu z Monitor Audio RX-8 połączony jak na razie Moonwalkiem Bi-wire Audionovy. Planuję kabel zamienić na Illuminatora Bi-wire. Zdjęcia wkleję wkrótce, pozdrawiam:-)

Edytowane przez meser6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Odebrałem dzisiaj, moją bejbe B-2 :)

Z ciekawości wziąłem ze sobą kolumny, tak dla porównania jakby zagrało w specjalnie zaadaptowanym, kompletnie martwym akustycznie pomieszczeniu, jako źródło zagrał tuningowany DCD-S10 i dziewiczy DCD3560 no i powiem wam że zagrało mizernie. Pomieszczenie miało jakieś 30-35m2, sprzęt stał na środku. 1000M się w nim nie spisały, wysokie i średnie tony dziurawiły bębenki, aż sam się zdziwiłem bo pomieszczenie było dźwiękowo martwe. Dopiero dodaliśmy rezystor na kablu to trochę się uspokoiły bo nie dało się tego jazgotu słuchać :-) . Niesamowite jak odmiennie może grać głośnik w różnych pomieszczeniach, np. w moim o połowę mniejszym i gorzej wytłumionym pokoju było fenomenalnie, solo In The Air Tonight było niesamowicie dynamiczne, B-2 prawie zamknęła liczniki, w porywach wskazywały 200W oddawanej mocy ale kontrolka PEAK ani razu się nie zaświeciła.

 

To tyle, teraz tylko zbierać na jakiś dobry DAC i lekko dłubnąć wyjście cyfrowe w Duecie.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się spisuje, np. w porównaniu do pianocrafcika?

 

witam

Spisuje się trochę inaczej, wiem już, że mini idzie do sypialni. 710 gra bardziej zdecydowanie, stereo jest wyraźniejsze. głośniki dostały odpowiednią dawkę mocy. gra to bardziej dorosłym dźwiękiem jeśli można to tak określić,teraz każdy instrument jest w innym miejscu a nie jak wcześniej wszystko na kupie. piano gra świetnie ale teraz słyszę, że z firmowymi kolumnami i w ograniczonym metrażu, wniosek jest taki, że trzeba dużo słuchać, słuchać a mniej czytać na forach i w gazetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Jako nowy forumowicz i posiadacz Yamahy.Audio i słuchanie muzyki zawsze było moim hobby.Od1.5 roku jestem posiadaczem A-S2000,a od 0.5 roku CD-S2000 i chyba mogę się dopisać do Klubu? zaczynałem zabawę dość dawno od Unitry,Technicsa,Onkyo,przez Teaca,Pioniera,wszystko średniej klasy modele,a skończyłem może jeszcze nie na Yamahach.To tyle o mojej skromnej osobie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakimi kablami łączycie swoje Yamahy seri 2000, bo ja używam AudioQuesty XLR King Cobra,a głośnikowe A.Q Rocket 33.Moim zdaniem nie jest to za dobry wybór. Brzmienie jest jakieś ostre natarczywe.Może podzielicie się swoimi doświadczeniami?.Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiza - takie jest brzmienie Yamahy. Nie wiem jakie masz kolumny, ale kable spróbuj od vdH, gdyż nic lepiej nie zmula od kabla van den Hula :)

Dzięki za odzew.Z tymi kablami to mnie zbiłeś z tropu,może i dobrze.Ja myślałem coś ze stajni Transparenta lub Cordasa(z drugiej ręki).Naczytałem się że mają ciepłe brzmienie.Co sądzisz?Kolumny mam Sonus Oliwy i myślę że są O.K,bo porównywałem je z innymi w salonach w przedziale do 10tys.Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

panowie co sądzicie o zestawie RS700 i do tego Paradigm Monitor 7 v.6?

 

Ma ktoś takie połączenie?

 

Do wydania mam około 4000, pokój docelowy 4*5, muzyka klubowa, disco, jak również "polska" jeśli mogę to tak nazwac:)

 

Źródłem narazie będzie komp, jak dozbieram pojawi się coś pod firmę amplitunera stereo jaki zakupie.

 

W zasadzie o ampli jestem raczej spokojny, bardziej zastanawiam się nad tymi kolumnami, są takie hmm, "malutkie":)

 

Lubię miec zapas mocy, czy ten zestaw mi to zapewni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.