Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Marketing bez rewolucji.

Dla mnie ten nowy model to kosmetyka, parametry te same co w starym tysiącu. Dodano analogowe zegary jak w wyższych seriach. Co do tych zegarów, to ktoś już napisał, ze wskazują właściwie gdy obciążony jest 8 ohmami.

Cena będzie pewnie z kosmosu. Ot, po kilku latach "odświeżono" wizualnie model.

Gdyby dodano 10W, to byloby gadanie, ze co to za rewolucja, przeciez 10W to niewiele. Biorac pod uwage ceny sprzetu w ogole, w szczegolnosci marek audiofilskich, to dzwiek, wyglad, dopracowanie szczegolow w tej Yamasze to mistrzostwo swiata. Ona ma prawo kosztowac 5-6, czy nawet 7 tysiecy zlotych. A co oferuje konkurencja w tej cenie? Zwykla szarzyzne, albo audiofilski kabel zasilajacy. Parametry nie musialy ulec zmianie, jak ktos chce wiecej, mocniej, to siega po model lub 2 modele wyzej. Sluchalem w Niemczech serii 2100. Gdyby kazdy klocek oferowal taka jakosc montazu, taki dzwiek, takie dopracowanie w tej cenie, to swiat audiofila, melomana bylby piekny. Nie ma co marudzic, buntuje sie, gdy widze metr miedzi w cenie 5 tysiecy. Wkurza mnie nascie tysiecy, czy kilkadziesiat za odtwarzacz pusty w srodku, oparty na slabym mechanizmie z audiofilska metka, ktorego bebechy sugeruja 2-3 tysiace i ani centa wiecej. Ale narzekanie na Yamahe, na ceny....powinienes sie wstydzic. Wiadomo, pieknie by bylo, gdyby wszystko mozna bylo kupic za stowke. Ale szanujmy czyjs wklad, czyjac prace, w koncu w tym przypadku to nie bubel, szarzyzna. Osobiscie uwazam, ze Yamaha jest warta swojej ceny. A, ze komus za drogo......coz, tez chetnie wciagne Porsche za 70 tysiecy, najchetniej nowe! Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pojawi się nowy problem, co zrobić jak ma AC 120 V, 60 Hz

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchanie tysiąca tak słuchałem. Chciałem kupić, ale z różnych względów zostałem przy As 700.

 

Co do samego dźwięku as 1000, to mnie pasował. Czy była duża różnica między as 700, a 1000 no właśnie, nie do końca, aż takiej przepaści klas nie było. Jasne as 1000 ma wejście main, słabsze modele, w tym mój nie.

Oczywiście as 2000 czy 2100 czy 3000 to już robi różnicę jakości, niestety też znaczną dla kieszeni.

Ktoś wspomniał o obecnej na rynku amerykańskim as 801 z dac na sabre32. To jest znaczące rozwinięcie np. europejskiej as701. Niestety marketing yamahy wybrał dla tego modelu inny rynek.

Waty mi nie potrzebne, a rewolucją byłby właśnie dac z sabre32 i wejście usb do pc.

Zegarki to powtórzę lifting. Szanuję pracę inżynierów yamahy. Mam gdzieś opinie, że yamaha to sprzęt tylko dla mas. Mnie bawi słuchanie muzyki a, nie spuszczanie się nad klasami klocków, kablami i podobnymi bzdetami.

Niestety nowe wydanie niczego wielkiego nie wnosi. To jest moje zdanie, a szkoda as 1000 ma już trochę lat.

Edytowane przez tomektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Top hi fi w Łodzi na odsłuchach wzmacniacza Yamaha s 2100 wygląd wyposażenie wejścia wiemy co tam jest.

Dźwięk to główny atut tej Yamahy separacja instrumentów niesamowita nie tylko w poziomie ale i w pionie głębia wręcz fenomenalna

głosy ludzkie bajka wysokie tony bardzo rozdzielcze perliste spokojne wyraziste barwne.Scena otacza słuchacz ,ale wokaliści na linij

kolumn nie wychodzą do przodu .Do czgo można mieć pretensje to bas mocny krótki suchy mało rozdzielczy ale to ponoć wina kolumn Pro ac 148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 1000 wspominam bez wiekszych rumieńców na twarzy - owszem Jopek czy Dąbrowska ok ale klimaty rockowe to nie była domena tego wzmacniacza ale wracam jak bumerang do firmy bo estetyka i solidność wykonania to jest u Yamahy zawsze klasa - planuje na dniach kino Aventage a te pre auty - aż prosi się taki 1100 jako końcówka dla frontów - jak ktoś posłucha asa 1100 to niech napisze bo ciekaw jestem czy to as jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już polską cenę za A- S1100. W Tophifi jest za 7500 pln. Jak dla mnie to dziwnie blisko cen a-s2100 i zdecydowanie za dużo w porównaniu do a-s1000. Dziwna polityka Yamahy. 701 kosztuje 2500 a potem dziura i dopiero 1100. Chyba że A-s1000 nie zniknie z rynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jak na warunki polskie duża.

Słabo widzę sprzedaż.

 

no od tego beda rabaty. mnie jednak jakos ten wyglad nie przekonuje. te wskazniki jakies takie male. nie wiem. poprzednie modele bardziej mi sie podobaly. ale to wiadomo, kwestia gustu

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie sprzęt ma być do słuchania a nie oglądania ale tyle buląc można by faktycznie od designu coś więcej oczekiwać. Skoro już w tak w fajnym kierunku retro poszli powinni bardziej nad tym popracować. Przedewszystkim rozdzielić te VU metery i jakies wystające ramki dodać. Konsekwentnie pierścień wyskalowania pod pokrętłem głośności. Kilka groszy a wyglądałoby to znacznie lepiej, w końcu cena nie jest mała.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na protoplastę CA-2010 i porównuje do A-S2100 - oba są ładne (co prawda bardziej w moje gusta trafiają modele w stylu A-2000 lub AX-2000) ale przy nowszym czegoś mi brakuje. Może to co Mentos napisał powyżej. Może po prostu minimalizm nie pasuje mi do stylu retro w tym przypadku.

 

Na pewno (wg mnie) CD-S2100 nie wygląda z nim dobrze w parze. Jak już idziemy w retro, to do końca - podobnie musi być w CD i tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

AS 1000 wspominam bez wiekszych rumieńców na twarzy - owszem Jopek czy Dąbrowska ok ale klimaty rockowe to nie była domena tego wzmacniacza ale wracam jak bumerang do firmy bo estetyka i solidność wykonania to jest u Yamahy zawsze klasa - planuje na dniach kino Aventage a te pre auty - aż prosi się taki 1100 jako końcówka dla frontów - jak ktoś posłucha asa 1100 to niech napisze bo ciekaw jestem czy to as jest

 

Też jestem ciekaw jak to gra, w sumie to już bym wiedział gdyby nie ta cena.

Obecnie mam AS1000 podłączony do Advetage, mam w portfelu parę groszy po sprzedaży AS1000

nie dużo bym musiał dołożyć. Liczyłem na cenę 5-6 tys, ta co jest nie zadowala mnie.

Przy tej kwocie 500 więcej i jest AS2100. Tak więc na razie , dziękuję i postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać organów w św Lipce, a że lubię brzmienie tego instrumentu kupiłem płytę i powiem tak, AS1000 idealnie odtworzył brzmienie organów praktycznie nie ingerując w jego barwę mimo że kolumny to tylko mission mx6 ale zaskoczyło mnie to, że wzmacniacz bez problemów poradził sobie z tym rodzajem muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać.

 

Po 3 latach spędzonych na słuchaniu innych firm, wracam do Yamahy :) Ma coś w sobie to brzmienie, nie lubiane przez jakże wielu melomanów ;) Niestety tylko A-S701 :) A-S801 nie ma u nas na rynku a A-S1100 to przesada cenowa :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Niestety tylko A-S701 :) A-S801 nie ma u nas na rynku a A-S1100 to przesada cenowa :D

 

Ja tez wracam do Yamahy. Po kilku wymianach kupiłem Yamahę CD S 2000 i ten model zostanie u mnie na długo a pewnie na zawsze. Rzeczywiscie AS 1100 ma przesadzoną cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja popytam tutaj ludzików:

 

1. Jakie gramofony najlepiej grają w Yamahami? Na tą chwilę mam Unitrę G8010, za darmola ;) Wymieniłem wkładkę, pasek, sprawdzony przez elektronika, obroty trzyma, napięcia też. Wyregulowany.

2. Jak oceniacie DAC w A-S701? Co tam siedzi bo nie mogę znaleźć informacji. :/

3. Gra bardzo fajnie, ale czy przypadkiem po iluś tam godzinach nie "wygrzeje" się przypadkiem i coś się nie zmieni?

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Yamaha As701 na początku grała tak że miałem ochotę oddać ją do sklepu. Płasko bez mięsa jedynie wysokie pozostały takie jak przy odsłuchach. Ale po dwóch tygodniach użytkowania tego wzmacniacza dźwięk zmienił się, pojawił się w końcu mięsisty potężny bas, scena się powiększyła dla mnie miód malina. Zaryzykuję stwierdzeniem,że złapałem króliczka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jamasze nie wybaczę - bursztynowych wyświetlaczy - ostatnie bodajże 2007/8

Ja tez :-) Byly po prostu znakomite, nastrajaly do sluchania.

Zmienili na fatalne, niebieskawe na ciemnoczerwonym, tragedia.

 

I piloty tez zmienili, byly niezbyt ladne, ale szalenie funkcjonalne, teraz sa ladne ale malo funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.