Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z moich Vienn ... dlatego nie zakładam ich zmiany. Jeżeli okaże się że wzmacniacz jest zbyt wymagający (większa moc) niż kolumny ... to odpuszczę.

 

PS.

ale chyba coś pomyliłem i powinno być OK ... porównałem opisy na stronie:

 

info dot. A-S3000:

  • Moc wyjściowa 2 x 170 W
  • Impedancja 4 Ω

info dot. Mozart Grand:

  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30 - 200
  • Impedancja 4 Ω

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis jest fajny "(..) jak wspomniałem stan wizualny jak nowy !!! Technicznie podobnie świetny"

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z moich Vienn ... dlatego nie zakładam ich zmiany. Jeżeli okaże się że wzmacniacz jest zbyt wymagający (większa moc) niż kolumny ... to odpuszczę.

 

PS.

ale chyba coś pomyliłem i powinno być OK ... porównałem opisy na stronie:

 

info dot. A-S3000:

  • Moc wyjściowa 2 x 170 W
  • Impedancja 4 Ω

info dot. Mozart Grand:

  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30 - 200
  • Impedancja 4 Ω

 

Te dane powyżej traktuj tylko informacyjnie chyba, że jakieś wesele zamierzasz nagłaśniać. Normalnie używasz mocy w okolicy 1W i praktycznie pod względem mocy, odrzucając skrajności, prawie wszystko do siebie pasuje. Co innego przebieg wykresu impedancji kolumn czyli np. wyjątkowo niski minimalny jej poziom ( tzw. trudne obciążenie dla wzmacniacza), wtedy potrzebny jest tzw. wydajny wzmacniacz czyli taki co ma spore trafo i dużą pojemność kondensatorów filtrujących. AS-3000 spełnia oba te warunki z nawiązką i nie straszne są jej prawie żadne kolumny z tych normalnych czyli maksimum trójdrożne podłogówki z 2x8" na basie lub z jednym 10" wooferem. W przypadku Twoich kolumn wzmacniacz będzie nadmiarowy co daje potencjał do zmiany kolumn w przyszłości.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie w ciemno bym nie brał. Sprawdzenie stanu CD osobiście raczej wskazane

 

W czym lepszy miałby być ten model od współczesnego CD-3000, w pełni zbalansowanego, SACD, z DAC-em do wykorzystania, z trzyletnią gwarancją ( jeśli nowy ) i tanim laserem w razie konieczności naprawy. Cena niewiele wyższa. Czy chodzi i "mityczne brzmienie vintage" czy o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że ten model jest lepszy od CD 3000. Mając 12 tys nie wiem czy zaryzykowalbym kupno tego cdx .

 

No właśnie o to chodzi. Mając do wydania taką kwotę ( CD 3000 można kupić nowy za 12-14 tys.) jaki jest sens w ogóle zastanawiać się nad czymś w tej cenie co ma ile?.... 30 lat? Nawet jeśli w subiektywnej ocenie brzmienie miałoby być lepsze (w co wątpię choć oczywiście nie miałem możliwości porównać)

 

Chyba, że cały ze złota:)

 

Za połowę ceny z oferty to już można pomyśleć.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane powyżej traktuj tylko informacyjnie chyba, że jakieś wesele zamierzasz nagłaśniać. Normalnie używasz mocy w okolicy 1W i praktycznie pod względem mocy, odrzucając skrajności, prawie wszystko do siebie pasuje. Co innego przebieg wykresu impedancji kolumn czyli np. wyjątkowo niski minimalny jej poziom ( tzw. trudne obciążenie dla wzmacniacza), wtedy potrzebny jest tzw. wydajny wzmacniacz czyli taki co ma spore trafo i dużą pojemność kondensatorów filtrujących. AS-3000 spełnia oba te warunki z nawiązką i nie straszne są jej prawie żadne kolumny z tych normalnych czyli maksimum trójdrożne podłogówki z 2x8" na basie lub z jednym 10" wooferem. W przypadku Twoich kolumn wzmacniacz będzie nadmiarowy co daje potencjał do zmiany kolumn w przyszłości.

Dzięki za wytłumaczenie ... teraz mnie uspokoiłeś !

 

PS.

człowiek całe życie się uczy :-)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

http://allegro.pl/yamaha-mx-10000-jedyny-w-polsce-220v-i7121464736.html

 

Do kompletu końcówka 10000 za 40 tys i na innej preamp. Drogo

 

Za połowę ceny z oferty to już można pomyśleć.

y

 

Dałbym max 4 tys a i tak nie wiem czy nie wolalbym accuphase dp 60 w tej cenie

 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=v503605898

 

A tu na japońskiej aukcji cdx 10000 za ok 4 tysiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym lepszy miałby być ten model od współczesnego CD-3000, w pełni zbalansowanego, SACD, z DAC-em do wykorzystania, z trzyletnią gwarancją ( jeśli nowy ) i tanim laserem w razie konieczności naprawy. Cena niewiele wyższa. Czy chodzi i "mityczne brzmienie vintage" czy o coś innego?

 

Witaj! Tak dla ciekawości porównywałem kiedyś topowy w swoim czasie wieloformatowiec Yamahy z 2006 roku ze starym CDX-1060 z lat 90 i porównanie skończyło się tym że ten pierwszy do dziś stoi jako wypełnienie wolnej przestrzeni w szafce. Ciekaw jestem czy Ktoś porównywał nowe wzmacniacze AS-1000...2000 itd z popularną AX-900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj! Tak dla ciekawości porównywałem kiedyś topowy w swoim czasie wieloformatowiec Yamahy z 2006 roku ze starym CDX-1060 z lat 90 i porównanie skończyło się tym że ten pierwszy do dziś stoi jako wypełnienie wolnej przestrzeni w szafce. Ciekaw jestem czy Ktoś porównywał nowe wzmacniacze AS-1000...2000 itd z popularną AX-900?

Już wiele stron temu podawałem ten przykład:

 

 

 

Ponadto wieloformatowiec z 2006 to co to dokładnie było? Podejrzewam, że coś z segmentu adekwatnego do KD, a więc odniesienie trochę nietrafione. Wyzej mowa była o topowych modelach z epoki, współczesne CD s3000 to 15 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele stron temu podawałem ten przykład:

 

 

 

Ponadto wieloformatowiec z 2006 to co to dokładnie było? Podejrzewam, że coś z segmentu adekwatnego do KD, a więc odniesienie trochę nietrafione. Wyzej mowa była o topowych modelach z epoki, współczesne CD s3000 to 15 kzł.

 

Z tego co zrozumiałem to porównanie wyszło na korzyść nowej Yamahy ale nie wyłapałem czy ten starszy model był po przeglądzie technicznym i przegotowany do takiego testu z racji swojego rocznika...ale ciekawe.. Miałeś może porównanie z w/w wzmacniaczami do powiedzmy jw AX-900? Co do cedeka to tak - to jest DVD-S2700 i kiedy go kupowałem był zachwalany również jako cd ale jak coś jest uniwersalne to coś za coś i rozczarowałem się... Trudno obiektywnie powiedzieć co gra lepiej, stare czy nowe, sprzęt musiałby być porównywany w swoich kategoriach i pod warunkiem że ten starszy utrzymuje rzeczywiście swoje parametry. Osobiście skłaniam się ku starszym modelom z względu na ich walory brzmieniowe i sposób wykonania...co widać także cenowo na portalach zagranicznych bo nie mówię tu o allegro...choć z drugiej strony chętnie posłuchałbym AS-3000...

Edytowane przez piotr16091
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są tacy co wstawiają potężne podłogówki do 12 mkw i też tacy co...

 

od kilku lat słucham Soavo 1 w niecałych 10 m2 i czerpię z tego dużą przyjemność :-p

 

Do kompletu końcówka 10000 za 40 tys i na innej preamp. Drogo

 

pewnie znajdzie się jakiś zamożny miłośnik Yamahy i skorzysta z tej "okazji", sam bym to uczynił ale brakuje mi przedrostka "zamożny" :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serią 10000 Yamahy jest kilka problemów, które sprawiają, że jest to bardziej seria kolekcjonerska niż do grania:

1) Przedwzmacniacz był nowatorski jak na tamte czasy - dzisiaj te dodatkowe efekty dźwiękowe, to w zasadzie nikomu niepotrzebny gadżet

2) Końcówka mocy jest ładna, ale jakościowo nie bije na głowę tańszych konstrukcji - B-2, czy B-2x - wręcz niektóre opinie mówią, że gorsza - jednak to najlepsza propozycja z serii

3) Odtwarzacz CD - nie jest wart swojej ceny - jakościowo nie odstaje od np. CDX-1120, a za 12k lepiej kupić GT-CD1 (który chyba i lepiej wygląda)

 

W sumie ciężko powiedzieć, czy warto, czy nie - do grania na pewno nie, ale jako lokata kapitału - w sumie może i tak - ceny już tylko w górę idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat słucham Soavo 1 w niecałych 10 m2 i czerpię z tego dużą przyjemność :-p

 

To swietnie, zresztą wszystko się zgadza bo przecież te kolumny to jednak nie są jeszcze, jak pisałem, "potężne podłogówki", przy czym żeby nie było chodziło mi o wielkość , a nie o jakość bo przecież to nie zawsze idzie w parze. Soavo to bardzo dobre kolumny i jeśli ich najwiekszy model wpasował się w 10 mkw to nic tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw:) tylko co tam robi ten rotel? skandal!:)))

 

Tak na poważnie to jednak musisz przyznać, że metraż ma znaczenie. Te kolumny grałyby jeszcze lepiej gdyby miały więcej przestrzeni dookoła. Te "dynki" w kącie grały wcześniej z tym zestawem, jak to grało?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyk, cyk ... czas na zbieranie nagrań, które będą weryfikatorem A-S3000 vs. A-S2000. Czy macie jakieś swoje "złote strzały", które obnażają/uwidaczniają sprzęt/muzykę/scenę.

 

Oto mój plan porównawczo-odsłuchowy:

  • Pink Floyd - Time
  • WhoMadeWho - Dreams
  • Mike Patton - Ore d'amore
  • Massive Attack - Angel
  • Red Hot Chili Peppers - Warped
  • Rage Against the Machine - Killing in the name
  • Jane's Addiction - Ted just admit it

... A-S3000 będę słuchał na kolumnach i kablach, które posiadam w domu (Vienna Acoustics - Mozart Grand & Audioquest - chyba Rocket 33 - czarne z czerwonymi nitkami) oraz zabiorę swój A-S2000.

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyk, cyk ... czas na zbieranie nagrań, które będą weryfikatorem A-S3000 vs. A-S2000. Czy macie jakieś swoje "złote strzały", które obnażają/uwidaczniają sprzęt/muzykę/scenę.

 

Oto mój plan porównawczo-odsłuchowy:

  • Pink Floyd - Time
  • WhoMadeWho - Dreams
  • Mike Patton - Ore d'amore
  • Massive Attack - Angel
  • Red Hot Chili Peppers - Warped
  • Rage Against the Machine - Killing in the name
  • Jane's Addiction - Ted just admit it

... A-S3000 będę słuchał na kolumnach i kablach, które posiadam w domu (Vienna Acoustics - Mozart Grand & Audioquest - chyba Rocket 33 - czarne z czerwonymi nitkami) oraz zabiorę swój A-S2000.

 

 

Przypuszczam, że wybrałeś głównie muzykę, którą lubisz. Jednak warto dorzucić coś z klasyki, zwłaszcza symfonikę i to w mocnym wydaniu, np. Wagner, Prokofiev, do tego jakieś dobre wokale, męskie i żeńskie. Generalnie oprócz słabych realizacji ( większość z tych co podałeś ) co do testowania też jest dobre, warto dorzucić też coś z dobrych, z tym że nie wiem co masz do dyspozycji. Dobre realizacje gdzie fajnie wychodzi różnica w rozdzielczości mają Dave Matthews Band, Talk Talk. Z tych słabszych celowo realizacji także trochę "brudnego" rocka typu starsze Black Keys albo White Stripes. Na pewno też trochę jazzu, w tym obowiązkowo coś z fortepianem. Może też być gitarowy typu Pat Metheny, Bill Frisell ale także big bandy. No i obowiązkowo Marcus Miller np. płyta "Afrodeezia". Z polskich to warto np. Kim Novak, Voo Voo, Sojka ( piosenki Niemena ), z pop elektroniki np. Yello "Toy" itd. itp.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym testem dla sprzętu jest Sepultura. Jeśli "Fever" zabrzmi dobrze, to warto przytulić dany sprzęt. Energia, emocje, masz tu wszystko. Potem poprawiam Billie Holiday i wiem chyba wszystko, co chcę wiedzieć i co jest mi potrzebne

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że wybrałeś głównie muzykę, którą lubisz.

dokładnie :-)

Dobre realizacje gdzie fajnie wychodzi różnica w rozdzielczości mają Dave Matthews Band (...) Black Keys albo White Stripes.

mam i lubię

No i obowiązkowo Marcus Miller np. płyta "Afrodeezia".

Tego nie znałem ... ale już posłuchałem - podoba mi się :-)

Dla mnie najlepszym testem dla sprzętu jest Sepultura. Jeśli "Fever" zabrzmi dobrze, to warto przytulić dany sprzęt. Energia, emocje, masz tu wszystko. Potem poprawiam Billie Holiday i wiem chyba wszystko, co chcę wiedzieć i co jest mi potrzebne

O faktycznie muszę też Sepultury albo Napalm Death posłuchać :-)

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też specjalne płyty z testowymi nagraniami, osobiście oryginalnej takiej nie mam, jednak mam kilka kopii różnych takich dzięki uprzejmości kumpla, który zdrowo jest zakręcony na punkcie audio. Moim zdaniem warto mieć też na takiej płycie testowej solo perkusji, które wykorzystuje wszystkie elementy zestawu perkusyjnego, poza tym mam takie jedno nagranie Martyny Jakubowicz z lat osiemdziesiątych "Żagle tuż nad ziemią" i muszę napisać, że dużo można przy jego pomocy stwierdzić o zestawie czy słuchawkach, które się na nim testuje ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw:) tylko co tam robi ten rotel? skandal!:)))

 

Tak na poważnie to jednak musisz przyznać, że metraż ma znaczenie. Te kolumny grałyby jeszcze lepiej gdyby miały więcej przestrzeni dookoła. Te "dynki" w kącie grały wcześniej z tym zestawem, jak to grało?

 

Rotel pełnił funkcję przedwzmacniacza i dzięki temu system zyskał wygodę zdalnego sterowania pilotem, na dziś zastąpiłem go Yamahą RX-V2-1900, przy okazji zyskałem dodatkowo kino domowe i uniwersalny kapitalny pilot który potrafi sterować wszystkim.

 

Wiem że w zasadzie każde kolumny zyskują jak mają czym oddychać, niestety nie mam możliwości ich odsunąć na chwilę obecną.

Dynaudio Audience 42 bardzo fajnie zgrały się z Yamahą i nie jeden raz już ktoś polecał takie zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breaking News dla mnie (chyba nie było tu info o tym) .... Yamaha przywraca legendarną serię GT2000 !

 

8_2.jpg

 

12_1.jpg

 

14_2.jpg

 

polskie tłumaczenie:

 

Numer modelu, cena i data wydania tego urządzenia nie zostały ogłoszone (...) [Yamaha Music Japan wystawiła podczas Międzynarodowego Pokazu Audio w Tokio 2017](...)i nie ujawniono żadnych specyfikacji, ale urządzenie to staje się analogowym odtwarzaczem taśmowym. Ponadto stwierdzono, że odziedziczył on koncepcję odtwarzacza płyt Yamaha "seria GT", w tym insygnia takie jak "GT - 1000" i "GT - 2000". Ramię ma charakter prosty i można wywnioskować, że Yamaha jest podobna do czystej prostej krótkiej ręki, którą Yamaha wcześniej wydała jako opcję serii GT od jej pojawienia się.

 

Chociaż szczegóły nie są wyjaśnione, mówi się, że Gigantic & Tremendous odziedziczył "filozofię projektowania GT" Yamahy, opracowaną przez zastosowanie nowoczesnej technologii. System napędu pasowego przyjmuje krótkie ramię o prostym kształcie. Obudowa jest bardzo gruba i mówi się, że ma mniej więcej taką samą grubość jak poprzednia GT - 2000X.

 

Czy dotarły do Was jakieś dodatkowe przecieki w temacie drapaka pod znaku Y ?

 

linki:

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tokyo International Audio Show 2017 pokazano jako prototyp.

Tak więc chyba przyjdzie jeszcze poczekać, a zapewne tanio nie będzie.

 

1017Yam.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że w końcu coś drgnęło w tym temacie u Yamahy, już od kilku lat dopytuję u kolegi pracującego w Top HiFi o gramofon,ale dopiero na targach audio video show w listopadzie, coś wspomniał że w końcu ma być i to z wbudowanym musi-castem ! dziwi mnie taka zwłoka Yamahy zwłaszcza na bazie powracającej popularności winyla !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.